Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Slovenských šampiónov nájdete v Seredi

Miloš MičániDátum15. 09. 2016 09:37:55TémaRybári
170

Je nádherný stredajší jesenný podvečer, v útrobách vkusného rodinného domu manželov Galgóciových vo Vinohradoch nad Váhom cítiť slávnostnú atmosféru. Pred domom parkuje zvýšený počet osobných vozidiel, pomaly som nenašiel miestečko tak, aby som neobmedzoval susedné rodinné parkoviská. Po zvítaní sa s gazdinou, gazdom a ekipou slávnostne naladených ľudí v mladšom i strednom veku som sa usadil a začal som vnímať atmosféru nevšednej garden party. Bol som totiž pozvaný na slávnostné posedenie členov Feeder Teamu Sereď. Kto sú a čo sú títo borci, bolo v tomto internetovom periodiku neraz publikované, napriek tomu na osvieženie pamäti použijem vety s ich vlastnej webovej stránky.

Partia chalanov, ktorí sa narodili takpovediac s niečím navyše a to citom k prírode a obzvlášť k rybám. Na začiatku všetkého boli len samostatní rybári a učili sa spoznávať taje krásneho a pre nich srdcového športu. Postupne kráčali vpred, až sa zoznámili a v tej chvíli boli vďační za to, že našli niekoho rovnako bláznivého ako je každý jeden z nich.

Toľko upravený výňatok a teraz môžme pokračovať v začatom. Táto "bláznivá" partia pod oficiálnou hlavičkou Feeder Team Sereď sa zúčastnila v dňoch 10. a 11. septembra v Žiline  4. podujatia dvojkolových majstrovstiev Slovenska v love rýb udicou spôsobom feeder  a výsledky dosiahnuté na tomto podujatí boli fascinujúce. Členovia teamu Miloš Galgóci st., Miloš Galgóci ml., Daniel Thuróczy, Ľudovít Scheibenreif, Peter Hašuk a Igor Psota vybojovali v záverečnom podujatí tohtoročného podujatia 1. miesto a  získali prvenstvo aj v celkovom celoročnom zápolení, čím boli ocenení titulom slovenských šampiónov - majstrov Slovenska. Vynikajúci úspech bol okorenený aj individuálnymi výsledkami ako napríklad , že v jednom dni vytvorili rekord v počte umiestnení jednotlivcov v sektoroch lovu a to tromi prvými a jedným druhým miestom. Sereďský borec (rodák z Vinohradov nad Váhom) Daniel Thuróczy ulovil za 5 hodín predpísaného lovu 40 kg rýb (66 kusov). Celý mančaft ulovil v priebehu tohto podujatia na tekúcej vody žilinského vážskeho kanálu 198 kg rýb v sortimente mrena, podustva, nosáľ, plotica, pleskáč a pstruh.

Po fotografovaní, slávnostnom prípitku a konzumácii vynikajúcej lahôdky v podobe pečeného prasiatka sa rozprúdila vrava. Na podujatí sa zúčastnili aj členovia výboru Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Seredi Marián Scherhaufer, tajomník výboru a Vladimír Beno, hlavný hospodár organizácie. Na moju otázku pre všetkých chalanov,  v čom tkvie tajomstvo tekéhoto nevšedného úspechu sa postupne všetci spontánne vyjadrovali v duchu vďaky za podporu najbližších členov rodiny. Dlhý čas odriekania manželky tolerujú s pokorou, rybárska vášeň je počarovaný sen o prírode a vodnej faune samotnej, je to nesmierna radosť na duši, láska bez hraníc. Sereďských rybárov vychoval majestátny Váh, prúd valiacej sa lužnej vody, v ktorej žije množstvo sladkovodných rýb a ktorý k nám priteká dlhou púťou priamo z tatranských končiarov. 

V dnešných časoch bez finančnej sponzorskej podpory sa takýto úspech dostaví zriedkakedy. Feeder Team Sereď ďakuje firme Fishmaster Galanta za celoročné dodávky krmiva a nástrah, nemalým podielom prispelo aj Mesto Sereď v rámci podpory športovej činnosti, tieto aktivity samozrejme podporuje aj Mestská organizácia SRZ Sereď.

Po krátkom neformálnom posedení som sa spoločne s členmi výboru rozlúčil s partiou nadšencov tohto nádherného športu. Kolektív určite pobudol v milej atmosfére v kruhu svojich manželiek, detí a priateľov do neskorej noci. V stredu večer bol mesačný spln, my rybári ho nemáme v láske. V rodinnom sídle Miloša Galgóciho st. a jeho obetavej manželky však ryby brali ostošesť. Chladený pivný mok, kvalitné vínko a množstvo iných nápojov a dobrôt uložených na bohato prestrenom stole bolo určené na konzum. Rybári brali ....

Petrov zdar !


Fotogaléria k článku:

170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni
170 Miloš Galgóci st.
Autor: Miloš Mičáni
Popis: Miloš Galgóci st.

Zobraziť všetky fotografie
170 Igor Psota
Autor: Miloš Mičáni
Popis: Igor Psota
170 Daniel Thuróczy
Autor: Miloš Mičáni
Popis: Daniel Thuróczy
170 Ľudovít Scheibenreif
Autor: Miloš Mičáni
Popis: Ľudovít Scheibenreif

170 Peter Hašuk
Autor: Miloš Mičáni
Popis: Peter Hašuk
170 Miloš Galgóci ml.
Autor: Miloš Mičáni
Popis: Miloš Galgóci ml.
170
Autor: Miloš Mičáni

170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni

170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni

170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni

170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni

170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni

170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni
170
Autor: Miloš Mičáni

170
Autor: Miloš Mičáni

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 17-09-2016 08:35:50
Emana, v podstate mate pravdu, ale rec je o niecom inom. Nemam nic proti tomu, ak polovnik zastreli premnozenu alebo nebezpecnu zver. Ak tu zver niekto striela len z pasie a potrebuje si pomastit ego, tak je korunovany pohlavny ud, nie milovnik prirody. Co sa tyka ryb, samozrejme, ze patria aj na stol ako pochutka. Ale unika mi podstata sportoveho rybolovu. Natrhnut papulu tolkym rybam a stresovat ich pre vlastnu zabavku? Na toto treba cit pre prirodu? Zaujimava fraza. Ja ten cit pre prirodu teda zjavne nemam... Zatial sa tu neobjavil jediny racionalny argument, ktory by ma presvedcil o spravnosti, opodstatnenosti a dolezitosti takehoto zaobchadzania s rybami. Cit pre prirodu u mna neobstoji.
martina | 16-09-2016 23:20:02
presne. rybu chyti na hacik, vystresovanu ju pritiahne k podberaku, tym ju omlat, kym ju podberie, bolestivo jej vyberie hacik z tlamy, urobi si vitazne foto a rybu hotovu na prasky xanax opät vypusti. tento raz mala stastie, chytila sa u sportoveho rybara...

ktovie, ci by mohli mat ulovene zvierata polovnikom podobny osud. pre postrelene zviera pride zvieracia zachranka, intubuju ho, znehybnia v dlahe, pichnu mu fyziologicky roztok s tramalom a odveztu na zvieraciu kliniku. omyl. ulovene zviera na 100 % konci v niekoho mrazaku a neskor v gulasi.

iste, chapem. premnozenu zver treba odstranit....
Anonym 2 | 16-09-2016 19:15:33
Milovníci prírody, ktorí týrajú ryby. Ochrancovia prírody, ktorí strieľajú srnky a jelene. Zopár oxymoronov na večer. Šampióni v tom, kto má aké šťastie...preboha, celé športové rybárčenie je úplný nezmysel, pre ľudí, ktorí nevedia uspieť v normálnom športe. Takisto ako poľovníctvo, akým spôsobom je niekto frajer keď s puškou zastrelí srnku?
navi | 15-09-2016 20:18:48
Ryba bola vždy ako príjemné spestrenie obeda ,preto sa chytá a konzumuje, a lov rýb je niečo iné a gratulujem chalanom ku krásnemu výsledku
Emana | 15-09-2016 19:54:11
Pre anonym
To by sme museli žiť mimo našej planéty, aby sme sa nemuseli pozerať na to, ako rybári chytajú ryby, poľovníci strieľajú nádhernú zver, cirkusanti sa pýšia zvieratami, ktoré sú chudiatka zotročené, plné útulky sú psov a mačiek, o ZOO ani nehovorím...
Všetci by sme museli byť vegetariáni, ak by sme prihliadali na konzumáciu rýb,hydiny, mäsa. Lebo aj tieto zvieratá sú svojim spôsobom týrané napr. nevhodným chovom.
anonym | 15-09-2016 19:05:30
Prvý argument sa zjavne minul účinku. Nevadí, počítal som s tým.
Milo | 15-09-2016 14:54:09
Ešte že si není poľovník ty ochranca
anonym | 15-09-2016 10:02:25
Ja mam tiez cit k prirode, preto ryby nechytam. Asi tomu nerozumiem a uz vobec nie tym argumentom. Pre ulovenu rybu je sok, ak sa napichne na hacik, vytiahnu ju podberakom a neviem este akym sposobom z vody. Preteky obnasaju to, ze takyto sok je sposobeny desiatkam ryb. Cim viac, tym lepsie. Ale asi nemam cit k prirode, kedze ja tie ryby nechavam na pokoji. Skuste mi to niekto vysvetlit a presvedcte ma, ze sa mylim. Respektujem racionalne argumenty.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign