Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Osobnosti vyzvali Jána Budaja na kandidovanie za primátora Bratislavy

Miloš MajkoDátum19. 05. 2014 13:11:33TémaAktuálne témy

Ľuba Lesná, tlačová správa|  Osobnosti z prostredia občianskych aktivistov, ale aj kultúrneho, spoločenského a politického života vyzývajú  Jana Budaja  kandidovať na post primátora hlavného mesta Slovenska Bratislavy.

Hlavným dôvodom ich výzvy je sklamanie z nedostatočného plnenia volebných sľubov  pravicovej väčšiny poslancov v zastupiteľstve, ale aj  ľavicového primátora. Kľúčovou úlohou tohto volebného obdobia mala byť náprava v nakladaní s majetkom mesta a odstránenie akéhokoľvek korupčného prostredia. Malo prísť k zvýšeniu kvality plánovania mesta, do ktorého by mohli hovoriť aj občania. Sľubovali sa súťaže na mestské stavby – no všetko ide podľa starých koľají. Hoci sa určité pokusy o zmenu urobili, výsledky  považujú za  nedostatočné:

„Zmena, ktorú  Bratislavčanom sľubovali hádam všetci, čo kandidovali v komunálnych  voľbách po páde Andreja Ďurkovského, nenastala. Dlhoroční poslanci pravice, ovládajúci aj dnes väčšinu mestského parlamentu, nesplnili čo voličom sľubovali. Opäť sa navzájom zvolili do dozorných rád, opäť obsadzovali  všetky dôležité posty nie súťažami, ale  straníckymi nomináciami. Na radnici majú opäť žatvu  finančné skupiny a developeri z pozadia strán. Ľavica a jej primátor Milan Ftáčnik sa nepostavili proti, ale sa prispôsobili.

Preto sa v Bratislave opäť predáva náš mestský majetok pod cenu, opäť sa robia dlhy, manipulujú sa výbery znalcov, a územný plán sa pozmeňuje v prospech developerov... zatiaľ čo  mesto  chátra. Doplácame na to vo  zvýšených daniach, drahšom cestovnom, vyšších miestnych poplatkoch - a najmä tým, že musíme sledovať stagnáciu a úpadok hlavného mesta.“

Členovia iniciatívy navrhujú Jána Budaja za kandidáta na primátora Bratislavy nielen pre množstvo jeho konkrétnej práce, ale aj preto, že v ňom vidia záruku, že zvedie boj proti korupčnému prostrediu a neustúpi od požiadavky, aby mesto riadili odborníci a nie stranícki nominanti.

„Ak ho dnes vyzývame ku kandidovaniu, konáme tak preto, aby sa zmeny k lepšiemu už v Bratislave iba nesľubovali, ale uskutočnili. To je dôvod, prečo získavame podporu pre kandidatúru Jána Budaja na post primátora Bratislavy.“

Pod toto odôvodnenie výzvy Jána Budaja kandidovať na post primátora sa podpísali tieto osobnosti :

Elena Pätoprstá, dizajnérka a protikorupčná aktivistka, regionálna poslankyňa

Jaromír Šíbl, ochranca prírody, komunálny poslanec

Ľuba Lesná, publicistka

Juraj Lukáč, lesoochranár

Juraj Smatana, učiteľ, protikorupčný aktivista, regionálny poslanec

Miloš Majko, vydavateľ nezávislých internetových médií, novinár

Viera Dubačová, občianska aktivistka

Anna Remiášová

Peter Hochschorner, tréner

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

Eugen Gindl, publicista, scenárista, politológ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Peter pre Majko | 21-05-2014 15:45:23
Nech sa na mňa nikto nehnevá,ale toto mi pripadá ako nostalgické spomienky čo bolo, mohlo a malo byť pred dvadsiatimi rokmi!Ako sa vraví mať dvadsať rokov a terajší rozum!Už nikto nikdy nevráti historiu na začiatok a nezačne od toho správneho konca!Niekde sa p.Budaj vyjadril,že politika ho neláka,on si splnil to čo považoval za nutné ak sa naskytla šanca!Sám sa stránil politiky aspoň vysokej a z vlastného rozhodnutia!Po čase sa asi cíti byť odstrčený,aj peniažky sa míňajú aj funkcie čo zastával zastávajú iní,lebo bez práce nezostal a doživotné funkcie vraj na slovensku už neexistujú iba v KDH sú prikovaní ku stoličke tí istí!Takto to vidím ja a je mi jedno koho si platia Bratislavčania,ale treba mať na zreteli,že Blava patrí SDKU a jej prisluhovačom,za čo sa p.Budaj nepovažuje!Neviem ale ja som si predstavoval pod pojmom osobnosť osobu čo pozná minimálne celé slovensko a blízke okolie!Myslíte že 0,1 percenta Bratislavčanov pozná p.Majka zo Serede?Pozná 0,1percenta Seredanov p.Lesnú?Ak sa mýlim ospravedlňujem sa!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 20-05-2014 22:19:29
Peter | 20-05-2014 15:00:32 | - nechcel som sa vyjadrovat k tejto teme - v Seredi je totiz dost bezpredmetna.

Jan Budaj je podla mojho nazoru clovekom, ktory bol ucelovo odstaveny ludmi, ktori potrebovali robit veci, do ktorych im on nepasoval. Pred 20 rokmi by sme asi nevedeli tieto veci pomenovat, nech by sme sa snazili akokolvek. Stacilo stvrt storocie a nech sa snazime akokolvek, tazko najdeme niekoho, kto ich pomenovat nedokaze... Staci sa totiz poobzerat okolo seba.

Co sa tyka osobnosti - poznam ludi, ktori za osobnost povazuju Martinku z Turca. Necitim sa byt natolko fundovany, aby som hodnotil ich hodnotenie. Takze ani hodnotenia inych, ani diskutujucich na SOL.
Svoj nazor aj na citlive temy som vzdy vyjadril verejne a pri tom zotrvam aj dalej.

Osobne sa ziadnou zvlastnou osobnostou byt necitim, no vazim si, ze sa moje meno ocitlo medzi menami ako Anton Srholec, Luba Lesna, ci dalsi ludia, ktori na zaklade faktov a osobnych poznani vedia, co by hlavnemu mestu prospelo.

Tymto zatial povazujem moje vyjadrenie za dostatocne, kedze nekandidujem ja.
anonym | 20-05-2014 16:39:14
Pani Majková, vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď. Nejako mi neišlo do hlavy, že by mal manžel potrebu sa takto označovať. Takže napokon to bola p. Lesná, ktorá sa označila za osobnosť. No nevadí, neberiem jej to. :-)

Prajem pekný deň.
Peter | 20-05-2014 15:00:32
Okrem Srholca tam nie je žiadna osobnosť a Luba Lesná ak si myslí že je osobnosť tak aspoň nech nahovorí niekoho iného nech to o nej napíše a nie drzo sama sa pasuje!Zasa niečo na silu pretláčané do povedomia verejnosti!Mňa by zaujímalo prečo p.Majkovi záleží na tom kto bude primátorom Bratislavy.
hombre | 20-05-2014 11:34:58
pohonic | 19-05-2014 20:55:30, ešte že vystupuješ pod priliehavým nickom, hodným tvojho prejavu...
Registrovaný Monika Majková Monika Majková | 19-05-2014 22:49:49
vysvetlenie pre anonym | 19-05-2014 21:25:48
Autorom tohto článku nie je Miloš Majko. Jedná sa o tlačovú správu, ktorej autorkou je publicistka Ľuba Lesná. Uverejňovala som ju na SOL z manželovho notebooku, kde je prihlásený pod svojim menom, nakoľko sme boli mimo mesto nemala som pri sebe svoj notebook a svoje prístupové heslá do redakčného systému, krátila som si teda čas pokým mal manžel rokovanie a uverejňovala som tlačové správy pod jeho menom. Týmto sa ospravedlňujem.

Rovnako ako naše médium obdržali túto tlačovú správu aj iné médiá, ktoré ju tiež uverejnili. Uvádzam linky:

http://www.ta3.com/clanok/1040454/osobnosti-vyzvali-jana-budaja-aby-kandidoval-na-primatora.html

V TA3 dokonca urobili chybu pri prepise tlačovej správy od Ľuby Lesnej a Miloša Majku označili za komunálneho poslanca, čo nie je pravda.


http://tlacovespravy.wordpress.com/2014/05/19/osobnosti-vyzvali-jana-budaja-na-kandidovanie-za-primatora-bratislavy/


anonym | 19-05-2014 21:25:48
Pán Majko vy ste sa sám označil za osobnosť? Či ako mám tomu rozumieť?
pohonic | 19-05-2014 20:55:30
to ako by si dal stareho kona na velku pardubicku.co dokaze?akurat sa uprdnut.slovensko je tym popularne stavat do vysokych funkcii politicky senylnych starcov.
ppppp | 19-05-2014 19:59:26
Ze osobnosti :D
gulak | 19-05-2014 19:23:04
Dobrý nadpis,že vraj osobnosti-boj proti korupčnému prostrediu,je boj rytiera Don Quijote de la Mancha-proti veterným mlynom.....
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 19-05-2014 14:23:55
To bude zalezat od ludi - volicov. Ci sa rozhodnu zotrvat pri tych volenych zastupcoch, ktorych kroky a konanie kritizuju 25 rokov, alebo sa vratia k hodnotam, ktore boli prave nimi ucelovo po revolucii opustene...
Martin Blasko | 19-05-2014 14:03:17
Este dodam,...nech skusi kandidovat v Seredi,tu uspeje a tu moze zacat.
Martin Blasko | 19-05-2014 13:59:40
Osobnosti mozu vyzivat,ale narod voli a J.Budaj je nevolitelni.Budaj zaspal dobu,zit 24 rokov v roku 89 je zial na jeho vlastnu skodu.Nic proti nemu,ale tato vyzva a myslienka nema sancu.Budaj je nepruzny,nedokaze reagovat vcas na dane situacie,kym sa pohne,vsetci ho obehnu,nedokaze bojovat ani sam za seba aby sa rehablitoval,tak co chce ist bojovat za obcanov?No nic,nech skusi stastie,uvidi sam

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign