Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Strom posadený dva metre od činžiaku nemá vodu, pretože tá voda ide proste do kanálu...

Miloš MajkoDátum18. 08. 2018 23:16:41TémaAktuálne témy
200

Sereď    |   Dlhotrvajúce teplo a sucho v kombinácii so zbytočne veľkými betónovými a hlavne čiernym slnko priťahujúcim asfaltom na veľkých plochách  v meste a snáď aj pomerne časté články  Michala Kravčíka spôsobujú stále väčší záujem a všímavosť obyvateľov k prírode okolo nás.

Dnes sme do redakčnej pošty dostali fotografie a tento e-mail  podísaný konkrétnym občanom:

Strom posadený dva metre od činžiaku, ktorý má plochu strechy o rozlohy polovice futbalového ihriska,nemá vodu, pretože tá voda ide proste do kanálu.... Smutné ale ju ešte to tak.Ja čo som 🌲 posadil,v dnešnej dobe horúčav,musím chodiť každý deň na večer strom polievať,aby prežil....Nie je to choré....a to som si všimol že z ďaždovou vodou sa tu firmy a mesto neserú... Všetko čo najrýchlejšie do kanála,a Váhu...A Blbec čo posadil 🌲

Ľuboš H.

- - -

Ako sa na vysúšanie mesta a jeho umelé a zbytočné oteplovanie pozeráte vy?


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Foto: Luboš H.
200
Autor: Foto: Luboš H.
200
Autor: Foto: Luboš H.

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Foto: Luboš H.
200
Autor: Foto: Luboš H.

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Myslím, že po tomto lete | 21-08-2018 00:06:52
by sme sa už vážne mali na celom Slovensku začať zapodievať otázkou zadržiavania dažďovej vody v krajine a žiadajme to robiť aj v našom meste!
Pri ihrisku Žihadielko | 21-08-2018 00:04:40
za hokejkou vysadili asi 14 stromčekov - už dosť veľkých, a viete, koľko z nich vyschlo? Asi 4 alebo 5. Myslím, že to je dosť vysoké číslo.
názor | 20-08-2018 21:11:40
Vypilovavanie stromov odôvodňujú, že sú staré a dosádzajú sa nové. Ale kedy tieto dorastú a ako ich vysádzajú? V úplnej blízkosti vedľa seba. Veď každý potrebuje svoj priestor. Ten, kto to sadí nevie do akej veľkosti ten strom narastie, že aká bude veľkosť koruny, taký bude aj koreňový systém? Ak nemá dosť veľký priestor, strom vyhynie.
Elena | 20-08-2018 20:16:42
Spadova to iste, lipa co nam pred oknami krasne robi tien, je tento rok v celkom biednom stave, suche spalene listy, zvysne zvadnute, pritom strom to stary nie je. Bola by jej velka skoda. Z druhej strany cinziaku zvysne listnate stromy tiez vyzeraju vysusene, ale tato lipa nam sluzi hlavne ako clona a preto by jej bola najvacsia skoda.
názor | 20-08-2018 11:58:22
Naši radní páni by najlepšie urobili, keby všetko vypilovali, zabetónovali a mali by \"vystaráno\". Nepočúvali by toľko kritiky. Asi, keď vidia zelenú farbu ich chytá amok. Preto aj vypilované stromy boli označené za choré od odborníka. Nie je problém dostať také potvrdenie. Len ľudia nie sú takí hlúpi, za akých ich majú.
Jozef | 20-08-2018 08:37:54
Lubos a mas povolenie od tatkov mesta na vysadbu stromkov?
Lebo podla nich sa to nesmie. Len pokial Ti to dovolia.
A to nesrandujem.
tony | 19-08-2018 22:39:06
ved urad nevie dat ani pokosit poriadne,zelina vsade po pas,a tie ubohe vysadby prerastene zelinou.mame tu jeden kruhac pozrite ako vypada,o par kilometrov maju v zavare ukazku ako ma kruhovy objazd vyzerat.nuz kto ma doma nasrate v meste to bude rovnake.
Martina | 19-08-2018 20:33:10
Bolo tu spomenuté polievanie ciest... Takže vážení, v Galante od polovice júla dodnes keď idem do roboty, tak vidím mokré cesty v obytnom bloku. Pritom Galanta ani nemá priame napojenie na rieku Váh.
Prečo to tam ide a v Seredi nie?
O zelení je to tu márne rozprávať, stačí sa pozrieť na úbohé lipy a žabacinu vo fontáne v malom parku, ale zasa na druhej strane, máme ukážkový trávnatý koberec pred mestským úradom 🤔
Ľuboš Hulín | 19-08-2018 19:44:29
No len škoda,že aj tam kde sa to dá ,napr ten najdlhší činžiak na Čepenskej (viď foto) má odvod vody do kanála,ak by aj namietali ,že voda podmýva základy,dá sa to
riešiť 2-3 metrovou rúrou aby voda vsakovala napr.pod tým stromom...K stromom na námestí je škoda sa vyjadrovať...tam aj ten najsprostejší vidí,že lipi ktoré sú v tých kamenných kruhoch odídu,je to len otázka času...
názor | 19-08-2018 17:50:31
Takmer všetky vysadené stromy majú koreňový systém pod dlažbou. Len na obvode je malá mriežka, do ktorej sa voda nedostane, lebo je pod korunou stromu. Aby sa tam dostala, musel by byť dlhotrvajúci dážď a koľko by tej vody ten strom potreboval sa tam nedostane. Preto máme aj predčasnú jeseň, keď nám zo stromov predčasne lístie opadáva.
Ľuboš Hulín | 19-08-2018 15:36:53
Gulak to vystihol presne..Čo má s tým Matovič...
Pre ,,Slusny obcan | 19-08-2018 14:44:20\" Ten strom (a vysadil som ich tam ďalšie 3 len tak z blbosti aby som nemal za činžiakom Saharu , ktoré každý večer polievam,ak raz narastú, budú určite hodnotnejšíe ako Tvoj príspevok....
gulak | 19-08-2018 15:16:09
Je mi luto duševných mrzakov,čo do všetkeho montuju napr. Matoviča
Slusny obcan | 19-08-2018 14:44:20
Zajtra na Ta3 očakávajte tlačovku ohľadne smädom trpiaceho stromu od samotného Mesiáša Igora Matoviča.
Ľuboš Hulín | 19-08-2018 13:42:47
A ako napísal Miloš vyššie,dajte si do FB odoberať články od Michala Kravčíka a uvidíte že na Slovensku aj tá voda mizne čím ďalej tým viac...
Ľuboš Hulín | 19-08-2018 13:32:33
Aj ma napadlo zo susedom prerobiť odpad dažďovej vody (aspoň v lete keď je sucho),v zime a na jeseň keď prší viac (aj to je otázne),nech ide voda do kanálu...Ale riskovať pokutu ???Pritom by stačilo len spraviť odbočku pre vodu ,aby keď je sucho,len tak zbytočne neodtiekla do kanála,a ja ako blbec nemusel každý večer napusťiť 3-4 vedrá vody,a chodiť zalievať stromy a kríky vzdialené dva metre od zvodu dažďovej kanalizácie...Nie je to choré???A všimol som si,že dnes sa skoro všetky prerábané činžiaky robia tak,aby voda z ich plochy (česť výnimkám) jednoducho ide do kanálu,a stromy ,kríky a tráva je suchá... Treba sa nad tým zamyslieť....
seredanka | 19-08-2018 07:31:03
je pravda, že v našom meste je čoraz menej zelene, pretože nedobrovoľne ustupuje betónovým či asfaltovým plochám a potom sa čudujeme a všetko zvaľujeme na globálne otepľovanie a v žiadnom prípade si nechceme pripustiť, že z veľkej časti sme zato zodpovední my a hlavne tí ktorí miesto zelene dávajú prednosť betónovým plochám - pravda je s tým menej starostí nemusia sa polievať, okopávať vysádzať kvetmi. Ale je tu aj dažďová voda, za ktorú musíme každý mesiac platiť veru áno za dažďovú vodu platíme keby mi to niekto povedal pred 30 -40 rokmi tak mu poviem, že asi nemá všetkých pokope, ale čo už platíme, no keď platíme prečo ju aj nejako účelne nepodchytávame a v týchto horúčavách by sme ju potom mohli účelne použiť -- polievať kvetinové záhony stromy, kríky, trávniky pamätám sa, že za tých tak často kritizovaných komunistov, chodievali po meste cisterne a polievali cesty a keď nikto nebol na chodníku zasiahli vodou aj chodník, len aby trocha zmiernili horúčavu teraz nič také sa tu nerobí, iba sa vyberajú peniaze za dažďovú vodu...ale prečo?, keď z nej nemáme žiaden úžitok? Nuž to je otázne,,,,,

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign