Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Občania sú nespokojní s riadením spoločnosti súčasnými politikmi.

Miloš MajkoDátum08. 01. 2016 23:59:03TémaŠKOLA DEMOKRACIE

Stále viac občanov  krajiny je nespokojných s riadením spoločnosti súčasnými politikmi. Neustále  takpovediac "na vlastnej koži" cítia zvyšujúce sa zasahovanie  do ich občianskych a ekonomických slobôd a tým okliešťovanie ich práv a to z rôznych príčin.  Stále viac ľudí sa dostáva do exekúcií ako z dôvodov právnej neznalosti pri podpisovaní rôznych zmlúv, ale veľa krát aj nie z vlastnej viny. Občan cíti, že štátu v podobe daní odvádza vysoké finančné čiastky, no adekvátny servis štátu občanom za ich peniaze výrazne absentuje.

Občan a hlavne podnikateľ aj na základe vlastných skúseností dochádza na to, že v krajine je problém aj v tak dôležitej veci pre chod štátu a život občanov, akou je reálna  vymožiteľnosť práva. Občania cítia,  že zmeny sú nevyhnutné a hľadajú alternatívy voči súčasnému systému.

Najmä na sociálnych sieťach skloňujú pojmy ako - nepodmienený príjem, daň zo spotreby či priama demokracia. Ako tieto pojmy občanom vysvetľuje jedna zo strán kandidujúcich do  NR SR, sme sa spýtali   Róberta Beňa.

 


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Predseda Slovenskej strany socialnej socialnosti | 18-01-2016 18:18:34
veru tak.
Predseda Slovenskej Strany Socialnej Socialnosti | 18-01-2016 18:16:31
Veru tak je to pravda.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-01-2016 01:21:01
gulak | 14-01-2016 22:18:53 | - o migrantoch a ich neprisposobivosti pisem uz skoro rok. Je smutne, ze ako pri Grecku, tak v tomto pripade prave \"politici\" EU na fakty zname kazdemu cestovatelovi prichaadzaju az teraz.

Je zrejme preco - ich odtrhnutie od reality je tak velke, ze sa netreba cudovat.
gulak | 14-01-2016 22:18:53
Demokracia je vzdy relativna...myslel som si,ze EU..je demokraticky spolok,ale podla mna je to vlada skostnatelych,nadutych politikov,ktori nam kazdodenne dokazuju,ze byvala vychodna Europa..je pre nich,len lacna pracovna sila a odbytisko predrazenych nekvalitnych potravin..a ich postoj k migracnej krize...dufam,ze EU nepozenie do vojny..do EU sa kazdodenne valia zastupy ludi,ktorych chovanie pochadza,ako zo stredoveku..
pre toto kebyze | 12-01-2016 18:35:15
No urcite,prave na Slovensku!
toto kebyže | 12-01-2016 18:06:24
zasiahne Slovensko, neostane kameň na kameni. Smer a podobné zlodejské partičky skončia. Určite v Leopoldove.
pre sin | 12-01-2016 17:40:59
Mylite sa,nie media to zatajili,ale niektori politici jednoducho nemenovali povod kriminalnych zivlov,naopak media sa toho chytili a teraz uz par ludi muselo odejst z funkcii.A teraz sa to riesi a to pekne od podlahy.
Peter | 12-01-2016 17:04:17
Netreba si to brať osobne,a hlavne nie ak sa situácia týka pol zemegule!Situácia je taká aká je vo svete a jeden prispievateľ na SOL na tom nič nezmení či sa to niekomu páči alebo nie!načo si nahovárať naivne že sme na Slovensku iní!Mňa neurazí len tak niekto nejakými invektívami.Naučil som sa žiť a hlavne spoliehať sa sám na seba a hlavne žijem v reálnom živote a nie v oblakoch!Zažil som komunistov,Mečiarovcov,Dzurindovcov,Ficovcov a neviem aké vlády tu boli a verte !Stále dookola to isté,do písmenka to isté kolomdookola!Pôjdete dávať rady Nemeckým občanom ayko má vyzerať demokracia?
Registrovaný s.i.n. s.i.n. | 12-01-2016 16:06:41
Peter | 12-01-2016 14:58:54 & daniel | 12-01-2016 14:44:07: takže mňa ste označili za naivného. Nepovažujem za podstatné či som, alebo nie som naivný. Za podstatné považujem to (súdiac podľa Vašich komentárov) že vy považujete za normálne, keď sa v kultúrnej spoločnosti, ktorá si sama hovorí, že je aj demokratická, zatajuje pred jej občanmi pravda, hoc je nepríjemná, pravda, ktorá sa netýka priamo najvyšších predstaviteľov krajiny, keď sa kamuflujú výsledky policajného vyšetrovania vo veciach verejného poriadku, vo veciach trestno právnych činov,....Podľa Vás, tí, čo majú nitky v rukách to môžu, lebo tak je to \"všade inde normálna vec\". Pre mňa už nie je nič nové, keď mocní v tejto krajine majú takú podporu, ako ju poznáme z rôznych sociálnych prieskumov a to vďaka aj takým občanom bez hodnotového rebríčka a vyznávania morálnych princípov, ako ste Vy.
Peter | 12-01-2016 14:58:54
Daniel,ale presne do slova to platí aj v politike!A je jedno čí v Nemecku,Francúzku alebo USA!Skrátka všetky aj najstaršie demokracie sú riadené tými povestnými nitkami a ešte sa aj verejne chvália koho podporujú tí čo za tie nitky ťahajú!Všade inde normálna vec len u nás niekoľko naivných ľudí to nevie pochopiť!Vždy je niekto v pozadí a vždy čaká na adekvátnu protislužbu.Ale ak to niekde na Slovensku povieš tak si Fico....a milion prípon!
daniel | 12-01-2016 14:44:07
s.i.n. je predsa už dávno známe že v každom médiu niekto v pozadí ťahá za nitky. By som sa čudoval keby to tak nebolo!
Registrovaný s.i.n. s.i.n. | 12-01-2016 13:34:10
Priznám sa, že udalosti ktoré sa stali v Kolíne n/R takmer pred dvomi týždňami mi v tom čase akosi unikli. Až dnes som našiel v novinách článok https://www.postoj.sk/9752/co-sa-to-vlastne-stalo-v-koline ktorý sumarizuje priebeh udalostí z onej noci v Kolíne, ale tiež v niektorých ďalších veľkomestách v SRN. Oplatí sa ho prečítať.A celý! Ani nie tak preto, že by ste spoznali, čo sa tam vlastne udialo, ako to že ani v takej krajine, akou je SRN, u nás dlhodobo považovaná za etalón slobody a demokracie nie je všetko O.K. Ako nám to tu občas pripomína diskutujúci pod nickom j.r.Nem. Až do prečítania vyššie spomenutého článku (mimochodom, pôvod má tento článok medzi skutočne slobodnými novinármi) som si myslel, že len u nás kontroluje médiá vláda a jej naklonené oligarchistické skupiny bohatých. Opak je však pravdou. A odteraz nemám dôvod myslieť si iné aj o médiách v iných akože \"slobodných a demokratických\" krajinách Európy
úplne by stačilo | 10-01-2016 21:18:19
keby za kauzu Váhostav padol FICO. Máte úplnú pravdu.Prezident by menoval úradnícku vládu. Predpokladám, že len z odborníkov.
s komunistami navždy | 10-01-2016 13:34:04
Nie! Ale to čo píšeš platí, len s tým, že teraz je pri koryte extrémna banda vagabundov, je to kompletne celá sebranka, všetky partie mafianov sú teraz tam, už tu nemáme viac skupín takýchto vagabundov, horšie nemôže byť nič s výnimkou Kotlebu. Sú to feťaci, narkomaní, absolútní profesionálni zlodeji, to o čo ide v politike by bežný volič nikdy nepochopil, a práve preto to tu takto aj zostane naďalej. Len za kauzu Váhostav mala padnúť celá vláda a mali byť predčasné parlamentné voľby, ale to by národ musel chcieť, musel by toto odmietnúť, ale deje sa opak, národ je spokojný.
Peter | 10-01-2016 12:06:18
Je jedno,ktorý politik rozpráva o stave republiky.Oni všetci dobre vedia kde je pes zakopaný,Fico,Hlina,Beňo skrátka všetci do jedného!Len tí ktorí nie sú pri koryte a chcú sa tam silou mocou dostať to kričia hlasnejšie,ale len pokiaľ sa nepodarí niektorému z nich dosiahnuť to čo chcel.Teda spokojný život v parlamente za celkom slušné peniaze.Potom sa karta obráti ,ved nepôjde kvôli niekoľkým ľudom sám proti sebe.Tí čo sú pri korýtku,majú zasa iné možnosti ako odrbkať národ a ešte sa vyhnú aj nálepke populisti.To chce zrušiť parlamentnú demokraciu a nastaviť priamu a volený zástupca sa bude zodpovedať priamo voličom a nie strane.Je na to vôľa?
Ty si asi | 09-01-2016 20:02:06
tiež ten čo riadi lety z Bajkonuru s tým rozdielom, že sedí u Holicu???
Alebo riadiš Houston??? Z Kasína!
anonym | 09-01-2016 19:54:13
Uz len tento tu chybal.
nesúhlasím | 09-01-2016 18:55:10
pretože slovenský občan je blbec. Až ke´d bude zdochýňať, možno tú svoju papuľu otvorí. Samozrejme okrem šenku. Tam Tí blbci riadia aj kozmické lety. Koho myslíte tí myslitelia a debili budú voliť, No predca DEBILO SMER.
konstatovanie | 09-01-2016 16:27:19
http://www.cas.sk/clanok/258620/zaskoceny-politik-robert-beno-necvakal-teraz-ho-za-to-obzalovali.html
nic osobne, ale toto podla mna nie je alternativa...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign