Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Tak takéto extrémy nás snáď už nečakajú...

Miloš MajkoDátum11. 01. 2012 07:34:53TémaCestovanie

V decembri  - pravdivý dátum sa asi svet nedozvie - zomrel  Kim Čong-il, Severokórejský komunistický vodca, ktorý zo svojej krajiny urobil jednu z posledných bášt totalitného režimu a diktatúry na svete a zo svojich občanov hladujúcich chudákov.

Na jeho pompéznom pohrebe nechýbala paráda a tony kvetov vozili kamiónmi z ďalších krajín sveta, kde v tom čase tak neskutočne tragická udalosť nespôsobila ich nedostatok.

Severokórejské médiá následne svetu doniesli správy, ktoré sú skutočne hodné zamyslenia sa nad tým, či kultom osobnosti trpiaci komunistickí fanatici naozaj veria v to čo hlásajú, alebo si len najmä zo svojich občanov robia srandu. Podľa správ tamojších médií, smútok za komunistickým vodcom bol tak silný, že nesmútili iba milióny občanov, ktorých deti  už niekoľko krát  trpeli hladomorom, ale aj vtáky, medvede a aj ostatné zvieratá. Práve stovky vtákov mali krúžiť a škriekať pri sochách  severokórejského vodcu Kim Čong-ila tesne po jeho smrti. Medvede mali so slzami v očiach svoje potomstvo informovať o tejto udalosti a  dokonca namiesto každoročného zimného spánku sa mali s mladými  v hlbokom žiali prechádzať po lesoch.

Štátna a teda samozrejme že prokomunistická  tlačová agentúra KCNA   informovala o okolnostiach, ktoré mali sprevádzať úmrtie dlhoročného vodcu napríklad aj správou, že v druhom najväčšom meste krajiny - Hamhung prelietaval okolo sochy zosnulého severokórejského prezidenta Kim Ir-Sena  (otca Kim Čong-ila) veľký vták - žeriav mandžuský. Ten  sa následne  zniesol na neďaleký strom, aby v zármutku sklonil hlavu a odletel smerom k Pchjongjangu. Ďalším úkazom mala byť  udalosť odohrávajúca sa na zamrznutom sopečnom  "Nebeskom jazere" na neavyššej Severokórejskej hore Pektu. Tu mal za mimoriadneho hrmotu prasknúť ľad.

Ďalšia z legiend sa podľa oficiálneho životopisu Kim Čong-ila viaže k jeho narodeniu.  Severekórejskí životopisci uvádzajú, že tak isto nad posvätnou horou  Pektu  sa objavila dokonca dvojitá dúha. Táto mimoriadna udalosť  sa mala odohrať pri narodení Kima v Pektusane.

Na nezmysly robené napríklad pri návštevách komunistických funkcionárov z bývalého Sovietskeho zväzu si pamätáme aj u nás. Našťastie do takýchto  demagogických extrémov sa naša komunistická propaganda nedostala. Alebo sa dostať len nestihla?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
j.f. | 11-01-2012 13:37:59
Jozko opat americka propaganda ako jadrove zbrane v Iraku.
j.f. | 11-01-2012 13:35:23
Ono kto by povedal niekedy, ze nejaka Gorila je pravda. Sme len ovce a ovcami aj ostaneme pokial nam tu bude vladnut podobny Taliban ako doteraz :D
Jozef | 11-01-2012 13:28:10
http://www.sme.sk/c/6211951/ludi-ktori-nesmutili-za-kimom-poslu-do-vazenia.html
Erich | 11-01-2012 13:23:59
Nie, uspokojené môže byť iba moje ego. Dokázal som Vám, že to Karel Gott nepovedal. Autor textu si tie katastrofické žvásty a apokalyptické konšpiračné teórie vymyslel a následne ich dal do úst známej osobnosti. Pre mňa je takáto informácia nepravdivá.
j.f. | 11-01-2012 12:57:15
Erich skopiroval som to sem len z dovodu, ze 80 percent toho, co tu je napisane je podla mna aj pravda. Kája povedal, ze rozhovor neposkytol, takze je uspokojene moje aj vase ego. :)
anonym | 11-01-2012 12:54:37
Ja by som s tým Kájom celkom súhlasil. Vystihol pozadie svetovlády, ktorá riadi politikov zo zákulisia. Čítajte knihy o slobodomurároch a adozviete sa viac. Napokon Rotschildovci a podobné klany sa tým ani netaja.
Jozef | 11-01-2012 12:32:03
ten film som videl, a zelal by som si, aby si ho pozreli vsetci ti, ktorym je smutno za dobami budovania svetlych zajtrajskov.
Brrrr
Registrovaný Miro Motyčák Miro Motyčák | 11-01-2012 12:24:58
To co sa deje v KLDR je pre nas, "slobodne" zijucich europanov az nepochopitelne. Uz davnejsie som videl cesky dokument o turistoch, ktori sa do KLDR dostali. Nie je to ziadne umelecke dielo, ale koho tato tema zaujima, tak to za pozretie rozhodne stoji.
http://www.csfd.cz/film/252083-vitejte-v-kldr/galerie/
Erich | 11-01-2012 10:56:43
Vraj za účinkovanie v 30 sekundovom spote zobral 8-10 miliónov Kč. Už za komunizmu sa v legendárnom prejave Miloš Jakeš rozčuľoval, že Zagorová berie 600 tisíc ročne, a niektorí (zrejme Gott) berie 2 milióny Kčs ročne. Predal 20 miliónov albumov. Dostáva tantiémy z ČR, SR a aj Nemecka. Za 20 minútové vystúpenie na firemnej párty berie 300.000 Kč. Skutočne si myslíte, že by bol Gott na tom zle? A že by poskytol rozhovor takému slávnemu médiu, ako je freeglobe.cz? Nebuďte naivný.
Jozef | 11-01-2012 10:37:32
Erich, pokial je Kaja na tom tak zle, ze musi predavat caj, tak preco by si za prachy nepokecal z vesmirnou hydinou?
Erich | 11-01-2012 10:28:26
Pán j.f., kým sem skopírujete nejaké blbosti, je správne si overiť zdroje. Plný názov stránky, z ktorej kopírujete je: FreeGlobe - Zednáři, ilumináti, bankéři, zbrojaři a další válka. Skutočne si myslíte, že by im K. Gott poskytol rozhovor?
j.f. | 11-01-2012 09:22:08
Posledne dve vety vystihuju podla mna pravdu :)

Český spevák Karel Gott odložil svoj typický úsmev a nonšalantný prejav, aby sa na chvíľu predstavil v netradičnej úlohe proroka. Zlatý Slávik si o budúcnosti ľudstva nerobí ilúziu, predpovedá príchod novej totality a obyčajných ľudí považuje iba za figúrky, ktorými manipuluje skupina bohatých finančníkov a okultistov.

"Som presvedčený, že zvlášť v posledných storočiach nejde o žiadne omyly, naopak politika sa odvíja podľa presných scenárov, nič sa nedeje náhodou, aj to najhoršie ako vojny. Vždy je o víťazoch rozhodnuté dávno predtým. Rovnaké banky podporovali toho, kto ich rozpútal, a vyjednávali s tým, kto bol napadnutý. Dohodli sa, čím budú platiť, až im budú posielať zbrane. Beh sveta riadia tieto vysoké nadštátne kruhy, tzv. Ilumináti alebo osvietenci, a tiež sväté rády a lóže až po mystické-okultné organizácie," odpovedal Karel Gott na otázku servera freeglobe.cz či sa voliči dokážu poučiť zo svojich omylov.

Neortodoxný rozhovor pokračoval aj ďalej v zaujímavom duchu. Gott sa vyjadril nielen k polarizácii sveta na Východ a Západ, ale aj globalizácii. "Obávam sa, že celosvetové dianie smeruje k TOTÁLNEJ GLOBALIZÁCII, ktorá vyústi v jednu totalitnú svetovládu. Časom všetky malé banky padnú - už to pomaly začína, bankové giganty budú fúzovať, až nakoniec ostane jediný bankový dom, ktorý bude všetkým diktovať. Vznikne jedna svetová mena, ktorá bude všetko riadiť, a potom už je len krôčik k bezhotovostnému platobnému systému pomocou mikročipov a laserových neviditeľných kódov - najskôr ich budeme mať zabudované v tele. A tým bude možné z jedného vládneho centra získať o každom informáciu a každého kontrolovať," uviedol svoj pesimistický názor na budúcnosť spevák. Podľa neho časom zistíme, že "sme sa stali objektom nielen kontroly, ale aj manipulácie s myslením."

Hoci jeho slová môžu byť považované za pritiahnuté za vlasy, on sám ich nepovažuje za žiadnu utópiu. "Bojím sa toho, že sa nakoniec naplnia všetky orwellovské vízie, ktoré pri svojom vzniku vyzerali tak neskutočné. Napadlo ma, že možno príde doba, možno sa jej ešte dožijem, kedy budeme nostalgicky spomínať na minulé totality. V každom prípade, keď už sa vtedy nedalo robiť vôbec nič, tak si aspoň ľudia mohli pre seba nechať svoje myšlienky a názory," povedal na záver.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign