Že by príťažlivý oznam?
V tejto predajni predávajú aj školské potreby, ale správne písať zrejme nevedia. Alebo, že by sa majiteľ VYPRDOL na podnikanie?
Komentáre k článku:
Vzhľadom na to, že Čína funguje na úplne iných princípoch ako Európa alebo napríklad USA, nemožno v jej prípade hovoriť o "klasickej" expanzívnej alebo "klasickej" reštriktívnej menovej politike. Oveľa silnejšiu úlohu v Číne hrajú povinné minimálne rezervy a ďalšie veľmi administratívne opatrenia, ktoré sú v našich krajoch už vývojovo prekonané (úverové limity a podobne). S rastúcou váhou Číny v globálnej ekonomike a tým aj svetovej politike je logické, že stále viac ľudí sa bude domnievať, že dolár ako rezervná mena by mal byť nahradený čínskym jüanom. Lenže jüan na to nemá. Zatiaľ. Mena je zatiaľ naviazaná na dolár. Čína sa bojí, že preseknutie väzby na dolár by jüan výrazne posilnilo. (A to má pravdu.) To by zdraželo čínsky tovar na svetových trhoch, takže by prestalo byť konkurencieschopné. A čínsky hospodársky rast dopovaný terajšou slabou menou by sa zastavil. Lenže Čína bude raz taká silná, že sa už nebude môcť ďalej ládovať steroidmi v podobe neustále umelo podhodnotenej meny. Situácia sa zmenila. Čína utrpela znížením amerického ratingu ohromné straty. Práve ona drží väčšinu amerického dlhu, ktorý už nie je tak neprestrielne bezpečný, ako býval.
Doteraz USA zľahka, aby sa nepovedalo, skôr na efekt pre verejnosť, kritizovali Čínu za niektoré politické rozhodnutia. A teraz zase Čína skôr bude kritizovať USA a tlačiť na amerických politikov, aby znížili dlh USA a vrátili mu najvyšší rating. A okrem toho by som sa nečudovala, keby už čoskoro povolili ľady a Peking uznal, že si už môže dovoliť voľne plávajúcu menu, ktorá nie je nijako naviazaná na dolár. Časom už nebude musieť Čína konkurovať len cenou, časom totiž nakúpi aj dosť technológií. Tento proces už začal. Príkladom nám môže byť prechod švédskeho Volva do čínskych rúk. Akonáhle sa jüan uvoľní, začne hrať zásadnú úlohu v devízových rezervách svetových centrálnych bánk, čo dá Číne ohromnú ekonomickú silu. To bude len predstupeň k tomu, aby ešte rýchlejšie doťahovali Ameriku. Tým sa finančné trhy otrasú znova. New York a Londýn sa nebudú stačiť čudovať - to Šanghaj sa stane stredom globálnych finančných trhov. To je však otázka až budúcich rokov.
Ale aj na Slovensku sú obchody, ktoré predávajú rovnaký /čínsky/ tovar, hlavne elektroniku, nehovoriac o LEDkách, len sú o 300% drahšie, ako nákup cez internet.
A aby som sa nezastával čínskych obchodoch. Je to neschopná legislatíva, ktorá dovolí predaj čohokoľvek, namiesto toho, aby ochránila náš trh a posúvala do predaja domáci tovar.
niekto to vidí aj takto:
keby nebolo "čínskych obchodov", nemal by som pri pokladni taký sprostý pocit zo žiadosti o vydanie pokladničného bločku na ktorom nespoznáte či ste kúpili vetrovku alebo ponožky (pre prípad reklamácie napríklad), nemal by som po prvom praní tielko do špirály, prádlo rovnakej farby ako košelu, vyrážku od farieb a chemikálií štandardne prekračujúcich hygienické normy, tepláky kde viac pruhov je viac AIDIDIAI, tenisky svojskej vône ktoré neodporúča 9 z 10 ortopédov ktoré vášmu dieťaťu ale vlastne komukoľvek poskytnú 3 v 1 čiže ploché nohy, otlaky na prstoch a nezameniteľný smrad.
Zubárov si musíte hľadať asi mimo regiónu Serede. Tu sa naučili veľmi rýchlo ošklbať vás s bohorovným kľudom a bez ostychu, navyše bez zábran si vypýtajú kartu poistenca aby pustili žilou aj ZP. A ako správne hyeny sa nezabudnú tváriť že ich otravujete ak chcete doklad o tom že ste platili.
Jediné s čím sa s vami stotožňujem je, že si to spôsobujeme sami. Absolútne potlačená prirodzená snaha brániť svoj vlastný záujem iba podporuje stav ktorý popisujete.
UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.