Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Na zastupiteľstve sa nik nebál otázok občanov (voličov) a neutekal pred nimi. Starosta Holička bol totiž PN!

Miloš MajkoDátum29. 09. 2016 21:36:45Témaobec Šintava
200

Šintava    |   Pondelokové, zatial posledné rokovanie  OZ v Šintave  bolo bez starostu Holičku a treba povedať, že to bolo cítiť. Po prvý raz za posledný rok (monitorovanie OZ médiom SeredOnLine.sk a portálom TransparentnaSamosprava.sk)   rokovaniu NEdominovala arogancia jedného voleného zástupcu, emócie a neodbornosť. Rokovanie OZ viedla zástupkyňa starostu  Ing. Marta Mizerová, ktorá napriek určitým zaváhaniam vniesla do rokovania kultúrnosť a to najmä prístupom voči občanom. Je zaujímavé, že zrazu bol čas a priestor ako na otázky a pripomienky občanov, tak na reakciu na ne. Dokonca zo zastupiteľstva  nepotreboval nik pred občanomi ani utekať. Čím to je?

Na zastupiteľstve bolo preberaných niekoľko zaujímavých bodov. Pre občanov asi najzaujímavším bolo rokovanie o separovanom odpade, kde bol starosta Holička usvedčený z ďalšieho klamstva. Z nahrávky uplynulého zasadanie OZ je zrejmé, že starosta o dikcii príslušného zákona neuviedol presné informácie. Aký mal na to dôvod, necháme na posúdenie občanom. Poslancom a občanom starosta obce Holička tvrdil, že interval zberu separovaného odpadu (papier a plasty)  bude v dvojtýždňovom cykle do konca roka  2016. V auguste však obyvatelia dostali informáciu, že separovaný odpad bude zbieraný raz mesačne (a to iba plasty) a papier musia do kontajnerov odnášať sami. Takéto konanie starostu spôsobuje vznik vtipov typu "či obec Šintava má vianoce posunuté už na august". Na základe iba krátkej praxe poslanci OZ požiadali Obecný úrad o prípravu zmeny  VZN o odpadoch, ktorú plánujú schváliť na najbližšom rokovaní OZ. Ak sa tak uskutoční, separovaný odpad bude zbieraný v dvojtýždňových intervaloch ako doteraz. O výsledku budeme občanov informovať po ďalšom zastupiteľstve, ktoré by sa malo konať  24. októbra  2016.

Zaujímavé bolo aj predloženie zmlúv týkajúcich sa nájmu obecného majetku. Nebolo zrejmé, či majetok obce bol prenajatý v súlade so zákonom a či nezverejnené zmluvy sú účinné. Zdá sa, že poslanci OZ našli v skrini  starostu Holičku ďalšieho "kostlivca". Preto požiadali kontrolórku obce o kontrolu zmlúv, či sú v súlade so zákonom.

Typicky občianskym bodom programu bol vodovod na Nitrianskej ulici. Občania na stretnutí so starostom obce - viac, vrátane audiozáznamu nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/stretnutie-ohladne-vodovodu-na-nitrianskej-ulici/  - žiadali, by tento bod bol zaradený do programu rokovania  OZ, čo sa aj udialo. Škoda, že nebol prítomný starosta obce Holička, mal by totiž možnosť okúsiť občiansku angažovanosť v obci, ktorej obyvatelia mu zabezpečili post starostu a za peniaze ktoré mu platia, aj začínajú vyžadovať služby pre nich. Verejná pochvala týmto patrí samotným občanom, ktorí na OZ vystúpili v tomto bode a svoje záujmy hájili  pripravení a znalí problematiky.

Na konci zasadnutia  OZ sa miešala interpelácia poslancov  s diskusiou občanov, čo však nebolo na škodu, pretože práve vzájomnou komunikáciou je možné problémy riešiť konštruktívne.

Aj samotní občania mohli vidieť (a ostatní uvidia na videozázname)  inú úroveň a atomosféru rokovania  OZ bez prítomnosti Miroslava Holičku. Už toto samotné by malo byť dôvodom na zamyslenie.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
obcanka | 06-10-2016 14:15:15
Chyba aj staznost ktora nebola poriesena
občan | 06-10-2016 13:46:27
Už sú zverejnené zápisnica a uznesenie , podpísané sú pánom starostom , už je asi zdravý... V zápisnici chýba v diskusii k zmene k rozpočtu, aby sa zmena rozpočtu nenahlasovala skôr ako je odsúhlasená zastupiteľstvom?!
Pre anonym | 01-10-2016 19:22:55
Ty chudak
pracujúci občan SR | 01-10-2016 12:34:00
Naša spoločnosť sa neuberá správnym smerom, práva bežného občana sú na chvoste tejto skorumpovanej spoločnosti, kde vládne korupcia a politici sa rehocú pracujúcim a hlavne čestným občanom. Významné funkcie zastávajú nominanti vládnucich strán, pomaly ovládajú mestá, obce, školy, úrady ... Bolo cieľom revolúcie vyššie spomínané? Nemal nám vstup do EÚ 1. mája 2004 priniesť vyššiu transparentnosť, vyššiu životnú úroveň a európske právo ? Čerpanie fondov EÚ sa stalo biznisom, ktoré sa v podstate ani nemaskuje, kradne sa verejne a všetci o tom vedia. Za socializmu si hovorili straníci súdruh, súdružka, súdruhovia, teraz si familiárne hovoria priateľ, priateľka, priatelia ... Malé ryby v samosprávach sa naučili veľa od veľkých rýb, ak by to tak nebolo, tak by sme nečítali o Šoporni (Vlčekovi, Machovi), arogantnom starostovi Šintavy Holičkovi, žalobe primátora Serede Tomčányho na poslanca Kurbela, Čistom dni v Galante a v neposlednom rade o podpálenom aute novinára Majku a reštaurácie Lodenica. Toto je iba smietka jedného okresu, kt. má nepatrnú rozlohu 641,74 km². Čo sa potom deje v celej krajine s rozlohou 49 035 km²? Občania nezabudnite o dva roky sú komunálne voľby! Opäť sa bude servírovať guláš, cigánska, predvolebné sľuby, letáky v schránkach, krásne úsmevy, prejavy o tom ako milujú obec a mesto v ktorom žijú a ako im záleží na lepších zajtrajškoch vášho bydliska. Komu dať hlas v den volieb? Mám sa riadiť tým, kto mal lepší guláš ochutený, prepečenejšiu cigánsku, krajší úsmev na letáku, lepšie reční a číta, alebo ho podporuje viac politických strán? Hm? Kto mi poradí? Ale dosť bolo reality, treba ísť makať, aby bolo na dane.
Zitka | 01-10-2016 07:05:50
nebol dobry napad hodit marodku. je co porovnavat...
shelley | 30-09-2016 23:57:37
Asi by to tam vyzeralo celkove lepšie BEZ neho.
jana | 30-09-2016 18:45:17
kuklu oprava :D
pre Juraja kudlu | 30-09-2016 18:44:22
Presne ako ste napísali a deje sa to skoro na každej dedine.Občania (ovčania) majú len platiť daňe a držať hubu!
obcan | 30-09-2016 12:49:05
riesia sa na nastupitelstve aj pisomne staznosti adresovane na zastupitelstvo.pytam sa
Juraj Kukla | 30-09-2016 10:57:09
Obyčajne je to v tejto \"rezervácii Slovensko\" na obciach tak, že starosta so svojou \"miestnou mafiou\" je najväčšie príťaž a nebezpečenstvo pre obec, občanov a jej peniaze. Štátu ale tieto práčky peňazí vyhovujú, každý si tu potichu zobne. Poslanec NR SR Alojz Baranik pri odvolávaní Fica, pred celým svetom v NRSR vyhlásil, že že Ficove vlády a teraz aj koalícia, je organizovaná zločinecká skupina a dokumentoval to paragrafmi trestného zákona. Je toto možné? TV povinne mlčí? EÚ mlčí? ..... Tak sa nečudujme, že sa v tejto rezervácii anti-demokracie len hráme na akúsi nezmyselnú samosprávu - samovládu. A ako to za 26 rokov vidíme, korupcia, podvod obsadil všetky štátne orgány a samospráva je na nich závislá. Ďalšou volebnou fraškou sa už tento stav asi nevyrieši, kľudne sa budú mariť aj voľby, a \"ani pes nezašteká\" resp. občan si nepomôže, občan tu už nemá právo. Poznám to na vlastnej koži.
marian | 30-09-2016 10:33:59
teraz ste spokojny ty co ste vystvali martina vohlarika. je to zatvorene chatra to to je lepsie. martin isiel podnikat do seredi a tam bude odvadzat dane,co mohli byt v sintave aj najomne.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 30-09-2016 09:19:12
Vdaka za upozornenie - opravene.

Som rad, ze v takto narocnom materiali kritik nenasiel ziadnu inu chybu, ako jednu gramaticku.

Ci budu nasledky dalsich odhaleni nezrovnalosti tak mizive, ako predmetna gramaticka chyba, ukaze mozno zastupitelstvo uz o mesiac...
Anonym | 30-09-2016 08:12:58
Napísat v SKRYNI to može len ignorant gramatiky a pravopisu.Naozaj sa za novinára môže vydávať hocikto.
Vzdelanie v oblast médií Načo ? Strašná úroveň .

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign