Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Znovu tiekla kalná a na pitie nepoužiteľná voda

Miloš MajkoDátum03. 06. 2015 01:03:06TémaKvalita pitnej vody
200

Včera v popoludňajších hodinách poslanec MsZ  Michal Hanus na svoj  FB profil umiestnil fotografiu pohára s vodou, ktorú mu dodávateľ za jeho peniaze dodal  verejným vodovodom ako PITNÚ.

Ak si niekto mysli, ze toto je nieco ine ako voda, ktora nam aktualne tecie z vodovodu, tak sa myli. Je to VODA Z VODOVODU!

Podľa našich informácií získaných vo večerných hodinách, Michal nie je jediným zákazníkom, ktorý opätovne patrí medzi poškodených dodávkou vody, ktorá podľa stanoviska  hygieny  v takomto stave  NIE JE PITNOU, nakoľko voda nespĺňa kritériá stanovené príslušnými normami.

Včera počas dňa bol v mestskom rozhlase vyhlasovaný oznam, v ktorom boli občania informovaní, že napúšťanie bazéna majú zákazníci  ZsVS  konzultovať s dodávateľom vody, nakoľko pri väčšom odbere vody by mohlo prísť k jej znečisteniu z usadenín na potrubí.

Treba povedať na rovinu, že dodávateľ nijako neprinúti odberateľa, aby si život komplikoval nejakými oznamami a jednoducho sa môže stať (a verím že aj stalo), že k napúšťaniu bazénov došlo. Aj to totiž môže byť príčinou farby vody, ktorú  zákazník ukazuje v pohári.

Akosi som v ozname nezaregistroval (možno som len nebol dostatočne pozorným poslucháčom)  návod, ako účinne reklamovať stav, ktorý pravdepodobne nastal aj v prípade Michala Hanusa.

- - -

Bez okolkov si dovolím vysloviť nesledovné prirovnanie:  Pri kúpe chleba sa dozvieme, že v pekárni do cesta môže napadať potkania rodinka, ktorá sa za určitých okolností presúva popri nádobách s cestom. Ak náhodou nájdeme v chlebe chvostíky alebo nejakú tú paprčku  vieme,  čo to spôsobilo...

- - -

V akej kvalite je vám dodávaná v posledných dňoch voda z vodovodu?

 

- - -

AKTUALIZOVANÉ       03.06. 2015   10:30    E-mail primatorovi mesta so ziadostou o zaujatie stanoviska k problemu

From: Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Wednesday, June 03, 2015 10:26 AM
To: primator@sered.sk
Cc: podatelna@sered.sk; info@sered.sk; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost o stanovisko primatora mesta

Dobry den pan primator Ing. Martin Tomcanyi,

Obyvatel mesta, obcan a poslanec MsZ v Seredi  Dr. Michal Hanus na FB profile  uverejnil  svol postreh tykajuci sa kvality vody dodavanej do verejneho vodovou dodavatelom  ZsVS. Svoje tvrdenia podporil dolozil fotografiou. Nasledne po prevereni stavu u viacerych obyvateloch mesta, sme vo vecernych hodinach na  SOL jeho postreh prevzali a uverejnili.
http://www.seredonline.sk/clanky/znovu-tiekla-kalna-a-na-pitie-nepouzitelna-voda/

Pod clankom na  SOL  hned rano zacali  pribudat komentare od dalsich obcanov a tu napr.:

občan | 03-06-2015 06:21:27 |
Tu nejde o posledné dni, kalná voda tečie každý deň, zvykli sme si, na pitie varenie ju nepoužívame, kupujeme si v PET fľašiach, reklamovať sa nedá, problém je len pranie a sprchovanie,ale tam v Afrike sa kúpu v riekach špinavých a žijú. Nepomáhajú žiadne filtre, zanesú sa okamžite a pokial sú nové zoberú aspoň sedimenty,ale farba a smrad ostávajú. Tá voda je vhodná na zavlažovanie, mať bazén a nemať studňu je ako kúpiť nový Touareg a mať výplatu 380 eur :-)))Voda zo studni na cintoríne je menej závadná ako táto v rozvodoch, dajte si spraviť rozbor stojí to len 20 eur.

obcan | 03-06-2015 09:28:51 | Ide leto tak zase bordel z vodovodu, klasika za drahé peniaze.Čo nato primátor?Kontrolórka?Super platený manažér?Všetko ok?Už som sa bál, žeby sa stal zázrak a vrchnosť sa konečne postavila za ľudí a zatlačila na vodárov aby za dodávaný bordel niesli aj zodpovednosť.Ale to by sme museli byť zrejme v inej krajine.

Pan primator,
Ziadame Vas o zaujatie stanoviska k predmetnemu dlo sa vlecucemu problemu vacsiny obyvatelov mesta. Zaroven Vas ziadame  o Vase vyjadrenie obcanom, co konkretne 

1. Mesto Sered za posledne 3 roky urobilo s ucelom zabezpecit odskodne pre poskodenych obcanov dodavkami nepitnej a dokonca technicke zariadenia poskodzujucej  vody
2. Ste Vy z pozicie primatora mesta urobili  s ucelom zabezpecit odskodne pre poskodenych obcanov dodavkami nepitnej a dokonca technicke zariadenia poskodzujucej  vody
3. Na jednom z rokovani MsZ v minulosti ste sa Vy osobne odmietli postavit na stranu obcanov pozadujucich odskodnenie  od dodavatela za nekvalitny a neupotrebitelny tovar – vodu do vodovodnych rozvodov v domacnostiach a firmach. Pytame sa Vas, trvate na svojom stanovisku aj dnes?

Pan primator  pripominame  Vam, ze generealny riaditel dodavatel  Ing. Taric snahy obcanov riesit problematiku  v telefonate s nami PODMIENIL  vsetko konanie s nami VASOU UCASTOU  s tym, ze sa mame vo veci obratit na Vas a Vy stretnutie dohodnete.

Pan primator  Ing. Martin Tomcanyi, pripominame Vam, ze dodavka  nekvalitnej pitnej vody vacsine obyvatelov mesta nie je standardnym problemom  dodavatel – odberatel, ale ze ide o problematiku, ktorou je povinna aktivne sa zaoberat aj obec- mesto, ktoreho ste Vy statutarom a predstavitelom. Ste volenym zastupcom a teda obcania OCAKAVAJU  Vas AKTIVNY pristup k rieseniu problemov tykajucich sa vacsiny obyvatelov mesta.

Pan primator, ziadame Vas zaroven o Vase stanovisko, ci ste Vy ako voleny zastupca obcanov a predstavitel mesta  spokojny so stavom, ktory verejne prezentoval  obcan  Michal Hanus.

Vase stanovisko bude uverejnene bez zmien za predpokladu, ze nebude obsahovat reklamu inym mediam ci Vase odvolavky na Vase vyjadrenia pre ine media.  V pripade ze uvedene obsahovat bude, zo stanoviska budu pred uverejnenim odstranene vylucne linky a nazvy inych medii.

Pan primator, tento e-mail  umyselne nezasielame ako ziadost v sulade so zakonom  211/2000 Z.z. preto, lebo  Vam chceme opatovne dat sancu  informovat  obcanov  tam, kde informacie pozaduju a sposobom, akym ich pozaduju.

Odvolavame sa zaroven na  Vase tvrdenie v e-maili z tohto tyzdna, kde tvrdite nasledovne:   „Na otázky týkajúce sa výkonu mandátu primátora, ktoré mi boli od Vás doručené, som odpovedal vždy v zákonom stanovenej lehote.“

Dakujeme.
Za www.seredonline.sk  
Milos Majko

 

AKTUALIZOVANÉ        05.06. 2015  23:20   Odpoveď  primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho:

From:Primátor mesta Sereď [mailto:primator@sered.sk]
Sent: Friday, June 05, 2015 12:41 PM
To: Milos Majko
Subject: Re: Ziadost o stanovisko primatora mesta

Dobrý deň,

na Vašu žiadosť o stanovisko primátora mesta, ktorá bola mailom doručená na Mestský úrad v Seredi dňa 3.júna 2015 Vám zasielam nasledovné stanovisko k dodávke vody v meste Sereď:

Dodávateľom   pitnej   vody   je  ZsVS  a.s.  Nitra. 

O problémoch pri odbere vody pri napúšťaní bazénov sme verejnosť informovali oznamom v elektronickej forme SN vlani 3. apríla 2014.

V tomto roku sme oznam Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti a.s. Nitra vyhlasovali v mestskom rozhlase 29. apríla, 30. apríla, 2. júna  a 3. júna 2015.

Zverejnené bolo aj telefónne číslo, na ktoré je potrebné volať v prípade poruchy. Informácia je na nástenke úradu i úradnej tabuli.

Usadeniny v potrubiach , ktoré  majú desiatky  rokov  sú  skutočnosťou.  Dodávateľ urobil to, čo pre reguláciu odberu  vody napúšťanej do bazénov   zo svojho pohľadu urobiť mohol.

K   poruche vodovodného  potrubia v ostatnom čase nedošlo,  dôvodom zvýšeného prúdenia vody a následného zakalenia môže byť iba napúšťanie bazénov.

K odškodneniu odberateľov vody.

Na rokovaní predstavenstva ZsVS a.s. Nitra  som návrh na odškodnenie občanov, ktorí boli poškodení dodávkou znečistenej vody   predložil. Predstavenstvo spoločnosti ho neprijalo.

V záujme občanov Serede som žiadal  riešenia, boli dosiahnuté   tieto   opatrenia:

1.Výstavbu nového prívodného potrubia medzi Galantou a Sereďou  cca  16 km  cca  4,5 mil.  Eur.

2. Rekonštrukciu prečerpávacej stanice pri Seredi smerom na Šúrovce.

3. Vybudovanie  kanalizácie pre zhruba tristo obyvateľov Horného Čepeňa ,     ktorá bude ukončená v tomto roku. (Obyvatelia ju požadovali 20 rokov.) Rekonštrukcia  čističky odpadových vôd nášho mesta v Dolnej     Strede  -  investícia  v  čiastke   cca   12 600 tis    Eur. 

4. Montáž    monitorovacieho zariadenia  a zákalomerov  + ďalšie  opatrenia   (viď   reportáž   **********  )

Nepamätám, že by v minulosti    bol dosiahnutý  takýto rozmer investícií v oblasti pitnej a odpadovej vody v Seredi.

Ak Vy tieto výsledky považujete za nedostatočné  a môj prístup k riešeniu problémov  za neaktívny, nebudem Vás presviedčať o opaku. Súhlas na vykonanie uvedených  investične náročných akcii som dosiahol na mnohých rokovaniach v predstavenstve spoločnosti. Nie podávaním žaloby .

Ing.  Martin Tomčányi, primátor  mesta 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Vladimír Herega | 14-07-2015 15:22:52
Zas a znova bordel z vodovodu na Cukrovarskej.Ale zrejme podľa vyjadrení Energetiky Sereď len u nás. U susedov už mala tiecť priezračno čistá.Našťastie som z tej horskej vody nabral pár pohárov, i keď pre ZsVs ani pre Energetiku nie som zákazník, dám ju na pokochanie sa aspoň sem.I keď by bolo fajn dozvedieť sa konečne od kompetentných a dobre platených, čo ďalej?
Michal | 10-07-2015 07:43:42
chvala bohu ja uz podpisany som. a laboratorny filter nemamkde to kupim? asi skusim preliat cez o voldu.
Registrovaný Marek Sladký Marek Sladký | 08-07-2015 21:32:03
Je lepšie aby sa ľudia podpísali na zastupovanie občianskym združením. Ono bude vás zastupovať a vy jediné čo musíte urobiť je čakať na výsledok súdu. Nehovoríme že to bude zo dňa na deň ale budú tam ľudia ktorí sa budú téme (a neskôr ostatným) venovať bo svojom voľnom čase.
A budeš kúzla zbavený | 08-07-2015 21:14:57
Michal | 08-07-2015 07:40:05, je to len optický klam. Zober si biely laboratórny filtračný papier, vlož ho do lievika, a prelej cezeň aspoň 20 l vody, čo si označil za čistú. A po vyschnutí ho porovnaj s nepoužitým originálom. A budeš kúzla zbavený
Vlado | 08-07-2015 20:58:25
Občas mám pocit, že ZsVs sa z vody preorientovala na rozprávky.
Najprv je to bájka o hyperaktívnom strojníkovi, kvôli ktorému tiekol bordel 4 dni, potom je to fraška s napúšťaním bazénov, čo bude ďalej?Že vo vodovodnom potrubí je Lochnesská príšera, či???
Keby aspoň raz v živote priznali zodpovednosť, ale nie lepšie je hľadať vinu niekde inde a trepať sprostosti.
Pán primátor,dodatočne Vám ešte raz ďakujem, ako ste sa vtedy za nás občanov postavili, i keď ste zato kráľovsky platený, spolu so všetkými top ultra hifi manažérmi.Tým trestným oznámením sa dosiahlo min. to, že sa rozhýbali aj orgány, ktoré ste mali v prvom rade osloviť Vy.
Apropo, otázka, kto normálny by pri cenách našej vody napúšťal bazén pitnou vodou?I ked jej je viac než kvalita diskutabilná.
Michal | 08-07-2015 07:40:05
No a teraz mame utlm, tecie celkom cista. Co uz ludia nenapustaju bazeny? Byvam na pazitnej.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 04-06-2015 13:46:58
anonym | 04-06-2015 12:42:15 | - Vy sa vyjadrujete pre chovancov v ustave, alebo pre citatelov SOL?

Je uplne jedno, preco tecie spinava voda. Dodavany je nepouzitelny tovar, ktory je spoplatneny tak, ako keby islo o tovar 1. triedy. To je neprijatelne a poskodeny zakaznik ma pravo na odskodne.
anonym | 04-06-2015 12:42:15
tiež si myslím, že tiekla špinavá, lebo ludia napúšťali bazény. Nie nadarmo sa vyhlasuje púšťať iba na polovičný tlak. Bazény sa napustili a voda je už čistá.
Registrovaný anika jurkas anika jurkas | 04-06-2015 12:17:53
To ze tecie uz dlhsie spinava voda som nahlasila na zsvs.
a tu je odpoved:
Porucha v danej lokalite nebola, nebolo nám do dnešného dňa ani v tej oblasti nahlásené, že by tam bola špinavá voda. Na základe Vášho upozornenia tam vykonáme preplach potrubia.
S pozdravom Valentovič

Tu ma trosku zaskakuje a musim sa pozastavit nad tym ze nikto predomnou nenahlasil ze mu tecie zla voda. Preco je to tak? Opatovne vyzyvam obcanov aby kontaktovali zsvs v pripade ked im bude tiect zakalena voda.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 03-06-2015 15:27:44
Michal, nic sa nedeje. Dolezite je, aby ludia videli, ze v tom nie su sami...
Michal Hanus | 03-06-2015 15:20:26
Zrejme som to zle pochopil a myslel som, že využiješ len tu fotografiu o ktorej sme sa bavili.
Michal Hanus | 03-06-2015 14:51:25
Miloš, ak si ma chcel spýtať, či môžeš použiť môj status, tak už sa pýtať nemusíš...
Registrovaný Michal Pisarovic Michal Pisarovic | 03-06-2015 13:58:02
http://147.213.211.222/sites/default/files/2012_2_063_068_michaeli.pdf

nemoze byt v zemi nejaky bordel co sa nam dostane do vody?
Registrovaný Michal Pisarovic Michal Pisarovic | 03-06-2015 13:09:34
pani maria to ponala spravne :) a hvori za nas vsetkych :)
tibor | 03-06-2015 12:55:22
PS: ale napisali ste to moc vystizne. Plne s vami suhlasim.
tibor | 03-06-2015 12:54:27
Maria, tak to radsej vysvetlim:
Moja poznamka bola cisto ironicka.
Lebo kazdy rok cez leto MSU pouziva tuto vyhovorku na spinavu vodu - Ludia napustaju bazeny.
A ked je daaky problem tak sa ho snazia vyriesit daakym VZN, ktore nefunguje alebo je protizakone.
Mária | 03-06-2015 12:04:17
Tibor - ja sa ani nečudujem, že sú tu veľakrát primitívne diskusie, keď sem prispievajú ľudia podobnými príspevkami ako ty teraz! Tak ja budem skapínať v lete, moje deti sa nebudú kúpať, lebo za špinavú vodu môže bazén, nie? Ja neviem, veď si najprv trošku premyslite, čo sem píšete! Problém s vodou je celoročná záležitosť a trvá už niekoľko rokov a nič sa s tým nerobí. Alebo žeby aspoň ľuďom dali nejaké rozumné stanovisko, že ako sa veci majú atď., ale ani to nič. Stále je to o komunikácii. Ak veci rozumne vysvetlia, tak budú aj ľudia ticho, ozvú sa ozaj len vyrývači. Napr. aj to komické stanovisko primátora, prečo dal hyper-ultra-mega-super-TOPMANAŽÉROVI také vysoké prémie! Ako môže jeden dospelý človek na poste primátora toto z huby vypustiť? Že telefonoval zo svojho - keď v dnešnej dobe si kúpiš za pár eur taký paušál, že voláš donemoty. Že si nevyúčtoval služobné cesty - jeho problém, mal si vyúčtovať, ale načo aj, keď sa mu to kráľovsky zaplatilo, takže prakticky on nevykonal nič zadarmo, mal to kráľovsky zaplatené! A to nehovorím o inom! Môžete ma tu ukameňovať, ale ja neviem aký rozvoj mesta nevidím! Taký, že by som povedal, wau - super, tak toto tu za predošlého vedenia nebolo! A nech sa neurážajú, keď im to sem niekto napíše, dobre vedia, čo robia a že majú vôbec chrbtovú kosť s tým žiť? Predtým kritizovali rodinkárstvo a teraz, čo robia? Veď to sú viditeľné fakty, o pohovoroch na MÚ sa tu tiež už popísalo - rozhoduje vedenie podľa svojich kritérií. Transparentnosť?! Toto slovko oni rozhodne nepoznajú. Najviac ma sere to, že človek, ktorý je pri koryte a vlastne by mal byť povinný to dodržiavať, robí vo svoj osobný prospech a nie v prospech mesta! Človek by rád spravil to alebo to, ale jednotlivec nič nezmôže, ale oni áno a radšej si napchajú svoje vačky! Je to svätá pravda, čím viac máte, tým viac ešte chcete, nikdy nemáte dosť. Nech si dáva zo svojho, nie z našich peňazí! Ja nebudem platiť do kasy a hovno z toho vidím! Sa pozrite na tie nepokosené trávniky! Moje dieťa aby sa brodilo niekde v tráve, lebo na to nie je, že áno? A keď niekde pokosili, ako napr. na našom sídlisku, neupracú to, ani na to neni. Ihrisko nejaké pre deti?! Načo? Len mi tu nespomínajte veľký park, prosím Vás! Včera mi kamoška z Galanty povie, že ona platí poplatok za škôlku 13 EUR? Len skúste dať do návrhu zvyšovanie škôlok, zvyšovanie daní! A komentár primátora, že on bude rozdeľovať ďalej - nech si rozdeľuje zo svojho platu, aj tak tam je k ničomu, keďže všetko riadi ten top-top-top-najmanažér sveta! Z našich peňazí rozdeľovať nebude - nie v takýchto astronomických sumách! Nebudem tu nadávať, ale iné ma pri týchto riadkoch ani nenapadá. Ale verím, že každý si za svoje činy zodpovedáme. Ale je načase ich zastaviť plniť si svoje vrecká na úkor nás! Ako môže niekto pôsobiť vo verejnej správe a tlačiť si do vlastného gágora s vedomím, že veď čo?! Keď sa mohlo pomôcť tam alebo tam! A tí, čo mi sem napíšete, že sa neviem čo spravilo, ok - niečo sa za tie roky robiť musí, ale robilo sa aj predtým, ale ide o to, že mohli toho spraviť oveľa, oveľa viac! A keby tak hospodárili, boli by tam naveky na úrade, lebo by boli ľudia spokojní!
oponent pre Spravte si studňu | 03-06-2015 11:49:52
Voda je pitná. Robota na vykonanom vrte je na hovno. Tenká trubka a piesočné podložie. Ak vodu večer zastavíš a ráno pustíš, tak ti natečie kýbel piesku. Tá studňa je na hovno, ako aj tí čo ju robili. Ak by dali vypracovať projekt, dodržali technologický postup a použili správny materiál, ako aj hĺbku vrtu, potom môžeme povedať - je to dobré. Tá studňa je na záťaž. Jediné, čo je na tej studni dobré, tak len to zábradlie. Čudujem sa, že tam vydržalo tak dlho.
Spravte si studňu | 03-06-2015 11:33:39
Choďte sa napiť čistučkej a kvalitnej vody do Šoporne,ktorú vybudoval starosta p.Vlček s obetavými luďmi pred rokom a nikto sa teraz nemusí báť že z vodovodu potečie špinavá voda alebo nepotečie vôbec. V Šoporni máme istotu kvalitného pitného zdroja aj v prípade takej havárie ako v Seredi alebo čo boli nedávno v iných dedinách ! Ďakujeme za to.
zanesene potrubie | 03-06-2015 10:43:29
Sa mi paci te sprava z rozhlasu.
To akoze mame pustat vodu nizkym prietokom, aby sa nahodou neprebudili aj tie potkany v potrubiach?! Zatial ide len spina.
To je uz ozaj vysmech kompetentnych ludi z uradu.
Takze budme radi, ze nam pistaju aspon to blato, lebo za chvilku mozu ist aj \"jaternicky\" z potkana - fuuuuuj!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 03-06-2015 10:27:07
AKTUALIZOVANÉ 03.06. 2015 10:30 E-mail primatorovi mesta so ziadostou o zaujatie stanoviska k problemu
Registrovaný Michal Pisarovic Michal Pisarovic | 03-06-2015 10:11:21
Ja len dufam ze si to ludia pisu kedy im taka voda tecie. ak nie cele usilie riesenia je na prt
tibor | 03-06-2015 10:06:17
Sa oteplilo, takze to budu zase bazeny. Co takto spravit VZN o zakaze bazenov v meste. Problem vyrieseny ;)
obcan | 03-06-2015 09:28:51
Ide leto tak zase bordel z vodovodu, klasika za drahé peniaze.Čo nato primátor?Kontrolórka?Super platený manažér?Všetko ok?Už som sa bál, žeby sa stal zázrak a vrchnosť sa konečne postavila za ľudí a zatlačila na vodárov aby za dodávaný bordel niesli aj zodpovednosť.Ale to by sme museli byť zrejme v inej krajine.
občan | 03-06-2015 06:21:27
Tu nejde o posledné dni, kalná voda tečie každý deň, zvykli sme si, na pitie varenie ju nepoužívame, kupujeme si v PET fľašiach, reklamovať sa nedá, problém je len pranie a sprchovanie,ale tam v Afrike sa kúpu v riekach špinavých a žijú. Nepomáhajú žiadne filtre, zanesú sa okamžite a pokial sú nové zoberú aspoň sedimenty,ale farba a smrad ostávajú. Tá voda je vhodná na zavlažovanie, mať bazén a nemať studňu je ako kúpiť nový Touareg a mať výplatu 380 eur :-)))Voda zo studni na cintoríne je menej závadná ako táto v rozvodoch, dajte si spraviť rozbor stojí to len 20 eur.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign