Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

"S vodou je stále problém." - správa občana vedeniu mesta

Miloš MajkoDátum27. 05. 2014 15:56:39TémaKvalita pitnej vody

Ďalší obyvateľ mesta sa na vedenie mesta obrátil so sťažnosťou týkajúcou sa špinavej vody dodávanej dodávateľom  ZsVS  verejným vodovodom do našich domácností. Sťažuje sa na klasický problém - občan platí za niečo, čo nedostáva kvalitne a dodávateľ si v plnej výške účtuje ešte aj likvidáciu neupotrebiteľného tovaru dodaného zákazníkovi.

Problém vonkoncom nie nový, no odpoveď Ľubomíra Veselického (predpokladáme, nakoľko na oficiálnej stránke mesta vystupuje ako anonym)  bez prekvapenia v podstate rovnaká, ako v minulosti.

Takže, k príspevku uverejnenom na oficiálnom webe mesta:

25.05.2014 11:22– voda  Michal Hindický

zase hrdzavá voda, priateľka sa ide okupať, napustí si do vaňe vodu a keď si do nej ide vliesť zistí že namiesto vody je vo vani niečo hnedé, skoro ako kofola do kedy budem platiť za tento odpad. Tento problém sa opakuje cca každé 2 mesiace. Ja platím stále ale kvalita je fuč. Ceny idú hore ale kvalita je fuč. Rád by som aby niekto za toto niesol zodpovednosť napr. vlastík potrubia alebo ten kto spravuje údržbu potrubia. Chcem aby sa za takéto situácie penalizoval nejakým spôsobom vinník dodávateľ alebo správca a stavím sa že nie som sám. Poprosím aby sa mesto začalo o tento problém zaujímať. S vodou je stále problém.

26.05.2014 09:30- RE: voda     zástupca

Vážený pán Hindický! Informáciu o zakalenej vode z verejného vodovodu sme dostali 23.5.2014 a kontaktovali sme riaditeľa OZ Galanta Ing. Ľubomíra Fraňa. Oznámil nám, že preplachy potrubí začali vykonávať ihneď, ako dostali informáciu o znečistenej vode. V sobotu popoludní boli preplachy ukončené. Predpokladaným dôvod vzniku zákalu je nárast odberu vody v priebehu troch dní zo 4 000 na 6 000 m3 za deň. Dôvodom zvýšeného odberu vody okrem vyšších denných teplôt mohlo byť aj napúšťanie bazénov. O výskyte zákalov hovoril primátor 23.5.2014 aj s generálnym riaditeľom spoločnosti a dnes dopoludnia sa s ním stretáva v Nitre. V záujme operatívneho odstraňovania porúch v dodávkach vody je potrebné nahlasovať poruchy čo najskôr na t. č. 031 789 48 10, alebo 0902957607. Ak by tieto kontaktné čísla neboli dostupné, podajte prosím túto informáciu sms-kou na t.č. 0905 592 707 alebo na mailovú adresu viceprimator@sered.sk. V prípadoch náhrady vzniknutej škody na majetku môže postupovať poškodený podľa reklamačného poriadku dodávateľa. Na penalizáciu dodávateľa za dodávku zakalenej vody nemá mesto právny dosah. Ubezpečujem Vás, že primátor v záujme občanov pre zlepšenie služieb Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti , a.s. Nitra vykonáva od nástupu do svoje funkcie všetko, čo mu jeho pozícia štatutára mesta a člena predstavenstva spoločnosti dovoľuje. Odstrániť následky niekoľko desiatok rokov neobnovovania diaľkových, medzimestských a mestských rozvodov je povinnosťou dodávateľa. Západoslovenská vodárenská spoločnosť uskutočnila práve na základe požiadaviek Ing. Martina Tomčnányiho niekoľko vážnych investičných rozhodnutí. Dosiahnuť nápravu ale nie je možné v priebehu roka ani troch.

Zdroj: sered.sk

- - -

Aká voda tečie vo vašej domácnosti z verejného vodovodu? Aj vy máte problém s platením za nekvalitný tovar firme, ktorá aj nepoužiteľnými reklamačnými podmienkami zneužíva monopolné postavenie na trhu?

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
ta mocka, | 30-05-2014 17:21:10
co najskor hodinu po 15,00 netiekla na Cukrovarskej vobec a potom sa vyvalil z potrubia hnedy kal, to bolo zasa co??? Zasraty cely zachod, sprchac detto, varit sa nedalo,prat sa nedalo, pit by som to dala tym, co prehlasuju, ze to, co nam tecie je nezavadne!!! Hlavne, ze vodomery sa tocili!!! To kde sme? To mame varit z lucky? Veceru z vody za 4 eura? Za cenu kubika vody???
Seeker | 28-05-2014 20:18:14
Ale najdolezitejsie je to ze: tu spinavu a smradlavu vodu budeme platit tak ci tak, a nikto a nic na tom nezmeni, a ta cena bude este vyssia..... Hawk

Slovenske ovce !!!
gama | 28-05-2014 14:14:49
V Šoporni spravili nejaky novy zdroj vody.Možno sa len poradit,či by sa aj Sereď nemohla prepojiť. ??????? !!!!!
h2so4 | 27-05-2014 21:15:35
pocuvaj, pučkár ked´pijes to hnede pivo tak ti to nevadi:(
Obcan | 27-05-2014 20:49:41
Nastastie nemame ziadny problem s vodou.
Ale pekne to napisal ten zastupca - ,,Odstrániť následky niekoľko desiatok rokov neobnovovania diaľkových, medzimestských a mestských rozvodov je povinnosťou dodávateľa. ,,
A teraz otazka- kolko nasobne stupla cena za vodu za posledne desatrocia ?
Odpoved vedia vsetci.
A to najlepsie nakoniec - niekto vybera a navysuje cenu za vodu a pritom oficialne ludom povedia ze vlastne sa nic cele roky do potrubi neinvestovalo.
Ved to je chore.
Niekto peniaze berie a pekne si ich prerozdeluje ale investovat to uz nie.
Pekne vymyslene.
No a ta trapnost ze sa voda zakalila lebo stupol objem zo 4000 na 6000 ubikov,to nema ani zmysel komentovat.
Vsak ak mam ciste potrubie,tak tadial mozem hnat miliony kubikov a zase to bude len cista voda.
Jedine riesenie je vymena potrubia od zdroja,ked len par km rocne,inak vseliake alchyminie s tlakom vody a pod.nezmysly na zdovodnenie len dotycnym ludom zdvihnu tlak.
A aby som nezabudol-ako spominal viackrat p.Majko - vsetky skody by mali byt ludom co za nieco zodpovedaju zosobnovane.
To by si rozmysleli urcity ludia ci sa tam budu pchat a hlavne by to bolo o inom ak ma clovek za nieco zodpovednost a vie ze v pripade chyb pride o neaku tu sumicku :-)))
pre Ľuboš Pulčár | 27-05-2014 19:21:19
Načo idete na kofolu. Veď vám tečie z vodovodu. Mnohí by za to dali polovicu kráľovsta a vy ohŕňate nos. Nevďačník jeden.
Ľuboš Pulčár | 27-05-2014 17:51:20
Pre: Jozef | 27-05-2014 17:34:26
Na začiatku článku som myslel, že sa konečne dočítam nejaké obstojné fakty, no keď som pokračoval v čítaní, tak výrok: "voda nie je zdravotne bezpečná" od človeka, ktorý o cisternách v meste ani nevedel, ma dorazil...idem radšej na kofolu, pekný deň.
Jozef | 27-05-2014 17:34:26
...tak si este skuste precitat toto:

http://novinky.sered.sk/clanky/2014-05-27-spinava-voda
gulak | 27-05-2014 17:18:39
Tento problém je asi v Seredi ťažko riešiteľný...
Ľuboš Pulčár | 27-05-2014 17:15:42
Nám na ulici tečie špinavá voda veľmi často. Počas teplých dní aj každý týždeň. Sťažovali sme sa už aj ako skupina vlastníkov bytov (pretože ako jednotlivca ma odbili vždy ako malé dieťa) a ani to nepomohlo. V podstate niekoľko rokov dostávame odpoveď totožnú s tou, čo zverejnil Pán zástupca. No i keď Pán zástupca tvrdí, že sa to rieši od nástupu Pána primátora, obdobnú odpoveď sme dostávali i pred rokom 2010, akurát v nej vystupovali iné osoby. Či je to už nejaký predpísaný scenár neviem, žiaľ, situácia je stále rovnaká, či už nám tak odpovedali pred rokom 2010 alebo po ňom.
Svedčia o tom aj dva články s fotkami, ktoré sem boli mnou osobne zaslané v rôznych časových obdobiach...
Zatiaľ iba trpíme, ale raz i náš pohár špinavej vody pretečie...
Robo Horvath | 27-05-2014 16:26:49
"Dosiahnuť nápravu ale nie je možné v priebehu roka ani troch."
ale platit čoraz viac a za bordel to ano aj pocas toho roka ci troch. Je to tu chore a hnus a za to si okrem toho vodneho bordelu platime ešte aj vas vedenie mesta. Lahko sa niekomu z vedenia mesta plati ked sa mu odsuhlasí zvýšenie platu z nasich dani. Môžete sa hanbiť všetci dojedneho ako ste tam.
Treba obyvatelom kompenzovat nekvalitu nižšou cenou a to do vyriešenia problemov teda roka alebo troch. A nielen vodné ale aj stočné !!!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign