Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

S Petrom Cibulkom NECENZUROVANÉ NOVINY tvoril aj Slovák Vladimír Pavlík

Miloš MajkoDátum29. 05. 2015 08:48:13Téma17. november 1989
200

Iba nedávno sme v našich médiach priniesli rozhovor s disidentom  a autorom  prvých zverejnených zoznamov spolupracovníkov  ŠTB, Petrom Cibulkom.

Po revolúcii 1989   začal Petr Cibulka vydávať  Necenzurované noviny - Rudé krávo, v ktorých sa systematicky venoval témam inými médiami obchádzaným  a tým pre mnohých ľudí neznámym. Noviny vychádzali niekoľko rokov a nám sa podarilo ich originály zaobstarať po zložitom zháňaní v antikvariátoch hlavne v ČR. Niekoľko ročníkov sme následne dostali zviazaných priamo na stretnutí s Petrom Cibulkom v Prahe.

Málokto vie, že do novín veľmi aktívne prispieval aj   Vladimír Pavlík zo Slovenska. Sám Petr Cibulka ho označil ako výborného spolupracovníka, ktorý sa nebál napísať pravdu. A treba povedať, že sa ju nebojí napísať ani v súčasnosti.

Vladimír Pavlík má už niekoľko rokov svoj web  http://www.necenzurovane.net/  na ktorom publikuje materiály opätovne sa nepáčiace mnohým ľuďom.

Niečo o necenzurovaných novinách a Vladimírovi Pavlíkovi priamo z jeho webu:

„Necenzurované stránky“ nadväzujú na odkaz jedných z mála skutočne nezávislých „Necenzurovaných novín-Rudé krávo“, ktoré vychádzali v bývalom Československu a neskôr v jeho nástupnických štátoch v 90. rokoch. V duchu odkazu „Necenzurovaných novín“ „Necenzurované stránky“ sú nezávislé a nepodporujú žiadnu politickú stranu, pretože medzi ľavicou a pravicou existuje rozdiel len v názve a obe skupiny spája len chuť po majetkoch a moci. Rozhašterené malé politické strany, ktoré sa hádajú len o to kto bude vodcom stáda, nie sú schopné vytvoriť reálnu alternatívu „Necenzurované stránky“ poskytujú priestor každému, bez ohľadu na politické názory, kto našiel odvahu napísať to, čo zbabelí a predajní „presstitúti“ odmietajú uverejniť a uvedomuje si, kto nesie zodpovednosť za to, že hodnoty, ktoré sa tvorili desaťročia sa presunuli na súkromné účty zločincov z konkurzných a politických mafii a do daňových rajov. „Necenzurované stránky“ na rozdiel od „presstitutov“ neignorujú, že svet už dávno nie je len čiernobiely. Súčasné Nemecko už nie je nacistické, Rusko už nie je Sovietsky zväz a „Ríšou zla“ a USA už dávno nie sú jedinou zárukou slobody a demokracie ale naopak  čoraz viac sa začínajú podobať bývalému ZSSR.
Je cťou pre „Necenzurované stránky“, že jedným z prispievateľov je aj bývalý redaktor „Necenzurovaných novín“ Vladimír Pavlík, signatár Charty 77 a občiansky aktivista, ktorý prezentuje svoj pohľad na súčasnosť a minulosť svojím vlastným spôsobom, bez servítky na ústach. Jeho výnimočný zmysel pre spravodlivosť vyvoláva medzi politikmi, ktorých spája chuť po moci, naľavo aj napravo ešte stále príliš veľa duchov a  ktorému za to hrozí, že pri vzrastajúcej arogancii politickej moci a zneužívaní justície, bude ďalšou obeťou perzekúcie ekonomicko-politických zločincov. Vladimír PavlíkBohužiaľ po transformácii socializmu na komunistický kapitalizmus, ostal internet už posledným ostrovom slobody slova, pretože printové média sú buď v rukách novodobej finančnej oligarchie, alebo sú už zdecimované a zahnané do kúta neustálymi rozhodnutiami justičnej mafie, ktorá poslušne tak ako za socializmu, v rámci generálnej prevencie a v duchu praktík prokurátora Višinského, eliminuje každý prejav slobodného a nezávislého názoru likvidačnými finančnými sankciami v tzv. sporoch na „ochranu osobnosti“ politických a ekonomických gaunerov a zločincov. Z týchto dôvodov majú obe skupiny panicky strach z príspevkov Vladimíra Pavlíka na ktoré je striktné embargo.

S Vladom som sa stretol u neho doma, v rodinnom dome v Považskej Bystrici.  Je príjemné takpovediac z "prvej ruky" počuť históriu niečoho, čo sa tak vážne zapísalo do slobody v mediálnom priestore  Československa a samozrejme následne aj samostatného Slovenska.

Na ˇštvrť storočie staré originály Necenzurovaných novín - Rudé krávo tak pribudol podpis ďalšieho z ich tvorcov - Vladimíra Pavlíka, tentokrát Slováka, ktorý sa nevzdáva presne ako Petr Cibulka a svoje názory na dianie v spoločnosti šíri medzi ľudí doteraz.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Pradávno to bolo | 04-06-2015 18:21:41
a pôvodné noviny bez cenzúry Vlada Pavlíka(už 67r) Rudé krávo atď,až už ma upozornujú,že vraj už nie je to ani pravda. /mgr.-organizácia podnikov,inž.ekon.-financií,š.šarovský,msc.-riadenie zmien,všetko akreditačné,uzavreté,ukončené....(tč.69r.)Bratuislava minimálne od 1960,maximálne v BA najmä u krstnej ako pod ulicou M.R.Štefánika hrkotali električky,pri čom sa dosť dobre aj zaspávalo.
Varga Jozef | 02-06-2015 17:17:43
Už ma štve, ako nás post komunisti vodia za nos 26 rokov po komunistickom podvodnom puči v roku 1989 a tak som zaslal hromadný email na Ústavný sud SR.

From: Jozef Varga [mailto:vargajozef8@gmail.com]
Sent: Tuesday, June 2, 2015 11:20 AM

To: \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ivetta macejkova\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'; \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'otto brixi\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'; \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'predsednicka@concourt.sk\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'; \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'dagmar.meskova@concourt.sk\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'; \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'podpredseda@concourt.sk\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'; \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ivan.mikus@concourt.sk\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'
Cc: \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'Embassy US SR -BA\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'

Subject: Žiadosť k Ústavnému sudu. Nechceme byť v NATO...
Žiadosť k Ústavnému sudu. nechceme NATO...

Nechceme NATO
https://www.youtube.com/watch?t=71&v=d3k_sGr1KEE

Boh je s nami
https://www.youtube.com/watch?v=oJmwRFNNRgQ

Slovensko sa postupne po roku 1989 stalo diktatúrou ešte horšou než bola ta do roku 1989, keď občania nemajú v našej krajine právo rozhodovať o členstve v zločineckej vojenskej fašistickej organizácií bohatých ľudí sveta, v NATO.

Nechceme, aby nás , našu krajinu, naše deti - iné krajiny sveta Irak, Afganistan Líbya, Syria, Egypt, Palestína, Ukrajina a iných krajiny sveta, Európy, Južnej Ameriky, AFRIKY, nás Slovensko a Slovákov považovali za zločincov, nakoľko sme členskou krajinou NATO a USA zarábajú na vojnách a predaji zbrani vo svete potom čo rozoštvú iné národy sveta,zničia ich administratívny režim a ekonomiku s jediným cieľom, dosiahnutia nadvlády USA nad ľudstvom a všetkými krajinami sveta už v 21 storočí.

A tak žiadam aj v mene občanov Slovenska Ústavný sud o vydanie nálezu ústavného sudu, že naše členstvo v NATO je protiústavné, nakoľko občania nikdy nedali k tomu súhlas v celonárodnom referende poslancom NR SR, a tak právny systém Slovenska sa stal tvrdou diktatúrou, ktorú sme tu mali aj do roku 1989.

Občan SR
Jozef Varga

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign