Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

"Suma 25€, ktorú platíme v súčasnosti je v porovnaní s inými mestami a obcami jedna z najvyšších." - píšu rodičia poslancom o poplatkoch v MŠ

Miloš MajkoDátum20. 09. 2017 15:50:02TémaAktuálne témy
200

Sereď    Výborným krokom je nevyhnutné pomenovať inciatívu rodičov jednej z MŠ v Seredi. Poslancov MsZ žiadajú o zníženie príspevku do MŠ, nakoľko sa rodirčia podieľajú na chode MŠ aj iným spôsobom. Dovolím si pripomenúť, že na nezmyselné zvýšenie výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v MŠ rodičom, sme upozorňovali a kroky poslancov sme verejne kritizovali hneď niekoľko krát aj v našom médiu. Zvýšenie poplatkov na 25 Eur dalo naše mesto medzi najdrahšie v Slovenskej republike.

Už viac ako 5 rokov dozadu, sme v súvislosti so zvýšením poplatkov napísali aj toto: " V meste je nepochybne množstvo požiadaviek a občania volili svojich zástupcov na to, aby  spravodlivo prerozdeľovali  finančné zdroje hlavne tam, kde prinesú úžitok väčšine občanov a aj rozvoju mesta.

Smutné je, že v rovnakej dobe ako poslanci  MsZ schválili projekt  pre úzku skupinu ľudí za  takmer pol milióna   Eur,  tí istí poslanci  MsZ  zároveň schválili  nárast poplatkov pre deti  navštevujúce MŠ o viac ako  100 % ! 

Poslanci týmto v tejto ťažkej dobe bezprecedentne  zaťažili peňaženky tých najzraniteľnejších – mladých rodín, ktoré väčšinou už dnes žijú takpovediac z ruky do úst a nemôžu si dovoliť  žiadny nadštandard, ba dokonca mnohí už ani životný štandard hodný doby, v ktorej žijeme."

Články z minulosti si môžete prečítať tu: http://www.seredonline.sk/clanky/pre-deti-viac-ako-100-navysenie-skolneho-v-ms-a-pre-futbalistov-investicia-takmer-za-pol-miliona-eur-a-tak-si-v-tej-nasej-seredi-zijeme/

http://www.seredonline.sk/clanky/v-seredi-su-najbohatsi-rodicia-v-okoli/

http://www.seredonline.sk/clanky/poplatky-za-skolky-v-seredi-jednoznacne-patria-medzi-najvyssie-v-republike/

http://www.seredonline.sk/clanky/komentar-k-navrhu-rozpoctu-na-rok-2013-a-navrhu-na-zvysenie-poplatku-za-ms-1/

Ide o 5 rokov, počas ktorých práve rodičia našich detičiek platia nezmyselne vysoké poplatky za MŠ a preto je dobre, že rodičia začínajú rozmýšľať ekonomicky, zaujímajú sa o veci verejné a za svoje práva sa stavajú podstatne dôraznejšie, ako v minulosti.

Poslanec MsZ Michal Hanus na sociálnej sieti uverejnil tento list:

 

Občania mesta sa obrátili na poslancov MsZ v Seredi a žiadajú zmenu. Verím, že v záujme podpory mladých rodín v našom meste budeme vedieť nájsť prostriedky v rozpočte a ich výzve vyhovieme. Určite to nebude aktivita rodičov len jednej škôlky.

Vážená pani poslankyňa, vážení páni poslanci,

dňa 11.9.2017 sa na MŠ Murgašova uskutočnilo stretnutie rodičov, na ktorom sme diskutovali ohľadom financií a dospeli sme k návrhu na zmenu výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v MŠ. Na stretnutí bola prítomná aj Mgr. Silvia Kováčová, vedúca oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu.

Obraciame sa na Vás s požiadavkou o predloženie nášho návrhu na zmenu Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Sereď č. 11/2012 zo dňa 11. 12. 2012, kde sa v Čl. I bod 2. V § 3 odsek 1 píše:

„1) Výška príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole je 25 EUR.”

Suma 25€, ktorú platíme v súčasnosti je v porovnaní s inými mestami a obcami jedna z najvyšších.

Sumu navrhujeme znížiť aj z dôvodu financovania niekorých režijných nákladov z rodičovských príspevkov (pranie posteľného prádla, čistiace prostriedky a iné pomôcky).

Prítomní rodičia navrhli príspevok znížiť na sumu 15€.

Veríme, že náš návrh na zmenu prednesiete na najbližšom mestskom zastupiteľstve, ktoré sa uskutoční dňa 21.9.2017 a ako nami volení zástupcovia ho aj podporíte.

S úctou,

rodičia MŠ Murgašova

v Seredi 18.9.2017

Zdroj: FB


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Cepenan | 25-09-2017 21:33:17
Karmazinovy už cera v škôlke skončila tak už ho to netrapi.Teraz ho panbozkara asi trapy že aj jemu by sa sikla nejaká tá mestská provízia...Jako neny problém tých 25e ale tak v trnave platia 15e v bratislave 15e a sereď je také luxusné mesto ze 25e?a vo videu je spomenuté ze ked do odhlasovali pred 5rokmi tak tu bola vysoká nezamestnanosť.Teraz je tu nezamestnanosť nízka ale aké platy dávajú pecivarne a ostatné firmy v seredi nespomenuli.Pre mladú rodinu dať 85000e za 3 izb byt ktorý niekto za min režimu dostal zadarmo je úplne na hlavu...
výzva | 25-09-2017 15:34:10
Rodičia aj z ostatných MŠ, podporte túto výzvu na poslancov. Nech \"múdry\" poslanec Karmažín nemá v ruke argument, že je to len nejakých smiešnych 48 podpisov za mš Murgašova a aby ho pán viceprimátor už nemusel chváliť, že prekvapil ako sa rýchlo polepšil.
poplatky | 21-09-2017 11:16:50
Je to všetko zvrátenosť, aby rodičia či už v MŠ alebo v školách skladali napr. na výmenu kobercov, maľovanie, nákup počítačov a pod. To má všetko zabezpečiť zriadovateľ. Na to má dostať od štátu peniaze, ktoré si zariadenie rozpočtovalo. Ale to je jednoduchšie vyinkazovať od rodičov.Potom vláda sa chváli ako sme na tom dobre. Je iné, ak by rodičia niečo chceli nad rámec.
25 € je sila na mladu rodinu | 21-09-2017 11:10:21
V najbližších volbach nevolit toto zastarale osadenstvo. Su tam ludia co uz desatrocia nemaju co ponuknut ale len zdierat a dohadzovat si ksefty.
Majo | 20-09-2017 22:55:17
Pani poslanci, rodicia deti su Vasi volici a je ich dost, tak sa ukazte!
Natalia | 20-09-2017 19:42:10
...hallo, rodicia, zobudme sa a nechajme mesto, nech hospodari inak ako doteraz...ked vedia male obce financovat skolky, preco to nevie Sered? Pribudaju tu firmy, ktore prinasaju do mesta peniaze, preco to nevyuzit aj v prospech deti a skolok?
Natalia | 20-09-2017 19:17:52
Este sme zabudli uviest, ze 2% sa kazdorocne zveladuje mestsky majetok...vymena kobercov, linolea v kazdej triede, detske ihriska...co nie su male peniaze..
Argument, ze rodic ma prispievat na chod skolky, je chaby..v okolitych obciach prispievaju aj rodicia aj zriadovatel. U nas to vyzera tak, ze chod skolok financuju len rodicia. A to hned nielolkokrat...pranie pradla je rezijny naklad, ktory ma financovat zriadovatel, rovnako ako financuje energie, mzdy...takto tento naklad platia rodicia v 25€ ale aj z rodicovskeho prispevku, cca.60€ mesacne...lebo mame certifikovanu pracovnu, preco nie? Ved to platia rodicia z penazi vyzbieranych v septembri..,.keby to plati mesto, staci pracka v skolke a pani, co tu pracku obsluhuje, ale to by bol mzdovy naklad navyse...hallo, rodicia zobudme sa a nechajme.mest
Marek Sladký | 20-09-2017 16:06:04
Iniciatíva je dobrá ale vedenie mesta bude pliesť svoje o tom, že rodičia musia tiež prispievať na chod škôlok a koľko ich detičky veľa stoja akoby v iných mestách boli lacnejšie. Nezabudnú pripomenúť koľko investovali do škôlok akoby škôlky patrili rodičom a nie mestu.
Je tu ešte jedna alternatíva, že poplatok znížia vo volebnom roku.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign