Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Stalo sa a napriek tomu ešte stále žijeme... 6.

Miloš MajkoDátum29. 05. 2016 23:09:06TémaTak to vidím ja...
200

Hektický začiatok roka, parlamentné voľby a expedície zožrali príliš veľa času, aby som si mohol dovoliť zhodnocovať stav spoločnosti, v ktorom aktuálne žijeme. Prioritu dostali žiadosti podávané v súlade s platnou legislatívou vedeniu mesta a niektorým starostom, ktorí si vedenie mesta pomýlilo so svojou vlastnou firmou a volenú funkciu s nárokom vyplývajúcim z dedičstva a spoločenského postavenia pochádzajúceho zo stredovekého kastovania spoločnosti. Máme tu jar, v kľude pripravujem ďalšie expedície a popri tom listujem v týždenníkoch a dennej tlači nestíhajúc sa diviť, čo všetko musí obyčajný drobný obyvateľ našej malej krajiny zažiť a prežiť.

V NRSR sa nám už krátko po voľbách vyfarbujú už jednotlivé strany, resp. poslanci, ktorí sa vďaka voličom dostali medzi 150 zákonodarcov - ústavných činiteľov SR. Nestíhame sa diviť, čo sú schopní niektorí poslanci NR SR. Jedna zo šťastných mamičiek odmietla s médiami komunikovať hneď po zvolení, jej správanie sa na inaugurácii poslancov nebudem radšej komentovať. I keď komentárov kolegov sa nevyhla. Nemyslím si, že je to až tak jej vizitka - stáva sa, že novú situáciu a zmenu spoločenského postavenia mnohokrát človek nezvládne, no čudujem sa, že v jej blízkom okolí sa nenašiel nik, kto by ju upozornil na to, že sa nenachádza v reality šou či smotánke, ale v NRSR, t.j. tam, kde volení zástupcovia tvoria zákony a majú nielen reprezentovať, ale svojim správaním ísť občanom príkladom.

Vážne som sa čudoval nad čudovaním sa tzv. "štandardných politikov" z úspechu strany Mariána Kotlebu. Tvárili sa, ako by za svoj úspech mohol Kotleba a nie oni samotní, čo v praxi znamená, že keby sa mnohí z nich štvrťstoročie v parlamente nesprávali ako prasatá a najposlednejší zlodeji, tak Kotleba by dnes s veľkou pravdepodobnosťou učil na niektorej zo stredných škôl či maximálne sa nechal otĺkať na demonštráciách policajtami tak, ako tomu bolo iba v nedávnej minulosti.

Na svetlo "božie" prakticky každý týždeň vychádza nejaký prúser niektorého z jeho straníckych kolegov. Je smutné, že nie sú ani na tej úrovni, aby dokázali obhájiť pred médiami nosenie zbrane na území SR v súlade so zákonom na základe ktorého im povolenie na ňu bolo vydané. Že v súčasnej dobe sa dozvedáme o poslancoch, ktorí boli alebo sú trestne stíhaní o fašistickom obsahu ich regionálnych webových stránok či o záujmovom štýle podnikania niektorým z nich ma už neudivuje.

Týždenník Plus 7 dní v jednom z posledných číslel priniesol fotografiu prvej americkej výletnej lode, ktorá od roku 1978 zavítala na Kubu, ale venuje sa aj rodinnému biznisu Bélu Bugára, resp. jeho dcéry Krisztíny. Zaujímavé to čítanie. Či bude mať autor článku "Opúšťa Borisa" pravdu v s plánovaným odchodom moderátorky Šimkovičovej z Kollárovej strany ťažko hovoriť tak, ako aj o tom, či je so smerovaním strany nespokojných naozaj viac poslancov alebo sa jedná len o šuškandu bulváru.

Keď prehliadneme nové vládne limuzíny, ktoré stále viac kontrastujú so zvyšujúcimi sa poplatkami aj za zaregistrovanie starších jazdených áut dovezených zo zahraničia, likvidujúcimi úplne obyčajných bežných ľudí "najnižšej kategórie", nemôžeme prehliadnuť ďalšie odhalenie smerujúce k ďalšiemu prúseru SNS. Stovky tisíc dokumentov z katastrálnych úradov má mať totiž v rukách súkromná firma bez prístupu štátu a to práve z viny tejto strany. Ďalej to rozoberať nebudem, pretože nechápem, že s expirovanou lekárničkou bežného vodiča si štát dokáže poradiť aplikovaním okamžitej sankcie vo forme pokuty vo výške mnohokrát aj 10 a viac % z príjmu vodiča, no s firmou zadržujúcou takmer 2,5 milióna dokumentov Katastrálnych úradov si štát poradiť nedokáže. Myslím si, že je zbytočné pridávať to otrepané "na Slovensku je to tak".

Už spomenutý týždenník sa venoval aj kauze Slovenského národného múzea, z ktorého mala odísť hlavná kontrolórka - dôvodom na to má byť až príliš kritická kontrola s "nežiaducimi výsledkami". Podľa publikovaných informácií malo údajne ísť o dohodu generálneho riaditeľa SNM s kontrolórkou na odchode, lebo na to "nemala vek". Pozerám na fotografiu pána riaditeľa a pri všetkej úcte vidím v ňom skôr svojho dedka, ako mladého ambiciózneho menežéra pripravujúceho sa na oslavu 40-tky.

Aby informácie z týždenníka boli úplné, nechýba ani materiál z ktorého som sa dozvedel o nadržanom farárovi, božom služobníkovi z Málinca, ktorý si vláči na faru milenky a fotí sa nahý. Teda aspoň tak to píšu v médiu a dokladajú aj pikantné podrobnosti.

V inom médiu, tentokrát v denníku sa dozvedáme, že primátori zarábajú viac ako ministri a že sa má jednať aj o primátorov menších miest. To isté už roky systematicky tvrdíme my a to sme zašli ešte ďalej, publikovali sme štedré odmeny a to dokonca nie volených funkcionárov, ale úradníkov. A pri nich nepochybujem, že by slzy tiekli aj v denníku menovaným primátorom.

Udialo sa toho veľa, dokonca až toľko, že sa budeme  "čítať" aj nabudúce.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign