Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Problém, na ktorý upozorňujeme roky - nastal

 Poškodenú propán-butánová fľašu zasahujúci hasiči vyniesli von, aby plyn z nej unikajúci neohrozil samotnú nehnuteľnosť.

Takže teda viacerými očakávaný, no mnohými dlhodobo podceňovaný problém v mestských sociálnych bytoch včera nastal. Rýchly príchod hasičov a profesionálny zásah odvrátil hrozbu výbuchu propán-butánovej fľaše, no napriek tomu udalosť netreba zľahčovať a podceňovať. Nie vždy bude zhoda náhod taká priaznivá a nie vždy budú škody minimálne. Na moju žiadosť dnes v dopoludňajších hodinách do nehnuteľnosti prišiel zástupca správcovskej organizácie a potvrdil nasledovné: - propán-butánová fľaša v nehnuteľnosti sociálnych bytov nemala čo hľadať - jej inštalácia bola svojvoľná, neodborná - inak povedané, išlo o jasnú černotu - fľaša bola inštalovaná neodborne, proti predpisom a sporák ku ktorému bola pripojená, nie je na propán bután prispôsobený - jeden z bytov je viacej ako rok obývaný bez právneho titulu. Voči už neoprávnenému nájomníkovi je vedené exekučné konanie a on sa na mieste nezdržuje zhruba rok - celé toto obdobie však byt užívajú iní obyvatelia - protiprávne Po samotnom incidente sa k problému nik z obyvateľov nehlásil. Prečo aj? Ved stačí povedať - nás sa to netýka. Ak to však vybuchne, tí, ktorí sa v priestoroch zdržujú neoprávnene, ich jednoducho opustia a pôjdu takpovediac parazitovať inde. A problémy zostanú na krku iným. Susedom, mestu a tým, ktorí nehnuteľnosť obývajú oprávnene. Pýtam sa, skutočne sme schopní tolerovať takúto drzosť viacej ako rok? Nechal by si ktokoľvek zo zodpovedných vo svojom byte načierno bývať niekoho dlhé mesiace a ešte by aj nekontroloval, či mu raz nevyhodí dom vzduchu? Je mi jasné, že prípade súčasných obyvateľov uvedenej nehnuteľnosti ide o ľudí, ktorí si z predpisov veľmi hlavu nelámu. O to väčší dôvod pritvrdiť v zmluvách, podmienkach vstupu do objektu a v samotných kontrolách. To si však vyžaduje dokonalú informovanosť správcu a vlastníka objektu aspoň o takýchto mimoriadnych udalostiach. Nie stav, kedy sú o veci informovaní novinami. Poznámka: Neodborná manipulácia s výbušným plynom najmä za predpokladu že dôjde k požiaru, môže byť hodnotená aj ako všeobecné ohrozenie. Dnes aj pri stavbe garáže potrebujete stanoviská požiarneho technika. Majú sociálne byty výnimku? Nestačí poučiť sa na chybách druhých - naozaj budeme čakať až vyhoria aj tie naše? Komisia verejného poriadku a bezpečnosti už pred rokmi navrhovala rázne opatrenia. MsZ schválilo jemne povedané - vzhľadom na druh stavby jemné opatrenia. Nezlyhali poslanci podcenením nebezpečenstva? Rozhovor so zástupcom správcu objektu spracovávame.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
anonym | 03-08-2010 13:24:15
paraziti urcuju chod tohto mesta a kompetentnym to nevadi."Vybyvam" aj ja byt a som zvedavy ci dostanem novy *headbang*
občan | 03-08-2010 10:06:25
Bolo by načase zmeniť mestské zastupiteľstvo, nakoľko jediné čo vedia je poberať peniaze a rozhodovať o dianí vecí v meste o nás bez nás! Evidentne im nedochádza čo všetko sa deje v našom meste a ak náhodou nejakým nedopatrením áno, odvracajú sa od toho ako sa len dá. Nakoľko som obivateľ Trnavskej ulice stretávam sa s "miestnou komunitou" denne! Poviem to otvorene nebudem si brať servítku na ústa- a poviem len jedno: veľmi by ma zaujímalo ktorý nekompletný kretén povolil výstavbu "sociálnych bytov" na vyššie uvedenej ulici! Je plno miesta pri Niklovke, prečo niesú tam? Niesom jediný obyvateľ ktorému vadia, robia bordel,krik, problémy,su vulgárny,dovoľujú si až moc! Nech sa páči všetci tí čo pracujú na MZ, nech sa láskavo presťahujú na Trnavskú ulicu s kt. nám spravili: ad.1 priemyselnú zónu ( vďaka ktorej má mesto prísun financií). ad.2. zberňu sociálov! ad.3 výrobňu čriev - vďaka kt. ľudia od prevádzky smerom do mesta nemôžu vetrať pretože z toho pachu je každému navracanie! Nech sa páči! *loony*
Anna | 29-07-2010 14:20:05
Som v meste nová, ale vďaka týmto novinám po ich ročnom sledovaní viem koho budem a koho určite nebudem voliť! Pán Majko má pravdu, len ak sa bude robiť nátlak na činnosť "vysokopostavených" môže sa toto mesto aspoň trochu pohnúť lepším smerom. *yes*
nick pre anonym | 27-07-2010 19:51:51
Vôbec nejde o to, či na úrade hopká dôchodca, alebo tridsaťročný mládenec. Podstatné je, či hopká dobre, tak, ako má... príkladov je dosť, dokonca aj v tých dvoch susediacich budovách.
anonym | 27-07-2010 18:30:38
Najvyšší čas na výmenu primátora a aj ostatných dôchodcov, ktorí hopkajú po úrade.
nick ad p.Veselicky | 26-07-2010 22:55:33
Predstavitelia mesta sú povinní konať aj bez doporučení či všeliakých uznesení rozličných komisií. Za to berú svoj plat. Platíme ich my všetci, zo svojich daní. Sú to NAŠI ZAMESTNANCI. Ak s výkonom ich práce nie sme spokojní, treba s nimi urobiť to, čo urobí každý majiteľ veľkej firmy. V prvom rade vyhodí riaditeľa a najme takého, ktorý vymení každého, kto nemaká tak, ako má. Čas k výmene šéfa sa blíži, som zvedavý, či ho - ako skoro vždy - nepremeškáme...
Peter Tóth | 26-07-2010 20:12:58
Aktualizácia: Pridané video.
Ľubomír Veselický | 26-07-2010 19:53:43
Je na škodu veci, že pri návrhoch ktorejkoľvek komisie pri MsZ nie každý poslanec dokáže pri prerokovaní návrhu uznať vysokú mieru nebezpečnosti popísaných javov a preto návrh komisie nedostane takú podporu, akú si zaslúži. Včera to našťastie dopadlo bez vážnejšej ujmy na zdraví a majetku. Komisia verejného poriadku sa týmto požiarom bude v najbližších dňoch zaoberať. Dúfam, že relatívne šťastný koniec tohto požiaru neovplyvní pri rozhodovaní opakovaného návrhu komisie rozhodnutie pána primátora, ktorý ako štatutár mesta má v rukách právomoc nariadiť to, čo komisia navrhne.
anonym | 26-07-2010 19:23:28
Obávam sa, že sa nezmení nič. Kiežby som sa mýlil.
Igor Lehocky | 26-07-2010 14:10:57
Všetky podobné príspevky,ktoré boli zverejnené v týchto novinách sú o tom,že niektorí "zodpovední" vedia akurát tak natiahnuť ruku za výplatou a spokojne si ju zobrať,akoby si svoje povinnosti splnili a preto im výplata právom patrí.Spokojne a bez mihnutia oka. Snáď sa to v krátkej dobe zmení.
Miloš Majko | 26-07-2010 13:21:13
Druha - realistickejsia a urcite spravna - natlak verejnosti na plnenie si povinnosti kompetentnych. Uradnikov, PZ, MP a vsetkych tych, ktori su za riesenie veci plateni a mali by razantne voci podobnym individuam vystupovat. Dolezite je, aby vsetci nedavali ruky od problemu prec. Je to problem, vely a kumuluje sa. Uz stale sirsia verejnost citi, ze problemy sa kopia a "dekel je pred vyletenim z hrnca". Nemyslim si, ze v civilizovanej spolocnosti by mal funkciu prava suplovat zrovna Kotleba - to, ze v nom vela ludi vidi vychodisko, je neskutocne zlým signalom pre nás verejnost a spolocnost ako taku.
Johnny | 26-07-2010 13:14:41
realista *yes* povoliť odstrel týchto parazitov. Smutné a morbidné, ale logické a účelné.
realista | 26-07-2010 13:11:54
v našom bazmekolande pomôže riešeniu asi iba jediné, a to poriadny prúser. Škoda, tu vstačilo iba málo. Tak ako tej pani, ktorú včera vpodvečer nejaký tmavý dementný a určite aj invalidný parazit so spolujazdcom rovnakej kategórie v minimálne 120 km rýchlosti a navyše pri predbiehaní na žel. nadjazde (!) v protismere minul iba o centimetre. Čo tak brnknúť Kotlebovcom a navrhnúť letné táborové sústredenie v campingu ? Takto vyzerá verzia sociálneho štátu v reálnej seredskej variante. Kto si nezvykne zatiaľ iba utečie. Raz sa dúfam dočkáme aj u nás nejakých D-Fensov. Blbá predstava ale asi jediná možná.
sin | 26-07-2010 12:51:16
Možno by sa veci trochu pohli správnym smerom, keby im bol sused p. primátor... :-(
garbiar | 26-07-2010 12:22:46
Milosko *yes*

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign