Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Pred 10 rokmi bol na SOL vložený prvý článok. Týkal sa poslanca Michala Koričanského, ktorý podvádzal pri hlasovaní !

Miloš MajkoDátum22. 05. 2018 11:29:01TémaREDAKCIA
200

Znie to až neuveriteľne, no práve dnes uplynulo presne  10 rokov od vloženia prvého článku do média  www.SeredOnLine.sk. Ide o článok publikovaný pod titulom: "Beztrestne podvadzanie, alebo kto nas to vlastne reprezentuje?". Tento článok sa týkal podvádzania pri hlasovaní, ktorého sa preukázateľne dopustil poslanec MsZ  Michal Koričanský. Článok nájdete tu: http://www.seredonline.sk/clanky/beztrestne-podvadzanie-alebo-kto-nas-to-vlastne-reprezentuje/

V článku sa okrem iného píše:

Podvadzal a teda zlyhal aj Vas zastupca a "poslanec" Koricansky. Zlyhal ako poslanec i ako clovek. To prve by som mozno aj prepacil (clovek je tvor omylny) , no to druhe nikdy! - Dokaze existovat za kazdu cenu, poskodi meno a doveryhodnost celeho poslaneckeho zboru a to bez kuska hamby a sebareflexie - co to je za cloveka?! Zrejme su to ludia, pre ktorych je dolezite, ze kazde ich lyhanie je beztrestne. Pre nas vsak zostava neodskriepitelnym faktom, ze zlyhavaju a podvadzaju za nase peniaze, ktore dostanu podla zakona - za peniaze, ktore my vsetci musime zarobit. Aby si ich oni uzili. A ze to nie su peniaze male, o tom snad hovorit vobec nemusime. Preto sa pytam - naozaj ako Vas, tak mna musia za nase spolocne peniaze reprezentovat bezcharakterni poslaci a ozrani diplomati porusujuci nielen slub dany obcanom (niektori na Ústavu SR), ba dokonca platne zakony statu, ktory ich ciny (zase zakonmi) chrani? Hanba. Je to hanba ich vlastna, ale - a to je ovela podstatnejsie - je to hanba ostatnych poslancov, ktori sa s takymito individuami nevedia vysporiadat...

P.S.: Pan Koricansky - slusny clovek nezabuda... - a nezabudne!

- - -

Od publikovania tohto článku sa žiaľ veľa nezmenilo. S nezákonným konaním poslanca Koričanského sa v danom čase nevysporiadal ani poslanecký zbor, ani občania-voliči a žiaľ, so svojim konaním sa nevysporiadal ani samotný poslanec Koričanský. Následne opätovne kandidoval do verejnej funkcie, občanov - voličov vo svojej "kampani" neinformoval o svojom konaní a - uspel.

Za obdobie pôsobenia poslanca Koričanského na poste voleného zástupcu sme zadokumentovali takéto jeho konanie, správanie sa a "úctu" k zákonom:

http://www.seredonline.sk/clanky/beztrestne-podvadzanie-alebo-kto-nas-to-vlastne-reprezentuje/

"Znovu parkovanie v zákaze a znovu poslanec MsZ. Tentokrát Michal Koričanský."

http://www.seredonline.sk/clanky/znovu-parkovanie-v-zakaze-a-znovu-poslanec-msz-tentokrat-michal-koricansky/

V tomto článku sa čitatelia o konaní poslanca Koričanského dozvedeli aj toto:

Pán poslanec  prišiel na  dnešné rokovanie  MsZ asi s  5 minútovým predstihom, svoje auto kludne zaparkoval na identickom vodorovnom dopravnom značení a išiel si sadnúť do poslaneckej lavice.  Po zastupiteľstve sa pri aute zaparkovanom v zákaze chvíľu bavil a následne miesto opustil.

Možno sa znovu nájdu aj diskutujúci, ktorí budú toto konanie obhajovať či bagatelizovať. Nebolo by dobré neumožniť im to. Práve naopak. Dobré je, keď občania vidia realny odraz stavu spoločnosti, v ktorej sa nachádza aj z dôvodu, že niektorí volení  predstavitelia mesta si z predpisov naozaj robia čo len chcú.

- - -

"Dostal chuť na punčáky, tak ich zobral (ukradol) študentom. POSLANEC"

http://www.seredonline.sk/clanky/dostal-chut-na-puncaky-tak-ich-zobral-ukradol-studentom-poslanec/

Najskôr to bol len akýsi šum o krádeži zákuskov na stužkovej jedným z dlhoročných zamestnancov Domu kultúry.

Následne stretnutie svedka nahlásenia udalosti poškodenými dievčatami, zástupcov média a asi dvadsať študentov jednej zo stredných škôl v meste.

Podlé a primitívne konanie zamestnanca DK potvrdili verejne nielen samotní študenti, ale aj ich triedna učiteľka.

Nasledoval e-mail do redakcie a získavanie ďalších informácií. U riaditeľa DK, zamestnancov a ďalších ľudí, ktorí mali v DK akcie v minulosti.  Skladačka začala nadobúdať konkrétny rozmer a z pozadia sa vynoril obraz.

Telefonát   študentami  označenému zamestnancovi  DK.  Namiesto pokory a ospravedlnenia  vec bagatelizoval a tvrdil, že sa"jednalo len o pár zákuskov, tak čo hľadáme senzáciu".  Zloženie telefónu a potom už len nejaké SMS.

Riaditeľ DK sa najskôr s nami stretol osobne, komunikoval a vyjadril sa - "myslel som, že už je to za nami. Hovoril som s Mišom, ale poznáš ho. "

Jeho vyjadrenie na kameru sa malo konať na druhý deň.  To už  telefón riaditeľ nedvíhal. Sťažnosť troch študentiek týkajúcu sa prichytenia zamestnanca pri odnášaní  cudzích zákuskov  však potvrdil už pri osobnom stretnutí s tým, že tam bol aj svedok.

Logicky mal nasledovať  trest za  hrubé porušenie pracovnej disciplíny, okamžité prepustenie, ospravedlnenie sa poškodeným za organizáciu a prípadná náhrada  spôsobenej škody.

A týmto by tento trápny incident vlastný snáď jedine feťákovi alebo bezdomovcovi, mohol a mal skončiť. Trest ale nenasledoval. Prečo?

Na cudzie "punčáky"  totiž nedostal chuť  bežný zamestnanec DK, ale poslanec MsZ

Michal Koričanský.

POSLANEC

Áno, ten Koričanský, ktorého občania v DK platia snáď 40 rokov. Podľa svedkov zobral   (ľudovo povedané ukradol)  deťom zákusky  poslanec MsZ,  ktorého občania zvolili do mestského parlamentu, aby strážil, spravoval a spravodlivo rozdeľoval asi 10 miliónov verejných peňazí ročne  pochádzajúcich z našich daní.

Mali sme snahu priniesť aj vyjadrenie  poslanca MsZ Michala Koričanského, no on sa občanom vyjadriť odmietol. Nestoja mu za to a asi necíti potrebu ospravedlniť  sa za fatálne  osobné ľudské zlyhanie.

- - -

 

Poslanec Michal Koričanský sa síce ODMIETOL občanom a voličom vyjadriť ku svojmu konaniu, no nemal problém  pod článkom "diskutovať" anonymne, resp. pod viacerými nickami. Namiesto ospravedlnenia sa za svoje konanie, na  ľudí okolo seba vytrvalo anonymne útočil. Viac v článku: "Multidiskutujúci chcú zmiasť občanov a zľahčiť spoločenskú nebezpečnosť konania poslanca Koričanského. - AKTUALIZOVANÉ"

http://www.seredonline.sk/clanky/multidiskutujuci-chcu-zmiast-obcanov-a-zlahcit-spolocensku-nebezpecnost-konania-poslanca-koricanskeho/

Tu sa čitateľ dočíta, čoho všetkého je volený zástupca anonymne schopný. Znovu len a len fakty.

- - -

Ideme ďalej. Poslanec Koričanský je aktívny aj v súkromnom biznise. Od množstva svedkov sa ale dozvedáme, že dlhé desaťročia "podniká" bez živnostenského oprávnenia a s aparatúrou patriacou DK, teda Mestu Sered, čo sú vlastne všetci občania. Za požičiavanie aparatúry neplatí žiaden nájom. Ako je možné, že dlhoročnému zamestnancovi DK a poslancovi MsZ bolo umožnené / tolerované podnikanie s cudzími výrobnými prostriedkami a bez splnenia základných predpokladov pre tento druh podnikania a povinností ustanovených zákonom? Kde sú poplatky SOZA, dane, odvody a v neposlednom rade financie pre mesto za zápožičku aparatúry?  Kto konkrétne a prečo tento stav dlho roky (desaťročia) toleroval?

 

 

"Žiadna zmluva s Koričanským na výpožičku ozvučovacej techniky DK, žiadne fakturácie ani auto na súkromné účely. Ako to s Tebou pán poslanec teda v skutočnosti je?"

http://www.seredonline.sk/clanky/ziadna-zmluva-s-koricanskym-na-vypozicku-ozvucovacej-techniky-dk-ziadne-fakturacie-ani-auto-na-sukromne-ucely-ako-to-s-tebou-pan-

poslanec-teda-v-skutocnosti-je-1/

Koričanský znovu nekomunikuje, odmieta sa k veci vyjadriť. Zisťujeme si informácie oficiálne od DK. Nie, žiadne zmluvy na prenájom techniky s Koričanským nie sú...

- - -

Napriek uvedeným faktom, zisteným informáciam a verejne predloženým dôkazom, zákonnou cestou sa nebráni ani DK a ani vedenie mesta. Poslanci MsZ vážne podozrenia z nezákonného využívania majetku mesta na podnikanie a zárobkovú činnosť súkromnej osoby bez riadnych zmlúv neriešia a právne proti poslancovi Koričanskému nekoná ani primátor a štatutár mesta  Ing. Martin Tomčányi. Prečo?

V štúdiu SOL sa ku kauze "punčák KORIčanský" vyjadril aj zástupca a hovorca primátora Ľubomír Veselický.

Zato Michal Koričanský podáva trestné oznámenia na mňa za ohováranie zverejnením jeho kauzy s punčovými zákuskami. Vyšetrovateľka OR PZ trestné oznámenie M.Koričanského odmieta. Samozrejme, nemôže byť trestným činom dôkazmi podložené zverejnenie nezákonného konania dlhoročného zamestnanca  Domu kultúry Mesta Sereď, voleného zástupcu a verejného činiteľa. Je prirodzené a pochopiteľné, že médium koná vo verejnom záujme.

Aj keď priamym poškodeným vo veci nie som ja, pri výpovedi pred vyšetrovateľom nemôžem zatajiť závažné informácie, ktoré som sa pri novinárskej práci vo veci konania Koričanského dozvedel.  

Následne som bol vyšetrovateľkou OR PZ v Galante písomne informovaný o odstúpení skutočností týkajúcich sa podozrení z protizákonného konania Michala Koričanského na vyšetrovanie iným orgánom polície. Jedna časť skončila na  OO PZ v Seredi a podozrenie z korupcie vyšetruje NAKA.

- - -

Pomerne často sa osobne zúčastňujem rokovaní MsZ a ešte častejšie dodatočne rokovania pozerám zo záznamu. Na základe vlastného poznania si dovolím vysloviť názor, že poslanec MsZ Michal Koričanský patrí medzi troch najmenej aktívnych poslancov MsZ z celkového počtu 19.  Nemá žiadne návrhy bodov rokovania, nevyjadruje sa a nediskutuje k prerokovávaným témam a mám pocit, že prerokovávané materiály nemá naštudované.  Zo štatistík hlasovania vyplýva, že takmer vždy hlasuje "slepo" a "poslušne" takpovediac v záujme väčšiny, ktorá ani v tak závažných témach, ako napr. nevýhodná zmluva pre mesto vo veci prenájmu tepelného hospodárstva, či "legalizácia" nezákonného stavu v mestskej eseročke nedokázala jasne a zrozumiteľne požadovať nezávislé vyšetrovanie a exemplárne potrestanie vinníkov. 

Možno s odkazom na uvedené fakty týkajúce sa dlhoročného konania, morálnych a etických hodnôt M. Koričanského, sú jeho postoje k veciam verejným a jeho hlasovania "pochopiteľné".

Nuž, toto je prierez poslancovania a konania jedného z volených zástupcov nás občanov. Pripomínam, že poslanci MsZ rozhodujú o najdôležitejších otázkach vývoja v meste, o nakladaní s majetkom mesta a o rozpočte vo výške cca  12 miliónov Eur ročne.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign