Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Obec Šintava a starosta opätovne neodpovedajú na otázky občanov - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum22. 10. 2015 12:25:05Témaobec Šintava
200

V diskusii pod zverejneným záznamom z Obecného zastupiteľstva konaného v Šintave jeden diskutujúci, pravdepodobne obyvateľ obce vo svojom príspevku naznačil možnosť zneužívania služobného motorového vozidla obce starostom Miroslavom Holičkom na súkromné účely. Jedná sa o vážny podnet občana napísaný verejne, ktorý by svojim obsahom mohol nepriaznivo zasiahnuť nielen do dôvery voleného zástupcu, ale aj do súkromného života jeho i tretej strany. Z toho dôvodu sme ako médium mali záujem zistiť podrobnosti priamo od obce a starostu obce s účelom prípadne vyvrátiť podozrenie smerované na starostu vo verejnej diskusii.

Nakoľko zákon o slobodnom prístupe k informáciám neumožňuje žiadať informácie inak ako fyzickou osobou, adresoval som teda obci a starostovi Holičkovi žiadosť o sprístupnení informácie týkajúcej sa predmetného podozrenia. Obec Šintava ani starosta v zákonnej lehote neodpovedali a preto som opätovne bol nútený na Obecný úrad doručiť odvolanie voči fiktívnemu rozhodnutiu v súlade so zákonom 211/2000 Z.z.

Mrzí ma, že obec Šintava a starosta sústavne pristupuje k zákonným  povinnostiam ako by nejestvovali, čím potvrdzuje názor mnohých obyvateľov obce vyčítajúcim mu arogantné správanie a ignorovanie občanov.

Takýmto prístupom volený zástupca nikdy nemôže zvíťaziť nad občanmi ani médiami, nakoľko v týchto veciach majú občania neodňatelné práva a obec spolu so starostom zákonom jasne stanovené povinnosti. Neodpovedaním na otázky týkajúce sa používania verejných finančných zdrojov občania môžu nadobudnúť pocit, že obec a starosta majú dovôd informácie tajiť a mám za to, že príde k pochybnostiam o účelnom využívaní verejných peňazí aj v iných prípadoch.

O morálnej a etickej rovine voleného funkcionára ako i úradníkov sa vyjadrovať nepochybne v tejto súvislosti netreba.

 

- - -

AKTUALIZOVANÉ

Vzhľadom na telefonické podnety občanov, ktorí nemajú dostatok informácií a preto nevedia dať jednotlivé články do súvislostí upresňujem:

Na obec Šintava som dal dve žiadosti v súlade so zákonom 211/2000 Z.z.

V prvej som požadoval zverejniť informácie, resp. rozsudky týkajúce sa súdneho sporu obce s Lodenicou a informácie týkajúce sa advokátskej kancelárie zastupujúcej obec. V tomto prípade starosta obce Holička reagoval oznámením, že odpovie až po ukončení súdneho sporu. Keďže túto odpoveď považoval za odpoveď zrejme iba pán Holička - zákon prikazuje vysporiadať sa s požadovanými informáciami inak - bol som nútený podať tzv. odvolanie proti fiktívnemu rozhodnutiu. Žiaľ aj v druhej zákonnej lehote starosta Holička odpovedal potvrdením rozhodnutia neodpovedať. V tejto veci budem ďalej postupovať v súlade so zákonom 211/2000 Z.z.

Tento článok sa týka druhej veci, v ktorej som žiadal zverejniť informácie a to, podozenia z plytvania finančnými prostriedkami - používaním obecného auta na súkromné účely starostom Holičkom. V tomto prípade starosta Miroslav Holička, resp. Obec Šintava v zákonnej lehote ani len nepovažovala za potrebné akékoľvek stanovisko zaujať. To znamená, že je nevyhnutné postupovať aj v tomto prípade podaním odvolania proti fiktívnemu rozhodnutiu, kde starostovi beží ďalšia zákonná lehota, v ktorej je povinný požadované informácie zverejniť. Ako sa obec zachová v druhom kole pre mňa hovoriť ťažko, faktom však trvale zostane, že zákon 211/2000 Z.z. zatiaľ aj tu starosta resp. Obec Šintava odignorovali.

O ďalšom vývoji obidvoch prípadov budeme obyvateľov Šintavy a občanov samozrejme priebežne informovať.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Martin | 25-10-2015 21:10:34
tu ma kazdy reci jak koza bobkov ale tam mu to treba naspliechat hoci je to hovno platne.
pre Anku | 25-10-2015 19:23:09
V decembri to prídite povedať pánovi starostovi na OZ. Možnosť verejne vystúpiť máte i tam.
Anka | 25-10-2015 18:35:32
Včera som bola s vnúčikom na prechádzke pri Váhu a prešli sme si trochu Dombal. Čudujem sa, že dombalčani ešte platia miestne poplatky.Stav niektorých komunikácií to je hotová katastrofa. Trebárs na košikárskej ulici- chodník je pod úrovňou vozovky a rovnako rozbitý ako ona. Aj keď inde už nie sú po daždi stopy, tam je problém kľučkovať medzi barinami. Takto sa stará samospráva obce o svojich voličov- hanba vedeniu obce!
Registrovaný Juraj Kukla Juraj Kukla | 23-10-2015 10:43:54
Starostovia neodpovedajú \"lebo môžu\"!. Lebo zákon o obecnom zriadení nemá sankcie, info-zákon ich síce má, ale zodpovedné orgány majú údajne nariadené dávať starostom minimálne pokuty a tie si aj tak vedia vyúčtovať z obecného. Čiže ďalšia fraška na oklamanie občanov a navodenie zdania falošnej demokracie \"vieme že ju tam má ale nikdy sme ju nevideli\". Mnohé \"samosprávy\" sa ustálili na parazitovaní na občanoch, platte dane a držte hubu. Tadiaľto cesta nevedie. Pokiaľ tu bude takýto štát a takýto mocipáni, každý deň nejaká obrovská nepotrestaná zlodejčina, bude tu aj takáto samospráva lebo jedni bez druhých by nemohli existovať. Vrana vrane oko nevykole.
finačnik | 22-10-2015 20:40:00
Ďakujem.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-10-2015 20:34:58
Ziadame diskutujucich, aby do diskusie pod clankom tykajucim sa obce Sintava nevkladali prispevky tykajuce sa Soporne.

Prispevky budu zmazane!
finančnik | 22-10-2015 20:25:35
Kto si zaplatil tento článok ?
Teba pohnúť rozumom.
Toto nie je o starostovi zo Šintavi.
pre nechápavého cokota | 22-10-2015 19:02:30
v Šoporni Macho to isté! | 22-10-2015 15:12:56

Overené. Biela octavia BL... je náhradné vozidlo zo servisu v Bratislave. Dôvod? Opýtaj sa, ty debilko.

Nie je lepšie si najprv overiť tvoje zaručené informácie, ako urobiť zo seba totálneho debila?
Myslíš si, že všetci sú tak sprostí ako TY a veria tvojim fantasmagorickým bludom?

???
v Šoporni Macho to isté! | 22-10-2015 15:12:56
Používa služobné autá ako chce,zásobuje večierku svojej ženy a švagra. Najnovšie používa ďalšie auto-bielu oktáviu s bratislavskou značkou bez akéhokoľvek súhlasu a na súkromné účely-výsmech občanov. Bol ste sa p.Majko nato pýtať v Šoporni? Verím že áno a dáte nám o tom info aby si takéto veci volení zástupcovia za naše peniaze nedovoľovali.
Macho porušuje jak na bežiacom páse infozákon. Čoho sa bojí? Prečo tají informácie? Na ktoré majú občania právo. Okresný úrad v Galante už za to uznal Macha viackrát za vinného- musí platiť pokuty a trovy konania. Azda to chce zaplatiť z obecného? Zas výsmech voličom,občanom! P.Majko pozrite sa na to aby sa takéto veci v Šintave a v okolí v samospráve nediali. Ďakujem.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-10-2015 15:04:17
Prave ze zverejnenie postojov volenych a obcanmi platenych funkcionarov je pre rozhodovanie obcanov dolezite.
Jackie Chan | 22-10-2015 14:04:59
Nic sa mu nestane? Tak to spravime po starom. Podme mu zlomit nos zajtra na obecny...
(ps. Len srandujem, aj ked....)
anonym | 22-10-2015 13:30:23
preco by odpovedal, sak sa mu nic nestane aj tak. toto vsetko je len bu bu bu a on sa stoho smeje ludom do tvare. svojich 1900 ecek ma a co ho trapi nejaka obec a obcania.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign