Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

V Brunovciach stále môžu byť zasadania OZ tajné.

Juraj KuklaDátum31. 01. 2013 10:07:41TémaINFOSLOBODA
200

Jedno z najprimitívnejších odstraňovaní demokratických práv občanov na Slovensku, ktoré predvádzajú zlí starostovia obcí je stále tajenie informácií, tajenie konania zasadaní obecného zastupiteľstva,  arogantné zakazovanie, rušenie diskusie na zasadaniach OZ.

Niektoré obce majú plán zasadaní, tvária sa zákonne, niekde dávajú slovo občanom ešte pred hlasovaním. V rezervácii Brunovce je aj po páde močkizmu, stále všetko po starom. Po volebných sľuboch „všetko s občanmi, podávajte mi návrhy“ zrazu všetko skončilo. Ostalo len platte, zvyšujeme Vám dane, dávajte na zbierku, zvýšte starostke plat a „kravičky keď nebudete dobre dojiť a držať hubu“, dám Vás na exekúciu a zavolám políciu. Na programe sú  úroky, policajné zásahy,  zastrašovanie a výtržnosti opitých, poslancov cez deň i v noci.Zástupkyňa starostky p. Smiteková sa rok neobjavila na zasadaní, starostka vraví všetko OK, vôbec jej táto osoba  nechýba,   permanentne je ospravedlnená. Ona  vraví, že sa bojí. Ďalší poslanci sa objavia len občas a tak osud celej obce ostávav rukách pár poslancov, najmä prívržencoch starostky. Znova je v hre aj  úradníčka bývalého  starostu Močka,  Facúnová, ktorá sa na úrade začala prehrabávať  v hŕbach papierov,  asi zasa  účtuje.

Pre čo sa vlastne zasadania zastupiteľstva taja pred občanmi?  K vôli transparentnosti hospodárenia, aby mali občania informácie o používaní ich daní, aby sa občania mohli zapájať do správy vecí verejných? Aby mohli podávať svoje nápady, požiadavky? Aby žiadali aspoň odhrnutie ciest, lebo takto to nevyzerá ani v jednej obci? Aby sa riešilo to čo občania potrebujú? Určite nie!

V Brunovciach práve prebehlo koncoročné zúfalé „trojkolo“ zasadaní bez občanov a poslancov, kde sa mali prejednávať najdôležitejšie otázky života obce.

-Podvodné rozpočtové hospodárenie, mali poslanci starostke jednorázovo schváliť. Išlo o nakladanie  s obecnými peniazmi, ktorú prevádzala starostka nezákonne, bez ich schválenia po celý rok 2012 tzv. rozpočtové zmeny.

- Kanalizáciu ktorá je najzávažnejším bodom, lebo je sfušovaná, postavená bez stavebných plánov, nemá domové šachty, smrdí, zapcháva sa,

- rozpočet na rok 2013,

- audit účtovnej závierky za rok 2012,

- prekládka VVN 110KV, ktoré vedie ponad obec,

- dopravné značenie obce,

- akési obecné noviny starostky atď. čiže program hodný verejného zhromaždenie občanov!

Ako celá táto fraška prebehla, si môžete pozrieť na video zázname, na vlastné oči, resp. až od polovice, lebo zasadanie OZ som vypátral len náhodne, keď som išiel okolo,  budova bola zamknutá, vo vestibule zhasnuté, no pred úradom autá, čo mi bolo podozrivé.  Pred týmto boli dva neúspešné pokusy o zasadania v sobotu ráno, čo sa nestalo ešte nikdy,  potom o niekoľko dní ďalšie,  kde som zistil, že traja poslanci a zástupkyňa starostky neboli ani pozvaní o zasadí nevedeli.

Ako to skončilo? Štyria poslanci, (zo siedmich) Šutovský, Pisara, Mihalčík a Cibuľka sa zúčastnili a bez svedkov rozhodli o osude obce na r. 2013 a zobrali na vedomie podvod s financiami, ktorý na nich spáchala starostka, tým že im zobrala zákonné a Ústavné právo právo rozhodovať o zmenách rozpočtu za r. 2012. Uvidíme či budú poslanci proti  tejto veci konať,  aké kroky podniknú, lebo tento podvod sa tu od  volieb odohral už  druhý krát. Nejde o náhodu,  ale o protiprávnu pracovnú metódu strostov,  ako sa hrať  pred občanmi na schválený  rozpočet a schválený  rozpočet ignorovať.  Takže kabaret nekončí …....

 

 

 

 


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Umakart | 14-04-2016 17:14:35
Vážení občania, diskutujúci aj redaktori, po zhliadnutí videí z jednania OZ v Brunovciach som neveril vlastným ušiam ani očiam. Jednanie starostky voči poslancovi, občiankam aj moderátorovi presiahlo mieru únosnosti, neslušnosti aj odbornej neschopnosti.Musel som sa v šoku pozrieť do kalendára, aký sa píše rok a do atlasu kde sa to vlastne tie Brunovce nachádzajú. Občania v Brunovciach prosím Vás zobuďte sa a petíciou urobte prietrž ZVOLI tejto zakomplexovanej diktátorke a zlej osobe. Je to urážka vašej ľudskej dôstojnosti a hanba celej obce! ! To sa vo vašej obci deje niečo neuveriteľné !!!Je to hrôza aj pre nezainteresovaného,nakoľko až dodnes som nevedel, kde sa obec Brunovce nachádzajú!!! ALE UŽ VIEM !!!
Juraj Kukla | 03-02-2013 21:56:07
Pán Shelley, poslanci NRSR, aj všetky doterajšie vlády od roku 1990 na to s prepáčením ....a nová totalita im vyhovuje.Tento zvrátený systém takzvanej samosprávy, inými slovami totalitný,neofeudálny si chránia, vylepšujú, sú to pre nich nekontrolovatené práčky peňazí. Využívajú na to blbcov, ktorým dali moc.Všetci vieme, že najväčšia katasrofa je, keď blbec moc dostane. Na radových občanoch im záleží len do tej miery, aby sa nezačali búriť proti nim.
Registrovaný Iveta Tóthová Iveta Tóthová | 03-02-2013 13:07:39
AKTUALIZÁCIA : pridané video
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 02-02-2013 19:07:49
lolofon | 02-02-2013 18:50:10 | - ak mate zaujem o osobny medizlny priestor, kontaktujte redakciu a dohodnite sa na podmienkach za jeho vyuzivanie. Inak diskutujte v normach standardneho diskutujuceho.
Ak sa neprisposobite, mate moznost opustit tento web, pripadne pri systematickom porusovani podmienok standardnej diskusie, budete z neho vykazany.
lolofon | 02-02-2013 18:50:10
Ná ket tomutok hovoríte sloboda prejavu tak tomu rovno dajte aj označenie made in majko
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 02-02-2013 18:42:29
lolofon | 02-02-2013 18:33:38 | - ak nemate do diskusie nic zmysluplne, tak s hovadinami zatazujte svoju rodinu. Ak mate zaujem o uverejnovanie reklamy v diskusii, kontaktujte redakciu - mate moznost ju zaplatit.
lolofon | 02-02-2013 18:33:38
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.
obcan5@centrum.sk | 02-02-2013 15:54:13
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.
shelley | 01-02-2013 15:11:13
No dobre, tak ale čo robia poslanci NR SR ? Prečo v tejto veci nekonajú? Prečo neprichystajú novelu zákona o obecnom zriadení? Alebo som naivná? Kto toto neprávie môže a mal by zvrátiť?
Registrovaný Juraj Kukla Juraj Kukla | 01-02-2013 14:47:35
Nedivým sa rôznym primitívom, a kúpeným ľuďom ryžujúcim na "samospráve", ale sa veľmi divím niektorým z Brunoviec, ktorí sa na pohľad zdajú normálni a rozumní. Divím sa napríklad aj takej zástupkyni starostky, krá nepríde rok ani na zasadanie, nič nerobí, na čo tam vlastne je. ľudia vedia že sa deje svinstvo, rozprávajú o tom, majú dôkazy a nechávajú sa okrádať, a ústa neotvoria. Splácajú pokuty, odstupné odsúdenému strostovi, zdierajú z nich nenormálne dane a netrápi ich ani to, že zo svojich ťažko zarobených peňazí musia financovať podvody iných a tí sa im smejú? Ale ako napísal občan, oni sa zobudia až keď bude neskoro. Obec mohla dávno ísť iným smerom, krachuje to na blbosti ľudí.
občan bruno | 31-01-2013 22:38:17
Príde čas keĎ už všetci budeme mať vymáchane papule v tej špine a potom si povieme dosť, ale všetci, ešte ten čas neprišiel pretože väčšina sa tvári že sa ich to netýka, začne sa ich to týkať vtedy keď, budú mať papulu v špine a keď príde zúčtovanie za hriechy ktore teraz nechcu vidiet, potom uz bude neskoro a platit budeme vsetci
lolofon | 31-01-2013 11:28:27
Na takychto ludi len dlhy bic a mlatit slahat a bicovat a nakoniec obesit.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-01-2013 11:19:23
V kratkosti - tragedia, hanba nasej spolocnosti, zastupitelska demokracia v haj*li a jednanie a spravanie sa volenych zastupcov obcanov na urovni ZOO. Ale to som pani starostke Brunoviec uz poslal v SMS.
Zakon 369 nepozna realne sankcie, takze takto si tu na Slovensku v mnohych mestach za peniaze obcanov bacuju.

Nech sa paci - nech to vidi kazdy obcan, ktoremu len trosku zalezi na tom, kde bude vyrastat jeho dieta.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign