Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Kam až musí klesnúť spoločnosť, aby štát začal zamestnávať odborníkov schopných správať sa ako ľudia?

Miloš MajkoDátum18. 05. 2016 11:38:55TémaTak to vidím ja...

Počas dolhoročnej novinárskej práce, sledovania diskusií na internete a mnohých vypočutých príbehov som sa stretol naozaj so všeličím. Dnes ma ťažko prekvapí vážna dopravná nehoda, arogancia volených zástupcov v samospráve, jedna zlodejina politikov väčšia od druhej či nejaká forma propagandy. Video, zverejnené aktivistkou Monikou Kozelovou, ktoré som si pozrel v nočných hodinách ma však naozaj dostalo. Dlhoročné skúsenosti ma naučili chápať aj úbohosť, nekompetentnosť a aroganciu niektorých zamestnancov štátnej správy, no spôsob výkonu úradnej moci vyšším súdnym úradníkom vo veci odobratia maloletého dieťaťa priamo počas vyučovacieho procesu a to pred zrakmi a za prítomnosti spolužiakov mi nedovolí mlčať. Zmysel bližšie popisovať primitívne jednanie úradníka a ním zvolený spôsob odobratia dieťaťa na základe súdneho rozhodnutia. Zaujíma ma však ako je možné, že takéhoto diletanta a totálne necitlivého človeka ignorujúceho elementárne zásady komunikácie s maloletými deťmi ako i osobami v danom momente za dieťa zodpovednými, náš štát zamestnal, platí z daní daňových poplatníkov a s najväčšou pravdepodobnosťou do budúcnosti s ním počíta ako s možným sudcom.

Nedovolil by som si a ani nechcem hodnotiť a už vôbec nie spochybňovať poverenie súdu na základe ktorého konal. Píšem výlučne o ním zvolenom spôsobe jednania a stresovania nielen maloletého, ale aj ostatných spolužiakov, ktorí túto aroganciu a primitívnosť jedného vykonávateľa štátnej moci museli nedobrovoľne vidieť a zažiť už tak v nízkom veku.

Video z odoberania maloletého priamo počas vyučovania z triedy si môžete pozrieť tu https://www.facebook.com/monalisa2403?fref=ts a toto je článok, v ktorom priamo  nielen z pozície novinára ale aj rodiča a občana vyzývam čitateľov, aby sa v diskusii vyjadrili k veci, nakoľko verejnú diskusiu v tomto prípade považujem priam za verejný záujem. Pýtam sa, ako hlboko náš štát musí klesnúť na to, aby kompetentní pochopili, že prioritou k normálnemu vývoju spoločnosti a fungovaniu štátu je v prvom rade zamestnávanie kvalitných odborne zdatných a mysliacich nielen úradníkov ale všetkých vykonávateľov štátnej moci voči občanom.

Verím, že k prípadu sa mi podarí získať viacej informácií keď sa budú dať urobiť objektívne závery a osobne sa budem môcť rozhodnúť akým dielom môže médium, naše OZ a ja osobne prispieť k tomu, aby sa obdobný prípad násilia zo strany štátnej moci voči bezbrannému dieťaťu už nikdy nekonal.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
spravodlivosť | 19-05-2016 21:23:26
Iný prístup majú k vrahom, zlodejom.... Pred kamerami si zakrývajú tvár, obhajoba žiada zníženie trestu až tak, že z 20 rokov dostane 4, dohoda \"o vine a treste\" a pod.. Keď to tam nejde,tak si treba vyskúšať moc na malých a bezbranných.
Takže radostná | 19-05-2016 14:54:21
to zvesť. Ten HAJZEL MÁDEL na súde končí. A mal mať doživotný dištanc aj v štátnej správe. Keď to bude fungovať takto, arogancia a bezprávie sa rýchlosťou vytratia zo štátnej správy. Takže začali to súdy, dúfam že prokuratúra aj polícia ich bude nasledovať......

Video z násilného odňatia chlapca priamo z triedy šokoval celé Slovensko. Vyšší súdny úradník Marián Mádel prišiel po malého Marca do školy a proti jeho vôli a pred zrakom vystrašených prváčikov ho odtiaľ doslova vyniesol. Podľa najnovších informácií však Mádel na súde skončil.
to je hrôza | 19-05-2016 12:35:39
Nemôžeme sa čudovať praktikám toho židobolševického štátu. Takže toho hajzlíka nevyhodia z práce, len presunú na iný úsek. Jeho agogancia nemala obdoby a takéto hovado bude robiť na súde. Darmo platí to staré známe. Ryba smrdí od hlavy. Počnúc Ficom, končiac tou nenažratou bosorkou Tomanovou pokiaľ bude pri hrantoch, na Slovensku ani omylom nemôžeme očakávať obrat k lepšiemu. ANi náhodou!
Vytlač článok
Vytlačiť

Ako ďalej Vašková informovala, predseda Krajského súdu v Banskej Bystrici požiadal predsedu Okresného súdu Žiar nad Hronom o vyvodenie osobnej zodpovednosti voči vyššiemu súdnemu úradníkovi a prijatie takých opatrení, aby v budúcnosti nevybavoval agendu súvisiacu s výkonom rozhodnutí. Vedenie Krajského súdu v Banskej Bystrici podľa Vaškovej pripravuje opatrenia predsedu krajského súdu k výkonu rozhodnutia o výchove maloletých detí adresované predsedom okresných súdov. „Zamerané bude najmä na zabezpečenie poučenia vyššieho súdneho úradníka zo strany zákonného sudcu pri uskutočnení konkrétneho výkonu rozhodnutia,“ pripomenula hovorkyňa.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 19-05-2016 11:40:49
Jednoznacne a bez najmensich pochybnosti uplne zlyhal, necitlivo a neodborne konal ako sudny uradnik, tak zial aj pracovnicka socialky, ktora tam nebola na to, aby okrikala ucitelku, ale aby HAJILA PRAVA DIETATA.

Spocitane a podciarknute - ZLYHAL STAT a to na celej ciare. Obet: maly Marko a spoluziaci - PRVACI na ZS
anonym | 19-05-2016 10:58:07
keby sa to stalo takemu hajzlikovy,bol by som zvedavy ci by bol on spokojny. kde bola doteraz mila mamicka,ked sa nezaujimala o chlapca. fuj spinavosti.ale dufam ze sa to tomu chrapunovi vrati.
anonym | 19-05-2016 10:52:04
preco skola nekontaktovala policiu.
shelley | 19-05-2016 03:26:55
Neviem, či porušil zákon , ale určite porušil pravidlá ľudskosti, pravidlá slušného jednania človeka s človekom. To odkiaľ tento človek pochádza? Z džungle? Včera zliezol zo stromu? Hlavná vec, že má titul ? To je úplná degradácia vysokoškolského vzdelania. Stálo by zamyslieť sa nad tým, v akej rodine vyrastal.
Máte predstavu | 18-05-2016 19:59:20
koľko debilov, poloidiotov a tupcov si pred meno píše JUDr.Veď ani slávna alsolventka práva zo Sládkovičova Zmajkovičová v priamej televíznej relácii nedokázala správne povedať, čo to JUDr. znamená. Áno, tie tituly za zaslúžilým straníkom a politicky uvedomelým kreténom rozdávali aj za boľševika. Ale ten výpredaj titulov za \"demokracie je hrôza. Potom sa nedivte, keď kreténi rozhodujú a ešte vačší kreténi vykonávajú. V prípade Marca nejde o to, že jeho mamička bola ***** teda pardón prostitútka. To jej určite nemôže brániť domáhať sa práv matky. Ale ten Vyšší súdny úradník hrubým spôsobom porušil zákon. Neoznámil škode 24 hodín dopredu výkon rozhodnutia. Hrubo porušil zákon. Okamžité vyhodenie zo súdu. Až potom budú u nás skutočné poriadky a dodržiavanie práva.
s.i.n. | 18-05-2016 19:11:26
o tomto dramatickom a vrcholne nechutnom príbehu som sa dozvedel ešte včera z blogu M. KOzelovej. Musím sa priznať, že som to nedokázal prečítať až do konca na jeden raz! Toľko emócií a hnevu vo mne vyvolal tento škandalózny príbeh. Jeho vývin sledujem počas dňa aj v médiách. Druhý krát som pocítil pohoršenie z opatrných vyjadrení oboch \"zainteresovaných\" ministrov, najmä p. ministra Richtera: \"...a pre zamestnancov do budúcnosti vypracuje metodické usmernenie.\" Namiesto, aby sme sa dočítali že sa osobne postará o to, aby sa takýto bezcitný diletant, ako inak, s právnickým vzdelaním, už nikdy nedostane do služieb štátnej správy. Jeho vyhadzov by bolo asi to najlepšie \"metodické usmernenie\"! Tu si môžete prečítať, čo p. vyšší súdny úradník napísal o sebe v motivačnom liste, pri uchádzaní sa o zamestnanie: https://www.google.com/url?sa=...
A že vraj chce byť sudcom.. Ešte sa niekto dokáže čudovať nad tým, prečo je u nás taká vymožitelnosť práva, ako ju poznáme?
MVMV | 18-05-2016 19:01:30
So všetkým, čo ste napísali plne súhlasím. Len to zovšeobecňovanie, že štátni úradníci sú neprofesionálni, mi je ako sa hovorí \"proti srsti\". Titulok mierne zavádza, keď v ňom hovoríte, kedy štát bude zamestnávať odborníkov. Štát zamestnáva aj odborníkov, ktorí sú odborníkmi na slovo vzatými, ale o tých sa asi nevie a nehovorí. Nič to však nemení na skutočnosti, že tento úkon štátneho úradníka bol vysoko neprofesionálny a neprípustný!
taký úradník | 18-05-2016 17:09:33
by sa mal podrobiť psychologickému amožno aj psychiatrickému vyšetreniu. A takýchto \"hajzlíkov\" je v štátnej správe určite stovky a stovky.
Registrovaný Monika Majková Monika Majková | 18-05-2016 15:00:18
Po vzhliadnutí videa mi bolo do plaču. Násilné správanie súdneho úradníka nemá obdoby. Marko si ponesie traumu do konca života a ostatné deti museli byť tiež v riadnom šoku a vystresované. Je mi ľúto chlapčeka, lebo život s matkou, ktorá odrazu po 7 rokoch prejavila o ňho záujem nebude mať ľahký.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign