Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Otvorená šachta v areáli školy - "kto bude zodpovedný za prípadný úraz okoloidúceho dieťaťa?" - AKTUALIZOVANÉ

redakcia SOLDátum25. 04. 2016 18:15:06TémaRedakčná pošta
417 stav v piatok 22.4. o 6,00 rano

Dnes sme do redakcie dostali od našej čitateľky e-mail, v ktorom upozorňuje na nebezpečenstvo otvorenej šachty v areáli Špeciálnej základnej školy na Komenského ulici. Dnes, podľa fotografií mala byť šachta už čiastočne prekrytá, ale aj tak stále hrozí nešťastie, že niekto okoloidúci do šachty spadne.

"Dobrý deň redakcia SOL,

v piatok ráno cestou do práce som si všimla otvorenú šachtu v areáli ŠZŠ na Komenského ulici. Keďže areál zo zadnej strany nie je oplotený, denne tadiaľ prechádza stovka detí do školy, zo školy, poobede sa tam deti chodia hrať a toto miesto tiež obľubujú psíčkari z okolitých panelákov. Šachta sa nachádza len 3 metre od chodníčka, a čo ma zarazilo, že ešte dnes - po víkende je stále otvorená, respektíve prekrytá kusom betónu (viď. na foto). Zaujímalo by ma, kto je za tento stav zodpovedný, resp. kto bude zodpovedný za prípadný úraz okoloidúceho dieťaťa?"

 

- - -

AKTUALIZOVANÉ 01.05.2016 :  informácia - e-mail zaslaný do redakcie od riaditeľky Špeciálnej základnej školy + fotografie uzatvorenej šachty

 

Od: Specialna zakladna skola Sered
Dátum: 30. apríla 2016, 13:00
Predmet: poklop na vodomernej šachte
Komu: seredonline@seredonline.sk


 

Vďaka ochote a pohotovosti pána Roberta Šipku bola vodomerná šachta v areáli ŠZŠ uzatvorená uzamknutým poklopom 29.4.2016.
Jarmila Žilecká

 


Fotogaléria k článku:

417 stav v pondelok 25.4 o 6,00 rano
Autor: čitateľka SOL
Popis: stav v pondelok 25.4 o 6,00 rano
417 stav v pondelok 25.4 o 16,00 poobede
Autor: čitateľka SOL
Popis: stav v pondelok 25.4 o 16,00 poobede
417 stav v pondelok 25.4 o 16,00 poobede
Autor: čitateľka SOL
Popis: stav v pondelok 25.4 o 16,00 poobede

Zobraziť všetky fotografie
417 foto: J.Žilecká, stav k 29.4.2016
Autor: redakcia SOL
Popis: foto: J.Žilecká, stav k 29.4.2016
417 foto: J.Žilecká, stav k 29.4.2016
Autor: redakcia SOL
Popis: foto: J.Žilecká, stav k 29.4.2016
417 foto: J.Žilecká, stav k 29.4.2016
Autor: redakcia SOL
Popis: foto: J.Žilecká, stav k 29.4.2016


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný redakcia  SOL redakcia SOL | 01-05-2016 18:16:11
AKTUALIZOVANÉ - priložený e-mail od pani riaditeľky ŠZŠ v Seredi + pridané fotografie uzatvorenej šachty
pravda | 26-04-2016 21:41:39
Však vieme kto tam chodí dávať lekcie nalým deťom odjakživa
Jarmila Žilecká | 26-04-2016 09:21:52
Ďakujem za podporu a prosím o zhovievavosť.
Priestor školského dvora je v štádiu riešenia. Niektoré veci nemožno uponáhľať, obzvlášť, ak sa rozhoduje o dlhodobých riešeniach.
Pracuje sa aj na poklope vodomernej šachty. Hádam ten nový bude mať aspoň akú-takú životnosť a neminieme z mála finančných prostriedkov zbytočne.
Som oficiálne menovanou riaditeľkou školy od 1.1.2015 a verte mi, tiež mi to nie je ľahostajné. Naši mentálne postihnutí žiaci a aj my zamestnanci si konečne zaslúžime na prácu dôstojnejšie prostredie. Odmietam donekonečna poverovať niekoho zo školy odpratávaním \"bordelu\" po hocikom, čo si do čistého prostredia príde užiť, ale po sebe zanechá spúšť. Strážiť dvor nonstop nemôžem. Mám aj súkromie.
Pisarovic | 26-04-2016 08:56:51
Klasicky scenar. Na tychto seredskych zelenych polocah je to uplne bezna rarita.
Mariana | 26-04-2016 07:25:41

Je smutné, že sa ozve človek a vyvodzuje zodpovednosť a pritom na tom dvore nemá čo robiť. To, že plot vzadu je čiastočnč otvorený je len preto, lebo si ho podobní ľudia zničili, aby tadiaľ si skracovali cestu. Je smutný pohľad na ľudí, ktorí tadiaľ preliezajú cez plot, napr. na pani z barlami, učiteľky zo základnej školy, matky s malými škôlkarmi. A ešte horší pohľad je na psíčkarov, ktorí na školskom dvore, kde sa žiaci hrajú, majú telesnú výchovu a trávia veľké prestávky kľudne nechávajú po svojich miláčikov nie málo exkrementov.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-04-2016 21:11:45
Je smutne, ze vandali (a je jedno ci su to dospeli alebo deti) si neuvedomuju, ako lahko moze prist nevinny clovek (dost pravdepodobne dieta) k urazu na takto odokrytej sachte.

Na druhej strane ak bolo o situacii informovane vedenie mesta, na tak dlhu dobu (od jesene) povazuje drevenny poklop za riesenie?

To naozaj musime vzdy cakat na situaciu, ked si niekto ublizi?

Pani riaditelka, klobuk dolu pred Vasou prakticky okamzitou reakciou a rozumnym postojom k veci.
shelley | 25-04-2016 20:59:50
Neželám nikomu nič zlé, ale tam by mal spadnúť taký niekto, čo to kradne. A dolámať si tam tie zlodejské paprče. Pani riaditeľke nezávidím, nech urobí čokoľvek, vždy to niekto pokazí. Seredská cháska! Pohľad na problém z viacerých strán.
Jarmila Žilecká | 25-04-2016 20:28:56
Ako riaditeľka Špeciálnej základnej školy v Seredi cítim potrebu sa vyjadriť k predmetnej šachte. Práve fakty uvádzané čitateľkou svedčia o tom, že náš školský dvor slúži aj ľuďom, ktorí v ňom nemajú čo hľadať Chodníček si vychodili tí, ktorí si už roky skracujú cestu cez náš areál. Smutné je, že aj dospelé čitateľky. Poobede sa tam hrajúce deti narobia pri stavaní bunkrov a hojdačiek neporiadok. Psíčkari nám zanechajú pravidelne pár desiatok „voňavých kôpok“ a dokonca aj zvyšky zvieracích kostí občas. Náš údržbár im to krásne vykosí, upratovačka vyhrabe, mentálne postihnutí žiaci pozbierajú s pani učiteľkami smeti. Podvečer si tam prídu vyhodiť z kopýtka aj dorastenci. Po tých zostanú porozbíjané fľaše, vrecúška od chrumiek, špaky a veru aj horšie veci uprostred chodníka, ktorý denne musí upratovačka čistiť. Porozbíjané okná, povytŕhané parapety, pletivá z plota, brána a aj nešťastný poklop od vodomernej šachty skončili vďaka asociálom zrejme v zberných surovinách. V lete tam totiž pod kríkmi aj prespávali. O všetkom som informovala vedenie Mesta Sereď a Mestskú políciu v Seredi ešte na jeseň, keď nám poklop odcudzili. Školský dvor je predmetom jednania a je súčasťou projektu okolia školy, ktoré sa práve prerába. Navrhli sme alternatívu oficiálneho rozdelenia pozemku okolo školy pre psíčkarov a tiež sme súhlasili s vybudovaním oficiálneho chodníka vedúceho priamo popred vchod do budovy školy. Na ochranu zdevastovaného vstupu do budovy sme dali vyrobiť mrežu. Poklop sme mienili dať oficiálne urobiť hneď po preplotení školského dvora, pretože ak ho dáme položiť za týchto podmienok, nebude mať dlhú životnosť. Zatiaľ sme ho ale riadne zakryli. Do štvrtka bol v poriadku, V piatok pri upratovaní dvora mi upratovačka nahlásila, že, je drevený poklop vyrobený na mieru rozlámaný a vhodený do šachty. Betónový kus, ktorý bol na ňom ešte ako poistka, bol odsunutý. Ten sme ihneď zasunuli naspäť a zasunutý bol stále, aj dnes 18:30 keď som k nemu prišla. Pravdou je, že povedľa neho sú asi 10 cm štrbiny, ale do šachty môže spadnúť len ten, kto ho odsunie. Pre istotu sme ho dnes zakryli aj paletou. Hneď zajtra objednám nový. Ja sa totiž zodpovedná cítim. Ale nie za stav poklopu a šachty, ale za zdravie a bezpečnosť aj tých, čo chodia náhodou okolo.
Jarmila Žilecká

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign