Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Všetci platíme za chyby

Miloš MajkoDátum05. 01. 2015 09:48:23TémaNa zamyslenie...
200

VŠETCI PLATÍME ZA CHYBY
tradičných politikov. Rožňava možno viac ako iné mestá. Keď som tam večer prišiel a videl absolútne vyľudnené námestie (piatok večer!) tak som tušil, že je to zlé. Skutočne tvrdú realitu som si vypočul až od ľudí, ktorí prišli na stretnutie.
Nezamestnanosť viac ako 30% - to je to, čo ťaží Rožňavu. Otcovia rodín, ktorí kvôli dlhodobej nezamestnanosti stratili sebaúctu, podľahli alkoholu a ničia rodiny. Ženy, matky, ktoré berú kvôli ťaživej situácii antidepresíva.
Jedna z nich sedela s nami. Myslela si, že jej pomôže k získaniu práce ukončenie vysokej školy, tak vo svojej 40-ke šla na školu. Skončila ju – ale k práci jej to nepomohlo. Mladí ľudia utekajúci do Nemecka, Rakúska.
Je len jedna cesta: Každý politik, každý štátny úradník – od premiéra cez ministrov až po pracovníkov v mestách a dedinkách. Každý pracovník daňového, živnostenského úradu, každý, kto je v štátnej správe by si mal denne klásť otázku: Čo môžem spraviť pre to, aby sa znížila nezamestnanosť?
Dnes je realita opačná. Živnostníci, malí a strední zamestnávatelia sú šikanovaní byrokraciou a nezmyselnými daňami. Štátni úradníci namiesto pomoci a podpory tým, ktorí pracovné miesta tvoria, im hádžu polená pod nohy. Vláda prijíma zákony likvidujúce ľudí ochotných riskovať svoje majetky, aby podnikali…
Prečo je pre niektorých ľudí tak ťažké pochopiť, že k tomu, aby sme mali dosť práce, peniaze na dobré zdravotníctvo a školstvo, vyššie dôchodky a lepšiu sociálnu starostlivosť potrebujeme fungujúcu ekonomiku? A že základ našej ekonomiky a zamestnanosti tvoria živnostníci a malí a strední zamestnávatelia?
Rožňava je na tom zle. Ale zle je na tom aj Revúca, Brezno, Rimavská Sobota… Sú regióny, ktoré potrebujú špeciálnu podporu k tomu, aby tam vznikali pracovné miesta. Napríklad daňovými alebo odvodovými úľavami. Ale celé naše Slovensko je na tom zle...
Nesmieme sa ale báť, nesmieme sa vzdať. Všetci tam, kde vieme a môžeme, musíme bojovať za zmenu.

Zdroj: Andrej Kiska


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Alebo | 05-01-2015 17:15:28
Si robi alibi za tie municaky co slubil amikom v tomto najkrajsom regione slovenska?Ak tam ty odtrhnes pupav tak ta zavru,on veselo pod tatry mieni naukladat rakety!Je to hajzel!
Zaujimave | 05-01-2015 17:10:33
ze na to prisiel az ak prezident,inak trapne tlachanie dookpla toho isteho!Preco tam nevytvoril pracovne miesa,ked akoze podnikal,ale oddrbal sa do Blavy?Ved je odtial z toho kraja!Z tychto dristov sa mame mat akoze lepsie?Pan pdezident pre ludi?Bohapuste konstatovanie a nic viac!Volici Kisku mate sa lepsie na slovensku ako sliboval ked napisal spravu o ktorej vsetci 20 rokov vieme?
L
Tak potom zostáva toto | 05-01-2015 15:18:49

Peter Cvik
Najdlhší tunel na Slovensku vedie zo Žiliny do centrály Smeru v Bratislave.
5. január 2015 08:36, Prečítané 1 156x, petercvik, Nezaradené

Ak som nedávno fňukal, že nevieme byť ako krajina v ničom prví na svete, dnes sa kajúcne opravujem za toto svoje amatérske tvrdenie.

Našim tunelárom sa podarilo vykopať najdlhší tunel!Škoda len, že nie tým z banským z Prievidze.

Vzdialenosť Žilina-Bratislava je asi 200 km.A presne po tejto trase vykopal podzemnú chodbu, odborne nazývanú tunel, žilinský Váhostav do centrály Smeru na Súmračnej ulici v Bratislave.

Reštrukturalizácia Váhostavu, ako sa učene nazýva ozdravenie tejto dvornej smeráckej firmy nie je totiž nič iné, ako tunel voči subdodávateľom diaľničného premianta.V skutočnosti totiž znamená nasledovné: firma sa zbaví na základe rozhodnutia súdu svojich dlhov a záväzkov voči svojim veriteľom a pokračuje ďalej, ako keby sa nič nestalo.Veritelia, ktorí jej dodali tovar, odviedli pre ňu prácu, zaplatili DPH , sociálne a zdravotné poistenie za svojich zamestnancov, si môžu akurát tak potierať zaslzené oči.

Takto funguje v praxi podnikanie vyvolených firiem na slovenský spôsob.Váhostav je firma, ktorá sa teší mimoriadnej obľube politikov Smeru.Možno by bolo presnejšie medicínske vyjadrenie, že je Smer pozitívny.Alebo opačne, že Váhostav pozitívni sú vrcholoví a na pokyn vedúceho aj nevrcholoví predstavitelia tejto ultrapravicovej partaje.Váhostav by na Slovensku vyhral aj diaľničnú súťaž, do ktorej by sa neprihlásil.

Taká je realita.Teraz môže už len úškrnok na tvári vyvolať nedávny reklamný slogan firmy : Váhostav neváha, Váhostav stavia.Možno by ale pravdivejšie znela jeho modifikácia : Váhostav neváha, Váhostav kope tunely.

Na záver malá rada tým, ktorých slovenský diaľničný gigant poslal v lepšom prípade do problémov, v horšom do krachu nevyplatením faktúr.Ak vám príde účet za plyn, naftu, ak nemáte zaplatené odvody všetkých kategórií, pošlite ich do centrály Smeru na Súmračnej ulici v Bratislave.Rovnakú radu dajte aj svojim chlapom, ktorí mrzli na stavbách, alebo im pálilo na hlavy pekelné slnko. Nájomné, školné za deti, stravu v družine či internáty za nich zaplatí strana Smer.Veď si zaslúžia istoty! Presne tak, ako Váhostav a Váhostavu podobní.Že je to kravina?

Tak potom vám ostáva už len jedna možnosť.Vyberte sa spolu s chlapmi pred úrad vlády a keď vás tam 2 000 vydrží stáť 3 dni, za 2 týždne sa veci pohnú tak, že budete prekvapení ako lyžiar z Kene z olympijského zlata v zjazde.
chyby | 05-01-2015 14:48:59
Kto robí, robí aj chyby. Len ten kto nerobí, neurobí chyby. Ale žiaľ neplatíme za chyby, ale za nafúkanosť, nadradenosť, aroganciu našich politikov. Sú si vedomí, že zákony si vytvárajú pre seba, aby neboli trestne stíhaní, keď čokoľvek urobia. "Neporušili zákon". Tak isto aj Ústava je šitá pre nich. Tak napr. každoročné zvyšovanie platov vypočítané HDP. Dôchodcom valorizácia dôchodkov z % inflácie. Každé hrable k sebe hrabú.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign