Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Sú veci, na ktoré sa jednoducho nesmieme pozerať cez peniaze

Miloš MajkoDátum21. 04. 2014 13:41:44TémaTak to vidím ja...
200

Záujmy a videnie sveta každého z nás sú odlišné. Je to prirodzené, vyrastáme v rôznom prostredí, žijeme za rôznych podmienok a preto aj bežné veci vnímame odlišne. Na každého človeka a jeho vývoj mali vplyv rodičia, ale aj to, čo v živote robil, čomu sa venoval vo voľnom čase.

Vo všeobecnosti sa aj o Slovákoch hovorí ako o ľuďoch, ktorí si radi vypijú a možno aj samotná doba doniesla stav, kedy sa rôzne frustrácie či odreagovávanie sa od problémov bežného života najlepšie riešia v krme, pri televízore plnom inteligenciu znižujúcich telenoviel a iných polodementných programov, prípadne pri výherných automatoch nechápajúc cestu, ktorá vedie z takmer uzatvoreného kruhu von.

Niekedy až s jemnými žalúdočnými problémami sledujem dianie okolo seba a to si dovolím povedať, že ma až tak veľmi nerozčuľuje politika najvyššia (tam toho obyčajný človek veľa nezmení), ale hlavne tá na lokálnej úrovni, teda tu v našom regióne a samotnom meste kde žijem. Pri každodennom stretaní sa s množstvom ľudí aj z iných miest a komunikácii s nimi dostávam veľa otázok čo ešte v Seredi robím a prečo sa s tak zaujímavými projektami neodsťahujem niekde inde. Už podľa publikovaných článkov takéto poznámky narážajú na stav, kedy je zrejmé, že akékoľvek zmeny v myslení ľudí sú veľmi ťažko dosiahnuteľné. V Seredi, kde sa najlepšie v podnikaní darí majiteľom krčiem štvrtej cenovej skupiny a herniam, to je žiaľ aj pochopiteľné. No a moja odpoveď je vždy rovnaká. Vzdať sa je príliš jednoduché a na pozitívne výsledky, keďže prichádzajú postupne si ľudia zvykajú, rýchlo zabúdajú aký bol stav pred samotnými zmenami a nemajú veľmi dôvod rozmýšľať nad tým, aký by bol stav, keby zmeny neboli mnohokrát vynútené a vývoj by sa bol po starom uberal bez nich.

Posledný problém, ktorý rozpútal výraznú debatu v meste, no zároveň aj ústami poslanca Mariána Sidora odhalil krutú pravdu o poslaneckom zbore a spôsobe riadenia mesta, je pre zvýšenie komfortu života obyčajného človeka bezvýznamný. Veď povedzte, prinesie Vám rekonštrukcia a preloženie pamätníka obetiam I.svetovej vojny na dôstojnejšie miesto lacnejší chleba? To učite nie. Nie všetko v spoločnosti však je iba o chlebe. Ivan Sklenár navrhuje urobiť akt z úcty k histórii, aby sme mohli chápať súčasnosť a v súvislostiach mali šancu ovplyvňovať budúcnosť.

Každý z nás má svoje priority, nejakým spôsobom a k niečomu vychováva svoje deti a aj odtlačok (jeho pečiatky) tu v tejto dobe bude identifikovateľný. Práve v tomto roku, už iba o niekoľko týždňov si svet pripomenie udalosti v Sarajeve, ktoré sú považované za začiatok práve prvej svetovej vojny. Pri tejto príležitosti som sa ja rozhodol spolu s rodinou urobiť špeciálnu cestu po Balkáne, v ktorej vidím dva rozmery: jeden kosovský - pripomenutím 15-teho výročia tzv. "humanitárneho bombardovania" ,histórii novodobej, a rozmer druhý: návštevou Sarajeva, miesta, ktoré si 100-té výročie od atentátu na následníka trónu pripomenie naozaj iba tento rok.

Nie, že by som na Balkáne ešte nebol, alebo že by podobnú cestu sme nemohli uskutočniť aj inokedy, nemôžem však za to, tento rok považujem určitým spôsobom za symbolický, možno práve tak, ako by ho mali považovať za symbolický aj tí, ktorí momentálne majú v rukách rozhodovanie aj o tom, či pamätník obetiam I.svetovej vojny v našom meste dostane dôstojné miesto, ktoré mu prináleží alebo ďalšie desaťročia zostane tam, kde ho komunisti taktiež zo sily moci presťahovali.

Znovu pripomeniem, tak ako aj naša cesta má v sebe iný rozmer (tie peniaze a čas by sme mohli preležať niekde pri mori) aj akt preloženia pamätníka v našom meste by práve v tomto roku nemal byť vnímaný cez financie a moc jednotlivca či úzkej skupiny občanov.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 19-05-2014 19:04:09
pre rencu : SOL neriesi staznosti,tak neviem,co od tohoto vasho prispevku ocakavate.Noviny len informuju.
citateľka renca | 19-05-2014 18:34:50
Neviem či píšem do správnej rubriky,ale sme v rodine zúfalí.Máme dve malé deti a nemajú šancu sa vyspať.Doobeda hučí rozhlas,poobede huláka tak isto.Je toto normálne?Manžel chodí do práce na zmeny a nemôže sa vyspať ani po nočnej a ani pred nočnou.Prečo nám primátor tak strašne ubližuje?Keby sme to vedeli,nikdy by náš hlas nedostal.Nikoho nepočúva,je samoľúby a on zarába toľko,ako máme my prijem do rodiny za pol roka.Prosím Vás pán Majko,urobt niečo s tým,už nevládzeme!!!!!
pamätník | 21-04-2014 22:24:47
Úctu a pamiatku na tých padlých treba zachovať a treba k tomu viesť aj mladých ľudí. Asi nikto z nás by nechcel prežiť vojnu. Že my teraz žijeme v mieri sa nám zdá samozrejmosťou, ale nemusí to tak byť. Veď vidíme, že prakticky celý svet je v nejakom bojovom dianí. Preto si myslím, že keď sa vynakladajú veľké finančné prostriedky na všetko možné, tak iste by sa mali nájsť aj na rekonštrukciu tohto pomníka. Zdá sa mi, že pôvodne stál v tých miestach ako je parkovisko pri Progrese.
anonym | 21-04-2014 15:37:21
http://velkavojna.sk/straty/w1_ukaz.php (daj hladat mesto Sered)

163 vojakov zo Serede padlo v I. svetovej a pamatnik je skryty. Pan Sklenar ma absolutnu pravdu pamatnik ma mat vyznamnejsie miesto.
geco | 21-04-2014 14:12:39
okolo toho pomnika sa robi zbytocny cirkus...podla mna by mal zostat tam, kde je...to teraz budeme premiestnovat pomniky a hladat vhodnejsie miesta? nemame ine problemy? podla mna je jedno, kde ten pomnik stoji...umela tema, ktora len rozdeli ludi...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign