Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Mám právo na špinavú vodu - TERAZ

Miloš MajkoDátum09. 08. 2013 11:00:05TémaKvalita pitnej vody

Nielen v dávnejšej minulosti, ale aj pri posledných haváriách spôsobených buď samotnými vodármi, alebo rozvodmi verejnej vodovodnej siete sme sa pri otázkach na vedenie vodární, vedenie mesta, ale aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva dozvedali, že za špinavú vodu tečúcu nám do záchodov a cez vodovodné batérie v minimálnom množstve môžu vodári samotní, ale zodpovednosť je na vodovodných rozvodoch, ktoré máme v rodinných domoch a bytovkách. Takto odôvodňovali všetci kompetentní aj fakt, že vodári nikdy nerobia odbery priamo z vodovodného kohútika, ale vždy len po pripojenie rodinného domu či bytovky z hlavného potrubia.

Otázky, ako sa špinavá voda dostala do našich vodovodných potrubí zostali do dnešného dňa nezodpovedané. Odbery vyžiadané konečnými zákazníkmi, teda nami, čo za vodu platíme boli vodármi vykonané práve z vodovodného potrubia a čuduj sa svete po štyroch hodinách od nahlásenia špinavej vody v hlavnom potrubí už bola voda čistá. Poškodený zákazník nielen, že si pripadal ako idiot -plné umývadlo a vaňa napustené hnedej chronty a veľavravný úsmev technikov do nádoby napúšťajúcich čistú vodu z vodovodného potrubia napovedal výsledok skúšky - nereklamovateľnosť tejto služby podľa súčasných zmluvných podmienok je zrejmá. Zákazníci ako napr. Daniel Loffler dokonca vodárom museli zaplatiť cez 50 Eur za tzv. márny výjazd. Kde sa teda v tomto pre odberateľa a občana naozaj v mimoriadne vážnom probléme nachádza samotný odberateľ, ten kto to tu všetko platí ? Podľa mňa na konci reťazca kde aj na základe úplne nevyhovujúcej legislatívy, ale najmä nezáujmu kompetentných dobre platených ľudí je platiaci spotrebiteľ, ktorý bude ako jedinec vždy predátorom finančne vyžmýchaný a zožraný.

O tomto svedčí aj niekoľkokrát opakované a pánom generálny riaditeľom prízvukované - kľudne na nás podajte žalobu, aj tak na nás nemáte. Oni sú si totiž vedomí toho, že väčšina ľudí má úplne iné starosti s prežitím v tejto spoločnosti, ako rozmýšľať nad nejakými možno dvadsiatimi eurami, ktoré dnes už pomerne pravideľne musí vyplaziť z vlastnej peňaženky nielen za špinavú vodu, ktorú musí zaplatiť pri jej napúšťaní do vane, ale aj za jej odkanalizovanie tej istej spoločnosti.

Vráťme sa však k tým našim dodávateľom a ostatnými kompetentnými toľko kritizovaným našim vlastným rozvodom (rozumej od bodu pripojenia po vodovodné kohútiky a záchodové splachovače), ktoré majú byť hlavným problémom špinavej vody, na ktorú sa oprávnene sťažujeme. Ak sa už nebudeme dôkladne venovať otázke kto resp. čo nám tie naše rozvody malo zašpiniť a nebudeme hľadať odpoveď na to, akú a kým dodanú vodu - myslím tú špinavú, o ktorej je stále reč a za ktorú platíme - pýtajme sa aspoň ako je možné, že TERAZ máme vodu čistú a to sme s vlastnými rozvodmi nič nerobili. Bez akéhokoľvek nášho pričinenia až do momentu ďalšej havárie mimo naše rozvody, či ďalšieho zlyhania niektorého z géniov zamestnaných dodávateľom vody do vodovodnej siete nám z vodovodných batérií a záchodových splachovačov tečie čistá voda.

Chápem, že nadpis článku môže vyvolávať pochybnosť o psychickom zdraví jeho autora. Nemám s tým problém, pýtam sa však verejne. Chcem tak veľa, keď sa na základe vyššie uvedeného domáham špinavej vody práve teraz?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
daniel | 09-03-2014 12:00:34
A zasa nám z vodovodu tečie močovka... Mať tak bombu,vyletia do luftu celé vodárne a basta!
Vladimír Herega | 31-01-2014 12:30:10
Bohužiaľ bordel tiekol aj pomerne nedávno cca týždeň dozadu, myslím, že v nedeľu.Zrejme mal technik siestu a zase pustil "vodu pod vysokým tlakom", príp. sa vymyslí iná rozprávka z dielní Walta Disneyho, pardon ZsVs.Kde je spotrebiteľ?Ako pri všetkom na konci reťaze, ak sa neozve, no nie iba jednotlivec ale väčšina.Ľudia si musia konečne uvedomiť, že majú moc vo svojich rukách, no nie sa prizerať nato čo urobí 1 človek, príp. dvaja.My sme zákazníci, ktorí platíme a nie málo za vodu.Preto máme právo na bezchybný a zdraviu nezávadný tovar.Ako to dosiahnuť?Tlačiť na členov zastupiteľstva, ktorí v tejto kauze zaujali postoj mŕtveho chrobáka a nechali to doslova na ľuďoch.Nie, oni sú našimi zástupcami, pretože ich ľudia zvolili.Musia, nie môžu, opakujem je to ich povinnosť HÁJIŤ NAŠE PRÁVA A KONAŤ V NÁŠ PROSPECH.Nie v prospech ZsVs a uhrávať veci do autu.Prečo sa do dnes neriešili reklamácie vo veci vody, znehodnotené oblečenie, spotrebiče, prečo nikto nezvolal týchto ľudí na zastupiteľstvo a neriešil to s nimi?Lebo, lebo, lebo.....Lebo lepšie je vymýšľať báchorky pre ľudí a neriešiť nič, len sa spoliehať na apatiu a nečinnosť ľudí, ktorí aj tak nad tým mávnu rukou.A tých pár nespokojných ako ich páni poslanci nazývajú, veď vždy sa niekto nájde čo reptá.V jednote je sila a my za ten bordel, čo si dovolia nazývať vodou platíme kopec peňazí.Čím skôr si toto ľudia uvedomia a budú sa domáhať svojich práv, tým skôr sa to vyrieši.Vodári vedia, kde je problém, no keďže na nich nikto netlačí, nie je dôvod niečo meniť.Preto je na nás čo všetko im budeme tolerovať.Pretože to už nie je len o tom, že platíme niečo čo sa nedá používať ale ide o ľudské zdravie,zdravie našich detí, rodín.V lete už vznikla situácia, že voda nebola pitná a preto je na mieste otázka, čo bude ďalej?Kedy sa kompetentný konečne rozhýbu???
monika mjartanova | 31-01-2014 11:58:39
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-08-2013 09:22:31
Obyvateľ - voda? | 12-08-2013 08:44:10 | - stale demagogia a stale anonymne? Fakt niet zakladneho pudu sebazachovy a uplne u Vas absentuje rozpoznavacia schopnost, co este moze citatel a obcan "zozrat"? Toto nie je predvolebny gulas, k tomuto sa citatel vrati skor ci neskor a vyhodnoti Vase vyjadrenia v suvislostiach.

Brrrrr, ze su ludia uplne bez zabran...
Jozef | 12-08-2013 09:10:15
Evidentne mas problem s pisanym textom.
Takze skus este raz: poslednu vetu z prveho a dve tri vety z druheho odseku Milosovho clanku.
A ked ani potom nepochopis o co mu ide, tak si to skus nechat vysvetlit.
A este skus pochopit to, ze pitna voda je tovar, za ktory si platime. A za svoje peniaze, aspon ja, chceme kvalitny tovar. A tak ako ma nezaujima akej znacky auto vozi do obchodu chlieb a ci ma ciste skla, takisto ma nezaujimaju problemy vodarov z ich zasratymi rurami, alebo neschopnym personalom.
Obyvateľ - voda? | 12-08-2013 08:44:10
Ak chce autor špinavú vodu teraz je to jeho želanie.
Stačí jedna porucha a má ju. Alebo zlyhá obsluha.
Ak by sa primátor podpísal pod list pánov "aktivistov" ktorí podali trestné oznámenie na tých s ktorými jedná o výmene potrubí v hodnote miliónov eur , musel by byť minimálne "na hlavu".
Prioritné sú projekty a príprava akcie "výmena potrubia " Galanta - Sereď v dĺžke asi 15 km a realizácia v čo najkratšom možnom čase. Požiadavky mesta v zastúpení primátorom boli akceptované ZsVS a príprava prebieha asi rok.
Robo Horvath :) | 11-08-2013 21:13:08
Toto volicom treba pripomenut okrem ineho aj v case volebnom aby sa nezabudlo
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-08-2013 15:18:24
Seeker | 11-08-2013 14:21:00 | - ked sme verejne ziadali prave v tejto veci aspon deklarativnu verbalnu podporu iniciative priamo od pana primatora a jeho zastupcu - NEDOSTALI SME JU !!
Odmietli sa podpisat pod peticnu akciu ludi, ktri im verili, dali im doveru a hlasy vo volbach.
Dali a platia im miesta a nie male vyplaty na urade a oni sa im v kritickej situacii otocili chrbtom!! Neboli ochotni ani len verbalne ludi podporit v ich zakladnom prave a opravnenej poziadavke za svoje peniaze dostavat cistu a PITNU VODU.
Seeker | 11-08-2013 14:21:00
Preco vlastne platime za pitnu vodu? Nieje voda majetkom nas vsetkych? Je to prirodny zdroj!!!! Nabuduce budeme platit za vzduch ! idem si kopat studnu....
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 10-08-2013 10:45:32
Dobry den, tak isto - staci napisat e-mail na adresu OZ alebo na majko@majko.sk
zvedavý | 10-08-2013 10:35:47
tiež sa chcem prihlásiť do združenia....
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 09-08-2013 19:15:30
DasaD | 09-08-2013 16:30:01 | - srdecna vdaka za Vasu podporu. I ked si to mozno neuvedomujete, vyznamne k tomu napomaha kazdy, kto sa akymkolvek sposobom zaujima o dianie v meste a chce napomoct pri odstranovani krivd denne pachanych na nas beznych obcanoch.

K clanku vo Vami menovanom inzertnom casopise sa vyjadrovat nebudem, nazor si musia urobit samotni obcania.

Ak mate na mysli OZ Obcan rozhodni, staci ked napisete e-mail na obcanrozhodni@obcanrozhodni.sk.
Neskor urobime online registraciu. O vsetkom budeme informovat verejnost ako doteraz na SOL.
DasaD | 09-08-2013 16:30:01
Pán Majko,máte moju úctu a úctu celej mojej rodiny.To čo robíte pre nás všetkých je nezaplatiteľné.Dúfam že si to konečne všimnú aj poslanci na čele s pánmi Tomčánim a Veselickým.Pamätám si ako sľubovali na Sol pred voľbami a to ako sa správajú teraz je hanba a potupa pre nás voličov.Môžu si platit vo foreku čo chcú ľudia ich už odhalili.Vieme koho nevoliť.Ako sa môžeme prihlásiť do združenia občanov?
denisa | 09-08-2013 16:24:32
To uz je skoda reci co zase tecie z vodovodu!!!!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 09-08-2013 13:31:12
stanislava | 09-08-2013 12:53:07 | - ale mame tu aj minulost, neopravnene platby ktore skasiroval dodavatel od desiatok tisic domacnosti za spinavu vodu, o ktorej dnes uz predsa vieme, ze nie je pitna - mozno iba po desiatkach Eur, no vo vysledku su to prachy, o ktorych sa beznemu cloveku nesniva.
Ze to neboli jedincov - s tym predsa oni pocitaju! Tak ako vo vsetkom. Mesacne sa ludia dozvedaju, co zdrazelo, kto ich kde a ako okradol. Vysku nerataju - vlastne ako pri tej vode. Ani ju nevedia vycislit. Len zrazu pri ucte v obchode vidia, kolko platia, za ake sluzby statu, samosprave musia platit dalsie a dalsie poplatky. A naspat vlastne nedostavaju takmer nic. Ak ano, tak vacsinou nekvalitne. A aj za to maju byt vdacni tym, ktorych sme na pozicie dosadili my sami. Nie aby nas sikanovali, ale aby nam sluzili.

Spravne - chcem spinavu vodu - TERAZ! A mam na nu predsa podla chorej teorie kompetentnych pravo!
stanislava | 09-08-2013 12:53:07
pan Majko, velmi výstizný clanok

ale uz je tá "vec" tak zahmlena, ze ani kompetentní podla mna nevedia kde je pravda a kazdym dalsim vyhlasenim sa len zamotavaju do siete klamstiev a polopravd .... pravdou je, ze nikto z nich chybu čestne neprizná a tak uz len pár ludom co bojovali za dobro veci, vŕta v hlave táto skutocnost o ktorej ste písal... bolo by fajn, uz len z princípu vediet ako to naozaj je, a je namieste si do kompetentných trochu "rypnúť" nech sa nad sebou zamyslia aspon do buducnosti. ;)

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign