Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Pýtali sa poslanci pri dnešných hlasovaniach na MsZ na názor nadpolovičnej väčšiny občanov Serede?

Ivan SklenárDátum15. 04. 2014 16:07:14TémaŠKOLA DEMOKRACIE

Na dnešnom zasadnutí (15.4.2014) MsZ sa prejednávala o.i aj zmena rokovacieho poriadku v časti či v budúcnosti budú zasadania komisií verejné alebo nie. Obyčajne býva v SN spravodajstvo zo zasadania ON LINE. Dnes tomu tak nebolo. Prečo asi?!

Isté svetlo v tejto veci by mohla vniesť aj moja nedávna skúsenosť z 9.4.2014. Už od r. 2009 sa usilujem o to, aby pamätník padlým občanom Serede  v 1. Svet. vojne bol zreštaurovaný a premiestnený na dôstojné miesto, ktoré mu patrí. V tomto roku je na to aj historický dôvod: 100. výročie začiatku tejto celoeurópskej tragédie. Preto som si dovolil opakovane pripomenúť túto moju snahu aj p. primátorovi. Po asi týždni som dostal pozvánku na zasadnutie komisie pre Rozvoj mesta a ŽP. Spolu so mnou boli pozvaní aj pp. Mgr. Petrovič a RNDr. Ištók. Rokovanie prebiehalo v zmysle platného rokovacieho poriadku. Preto našu účasť na nej bolo treba najskôr odsúhlasiť (bez našej prítomnosti). Program komisie, ako aj zápisnicu z celej komisie je možné pozrieť na http://www.sered.sk/data/2_samosprava/volene_organy/komisie/program/3/20140409program.pdf http://www.sered.sk/data/2_samosprava/volene_organy/komisie/program/3/20140409zapisnica.pdf

Keď som si prečítal zápisnicu pochopil som lepšie, prečo podľa rokovacieho poriadku sú rokovania neverejné. Zo zápisnice som vybral iba tú časť, na ktorej som sa zúčastnil, resp. ktorá sa dotýka mnou predostretého problému. Tučnou kurzívou som doplnil do zápisnice to, čo som na komisii predniesol ale čo v oficiálnej verzii zápisnice chýba.  

„ Komisia pre rozvoj mesta a životné prostredie pri MsZ Sereď

Z Á P I S N I C A

zo zasadnutia komisie zo dňa 9.4.2014

Zasadnutie komisie sa uskutočnilo v stredu 9.4.2014 o 15,00 hod. za účasti potrebného množstva členov komisie (viď. prezenčná listina).

Program:

2. Premiestnenie Pamätníka obetiam 1. svetovej vojny – návrh.

...

4. Bc. Ľ. Veselický: Návrh zmeny rokovacieho poriadku komisií mestského zastupiteľstva v Seredi.

1. Otvorenie.

Zasadnutie komisie otvoril a prítomných privítal predseda komisie Ing. arch. R. Kráľ. Oboznámil prítomných s programom zasadnutia komisie.

...

3. Premiestnenie Pamätníka obetiam 1. svetovej vojny – návrh.

Rokovaniu o tomto bode programu prechádzalo hlasovanie členov komisie za schválenie účasti ďalších hostí: Ing. Ivan Sklenár, Mgr. Rastislav Petrovič, Pavol Ištók

Výsledky hlasovania: Za: 5, Proti: 0, Zdržal sa: 0

Ing. I. Sklenár:

Prezentoval návrh premiestniť a zrekonštruovať Pamätník obetiam 1. svetovej vojny, ktorý sa nachádza na Čepenskej ulici v Seredi. Poukázal na skutočnosť, že Pamätník je v značne poškodený a taktiež lokalita, v ktorej je v súčasnosti umiestnený, je nedôstojná. Navrhuje premiestniť pomník  do lokality pred vchod do starej budovy MsÚ, ktoré vybrala komisia po predložení návrhov občanov, alebo  na ul. A. Hlinku, do parčíka pred bývalým Mestským bytovým podnikom. Taktiež poukázal na skutočnosť, že jeho zlý technický stav si vyžaduje demontáž, sanáciu a opätovnú montáž. Preto nevidí dôvod ponechať ho na pôvodnom mieste, najmä ak existujúca betónová podstava je prasknutá a vyžaduje si opravu, ktorá je náročnejšia, ako podstava nová.

Mgr. R. Petrovič:

Súhlasí s rekonštrukciou a reštaurátorskými prácami. Premiestnenie je potrebné zvážiť predovšetkým z technického hľadiska, nakoľko sú na pomníku výrazné pukliny a taktiež časť materiálu, z ktorého je pomník vyrobený, je menej kvalitný. Vzniklo by riziko výrazného poškodenia pri manipulácii počas premiestňovania.

P. Ištók

Súhlasí s rekonštrukciou Pamätníka a zároveň navrhuje riešiť celú lokalitu revitalizáciou zelene a novými prvkami drobnej architektúry, ktoré by náležite skultúrnili celé okolie. S navrhovanou lokalitou na premiestnenie na ul. A. Hlinku nesúhlasí.

Bc. Ľ. Veselický

Informoval prítomných o predpokladaných finančných nákladoch na reštaurátorské práce a práce spojené s premiestnením Pamätníka. Mesto v súčasnosti nemá v rozpočte žiadny plánovaný výdavok na tento Pamätník, preto hľadá mimorozpočtové zdroje.

Ing. M. Sidor CSc.

Položil p. Sklenárovi otázku, či urobil prieskum verejnej mienky na preloženie pomníka. V prípade, že získa aspoň 50% podporu, navrhuje, aby sa týmto návrhom zaoberalo MsZ. (odpoveď p.Sklenára poslancovi Sidorovi hneď na mieste bola: nedisponujem technickými, personálnymi a ani finančnými prostriedkami, aby som taký prieskum robil). Súhlasí s rekonštrukciou Pamätníka. Zároveň navrhuje, pokiaľ Ing. Sklenár dokáže zapojiť do tejto akcie širokú verejnosť, zorganizuje finančnú zbierku či nájde sponzorov, ktorí by túto akciu prefinancovali, podporiť myšlienku premiestnenia Pamätníka do vhodnejšej lokality.

Stanovisko komisie: (udialo sa pravdepodobne už bez pozvaných hostí. Bezo mňa určite, nakoľko mi bolo poďakované za účasť a zároveň naznačené, aby som opustil miesto rokovania bez toho, aké stanovisko komisia zaujme k tomuto bodu)

Uznesenie č. 9/2014  Komisia odporúča Pamätník obetiam 1. Svetovej vojny na Čepenskej ul. zreštaurovať, pripraviť investičný zámer na revitalizáciu najbližšieho okolia - predovšetkým sadové úpravy a drobnú architektúru vrátane autobusovej zastávky. Premiestnenie Pamätníka neodporúča“

Toľko ku samotnému zápisu. Ak si prečítate text zápisu bodu č.3 bez farebnej kurzívy a porovnáte ho s tým čo som doplnil a čo sa reálne udialo, asi prídete aj vy k záveru, ku akému som prišiel aj ja. Tu si neodpustím vysloviť otvorenú otázku p. poslancovi Sidorovi: Vždy, keď poslanci prijímajú nejaké rozhodnutia vo veci porovnateľnej s mojim návrhom alebo vo veci ešte závažnejšej, robia najprv prieskum verejnej mienky medzi občanmi a riadia sa ich názorom len vtedy, keď má aspoň 50% podporu?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
pomník | 17-04-2014 13:20:04
Na zvýšenie odmien, ani na vynaložené prostriedky na štadión a pod. p.Sidor nepotreboval zisťovať verejnú mienku, to sa uskutočnili i bez nej? A nevidím dôvod, prečo by nemal byť pomník premiestnený. Určite na to prostriedky sú. Alebo potrebujú šetriť na svoje zámery alebo odmeny?
zvýšenie mzdy | 17-04-2014 13:08:02
Prečo sa priemerná mzda nepoužíva na zvýšenie platov tým, ktorí sa o zvýšenie priemernej mzdy zaslúžili, ale využívajú to tí od stola. Čím sa podielajú poslanci a ostatní na zvýšenie priemernej mzdy? Keď sa má zvýšiť mzda robotníkovi o nejaké euro, to sú okolo toho ofuky ako utrpí naša ekonomika, a keď, tak zamestnávateľ natrčí ruku, aby sa mu dali dotácie zo štátneho rozpočtu. Skončí niekedy táto podlosť?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-04-2014 16:09:33
pre Petrovica | 16-04-2014 15:50:31 | - donry den. Zaujal ma Vas prispevok. Uz dlho som rozmyslal, kde je ten pamatnicek z mosta. Mozete mi poskytnut dalise informacie? Dakujem.
pre Petrovica | 16-04-2014 15:50:31
A ty si pamiatkar? Tisicrocne fresky tenke ako papier sa prenasaju alebo cele pyramidy a ty sa bojis poskodenia nasho pamatnika pri presune? Hanba a ze odbornik...
Pan Sklenar, mesto nedokaze obnovit uz 10 rokov malicky pametnik co bol osadeny ako pripomienka na otvorenie terajsieho mostu pri prilezitosti tusim 15 rokov SNP... Znicil ho pri havarii na moste madarsky kamionista a odvtedy je mesto slepe.
Ps.premiestnit pamatnik prvej svetovej vojny je dobry napad. Len nie pred mestky urad.tam patri iny.vieme aky ;-)
Plat | 16-04-2014 12:26:01
Poslanci znovu zvýšili plat primátora. Podľa zákona sa každý rok upravuje plat primátora, ktorý sa vypočítava z priemernej mzdy. Keďže išla hore, aj plat primátora sa zvyšoval. Navyše však poslanec Sidor, ktorý sa asi pýtal voličov navrhol zdvihnúť plat primátora o ďalších 10%. Prečo nie? Však z cudzieho krv netečie.
Igor | 16-04-2014 10:11:58
To sa pýtaš poslancov VUC ky, alebo poslancov v Národnej rade
Anonym | 16-04-2014 10:07:49
Prekladať pomník z 1. sv. vojny to vymyslel KTO a PREČO by sa to malo robiť za peniaze daňových poplatníkov !
Toto je už problém ako hrom. Oprava áno, ale preloženie? Nech si to platí Tá múdra hlava zo svojho !!!
keď si budete nabudúce schvaľovať odmeny | 16-04-2014 09:10:04
nezabudnite si dať predtým spraviť PRIESKUM VEREJNEJ MIENKY!!!
odpoveď | 16-04-2014 02:53:31
niktoš..
anonym | 15-04-2014 20:20:31
Sidor ty si kto?
Jozef | 15-04-2014 18:48:09
P.S.
a keby si im to chcel dorucit osobne, tak vo stvrtok poobede nie. Dali si oraz na MNV.
Jozef | 15-04-2014 18:45:15
najvyssie ocenenia uz boli rozdane.
Takze vymysli nieco nove.
Trebars - najjoddanejsi poslanec, verny prisahe.
Len mu trebars, Sidorovi, nezabudni dopredu poslat osobne cislo a otazky do konkurzu. A pocet porotcov.
Mozno sa, ked to nebude anonymne,zucastni.
Otázka | 15-04-2014 18:39:06
Navrhujem vyhlásiť súťaž BULO ROKA, adept na víťaza už existuje.
Jozef | 15-04-2014 18:03:04
Miro, ked som cital zapisnicu z komisie ohladne pamatniku, tak som si spomenul na Teba a Ivana a ako Ty pises na "akoze sutaz."
A nejak tak mi zacalo byt luto, ze medzi tymi menami nie su otcovia niektorych ludi.
Viem, ze je to odporne, ale nepomozem si.
Registrovaný Miro Motyčák Miro Motyčák | 15-04-2014 17:45:43
Je podla mna hanbou, ze o chatrajuci majetok mesta sa musi starat obcan a musi to mesto doslova "otravovat" tym, aby sa aspon tvarili, ze im na nom zalezi. Nebyt p. Sklenara, tak by na ten pamatnik kazdy z vysoka kaslal. Ukazuje to neuctu voci svojim predkom a historii svojho mesta. Ked som p. Sklenarovi pomahal v tej akoze sutazi tak som podla reci vyhlasovatelov mal pocit, ze ich zaujem je uprimny, ale po viacerych investiciach do "dolezitejsich" veci na tento pomnik stale akosi neostane aj napriek prislubom po vyhodnoteni sutaze. Aka skoda, ze pamatnikov 1. sveotvej vojny, alebo ich rodin nieje tolko ako naruzivych futbalistov, to by bol uz davno opraveny aj s vyhrievanym chodnikom. :)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-04-2014 17:31:12
Pan Sklenar sa zasadzuje o prinavratenie civilizovaneho miesta pamatniku obetiam 100 rokov starej udalosti - 1. Svetovej vojny.

Marian Sidor, spolu s rodinou som Ta volil na post poslanca MsZ.
Dnes, po tomto Tvojom vyjadreni, sa VEREJNE HANBIM za to, ze som Ti dal doveru zastupovat aj moje zaujmy v MsZ. Neznamena to vsak, ze by som nevyzadoval to, co mi za moj hlas prinalezi. Tvoje odpovede na moje otazky tykajuce sa veci verejnych.

Ivan Sklenar nechce NIC pre seba, pre svoju rodinu. Nema ziadne osobne zaujmy na meste, nema ziadne podiely v spolocnostiach, ktore by akymkolvek sposobom z mesta tazili. Co robi, robi vo svojom volnom case a na ukor rodiny. V prospech nas vsetkych. Na pamiantku tych, ktori v 1. Svetovej vojne polozili za slobodu zivoty.

A Ty ako poslanec MsZ vyhlasis, ze ma ziskat 50% tnu podporu obyvatelov, ma si urobit prieskum a este to vsetko aj zaplatit?

Marian, tu konci vsetka sranda a je cas, aby obcania vyvodili vazne zavery voci arogantnemu spravaniu Vas poslancov MsZ.
priama demokracia? | 15-04-2014 17:18:37
Zaujimavy prvok priamej demokracie. Ked bolo treba prenajat byt za 1€, ked sa podpisovali zmluvy v kine Nova na 25 rokov, ked sa dotoval futbal horibilnymi zmluvami, ked zvysovali poplatky za skolky o 100% alebo ked vybrali firmy poslancov mesta a podpisali s nimi mandatne zmluvy na dlhodobu dodavku materialov pre mesto tak vtedy mali silny mandat. Ked nejde o ich biznis tak na to nech sa posklada chamrad zvana obcan a aktivisti, samozrejme ak ich 50% a viac s tym suhlasi?
Jozef | 15-04-2014 17:15:32
ospravedlnujem sa pritomnym damam, za to ze porusim svoje dobre zvyky.
sudruhovia posranci, icte do riti na cele s matkom.
Skuste sa niekto z vas uchadzat v buducich volbach o moj ANONYMNY hlas.
a pre bc. kreativnu: to tych 400 eciek ti je malo, aby si informovala o MsZ?
robit oslavne rozhovory s blogerom, na to sa ti mozme.....
Az fuj!!!
Asi bude najlepsie, pre tych, ktori mozu, prepisat trvale bydliska babkam, na chalupy, alebo starsi k detom do ineho mesta. Aby podielove dane sli inam a nie na hratky nedotknutelnych.
A este jedno: Marek Lovecky, skus im pripomenut to Tvoje "desatoro vitaza volieb".
gulak | 15-04-2014 17:10:23
Jediné,čo môžeme urobiť,v budúcnosti nezvoliť ani jedného terajšieho poslanca a nezvoliť ani terajšieho primátora...
Registrovaný Iveta Tóthová Iveta Tóthová | 15-04-2014 16:59:02
tiež sa pýtam: prečo dnes nie sú uverejnené Aktuálne informácie z MsZ ? dúfam, že to uverejnené bude, lebo zápisnica bude na mestskej stránke až po cca 2 mesiacoch.
Majka | 15-04-2014 16:27:31
Až do hlavy to nejde čo si páni poslanci dovoľujú.Keď chcú niečo oni-odsúhlasia si a netreba na to ani zbierku.Keď prídu občania už sa im to nepáči,veď narušili ich plány-špekulácie a zrazu niet peňazí.Vraj zbierku,že ich hanba nefackuje!Prečo sa futbalisti neskladali na nový trávnik?!Kde boli príspevky z rozpočtu pridelené?Všade tam,kde má o to,či ono záujem niektorý z poslancov!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-04-2014 16:13:18
Toto naozaj povedal Ing. Sidor, CSc.?
- - -
Ing. M. Sidor CSc.
Položil p. Sklenárovi otázku, či urobil prieskum verejnej mienky na preloženie pomníka. V prípade, že získa aspoň 50% podporu, navrhuje, aby sa týmto návrhom zaoberalo MsZ. (odpoveď p.Sklenára poslancovi Sidorovi hneď na mieste bola: nedisponujem technickými, personálnymi a ani finančnými prostriedkami, aby som taký prieskum robil). Súhlasí s rekonštrukciou Pamätníka. Zároveň navrhuje, pokiaľ Ing. Sklenár dokáže zapojiť do tejto akcie širokú verejnosť, zorganizuje finančnú zbierku či nájde sponzorov, ktorí by túto akciu prefinancovali, podporiť myšlienku premiestnenia Pamätníka do vhodnejšej lokality.
- - -

Tak to je taky unikat, ktory si zasluzi samostatny clanok...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign