Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Na fatálne zlyhania politikov doplácame zase my občania

Miloš MajkoDátum19. 01. 2016 12:28:23TémaTak to vidím ja...

O probléme s imigrantami a nevyhnutnosti prijímania systematických riešení  som písal už veľa krát. Napríklad aj tu: http://www.seredonline.sk/clanky/ako-vyzera-realita-posledni-znovu-pochopili-politici/    Písal som hlavne o nemožnosti reálne prijať milióny utečencov - na toto totiž primitívne politické rozhodnutie nestačí. Politik si totiž týchto ľudí neberie domov do svojej obývačky, ale zväčša ich nanúti občanom  do ich života. Ani to by až tak nevadilo, keby išlo o ľudí pochádzajúcich z obdobnej kultúry, sociálneho prostredia s obdobnými návykmi správania sa na verejnosti. Ak je však v našej civilizovanej spoločnosti zvykom štandardne hádzať odpadky do odpadkového koša, močiť na toalete, modliť sa v nedeľu, kúpať sa v bazéne v plavkách či vážiť si ženu ako človeka, ťažko dokáže spoločnosť bez ujmy absorbovať stovky tisíc ľudí pochádzajúcich z prostredia, v ktorom je bežné odhadzovanie odpadkov na zem, vykonávanie potreby na ulici, modlenie sa 5 x denne a to ešte za špeciálnych podmienok, kúpanie sa v úbore z ktorého je viditeľná sotva tvár a ponímanie hodnoty ženy na úrovni ťavy či iného hnuteľného majetku. Nie, skutočne nemám nič proti žiadnej viere,  no tento stret proste nemôže priniesť nič pozitívne - ja očakávam hlavne konflikty. 

V pomerne obsiahlom rozhovore som sa k príčinám pomerne podrobne vyjadroval aj tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/migracia-je-problemom-globalnym-nezamedzime-jej-no-mame-sancu-stanovit-pravidla-ktore-nam-umoznia-prezit/

V jednom z článkov som napísal mimo iné presne toto: "Politici dostali Európu do stavu, kedy sa začínajú búriť už nielen vlastní ľudia, ale aj samotní migranti. Keď sa búria v stovkách, je možné prejavy nevôle eliminovať bezpečnostnými zložkami. Pri desiatkach tisíc ľudí idúcich na základe pozvánky a tým v podstate aj politickej objednávky, no v nedôstojných podmienkach a bez istoty normálnej budúcnosti sa väčšia vzbura, či odpor zvládnuť bude dať ťažko aj tvrdšími prostriedkami. Áno, ozbrojené armádne zložky budú schopné potlačiť akýkoľvek prostest a odpor. Znovu je však na mieste otázka. Toto snáď bolo účelom a takto si majú pamätať Európu stotisíce ľudí, ktorí v nej hľadali lepší život?" - to bolo niekedy v októbri 2015.

Dnes sa búria už aj samotní politici. Na programe dňa totiž majú hromadné sexuálne obťažovanie stoviek, možno tisícok dievčat a žien v Nemecku, problémy majú vo Švédsku a vlastne všade, kde väčšie množstvo imigrantov skončilo, čaká na azylové konanie, alebo sa len jednoducho zdržuje. Konieckoncov, čo asi tak normálne mysliaci človek môže očakávať od stoviek či dokonca tisícok mladých mužov žijúcich vo viacmenej uzatvorenej komunite dlhodobo bez možnosti sexuálneho uspokojenia ženou? Nech ide o akokoľvek zdržanlivých chlapov, raz nevyhnutne musí prísť stav, v ktorom postačí iskra a ostatné vykonajú hormóny a davová psychóza. A to si nemyslím, že ide o preháňanie, skôr stačí nebyť odtrhnutý od reality a nežiť v bubline každodenných presunov  v sterilnom prostredí za asistencie ochranky.

Včera Rakúska republika oficiálne ohlásila zavedenie hraničných kontrol - majú  prirodzené obavy z vyhosťovania nežiadúcich migrantov z Nemecka. Maďari sa vyjadrili, že na svoje územie neprijmú jediného migranta, ktorého sa Nemecko chce zbaviť. Balkánci ich majú plné zuby už dávno a severania ich späť do Ruska idú vracať na bicykloch teda presne tak, ako do ich krajiny prišli.

Ešte v minulom roku som písal o hrozbe návratu kontrol na hraniciach krajín združených v Schcengene. http://www.seredonline.sk/clanky/schengen-je-ohrozeny-kontroly-na-hraniciach-zacinaju-byt-realitou/

A máme to tu v plnej paráde. Neteším sa, no zároveň pani Merkelovej a ostatným politikom gratulujem - "vyznamenali" sa tým, že konali ako z reťaze odtrhnutí tupci, ktorí nie sú schopní domýšlať svoje konanie do dôsledkov.

Za najhoršie na veci považujem to, že následky zase ponesieme my všetci. Im totiž  "CD" na autách a diplomatické pasy zostávajú...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
seredan:katastroficky prepad rubla | 21-01-2016 08:22:55
seredan ty ruskosmeracky fasistcky pudlik k tomu sa nevyjadris, ked je rubel kryty zlatom, ako je to mozne a do tejto krajiny zazrakov nas tahaju aj zlodeji zo smeru
s.i.n. | 20-01-2016 13:09:49
Seredan | 19-01-2016 20:12:23 je tak trochu mimo. Politikov v Európe síce volia európania, ale rozhodujú politici a nie tí ktorí ich volili. V tom je dosť zásadný rozdiel a tiež problém, ktorému ZATIAĽ čelia väčšinou len krajiny Západnej Európy. Je známe, že platí, že všetko so všetkým súvisí. Už v druhej polovici minulého roku silneli hlasy početnej skupiny obyvateľov Európy, že táto migračná vlna nie je náhodná ale že to má svoj pôvod v dobrej organizácii určitých mocných záujmových skupín v celosvetovom meradle. Dokument, na ktorý poukazujem viď nižšie, nebol vyfabrikovaný v týchto dňoch. Stačí len čítať a skladať veci dohromady. Zapadá to do seba ako Lego.
http://www.czechfreepress.cz/evropa/kalergiho-plan-legalni-genocida-evropskych-narodu-pomoci-miseni-ras.html
Seredan | 19-01-2016 20:12:23
Nie politici dostali Europu tam kde je ale europania. Tu nejde vobec o pilitikov ale o myslenie ludi. Ked nebude politik tak nastupi mimovladka, organizacia, skupina ludi ktori veria ruzovy svet.
Kazda krajina ma tisicrocnu mentalitu a iny pohlad na svet. Preto je nemozne aby EU mohla existovat ako spolocenstvo ktore bude spolocne rozhodovat v otazkach celku. EU malo byt cisto ekonomicke spolocenstvo ale uz to mame diktaturu kde silne staty rozhoduju za mensie staty.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign