Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Spomínate si na diskutujúceho Roba Horvátha? Toto napísal hneď po voľbách 2014. Mýlil sa?

200

Hlavná kontrolórka mesta Mgr. Zuzana Horváthová na základe uznesenia poslancov MsZ ešte v minulom roku vykonala kontrolu v mestskej spoločnosti  MsBP. Vykonaná kontrola odhalila vážne pochybenia a kontrolórka Horváthová konštatovala viacej porušení zákona konateľom mestskej eseročky.  V mestskej spoločnosti, v ktorej  funkciu valného zhromaždenia vykonáva primátor mesta Tomčányi, je už dlhšiu dobu nezákonný stav, ktorý sa vedenie mesta snaží odstrániť najímaním si právnych kancelárií.

Na nevýhodnosť zmluvy o prenájme tepelného hospodárstva súkromnej spoločnosti a ďalšie nezákonné veci viac ako 4 roky upozorňuje poslanec Kurbel. Primátor mesta Tomčányi  zvolal rokovanie  MsZ, ktoré manipuloval  premietaním účelovo zostrihaného a komentovaného videa a dokonca na základe klamlivo informovanými (zmanipulovanými) poslancami MsZ prijatého uznesenia, dokonca na poslanca MsZ Kurbela podal žalobu.

Podrobnosti nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/sokujuce-odhalenia-kontrolorky-a-co-na-to-primator-tomcanyi/  a všetky články týkajúce sa kauzy prenájmu tepelného hospodárstva chronologicky v jednotlivých článkoch tu:   http://www.seredonline.sk/kauza-mestsky-bytovy-podnik/

Poslanci MsZ uznesením vyzvali primátora mesta Tomčányiho, aby vo veci  protizákonného stavu v MsBP a nakladania s majetkom mesta požiadal Najvyšší kontrolný úrad SR o vykonanie nezávislej kontroly. Primátor  Tomčányi  podnet na  NKÚ odmietol dať.

Písali sme o tom tu: http://www.seredonline.sk/clanky/teplo-v-nasom-meste-alebo-boji-sa-primator-tomcanyi-kontroly-nku-/

Poslanci MsZ poverili kontrolórku vykonaním ďalšej kontroly - na jej výsledok netrpezlivo čakáme.

budúci týždeň bude na rokovaní  MsZ preberaných viacej závažných bodov programu. Napríklad aj prideľovanie dotácií  športovým klubom, občianskym združeniam a ďalším žiadateľom. O ich rozdeľovaní príslušnou komisiou sme písali napr. aj tu:   http://www.seredonline.sk/clanky/takto-sa-zabija-sport-v-meste-2/

Poslanec MsZ a člen komisie Robert Stareček  v zastúpení vedúci rokovanie komisie, na ktorom boli dotácie rozdeľované, nechal odhlasovať zmenu pravidiel prideľovania dotácií, predložil do hlasovania pripravený rozpis so sumami pre jednotlivých žiadateľov a členovia komisie  jeho návrh odhlasovali v jedinom (+ jednom pre inú oblasť) hlasovaní. Následne bola verejnosti na oficiálnej webovej stránke mesta zverejnená zápisnica s pozmeneným  (falšovaným) obsahom nezodpovedajúcim priebehu  rokovania komisie.

Písali sme o tom tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/kto-a-preco-verejne-klamal-falsoval-udaje-v-zapisnici-z-komisie-/

Koncom minulého roka bola verejnosti publikovaná kauza poslanca  MsZ  Michala Koričanského, ktorý v tom čase  ako externý zamestnanec bol prítomný na stužkovej slávnosti študentov jednej z tried OA. Poslanec študentom znepríjemňoval akciu a bol ich triednou učiteľkou prichytený pri krádeži  punčových zákuskov. Články k téme onedlho nájdete zosumarizované v tejto rubrike: http://www.seredonline.sk/kauza:-poslanec-kori-a-puncaky/

Primátor Tomčányi hneď po komunálnych voľbách 2014 zrušil mesačné  Verejné stretnutia s občanmi a verejnej diskusii k závažným témam v meste napriek mnohým pozvánkam, sa sústavne vyhýba.

- - -

Bezprostredne po komunálnych voľbách v novembri roku 2014, v diskusii pod článkom  s nadpisom  "Primátorom mesta Sereď sa opäť stal Martin Tomčányi : AKTUALIZÁCIA - uverejnené mená nových poslancov MsZ"   http://www.seredonline.sk/clanky/primatorom-mesta-serede-sa-opat-stal-martin-tomcanyi/    diskutujúci  píšuci pod menom Robo Horváth napísal tento príspevok:

Robo Horvath | 16-11-2014 14:58:03 | 
Tomcanyi nenabral odvahu na slusnu komunikaciu nielen anonymnu ale ako sme videli aj neanonymnu teda priamu.
Jeho nazor na nediskutovat anonymne sa teda zmenil aj na nediskutovať priamo v diskusii s obyvatelmi co o to mali zaujem. Asi si to ani neuvedomujeme ale je to arogancia moci a ponizovanie ci opovrhovanie nad obyvatelstvom. Nie nad Majkom ale dost velkeho poctu obyvatelstva co tu citaju informacie o mestea jeho buducnosti.
Vysledok volieb je viacmenej kopanec a facka transparentnosti, nezavislej informovanosti a teda spravodlivejsej moznosti obyvatelov sa polupodielat na veciach verejnych teda somospravnych.
Vidim ze Tomcanyi tu ma vela gratulantov ale skoro nikto sa nepodpise svojim menom a priezviskom pod gratulaciu ktoru mu tu tak uprimne vyjadrujete, cize len anonymne.
Teraz neviem kedze Martin nema rad anonymov ze ci sa mu takouto anonymnou gratulaciou vysmievate alebo sa este aj pod gratulaciou bojite alebo hanbite podpisat a defakto ukazujete voci nemu takto len svoju faloš.
Nemate pocit ze ho vlastne urazate a opovrhujete nim?

Z mojho pohladu je toto zlozenie pre nas obyvatelov kastrofa. Skoro jednostranne a stare zlozenie prinesie len zahmlievanie a jednostranne rozhodnutia v prospech niekoho tak ako tomu bolo doteraz. MsBP mala byt dostatocna ukazka pre nas obyvatelov kde sa v podstate rozhodlo o nas a bez nas.
Nakolko vyvazenejsie zlozenie nanastalo co by mohlo zarucovat aku taku kontrolu tak je to v háji a tak ani neocakavam ze by mohol nastat lahsi zivot v tomto meste pre nas obyvatelov.
Peniaze aj nadalej a este vo vecsom mnozstve nekontrolovane potecu do futbalu, basketbalu lebo to je prave to co robi za vase peniaze niekomu kampan,reklamu a prosperitu ale urcite nie financne lahsi zivot beznemu obyvatelastvu.
- - -
Nie, nikto z nás nie je Nostrodamom ani Sybilou. Len máme oči otvorené, vnímame dianie okolo seba, zaujímame sa o veci verejné a - sledujeme systematické kroky jednotlivcov vo vedení mesta. V prípade jedného "pošmyknutia" je možné hovoriť o náhode, pri dvoch o zákone schválnosti, no ak určité konanie konkrétnych osôb máme zadokumentované vo viacerých prípadoch, pýtame sa na veci a oni neodpovedajú, prípadne nás šikanujú, zosmiešňujú a kriminalizujú pochopíme, že sa správajú šablónovite a tak ich ďalšie kroky sú predvídateľné.
 
Vyššie uverejnené kauzy toto len potvrdzujú.

Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-02-2018 00:14:28
Robo Horvath | 10-02-2018 22:10:20 | - jasne, pripravim. Bude zaujimave citanie. Opakovanie je matkou mudrosti.

;-)
Robo Horvath | 10-02-2018 22:10:20
Pan Majko kludne najdite a opraste aj moju predvolebnu diskusiu ktoru som tu pisal a v ktorej som tu uz vtedy upozornoval na to ze obyvatelia pridu o zlatu sliepku MsBP. Uz vtedy som vedel ze obyvatelia pridu o tepelne hospodarstvo a ked som tu uz vtedy ako prvy o tom pisal tak nikto nechapal o com pisem. Az potom neskor sa toho ujal pan Kurbel co je dobre ale uz asi nezvratny boj s tazkou ekonomickou skupinou. Momentalne nie som v tomto ekonomicky ovladanom meste a vidim ze sa konecne obyvatelia trosku prebudzaju a je nacase odstavit celu tuto skorumpovanu lichvu od hranta.
Karpina - Ing. Horvát | 10-02-2018 18:03:02
Sorry

https://youtu.be/5fy7gX5VGR0

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign