Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Odhrnuté parkovisko pred úradom oproti neodhrnutým chodníkom pred materskými a základnými školami vyvolalo u občanov ohlas

200

Článok zo včerajšieho dňa uverejnený pod linkom  http://www.seredonline.sk/clanky/priority-pri-odhrnani-snehu-uzky-chodnik-pre-deti-do-skoly-nie-parkovisko-vo-dvore-msu-ano/ vyvolal predpokladaný záujem nielen u verejnosti, ale aj u tých kompetentných vedúcich predstaviteľov mesta, ktorým nielen text, ale hlavne samotné fotografie nespochybniteľne zachycujúce a porovnávajúce aktuálny stav chodníkov nastavili kritické zrkadlo. 

Súhlasím s tým, že včerajší článok je pre kompetentných naozaj citlivý - mať ráno pred príchodom do práce odhrnuté parkovisko a ešte na obed nemať odhrnuté prístupové chodníky do materských a základných škôl - to je teda hodne veľká arogancia a práve niečo takéto spravodlivo nahnevá asi väčšinu rodičov (a voličov). Ale aj o tom je verejná funkcia s desaťnásobným mesačným príjmom nejednej mamičky aj dvanásť hodín makajúcej niekde vo fabrike za pásom. A keď si ešte uvedomí, že aj ona na túto neschopnosť prispieva z toho mála, čo zarobí...

Článok za 24 hodín bol zobrazený:   Miloš MajkoDátum01. 02. 2017 08:48:58TémaOdpratávanie snehu NÚTENÉ PRÁCE | Zobrazení: 2832 ×

Diskusných príspevkov pod článkom za jeden deň a jednu noc pribudlo viac ako 50 a aj porovnanie, ktoré sme v článku uviedli, hneď ráno spustilo veľa otázok  smerovaných nielen na vedenie mesta, ale aj dodávateľa služby, firmu Radoslava Šuláka.

Zastávam názor, že v tomto prípade je dodávateľovi služby - firme prakticky jedno, kde s údržbou začne. Plán a určitú mapu s prioritami odpratávania snehu dostal od vedenia mesta (objednávateľa služby)  a nepochybne je súčasťou predmetnej zmluvy.

O informácie k danej problematike sme priebežne žiadali vedenie mesta. Zmluvy s faktúrami nám boli zverejnené a my ich prinášame občanom.  

Tu je najdôležitejšia časť komunikácie s osobou povinnou v prvom stupni - mestským úradom Sereď:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Monday, December 26, 2016 11:55 PM
To: 'info@sered.sk'
Cc: 'Primátor mesta Sereď'; 'podatelna@sered.sk'; 'seredonline@seredonline.sk'
Subject: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Mestsky urad Sered,

v sulade so zakonom  211/2000 Z.z.  ziadam o zverejnenie nasledovnych informacii:

1.       – ziadam zverejnit zmluvu na zimnu udrzbu verejnych komunikacii Mesta Sered s dodavatelom /dodavatelmi na rok  2016/2017 vratane vsetkych dodatkov a doplnkov

2.       – ziadam zverejnit financne sumy vyplatene dodavatelskej firme za zimnu udrzbu na rok 2015, 2016 – kompletne po mesiacoch do 26.12.2016 s vyraznym rozdelenim, kolko financnych prostriedkov bolo dodavatelom vyplatenych za samotne prace pri zimnej udrzbe (s rozpisom hodin a pouzitych technickych prostriedkov) , za pohotovostnu sluzbu (rozpis techniky a obsluhy) a za pouzity posypovy material

3.       – ziadam zverejnit vysku financnej ciastky, ktoru mesto Sered dodavatelovi /dodavatelom poskytuje za sluzbu aj pocas obdobia, kedy mechanizmy nie je potrebne do ulic vyslat  (ziadam uviest sadzbu na hodinu /den, ak je rozdielna v nocnych hodinach, tak ziadam uviest rozdiel)

Uvedene informacie ziadam zverejnit e-mailom na adresu: majko@majko.sk  v zakonom stanovenej lehote.

Dakujem.  Milos Majko

- - -

From:Michal KLinka [mailto:michal.klinka@sered.sk]
Sent: Tuesday, January 3, 2017 2:35 PM
To: majko@majko.sk
Subject: Odpoveď na zverejnenie informácii v zmysle zakona 211/2000 Z.z.
Importance: High

Dobrý deň, v zmysle Vašej žiadosti zaevidovanej na MsÚ Sereď dňa 27.12.2016 pod podacím číslom 24025/2016/36 Vám uvádzam nasledovné:

1.       Zmluva je zverejnená na stránke mesta Sereď viď odkaz: http://egov.sered.sk/FileOutputHttpHandler.ashx?arguments=CJF4LYMYHqPy2yphQa7gbdnJyfUeifynWSEisC%2fEyiFmGLlEa0xTZhUdiZUPRcigclsmdY9xVvA2lhLKHHFvqqDS0X5wFESWFQ%3d%3d

2.       Finančné sumy sú taktiež zverejnené na stránke mesta Sereďviď odkaz: http://egov.sered.sk/default.aspx?NavigationState=779:0:

(do vyhľadávača napísať „zimná údržba“) + (viď príloha faktúr)

za obdobie 01.12.2016-15.12.2016 zatiaľ nefakturované,

za obdobie 16.12.2016-31.12.2016 zatiaľ nefakturované,

posypová soľ za obdobie 2016-2017 zatiaľnefakturovaná,

3.       Informácie sú uvedené v zmluve č. 1089/2015 -  príloha č.1 - C  Zimná údržba - požiadavka bodu č. 1  .                               

Ing. Michal Klinka

Referent oddelenia rozvoja mesta

- - -

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Wednesday, January 04, 2017 3:52 PM
To: 'Michal KLinka'
Cc: seredonline@seredonline.sk
Subject: RE: Odpoveď na zverejnenie informácii v zmysle zakona 211/2000 Z.z.

Dobry den,

V suvislosti s mojou ziadostou adresovanou osobe povinnej v nadvaznosti na Vasu odpoved Vam oznamujem, ze trvam na zverejneni informacii v pozadovanom rozsahu a pozadovanym sposobom.

Dakujem.
Majko

- - -

Michal KLinka

Prílohy16. 1.

komu: Milos

Dobrý deň, v zmysle Vašej požiadavky zaevidovanej na MsÚ Sereď dňa 05.01.2017 pod podacím číslom 272/2017/36 Vám uvádzame:

1.       Žiadam zverejniť zmluvu na zimnú údržbu verejných komunikácii mesta Sereď s dodávateľom /dodávateľmi na rok  2016/2017 vrátané všetkých dodatkov a doplnkov.

Doplňujúca odpoveď:  viď príloha 1089_2015_KOMUNALNE_SLUZBY_2016_2017.pdf

2.       žiadam zverejniť finančné sumy vyplatene dodávateľskej firme za zimnú údržbu na rok 2015, 2016 – kompletne po mesiacoch do 26.12.2016 s výrazným rozdelením, koľko finančných prostriedkov bolo dodávateľom vyplatených za samotne prace pri zimnej údržbe (s rozpisom hodín a použitých technických prostriedkov) , za pohotovostnú službu (rozpis techniky a obsluhy) a za použitý posypový materiál.

Doplňujúca odpoveď: Vysvetlivky na skratky k faktúram R. Šulák – MOWERS-TEAM – VSM – veľký strojový mechanizmus s radlicou, MT1-3 – malý strojový mechanizmus s radlicou, N1, ZV- zásobovacie vozidlá. Dopĺňame faktúru za obdobie 01.01.2016-31.12.2016 ZU a faktúru za posypový materiál 01.01.2016-31.12.2016 zo dňa 16.1.2017.

3.       žiadam zverejniť výšku finančnej čiastky, ktorú mesto Sereď dodávateľovi /dodávateľom poskytuje za službu aj počas obdobia, kedy mechanizmy nie je potrebne do ulíc vyslať  (žiadam uviesť sadzbu na hodinu /deň, ak je rozdielna v nočných hodinách, tak žiadam uviesť rozdiel)

Doplňujúca odpoveď:  vo vyššie uvedenej zmluve zimnej údržby a to konkrétne -  príloha č.1, strana 20 - C  Zimná údržba -  suma 0,70 € bez DPH.

Ing. Michal Klinka

Referent oddelenia rozvoja mesta

- - -

Nakoľko ide o problematiku pre väčšinu obyvateľov vážnu, pokúsime sa v štúdiu natočiť diskusiu za účasti dodávateľa služby  Radoslava Šuláka a zástupcu mesta  Sereď. O ďalšom postupe budeme verejnosť informovať.

Poznámka: Faktúry a zmluva Mesta Sered s dodávateľom služby, sú v prílohách článku.

 

 

 

 

 


Priložené súbory k článku:Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign