Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Na kameru vystúpili občania aj bezdomovec. Viceprimátor mesta Veselický komunikovať s médiom vo veci verejného záujmu odmieta !

Miloš MajkoDátum21. 09. 2014 04:13:14TémaBezdomovci v meste
200

Majiteľom nevyužívanú nehnuteľnosť uprostred sídliska si vyhliadli bezdomovci. Sporadicky ju začali využívať na prespávanie, neskôr si zvykli cez podzemnú šachtu do stavby v minulosti patriacej vodárom chodiť každý večer. Tak ako tomu je zvykom, aj tu so sebou prinášali rôzne odpadky, ktoré však veľa krát skončili v okolí budovy.

Intenzívny pohyb bezdomovcov a feťákov začal vadiť obyvateľom okolitých činžiakov. Na počudovanie, okrem písania sťažností do diskusie na  SOL, veľa konkrétnych krokov  pre odstránenie problému nevykonali.

Rozhodli sme sa pomôcť, no ako médium chceme byť aj v tomto prípade nad vecou a našu funkciu chápeme hlavne v hľadaní prijateľného riešenia pre všetky strany a v sprostredkovaní  kontaktov medzi v podstate poškodenými obyvateľmi a príslušnými úradmi.

Z hry však nemôžeme vynechať ani samotných bezdomovcov, ktorých sa práve tento problém bytostne dotýka.

Nami iniciovaný tretí pokus o stretnutie s obyvateľmi sídliska sa z časti podaril - pred činžiak vyšlo asi 10  obyvateľov. Ukázať tvár na kameru nechceli, no o probléme nemali problém hovoriť v čiastočnom utajení ich identity. Vypočuli sme si sťažnosti nielen na bezdomovcov, ale aj na mestskú políciu, vedenie mesta a poslancov MsZ.

O rozhovor sme následne požiadali aj jedného z bezdomovocv. Pán s kamerou problém nemal a rozpovedal svoj príbeh, ktorý verejnosti týmto prinášame.

Následne sme o stanovisko požiadali vedenie MP. Vyjadrenie na kameru odmietli a po dvoch urenciách sa nám podarilo pre občanov získať aspoň písomné stanovisko. Uvádzame ho tu:

Dobrý deň p.Majko, na základe Vašej žiadosti ohľadne situácie na Novomestskej ul. Vám oznamujem:

Mestská polícia v Seredi v danej oblasti vykonáva časté kontroly pri ktorých sa zameriava hlavne na kontrolu a monitorovanie pohybu podozrivých osôb. Kontroly sú samozrejme robené aj po každom telefonickom nahlásení od občanov. V prípade, ak hliadky v okolí nájdu bezdomovcov alebo osoby závislé na omamných látkach tie z miesta môžu vykázať. V prípade, ak sa na mieste zistí nejaké porušenie predpisov je to okamžite riešené, tak ako to bolo aj v minulosti, kedy osoby znečisťujúce verejné priestranstvo museli priestranstvo vyčistiť.

Schátralá budova vodojemu je voľne prístupná verejnosti a umožňuje vstup bezdomovcom, ktorí, vyhľadávajú práve takéto objekty. Bezdomovci sú a aj budú  v meste realitou a preto je potrebné, aby majitelia podobných objektov sa starali o svoj majetok.     

Objekt „vodojemu“ patrí súkromnej firme od ktorej Mestská polícia do 19.9.2014 nezaznamenala žiadne oznámenie ohľadne zdržovania podozrivých osôb.  Prvá žiadosť od majiteľa objektu firmy Bau Trade SK, a.s. prišla na mestskú políciu dnes 19.9.2014, kde sme boli požiadaní o asistenciu pri vyprataní zdržiavajúcich sa osôb.

Nakoľko objekt vodojemu nepatrí mestu ale súkromnej firme, hliadky MsP nemajú právo vstupovať na súkromný pozemok. Povinnosťou majiteľa je postarať sa o to, aby objekt bol zabezpečený, oplotený a vyčistený.    

S pozdravom  

Peter Sokol

Zároveň sme splnili sľub daný obyvateľom sídliska a zabezpečili sme aj stanovisko  KR PZ. Je nasledovné:

V súvislosti s neobývaným domom v meste Sereď polícia situáciu monitoruje, obvodné oddelenie spolupracuje s pracovníkmi mestskej polície.

S pozdravom

kpt. JUDr. Mária Linkešová
hovorkyňa KR PZ v Trnave

V tejto veci sme sa v priebehu dvoch dní snažili telefonicky kontaktovať aj vedenie mesta - poslanec MsZ, viceprimátor a hovorca  Bc: Ľubomír Veselický však už tradične služobný mobil platený nami občanmi nedvíhal a po niekoľkých bezvýsledných telefonátoch nám zaslal e-mail, v ktorom potvrdil svoje rozhodnutie nekomiunikovať s médiom  SOL. K predmetnému e-mailu pripravujeme samostatný článok, dehonestovať  Veselického vyjadrením tento materiál nehodláme.

Samozrejme že sa nevzdáme. Občania za svoje peniaze odovzdávané prostredníctvom rôznych daní do mestskej pokladne majú nárok na poskytovanie servisu volenými zástupcami a úradníkmi, len im to samotní občania musia dať vhodným spôsobom najavo. Spôsob nepochybne nájdeme.

Zatiaľ prinášame sľúbené video.O ďalších krokoch budeme občanov informovať na stretnutí dohodnutým spôsobom.

- - -

Všetky vyjadrenia zámerne nechávame bez komentára. Vyjadrenie bezdomovca si podľa nás zaslúži minimálne zamyslenie sa nad stavom, v akom sa spoločnosť nachádza. A nad prioritami, ktoré nás  ignorovaním  tohto stavu kompetentnými orgánmi ale aj ľuďmi na funkciách,  môžu  dostať do ťažko riešiteľnej situácie... Nás, občanov.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anika | 30-09-2014 08:50:23
Vážený spoluobčania, pripomínam stretnutie z poslancami štvrtok 2.10. 2014 o 18:00h večer pri budove kde sa nám nasťahovali drogovo závislý a občania bez ubytovania. Ukážme že to chceme riešiť, že nám nie je náš život ľahostajný a život iných. Skupina dokáže veľa a skupina ktorá ma rovnaký cieľ ešte viac. Vopred ďakujem za každého jedného ktorý môže byť na seba hrdý že sa zúčastní.
nadej | 26-09-2014 22:25:35
http://www.aktuality.sk/clanok/249823/zarazajuce-premeny-drogovo-zavislych-ich-tvare-su-na-nepoznanie/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-koktejl&utm_content=clanok2&utm_campaign=HP
bratislava | 26-09-2014 14:08:21
vsade je to nie len na slovensku.
http://www.bratislavalive.sk/clanky/nekonecny-pribeh/
majko | 26-09-2014 08:00:29
tak ako p Mjako?
Marek Sladký | 24-09-2014 17:15:42
Pre pokračovanie : treba sa spýtať poslancov a nie Miloša. V našom meste je to tak, že občania chodia za poslancami len v ich pracovnom čase. Dajú dátum, čas a miesto a ľudia nech prídu. A keď neprídu, tak je všetko v najlepšom poriadku lebo asi nie je žiadny problém.
pokracovanie | 24-09-2014 11:03:07
Pan Majko tak ako dalej? Pohlo sa to? Pridu poslanci na nejake stratnutie z obcanmi?
Milos | 23-09-2014 12:16:58
ten bezdomovec hovori ze ked niekoho vidi ako kradne tak ze to oznami policajtom, ale ako? ma telefon? ak ano kde ho zobral ked je na ulici?! alebo to ide oznamit osobne? sak ze viac ako 20-30 krokov neprejde a musi odpocivat tak by som bol zvedavy ako prejde k policajtom...
Čítaj celé | 23-09-2014 10:21:37
Treba čítať dokonca: ak by niekto naozaj chcel-všetko sa dá .... Nehovorím že im hned dať byt ako si to on predstavuje alebo čo hej? Vravím že z jednej strany má pravdu- nikto sa nestará čo je s nimi,odvšade ich vyháname -to je holý fakt. Nie všetci bezdomovci sú bezdomovcami vlastnou chybou,čiže treba to brať aj tak. No ale stále tvrdím keby sa niekto chcel postaviť na vlastné nohy- DA SA !! No tento k nim zrejme nepatrí kedže je bezdomovcom už 7R , za taký čas už mohol mať aj čo to zarobené .......
pre Sila | 23-09-2014 10:13:17
ty by si podal/a pomocnú ruku niekomu kto týral a parazitoval na vlastnej matke? Slopal, fetoval a kradol až stratil aj strechu nad hlavou? -gratuluj naivka.
Sila | 22-09-2014 17:49:42
Ako tiež som proti tomu aby bezdomovci vysedávali a prspávali kade tade, ale tento bezdomovec niektoré veci teda povedal tak ako su. Je to tak že nikto sa o nich nestará. Prepustia ich z base a robte si čo chcete. Bud sa má kto o nich postarať a pomoct im postaveiť sa zasa na nohy alebo bohužial. No z jednej stránky je to kruté, ale z druhej je to tak že ak by niekto naozaj chcel - všetko sa dá.
sledujuci parchanti | 22-09-2014 16:05:06
obdivujem tych co su taky sebecky,
kecaju na secko ale nic nespravia.
hovorim na vas vykukavaci z okien,
vypisovaci co nic neriesia a ani nepridu povedat na hlas co ich trapi.
dakujem organizatorom stretnutia ze sa to konecne pohlo.
dakujeme !!!
anika | 22-09-2014 16:03:47
prideme :)
novomestska | 22-09-2014 16:03:21
ludia....
ked sa bude konat dalsie stretnutie mohli by ste prist 10ludi poslancom oci neotvori.
myslite na buducnost...
ne deti....
na tych netvorov co su medzi nami....
a sami na seba.......
nikdy nevuete na so stupite.....
nerieste ako to vyriesta len pridte. ked uvidia ze ludia maju zaujem to riesit, a skutocne povedia ze toto a tamto je problem pochopia.
keby... | 22-09-2014 15:50:52
...
problem je ze majitelovi to je uplne jedno ale nevadi da sa to riesit aj inac
napada ma preco fetuju a droguju? namiesto toho mozu zaplatit najom a kupit nieco do huby nie?
anonym | 22-09-2014 15:25:54
V každom meste na Slovensku je problém s bezdomovcami, a nielen na Slovensku, najbližšie v celej Európe. Ja sa nad tým ani nepozastavujem. Aký život si vybrali, taký žijú. Veď každý z nich má nejakú rodinu, príbuzných, deti, tí by mu iste pomohli. Ale donekonečna sa nedá pomáhať keď niekto nechce, a bližší ako všetko ostatné je mu alkohol, drogy, povaľačský spôsob života. Jednoducho aj v Seredi patria bezdomovci ku koloritu nášho bežného života. Ťažko je niekomu pomáhať keď sám nechce, a preto každý súkromník nech si svoju nehnuteľnosť zabezpečí tak, aby sa mu tam nedostali.
obcan | 21-09-2014 21:03:02
Vôbec neľutujem takýchto ľudí. Pán bezdomovec rozpráva, že nikto sa o neho nestará, ale veď o koho sa starajú. O mňa sa tiež nikto nestará ! Tiež sa musím prebíjať životom a nikto mi neponúkne pomocnú ruku. Nech sa nad sebou zamyslí, že si túto situáciu spôsobil sám ako sa aj priznal. Bývať v cudzom objekte, rozhadzovať odpadky, fetovať, to je také ich. Vždy je šanca vzoprieť sa osudu. Keď chce bývať, nech ide niekam preč a nie bývať na najväčšom sídlisku a znepríjemňovať ostatným slušným občanom život. Vôbec neverím tým slovám o tom, aký on je čistotný a neviem ešte čo narozprával, to poznáme... Robil spločnosti zle s drogami, potom sme ho chovali zadarmo v base a teraz čaká, že mu niekto podá pomocnú ruku ? ...
seredan | 21-09-2014 19:51:06
Naklepšie MP aby nič nerobili a boli len na paradu.Tak ako doteraz.
seredan | 21-09-2014 19:40:45
trapak co rozprava v 9 minute co ma MP s jazdou motoriek? Sa zobud. A byvas kusok od tej boduvy a nevies co sa tam deje, si fakt rozhladeny :D. Ach jaj takych ako ty zboznujem, vsadebolko co vsetko vie a vlastne nic nevie.
lubo | 21-09-2014 15:18:17
Presne jak napisal lubo tento fetak masny co je na videu tak toho si pamatam fetuje min. 20 rokov opytajte sa ludi na garbiarskej co je to zac.mamu terorizoval cely zivot pamatam tie hukoty nocne pred barakom ako keby to bolo vcera
Darcy | 21-09-2014 15:14:20
Darcy je od Mr. Darcy -postava anglickej liter. klasiky
ale pobavili ste ma :D
druhá vec je, že sa tu objavilo X krát toto meno a nebol to príspevok odomňa.
Ľuboš Pulčár | 21-09-2014 15:01:55
Ja týchto ľudí vôbec neľutujem a mali by sme ich kopať do riti odvšadiaľ, kde sa zjavia. Nikto sa neocitne v takejto krajnej situácii len tak, vždy sú nejaké možnosti, ako svoj život môžu riešiť. Toto sú všetko neprispôsobivý a neporiadni ľudia, ktorým najmä normálna práca vždy smrdela, ale cigaretky, chľast a hazard nie. Všetci do jedného čo sú tu v Seredi na ulici sú taký. Poznám všetkých bezdomovcov v Seredi, ich minulosti a sú to všetko spodiny spoločnosti, čo sa nikdy nevedeli správať k ľuďom normálne a teraz vyplakávajú, ako dopadli a že im nikto nechce pomôcť. Aj tohto na videu poznám, celý život nerobil, iba to zle robilo a že nekradol - i za to bol v base, celý život svojej mame život strpčoval, visel jej na krku a trápil ju, nemal problém sa nechať vydržiavať od starej nevládnej ženy a keď zomrela a nemal ho už kto dotovať, tak dopadol takto. Tak mu treba! Všetkých ich treba kopať, nech sa najmä tí mladší spamätajú!
Mne raz v parku jeden feťoš drgol do ženy, tak som mu to stručne vysvetlil a keď si ho druhý kamarát zbieral zo Zeme, ešte sa mi poďakoval, že môžu bez väčšej ujmy odísť. A hľa, viac som ich tam loziť nevidel, v meste toho jedného stretávam, no v parku už nie. V prvom rade im my, ako spoločnosť musíme dať pocítiť, že ich konania sú nám nežiadúce! Naši mestskí, kým sa spamätajú, tak nebudem jediný v meste, kto bude chcieť tento problém riešiť radikálne. Ale asi to niekomu vyhovuje, že môže aj takouto formou nečinnosti posilňovať hnev ľudí.
shelley | 21-09-2014 14:48:08
Ja by som toho majiteľa objektu kopla do riti. Nahabe majetok a nestará sa o to, načo mu to bolo? Kvôli pozemku? Tak nech tú barabizňu zbúra, chamtivec. Takto znepríjemňuje život ľuďom. Toho ste mali dať na kameru, nech sa ukáže, chrapúň.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-09-2014 14:29:07
Vazeni, je potrebne den ci dva sledovat vyvoj. Veci sa pohnu, citim to v kostiach... ;-)

Ale to je malo. Material ma dve casti (teda, ak si odmyslime to NEvyjadrenie MP na kameru).

Pre Vas je podstatne vyhnanie bezdomovcov. Pre funkcnost systemu je dolezite systemove riesenie.

Bezdomovci sa totiz presunu na ine sidlisko, k Vahu a na zimu do nejakej inej opustenej nehnutelnosti ci do vchodu ineho cinziaka...

Mame tu samospravu. Dobre platenych predstavitelov mesta, ktori maju za POVINNOST riesit tuto situaciu.

Mame tu poslancov MsZ, ktori za dlhe mesiace az roky pre Vas obcanov a aj pre tych chudakov za svoju vybornu mzdu urobili pramalo...

Dnes nemaju zakladny pud sebazachovy a mnohych z Vas otravuju o podpisy, aby sa mohli po meste ako poslanci otrcat dalsie 4 roky. A zase rieist to, co chcu, nie to, co obcania potrebuju.

Klud. Krok za krokom...
anonym | 21-09-2014 14:27:58
Kritizovať políciu je jednoduché, ja len pripomeniem, že v prvom rade ide o súkromnú nehnuteľnosť. Tým smerom treba posielať kritiku.
okolie | 21-09-2014 14:10:26
darcy vy patrite tiez k tym co vykukavanu vypisuju ale nic neriesite.
drzte pis a kukajte si dalej z okna........
mudra ste jak radio ale nic nerobite... skoda reci
dnes vyriesili policajti dost
spisali zapisnicu a viac tam uz dotycny nevkrocili. to ze tam pojdu vnoci spat je druha vec
.
Darcy | 21-09-2014 13:26:37
Aj ty si celkom vtipná... Skus len tak podla svojho pohladu napisat čo tam mali policajto spraviť s nimi? Myslíš, že budu predávať fet priamo pred nimi ? Apolikovat priamo pred nimi, Mali ich postaviť pred stenu a postrielať? Daj navrh, moťno ťa vypočuju...
Darcy | 21-09-2014 13:12:38
Dnes tam ráno boli z MP nemám pocit že by niečo riešili.
Pozreli a odišli "monitorovali" asi a ešte sa niečo vyzvedali od psíčkarky. Prečo tam nejdú večer medzi 18 - 21 keď tam lezú do kanálu bezďáci, prostitutky, feťáci - keď tam stoja autá a robia biznis. Prečo tam nedajú napr. kameru? Na čo čakajú? -kým príde sneh, bezdomovcom bude zima a z kanálu polezú do áut, do pivníc alebo si feťáci si pôjdu šlahnúť do tepla !!!?
Ďakujem p. Majkovi že sa tejto téme venuje a dal možnosť prehovoriť na kameru. Otázky o funkčnosti polície sú viac ako vtipné - zvlášť v tomto slnečnom meste, kde sa privierajú oči...
Andrej | 21-09-2014 12:34:04
A hlavne že cigáni bývajú v sociálnych bytoch a predávajú tam fet.
seredan | 21-09-2014 09:44:48
MP sa bojí vyjadrenia na kameru xixixi.Toĺko alibizmu od MP už stačilo.Veď nedokážu zabezpečiť nápravu a poriadok v meste prečo si ich chováme,aby sme im zabezpečili teplé miestečka za naše dane?
Pavol Kurbel | 21-09-2014 08:08:01
Myslím, že bezdomovci sú celosvetovo veľký problém. A ako vidím, vo veľkom meradle sa týka aj nášho mesta. Mal by sa ním naozaj vážne začať zaoberať primátor i my poslanci. Osobne som bol na východe u pána farára Kufu. Čo ten dokázal urobiť s bezdomovcami, vrahmi a zlodejmi je až neuveriteľné. Pán Majko, to by stálo za reportáž. Možno by sa našlo aj nejaké poučenie, ktoré by sa dalo aplikovať aj u nás v Seredi.
next? | 21-09-2014 07:01:47
Tak, klobuk dole celej redakcii SOL, pozrel som si to video a mam zmiešane pocity, nechcem si ani predctavit že raz skončim na ulici, toto je na všetky strany zlé :(

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign