GALANTA | Viac ako rok stará myšlienka nadšencov skateboardov a taktiež in-line korčulí vybudovať v meste Galanta miesto, ktoré by dalo možnosť realizovať sa v tomto športe mimo ulíc mesta sa oficiálne stala skutočnosťou 8. júla 2010 kedy mesto Galanta slávnostne odovzdalo skateboardistom otvárací dekrét Skate Park-u. Z rúk prednostu MsÚ v Galante, Tibora Poláka, ho prevzal zástupca skateboardistov v Galante a člen občianskeho združenia Skate Life Tomáš Kenyeres, ktorý pri tejto príležitosti povedal: „Chcel by som sa poďakovat v mene všetkých skateboardistov, bikerov, inline korčiulairov v meste, Jozefovi Víghovi, že od začiatku bol veľmi ochotný a pomáhal nám docieliť náš cieľ.“.
Jozef Vígh, poslanec MsZ v Galante a predseda komisie športu a mládeže MsÚ v Galante, bol myšlienke vybudovať v meste Skate Park naklonený od samotného začiatku. Pomohol skateboardistom vytvoriť ich právnu formu a vziklo Občianske združenie Street Life, presvedčil komisiu, ktorej je predseda a následne poslanecký zbor MsZ v Galante o zmysle a význame takéhoto športového zariadenia ako aj pomohol nájsť vhodné miesto na Skate Park, ktorým sa stal areál ZŠ na Štefánikovej ulici aj vďaka ochote riaditeľa tejto školy Radoslava Forra. Poslanci MsZ nakoniec odsúhlasili investíciu na výstavbu nového športového zariadenia, ktorá bola vo výške 10 tisíc €. Výstaba bola zrealizovaná za necelých 6 týždňov.
Skate Park v Galante si skateboardisti pochvaľujú. Podľa ich slov veľmi dobre vystihuje podmienky ulice a má výborne umiestnené prekážky. Za túto kvalitu iniciátori projektu vďačia Milošovi Ogurčákovi zo Spišskej Novej Vsi, ktorý si so záujmom vypočul požiadavky ako i finančné limity a vytvoril projekt, ktorý sa v praxy stretol s maximálnou spokojnosťou.
Hlavne skateboarding si na Slovensku v posledných rokoch získava čoraz väčší záujem nielen na strane ľudí, ktorý sa mu začali venovať, ale aj verejnosti. Dôkazom toho bolo v Galante súťažné podujatie Game Of S.K.A.T.E., ktoré 26. septembra 2009 okrem viac ako stovky súťažiacich prilákalo nemálo divákov.
Všeobecná verejná mienka neraz spája jazdcov na skateboardoch s ľahostajným či "bohémskym" spôsobom života v spojení s legálnymi ale i nelegálnymi látkami ovplyvňujúcimi vnímanie reálneho. Ešte pred spomínaným súťažným podujatím sa galantský nadšenci skateboardingu pokúsili vnímanie verejnosti zmeniť skutkom, ktorý mal priniesť do mesta väčšiu čistotu. Rozhodnutie bolo odstrániť z verejného miesta nelegálne graffity. Ako povedal Tomáš Kenyeres, zástupca skaterov v Galante: „V Galante sa to miesto tažko hľadalo, pretože máme fakticky čisté mesto.“ Nakoniec našli pokreslenú stenu obytného domu, ktorú po dohode s jeho obyvateľmi na vlastné náklady namaľovali. Tento skutok sa stretol s pozitívnou reakciou a peniaze, ktoré investovali im boli sponzorsky vrátené.
Tejto zrealizovanej myšlienke vybudovť Skate Park predchádzali asi dve desatročia snahy mnohých nadšencov tohto športu o vybudovanie športoviska v Galante pre tento druh športu, ale ich snaha skončila s maximálnym výsledkom vybudovania jednej plechovej U-rampy, ktorá približne po dvoch rokoch zmizla z areálu gymnázia. Dnes je snaha zhmotnená v dielo, športovisko, o ktorého existencii a rozvoji bude rozhodovať hlavne záujem o tento šport v budúcnosti.