Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Tak, ako Kuciakove texty menia Slovensko, mali by Kurbelove o nakladaní s majetkom meniť naše mesto...

Dianie za posledné dni ukázali, ako veľmi dokážu písané texty týkajúce sa ľudí pri moci zmeniť krajinu. Brutálne zavraždenie novinára píšuceho o tunelovaní eurofondov a dokonca o údajnom prepojení  talianskej mafie na špičky riadiace republiku  spôsobilo totálnu zmenu vnímania nielen dôležitosti odhalovania a zverejňovania špinavostí v politike, ale aj citlivosti týchto tém pre samotných politikov.

Už šiesty deň sa v krajine dejú veci, o ktorých by sme pred týždňom ani len nesnívali. Masové pochody  na uctenie zavraždených,príchod odborníkov z EÚ dozorujúcich vyšetrovanie dvojnásobnej brutálnej vraždy, tlak na predstaviteľov SMER-SD vo vláde na odstúpenie, ochrana niektorým novinárom pracujúcim na citlivých materiáloch, ale aj rozsiahla morálny medzinárodná podpora našich novinárov a verejné odsúdenie mafiánskych spôsobov na Slovensku.

Útoky na novinárov (ale aj na poslancov obecných a mestských zastupitelstiev) poukazujúcich   na nevýhodné zmluvy, tunelovanie majetku a verejných peňazí a netransparentné nakladanie s peniazmi občanov, nie je na Slovensku ničím novým. Aj v Seredi došlo k vážnym útokom a zastrašovaniu konkrétnych osôb - stačí spomenúť podpálenie firmy poslancovi Kurbelovi, či podpálenie auta vlastníka www.seredonline.sk. 

Tak, ako novinári  redakcie  aktuality.sk po vražde ich kolegu s prácou neprestali, tak neprestal ani Kurbel a ja. A vo všetkých prípadoch nie je na novinároch, alebo na samotnom poslancovi, či na základe zverejnených faktov v článkoch, budú v štáte či samospráve vykonané pre nás všetkých tak potrebné zmeny.

- - -

Na predchádzajúcom rokovaní  poslanci MsZ v Seredi schválili uznesenie, v ktorom požiadali primátora mesta Ing. Martina Tomčányiho, aby na základe zistení hlavnej kontrolórky vo veci nakladania s majetkom mesta a stavu mestskej spoločnosti (zistenia sú zosumarizované napr. tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/tieto-nedostatky-zistila-pani-kontrolorka-pocas-prvej-kontroly-sumarizuje-citatel-sol/), požiadal o vykonanie kontroly Najvyšší kontrolný úrad  (NKÚ)

Uznesenie poslancov MsZ (volených zástupcov občanov) číslo 194/2017 kde sa píše :  odporúča primátorovi mesta Sereď neodkladne podať podnet Najvyššiemu kontrolnému úradu SR na vykonanie kontroly hospodárenia s finančnými prostriedkami a nakladaním s majetkom právnickej osoby s majetkovou účasťou mesta Mestského bytového podniku Sereď za obdobie od nástupu Ing Martina Káčera do funkcie konateľa spoločnosti, do času skonšenia funkcie konateľa.

Primátor mesta sa v odpovedi na interpeláciu poslanca Kurbela vyjadril nasledovne: Zobral som na vedomie odporúčanie Mestského zastupiteľstva. Kontroly činnosti Ing Martina Káčera V MsBP vykonané hlavnou kontrolórkou mesta považujem za dostatočné na to, aby sme zistené nedostatky dokázali úspešne odstrániť. Preto som podnet na NKU nepodal.

Podrobnejšie informácie nájdete napr. tu: http://www.seredonline.sk/clanky/teplo-v-nasom-meste-alebo-boji-sa-primator-tomcanyi-kontroly-nku-/

Primátor Tomčányi teda podnet na  NKÚ nepodal, z čoho vyplýva, že "bordel" a nezákonnosti v mestskej firme nechce riešiť mimo mesto. Čoho sa primátor Tomčányi bojí? Čo ešte by kontrolóri  NKÚ mohli nájsť? Máme konštatované mnohonásobné porušenie zákonov, neplatné, resp. neexistujúce zmluvy na základe ktorých však vzájomné plnenie prebieha a máme tu teda aj evidentné snahy veci "pozametať" ako právne (objednaní právnici), tak morálne (nerozťahovanie témy mimo mesto). 

Po takomto verejnom vyjadrení primátora je vôbec záruka, že kontroly vykonané hlavnou kontrolórkou  boli dôkladné, objektívne a dôveryhodné?

Vyzerá to tak, že pred poslancami MsZ sojí ešte veľa otázok, ktoré musia rozlúsknuť. To však musia hlasovať za transparentnosť, vykonanie ďalších hĺbkových kontrol a hlavne - za vyvodenie hmotno a trestnoprávnych postihov voči zodpovedným osobám. Nehladiac na funkcie, ktoré zastávajú.

- - -

Kuciakove texty menia Slovensko a  Kurbelove o nakladaní s majetkom mesta, by mali meniť naše mesto. To sa však musia občania verejne postaviť za pravdu, právo a spravodlivosť tak, ako sa postavili v prípade investigatívneho novinára.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
obyvatel1 | 04-03-2018 12:56:49
To co sa udialo v nasom regione je hrozne pre cele SK a to co sa deje v nasom meste je nieco podobne len zatial v mensom ale hrozne taktiez. Doposial sa ludom ako je novinar SOL a poslanec co poukazuju na tieto skutky zapaluju len auto a firma. Opakujem doposial. Vysetrene nie je nic. Teda je jeden trulo ktoreho si niekto objednal za par eur. A takyto zaver vysetrovania ma byt uspokojivy koniec vysetrovania?? Kde su vysetrene mena objednavatelov doposial len podpalovania? Kam az to ma zajst pre policiu a vysetrovanie aby poriadne vysetrili tieto ciny?? Ma to zajst az po dalsiu vrazdu alebo kam to az ma zajt v tomto meste ???

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign