Vareha na DPH od štátu mal skasírovať bez 14 miliónov - MILIARDU Sk! Možno pôjde na slobodu.
Ďalšia pre bežného občana určite pochopiteľná správa sa dnes prehnala médiami. Mikuláš Vareha podal žiadosť o prepustenie na slobodu a sudca jeho žiadosti vyhovel. Na základe odvolania prokurátora, o veci rozhode NS SR.
Mikuláš Vareha zo Zemplína je podozrivý zo spáchania viacerých trestných deliktov. Je vlastníkom alebo konateľom takmer stovky spol. s.r.o. , medzi ktorými mal presúvať účtovné doklady fiktívnych obchodov a tým štátu spôsobiť stomiliónové neoprávnené vratky DPH. Podľa publikovaných informácií, len za dva roky mu mal štát na vratkách DPH vyplatiť bez 14 miliónov Sk miliardu ( MILIARDU) Slovenských korún.
Šikovnosti sa evidentne na Slovensku medze nekladú a zostáva záhadou, ako je možné že bežnému podnikateľovi urobí daňový úrad kontrolu pri vratke DPH za kvartál vo výške aj 100 Eur (asi 3000 SK) a u pána Varehu sa povestný pohár prelial až takmer pri miliarde korún.
Pán Vareha bude evidentne patriť medzi zámožných väzňov podobne ako pán podnikateľ Fruni - iste sa nájdu odborníci, ktorí vyčíslia, akú hodnotu má jedna minúta jeho pobytu za mrežami. Prípadne padnú úvahy, či vybrať sa jeho cestou je v našej krajine až tak nebezpečné. Nuž ono známe - to sa môže stať iba v Sovietskom zväze už dávno prestalo platiť a doba ukazuje, že aj na našom malom Slovensku je možné - niektorí ľudia si môžu dovoliť úplne všetko...
Poznámka na záver: Úteková väzba sa uvaľuje na osobu, u ktorej je dôvodná obava, že by mohla skrývať albo utiecť pred spravodlivosťou. Pánovi Varehovi má v prípade dokázania viny súdom hroziť trest odňatia slobody vo výške až 12 rokov. Dá sa predpokladať, že všetky financie pochádzajúce z podnikania a vrátenej DPH neprepil na káve a preto - na koho je teda účelné útekovú väzbu uvaliť, ak nie na podozrivého z takto závažnej trestnej činnosti? Otázka, ktorú nechávam otvorenú.
- - -
Pre amatérov podnikateľov na dlhé večery:
http://foaf.sk/ludia/74637#vizualizacia
prípadne OR SR a meno pána veľkopodnikateľa zo Zemplína ;-)
Komentáre k článku:
Koniec koncov, ci kradne lavica alebo pravica, vzdy to musime zaplatit my.
Máriu Ševčekovú (59) spor s firmou Silvie Gašparovičovej privádza do zúfalstva. V problémoch sa ocitla vtedy, keď bytovku na Hollého ulici v Žiline aj s nájomníkmi získali od krachujúceho Železničného staviteľstva Bratislava za čudných okolností jeho majitelia. Želstav A-Z sa v roku 1992 ocitol v konkurze, majetok irmy sa mal predávať a nájomníci mali mať podľa rozhodnutia správcu konkurznej podstaty z januára 1998 prednostné právo byty odkúpiť. Po čase sa však dozvedeli, že bytovky už vlastnia spoločníci pani Gašparovičovej a bývalí šéfovia Želstavu A-Z Milan Čandík a Tibor Makovický! Tí istí páni, ktorí tak podozrivo podpísali prezidentovi predaj sídla v Limbachu.
Ich niekdajšia zamestnankyňa Ševčeková aj ďalší traja nájomníci podali v septembri 1999 žalobu, ale prípad stále stojí na bratislavskom krajskom súde, keďže Čandík a Makovický podali na Ústavný súd sťažnosť v máji 2005. „Všetci sú si rovní, ale niektorí sú si rovnejší,“ hnevá sa dôchodkyňa po článku o tom, ako Gašparovičovci v roku 1999 kúpili od irmy manželky pod cenu sídlo v Limbachu. „Na čo ja ako radový občan nemám nárok, to si prezident s manželkou mohli dovoliť.“
M. Ševčeková aj ďalší nájomcovia sú dôchodcovia, na advokáta sa skladajú. „Keby nám byty ponúkli v cene, ktorú stanovil znalec, kúpili by sme ich. Takto sa bojíme, že keď už nebude regulované nájomné, skončíme na ulici,“ pokračuje skľúčene. Vyskúšala už všetko a ako vtip o naivnom občanovi vyznieva fakt, že to skúšala aj v kancelárii prezidenta Gašparoviča, hoci firma jeho ženy spôsobila jej trápenie.
Redakcii sa ozývajú čitatelia a odkrývajú praktiky Želstavu A-Z a Železničného staviteľstva. Obe sú späté s Gašparovičovcami, dobou pirátskej privatizácie, podozrení z tunelovania a konkurzov, pri ktorých sa podivne menili majitelia lukratívnych podnikov
Ale chváliť sa koľko sme mi ušetrili a potom ušetrené rozdať tým ktorí to ušetrili ako odmenu je choré a to je praktika pravice!Pritom si to zaplatil ty ja a všetci ostatní!Ak s tým suhlasíš a pokladáš to za správne OK ALE JA STýM NESUHLASíM! Kde je pravda a spravodlivosť?
V trojmiliardovom predaji Nafty Gbely mal prsty aj prezident Gašparovič. Všetky rozhodnutia sme však robili na Mečiarov pokyn, tvrdí bývalý šéf FNM Štefan Gavorník Slovenska (ZRS) cez svojich ľudí vo Fonde národného majetku (FNM) presunula podniky za viac ako tristo miliárd korún do rúk spriaznených podnikateľov. Samozrejme, výrazne pod cenu. O okolnostiach a hlavných „hrdinoch“ začal po rokoch konkrétnejšie hovoriť aj bývalý šéf FNM Štefan Gavorník
Telefonát s Gašparovičom
„Je smutné, že sa k tomu neprizná ako chlap,“ hovorí o Gašparovičovej účasti v privatizácii Nafty Gavorník. ZRS vraj bolo proti predaju podniku, predseda strany Ján Ľupták ho však presvedčil, aby ho „priklepli“ Gašparovičovi.
„Ľupták ma zavolal a povedal mi: „Bol som u starého (Mečiara – pozn. red.), povedal mi: Janko, bude to zlé, ale čo mám robiť, keď to ten Ivan chce? Povedzte Gavorníkovi, nech to pustí!“ povedal Gavorník pre týždenník Plus 7 dní.
Gavorník dokonca tvrdí, že pred rokovaním prezídia FNM s Gašparovičom telefonoval. „A nielen s ním.“ Dôkazy nemá, keďže hovorili cez tzv. čisté telefóny, ktoré sa nedajú odpočúvať. Gavorník sa Gašparoviča pýtal, či je ten Ivan, za ktorého sa prihováral Mečiar. A ako reagoval súčasný prezident? „Odpovedal mi na otázku. Neskúšajte ma, viac vám nepoviem. Všetko má svoj čas,“ hovorí pre SME Gavorník.
On vraj za predaj Nafty nehlasoval. „Odišiel som z prezídia. Mečiar sa niekam schoval.“ Rokovanie viedol viceprezident FNM Milan Rehák, dnes poslanec HZDS. Keď sme ho požiadali o reakciu, zrýchlil krok a zmizol v útrobách parlamentu.
Problemom su vacsinou podnikatelia, ktori si zvykli podnikat v spol. s r.o. a v pripade ich zadlzenia ci priamo vytunelovania, ich previest na bielych konov alebo dat do konkurzu. Zial, prakticky ziada zodpovednost konatelov eserociek sposobila, ze taketo firmy a za nimi samozrejme konkretni ludia - polozili na lopatky stovky cestnych a slusnych podnikatelov.
Vymahatelnost prava je na Slovensku fakt mizerna a voci eserockam je vyslovene nulova.
Dlh by mal byt dlhom vzdy a vsade.
Uvedomme si uz konecne - dlhy su ako hmota. Nestratia sa. Len sa transformuju, zmenia veritela ci niekto nad nimi kyvne rukou. Ked niekto necestne pride k peniazom, ak nema na ne tlaciaren, tak vacsinou o ne niekto iny pride.
Ak ten iny je fyzickou osobou - slusnym podnikatelom, tak je po Slovensky - v hajzli. A to je vazny problem. Pretoze problemy mnohych podnikatelov nie su pre nedostatok prace ci zakaziek, ale z dovodu vysokych pohladvok u tunelarov.
Cigáni nezneuživaju socialny systém,len ho naplno využívajú!
Vareha robil presne to isté!
FAKT2: ucast Varehu na inauguracii a v parlamente na cestnom mieste vedla prezidentovho protokolistu
FAKT3: pritomnost priamo vo vile v Limbachu po vitazstve Gasparovica vo volbach
FAKT4: druzny a emocionalny pripitok s prezidentovym hovorcom - foto
FAKT5: spolocne akcie s manzelkou prezidenta - foto, vypovede, svedkovia
atd.
UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.