Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Časopis Transparentná samospráva "prebudil spiacich" občanov a otvoril im oči - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum26. 03. 2017 21:39:11Témaobec Šintava
200

Šintava   |  Historicky prvé tlačené číslo časopisu  "Transparentná samospráva"  vydané asi pred mesiacom skutočne prebudilo "spiacich" občanov a prinesenými informáciami im otvorilo oči. V plnej nahote aj starším ľuďom bez internetu či znalostí moderných foriem komunikácie  ukázal, čoho všetkého je schopný starosta obce s príjmom  2200 Eur mesačne za zhruba rok a štvrť zo štvorročného volebného obdobia. Dostávajú sa nám ohlasy od mnohých ľudí na konanie starostu obce Holičku a  ich pocity sa jedným slovom dajú zhrnúť ako hnus!

K vydaniu časopisu sa verejne hlásim, konieckoncov ide o môj vlastný projekt, ktorý ťahám v elektronickej podobe už zhruba 10 rokov. Pod názvom Transparentná samospráva viac ako päť.

Správne odhadli občania môj zámer - ide skutočne o prvé číslo, ďalšie sú v príprave.

Koncom tohto týždňa sme hlavne pre Šintavanov spustili aj dlhšie pripravovaný video seriál rozhovorov s poslancami OZ. Po odmietnutí ponuky poslancom Romanom Matušicom a systematickej viac ako ročnej ignorácii našej snahy pred kameru do civilizovaného prostredia a ku kultúrnej debate dostať  starostu Miroslava Holičku, sme rozhovory urobili zatiaľ tri. Prvý, s poslankyňou  Stanislavou Režňákovou sme uverejnili tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/poslankyna-oz-v-sintave-stanislava-reznakova-obcanom/

Ďalšie rozhovory nasledujú a budú zverejnené v najbližších dňoch.

Časopis je teda vonku a vyvolal veľa reakcií. O pravdivosti zverejnených údajov čitateľ pochybovať môže asi ťažko, keďže sme všetky publikované články  cez  QR kódy interaktívne prepojili s internetovým médiom  SeredOnLine.sk, kde je možné nájsť originály článkov, ale aj kompletné, nestrihané a nemanipulované videozáznamy z rokovaní obecných zastupiteľstiev v Šintave od septembra 2015.

Stále sa nájdu občania, ktorých priamosť média aj mňa samotného v kladení otázok napr. aj na rokovaniach OZ hnevá a nevedia sa s ňou stotožniť. Nechápu povinnosti volených zástupcov a práva, ako aj poslanie médií.

Transparentnosť požadujeme, presadzujeme,  ale ju aj ponúkame. Keďže otázok aj konkrétne na mňa je určite dostatok, rozhodol som sa v utorok  28. marca  2017 v čase od 19:00 do 20:00 hodiny byť v priestoroch štúdia  SOL na ul. M.R. Štefánika v Seredi byť k dispozícii obyvateľom obce Šintava (časopis bol venovaný im)  za účelom osobného stretnutia, na ktorom som ochotný s nimi verejne rozprávať o TRANSPARENTNEJ  SAMOSPRÁVE, o pohnútkach k jej vydaniu a presadzovaniu, ale aj o tom, prečo zrovna Šintava a dokedy práve táto obec. Nie, nemusím, nie som voleným funkcionárom, obyvatelia obce sa mi mesačne neskladajú  na plat  cez  2200 Eur ako utekajúcemu starostovi obce a doteraz obyvatelov obce pôsobenie  SOL v Šintave nestálo z verejných finančných zdrojov ani jediný Cent. Napriek tomu  - a možno práve preto sa chcem od arogantného Holičku aj týmto verejne odlíšiť a ukázať občanom, že na jednej strane brať tisíce Eur z ich peňazí a na strane druhej pred ich otázkami a zodpovednosťou sa schovávať a  utekať, je hanebné a primitívne.

Preto na utorok večer týmto verejne do štúdia pozývam každého obyvateľa obce Šintava, ktorý stále nechápe, prečo som časopis Transparentná samospráva vydal a prečo práve otvorená samospráva je cestou k lepšiemu životu nás všetkých, tam, kde vlastníme nehnuteľnosti, kde chodia naše deti do materskej či základnej školy a kde chceme normálne žiť aj v budúcnosti.

Prídite na rozhovor pri šálke kávy - komunikácia posúva spoločnosť ďalej.

 

- - -

AKTUALIZOVANÉ

V utorok  28.03. 2017  v čase od  19:00 do 20:00 hodiny som v priestoroch štúdia SOL  čakal na obyvatelov obce Šintava, ktorí nesúhlasia s obsahom časopisu Transparentná samospráva, alebo majú otázky k obsahu a faktom v nich uverejnených. Napriek publikovanej výzve neprišiel nik.

Som rád, že občania aj týmto spôsobom prelavili súhlas s obsahom časopisu a verím, že ich rovnako zaujme ďalšie číslo, ktoré postupne pripravujeme.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-03-2017 14:22:21
Šintavan | 29-03-2017 13:54:15 | - vdaka za pripomenutie. Oprasim starsiu postu. ;-) - a verejne sa pani kontrolorky spytam, akyto ze ma kredit v obci vybudovany?
lili | 29-03-2017 14:09:06
Ozaj.
Šintavan | 29-03-2017 13:54:15
Pán Majko ako to vyzerá s materiálom spomenutom v článku:
V redakcii máme dôležitý materiál z polície - kontrolórka Vedrödyová dohodnuté stretnutie zrušila
Miloš Majko27. 01. 2017 19:54:22obec Šintava
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-03-2017 13:16:08
AKTUALIZOVANÉ

V utorok 28.03. 2017 v čase od 19:00 do 20:00 hodiny som v priestoroch štúdia SOL čakal na obyvatelov obce Šintava, ktorí nesúhlasia s obsahom časopisu Transparentná samospráva, alebo majú otázky k obsahu a faktom v nich uverejnených. Napriek publikovanej výzve neprišiel nik.

Som rád, že občania aj týmto spôsobom prelavili súhlas s obsahom časopisu a verím, že ich rovnako zaujme ďalšie číslo, ktoré postupne pripravujeme.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-03-2017 13:25:42
Mojou vyhodou je, ze som ochotny a schopny komunikovat s kazdym, kto ma zaujem. Nemam dokonca problem ani s anonymom.

Kazdy anonym vsak ma problem v momente, kedy dostane otazku, aby pisal KONKRETNE tak, ako pisem ja.

Ono kritizovatn a kritizovat je rozdiel. Nakydat niekomu anonymne na hlavu kybel vseobecnych srac*ek - na to ma kazdy bezcharakterny chrapun.

Nech je frajer a ked uz nie pod menom, nech aspon anonymne napise nieco konkretne. Vtedy to bude mat zmysel a aj vahu.

Pani na funkciach ale maju smolu. Postavia za za nich vsetci, ktori z nich tazia, no nik menovite, lebo by sa odhalili pred verejnostou.

Takze aj dalej vierohodnost zostava na uvazeni kazdeho jednotlivca.
Holickovec | 27-03-2017 12:56:49
necitajte to pan Majko
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-03-2017 12:03:47
pánu Majkovi | 27-03-2017 11:59:31 | - napiste nieco konkretne. Jednu zverejnenu vec o Sintave, ktora nie je pravdiva.
pánu Majkovi | 27-03-2017 11:59:31
Naozaj sa veľa ľuďom otvorili oči,zisťujú že médiá v záujme sledovanosti sú schopné všetkého.Len keď sa napíše o transparentnosti.Už len transparenty vám chýbajú ako za komančov.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-03-2017 01:59:49
Seredan | 27-03-2017 01:12:59 | - tak, ako 2+2 sa rovna 4, aj prispevky obsahovo musia spon trosku zodpovedat mediu, do ktoreho ich pisete.

Takze teda \"Seredan | 27-03-2017 01:12:59 |\" - moje odporucanie na zaklade dost sirokych skusenosti a naozaj dlllllhej trpezlivosti - ZMEN MEDIUM.

... alebo si dohodni individualny diskusny priestor.
Seredan | 27-03-2017 01:12:59
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign