Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

V piatok som osobne odovzdal list poslancom parlamentu EÚ s informáciou o doteraz nevyšetrenom zastrašovaní nášho média a mojej osoby v súvislosti s novinárskou činnosťou

Miloš MajkoDátum11. 03. 2018 21:20:19TémaREDAKCIA
200

V súvislosti s brutálnou vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky, minulý týždeň Slovenskú republiku navštívili poslanci parlamentu Európskej únie. Na tlačovej  konferencii s vedúcimi Delegácie EP- predsedníčkou Výboru pre kontrolu rozpočtu Ingeborg Grässle a predsedom Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci Claudom Moraesom konanej  v piatok 9. marca o 15:00 v Európskom informačnom centre, som pred kamerami prítomných Slovenských a zahraničných médií odovzdal poslancom EP list, v ktorom som ich oboznámil s doteraz nevyšetreným prípadom (potrestaný bol iba podpaľač - polícia nevyšetrila objednávateľa a vyšetrovanie napriek podanému TO  ignorovala) zastrašovania nášho média a mojej osoby podpálením osobného auta zop dňa  17. júna 2016.

Na základe dohody s poslancami, materiály im budú zaslané priamo do Bruselu.

Obsah odovzdaného listu poslancom EP:

Poslancom EP:

Ingeborg  Grassle,

Claude Moraes

Ryszard Czarnecki

Sophia int Veld

Benedek Jávor

Marco Valli

 

 

Vážené poslankyne a poslanci Európskeho parlamentu, dámy a páni,

v prvom rade Vám úprimne ďakujem za záujem o situáciu na Slovensku po brutálnej vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky.  Pre objektívne zhodnotenie situácie dlhodobo pretrvávajúcej v našej krajine však musíte byť informovaní o faktoch, že v prípade Jána Kuciaka sa nejednalo o prvé vážne zastrašovanie novinárov, ktoré bezpečnostné orgány štátu, či už z neodbornosti alebo úmyselne zobrali na ľahkú váhu a nevyšetrili tak, ako vyšetriť mali.

Už takmer desať rokov pracujem na citlivých témach  týkajúcich sa nehospodárneho nakladania s majetkom obcí a miest a zneužívaniu moci starostami a primátormi. Dňa 17. júna 2016 doteraz neznámy páchateľ, nepochybne člen zločineckej skupiny u nájomného podpaľača objednal zastrašenie mňa  novinára  podpálením a  úplným zničením nášho osobného auta. K tomuto došlo krátko popoludní, teda za bieleho dňa priamo pred našim rodinným domom. Manželka bola páchateľmi sledovaná po ceste zo  štúdia až pred dom, kde bolo auto podpálené. Len šťastnou náhodou v detskej autosedačke v tom čase nesedel vtedy náš 8-ročný syn, ktorého zo školy našťastie pred spáchaním tohto brutálneho činu nestihla vyzdvihnúť.

Práca polície bola síce ukážková a samotného podpaľača zadržala do dvoch hodín, no celá vec nebola riešená  ako zastrašovanie a nebezpečné vyhrážanie formou organizovanej zločineckej skupiny ale len ako poškodzovanie cudzej veci. Znamená to, že tento bezprecedentný útok na novinára skončil potrestaním len toho najposlednejšieho zločinca, ktorý sa za 200 Eur nechal najať na podpálenie auta, v ktorom mohol o život pripraviť osemročné dieťa. Samotný podpaľač vypovedal, že na vykonanie skutku bol objednaný a dovezený, objednávateľa pozná ale jeho meno polícii neprezradí. Prokurátora ani vyšetrovateľa teda meno  najdôležitejšieho  zločinca z tejto skupiny nezaujímalo.  Doteraz, tak  žijem v strachu, či bude alebo nebude objednávateľ v zastrašovaní, ohrozovaní zdravia a života mňa a mojej rodiny pokračovať ďalej.

Práva a spravodlivosti som sa zákonnou cestou domáhal počas dvoch rokov niekoľko krát, argumentoval som tým, že som novinár a pracujem na citlivých témach v samosprávach týkajúcich sa politikov,  no záujem štátu vec riadne  vyšetriť nebol prakticky žiadny.

Je prirodzené, na základe nedávnej brutálnej vraždy kolegu novinára Jána Kuciaka som sa na orgány činné v trestnom konaní obrátil znovu. Po včerajšom verejnom vystúpení prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Dr. Vasiľa Špirka som však nadobudol presvedčenie, že previazanosť našich politikov a policajných funkcionárov na osoby s kriminálnou minulosťou môže byť mimoriadne vysoká. 

S  ohľadom na bezpečnosť mojej rodiny a bezpečnosť svoju si nemôžem dovoliť dôverovať iba im a preto Vás v mene svojej manželky a dnes desať ročného syna prosím, aby ste z pozície poslancov parlamentu  Európskej únie vykonali všetky kroky, ktoré zabezpečia dohľad nad vyšetrovaním môjho prípadu, ale aj všetkých ďalších  prípadov zastrašovania slušných a čestných novinárov vykonávajúcich si svoju prácu  vo verejnom záujme.

Všetky potrebné informácie sú vo vyšetrovacom spise polície a som ochotný a schopný predložiť ich aj ja osobne.

S úctou

Miloš Majko, novinár

 

Trnavská  53, 926 01  Sereď

Kontakt: +421 907 277 777

www.majko.sk

http://www.seredonline.sk/clanky/vracaju-sa-do-nasho-mesta-mafianske-casy-90-tych-rokov/

 

Vracajú sa do nášho mesta mafiánske časy 90-tych rokov?

http://www.seredonline.sk/img/autor.pngMiloš MajkoDátum17. 06. 2016 19:10:36TémaREDAKCIA | Zobrazení: 13969 ×

 

Sereď   |   Dnešný deň sa zapisuje do kroniky mesta naozaj hrubými písmenami. Niekto konkrétny s menom a tvárou, sa totiž rozhodol naše mesto vrátiť do čias 90 -tych rokov minulého storočia, kedy otvorené zastrašovanie novinárov a ľudí nebojacich sa hovoriť pravdu a pomenovávať veci pravými menami  bolo štandardom. Píše sa však rok  2016 a všetci sme verili, že mafiánske spôsoby v krajine sú minulosťou.

Žial, mýlili sme sa a niekto má záujem demonštrovať silu, aroganciu a dokonca zastrašiť toho, kto má možnosť ovplyvniť smerovanie média.

Dnes krátko popoludní manželka išla autom zo štúdia domov pre niekoľko drobností, ktoré sme potrebovali k práci. Počas niekoľkých minút kedy bola mimo auto, toto zatial neznámy páchateľ úmyselne  podpálil. Nechcem si ani predstavovať možnosť, že by náš osem ročný syn čakal na ňu v aute.

Nebudem hovoriť o podozreniach, aj keď ich mám a to pomerne konkrétne. V tejto chvíli iba verejne ďakujem  členom jednotky  HaZZ zo Serede, ktorí do dvoch minút od nahlásenia udalosti vykonali profesionálny zákrok. Auto však zachrániť možné nebolo.

Verejne zároveň ďakujem policajtom OO PZ v Seredi a kriminalistom  OR PZ Galanta za mimoriadne profesionálne zvládnuté pátranie a zabezpečenie miesta udalosti. Na akcii sa svojim dielom podielali aj mestskí policajti.

Čo dodať? Snáď len, ak si páchateľ, resp. objednávateľ tohto ohavného činu myslí, že ma zastraší - mýli sa. "Čo ma nezabije, to ma posilní"  a aj tento chrapúnsky čin je jasným znamením, že  SOL a moja práca niekomu hodne vadí. Sme teda na správnej ceste z ktorej určite nezídeme.

S úctou, Miloš Majko s rodinou

- - -

Fotografie zo zásahu budú uverejnené pod samostatným článkom.


P.S.: Len pochopiteľný dovetok zatial na záver: O podpalačstve sme v poslednom období už písali. Aj o zastrašovaní. My do vecí zainteresovaní poznáme aj fakty verejnosti momentálne neznáme a máme v pamäti udalosti iba z pred niekoľkých dní či týždňov. Preto moja otázka - kto bude ďalší?


Priložené súbory k článku:Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-03-2018 00:43:15
Momentalne tu nastal stav, kedy skor ci neskor pod dozorom slovenskych najvyssich organov, alebo EU, vysetrovanie bude.

Je mi jedno, ci to potrva mesiac, rok, alebo desat rokov - objednavatel kludny spanok nebude mat.

Este ma moznost dobrovolne sa prihlasit na policii.
obyvatel 2 | 13-03-2018 21:17:12
suhlasim s obyvatelom neni co dodat lebo je to tak
Pán Majko, | 13-03-2018 20:44:23
pri Vašom synčekovi stál vtedy anjel strážny. Želám Vám, aby stál pri Vašej rodine stále. Je to hrozné, že sa to nechalo len tak...napriek tomu, že chytili vykonávateľa trestného činu... Cítim aj s Vašou pani manželkou a želám, aby spravodlivosť raz vyšla ozaj najavo. /Nechcem si ani len predstaviť, čo všetko ste museli cítiť, keď ste si predstavili, že by v tom aute sedel Váš synček.../.Všetko dobré a veľa síl...Hoci ja na Vašom mieste by som bola už z tejto republiky dávno preč. Ste svetaznalý, skúsený. Viem, že často ste spomínali, že máte trpezlivosť, veríte v lepšie časy, ale ja sa obávam, že Slovensko nečakajú. Obávam sa, že ani naše detné deti sa toho nedožijú.
Anonym | 13-03-2018 15:34:34
Pán Majko,máte náš rešpekt a úctu za to čo pre ľudí robíte.Vidíme ako sa veľa rokov zastávate pána Kurbela a poukazujete na špinavosti v meste a dedinách okolo Seredi.Verím že vydržíte do a nenecháte sa odradiť aj keď tlak na vás bude určite stupňovaný.Voľby sa blížia a bolo by dobre keby ste zvážil svoju kandidatúru aspoň na poslanca v Seredi ak nie na primátora.Ďakujeme!
Viktor | 13-03-2018 12:43:11
Motív činu identický.
Umlčať pravdu a spravodlivosť,
Niekedy až dokonaný skutok dokáže vzbudiť u ľudí pozornosť .
Samozrejme ,že mnohým sa vaša investigatívna práca nepáči!!
Aroganciou a primitivizmom zakrývajú strach
Je nepochopiteľné,že sa doposiaľ nenašiel objednávateľ tohto činu
Verte ,že mnohi chapeme akú dôležitú prácu pre všetkých slušných ľudí robíte.Odkaz Jana Kuciaka je jasny
Neustávajte.
REŠPEKT
pre občan Serede | 12-03-2018 21:33:10
Myslím, že si obyčajný tupec na ntú
Obyvatel | 12-03-2018 20:53:31
Ach ty cocotko som zvedavy keby tebe niekto zapalil auto na objednavku ako by si reagoval a este k tomu keby si vedel ze policia to nechce vysetrit az po objednavatela, lebo...
Občan Serede | 12-03-2018 19:44:06
Pán Majko, to sa naozaj potrebujete silou mocou priživiť ešte aj na vražde? Koho zaujíma Vaše zhorené auto? Vy nie ste novinár, ste človek, ktorý má stránku a píše články, ste skôr podpriemerný bloger. Sám viete, že Vám to auto určite nepodpálili žiadni mafiáni, ale nejaký sedlák od nás z mesta, ale veď za tú senzáciu Vám to stojí, však?

Sa nehrajte na nejakého váženého novinára alebo čo. Riešite pseudoproblémy v malomeste/na dedine a idete sa tu hrať na investigatívneho novinára. Majte aspoň štipku sebareflexie.
Obyvatel | 12-03-2018 15:15:32
Serú na nas europoslanci

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign