Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

"je treba sa veľa učiť na strane verejných činiteľov, aby sa osvojili verejný záujem v prospech občana" - píšu "na tajnáša!!" z VÚC

Miloš MajkoDátum14. 09. 2017 19:51:11Témaobec Šintava
200

Súčasná doba je naozaj divná. Pretvárka všade, kde sa človek pozrie a čo je najhoršie, aj tam, kde majú otvorenosti  a slušnosti plné ústa. Minimálne pred voľbami.

Poslanec Obecného zastupiteľstva v Šintave   Ing. PhDr. Ján Šimulčík, PhD. v krátkom článku - skôr ozname občanom dal na vedomie, že obecný úrad vedený starostom obce a jej štatutárom Miroslavom Holičkom opätovne nezaradil do programu rokovania obecného zastupiteľstva niektoré body programu navrhnuté poslancom. Čítajte tu: http://www.seredonline.sk/clanky/opatovne-nezaradenie-poslaneckych-navrhov-do-programu-oz-v-sintave/

Niečo zaradila, no bez potrebných materiálov týkajúcich sa vysvetlenia problematiky nielen pre poslancov, ale aj občanov a obyvateľov obce.

Konkrétne napísal aj toto:

Obec zaradila do programu OZ bod „Prístavba a rekonštrukcia Zariadenia domova sociálnych služieb v Šintave“. V bode sa jedná o to, že VÚC Trnava chce na pozemku obce Šintava postaviť budovu ( v areáli jasle). Budova bude patriť VÚC a pozemok pod ňou obci Šintava.

Pod článočkom sa rozprúdila diskusia a poslanec Šimulčík pod svojim menom v diskusii informácie doplnil:

Ján Šimulčík | 13-09-2017 08:12:54 | Postavená budova by spojovala už existujúce budovy (nebola by samostatná). Akokoľvek by to bola cudzia budova na obecnom pozemku.
Jan Šimulčík, poslanec OZ

Medzičasom som do diskusie niekoľko viet napísal aj ja a reakcia na seba nenechala dlho čakať:

pre p.poslanca Šimulčíka | 13-09-2017 11:56:10 |
... p.poslanec predbieha skutočnosti a manipuluje verejnou mienkou, predmetom ďalšieho rokovania o nájomnej zmluve budú aj vzájomné vzťahy zostávajúceho vlastníka a nájomcu, na ktorých sa ani z jednej strany nechce nič meniť. Nájomný vzťah by mal byť korektným vzťahom dvoch verejno-právnych inštitúcií a mať aj túto úroveň, je treba sa veľa učiť na strane verejných činiteľov, aby sa osvojili verejný záujem v prospech občana - či už pri nakladaní s majetkom obce, či zachovaním poskytovania sociálnych služieb. DSS Šintava má záujem nielen pristaviť budovu, ale aj rekonštruovať existujúce budovy, zabudol ste tieto skutočnosti ľuďom vysvetliť, lebo o nich dobre viete.
 
Samozrejme na tom by nebolo nič zvláštne, keby práve táto anonymná  reakcia      pre p.poslanca Šimulčíka | 13-09-2017 11:56:10 |    nemala pôvod na Trnavskom VÚC , ktorého sa materiál predložený poslancom týka a teda keby nebola  anonymným dielom pravdepodobne niektorého z úradníkov  VÚC alebo občanmi volených zástupcov tejto samosprávy.
 
Poslanec Šimulčík nevediac odkiaľ anonymný príspevok pochádza napísal:
 
Ján Šimulčík | 13-09-2017 14:31:43 | …manipulátori sa zväčša nepodpisujú... 
Prečo nie sú zverejnené dokumenty k tomuto bodu? Poslanci dostali iba nákres novej budovy. Žiadne iné písomné podklady z VÚC k tejto veci nedostali. Prečo asi? A majú rozhodovať o tak dôležitej veci... Viac na zasadnutí OZ.
 
Spomínam si  hneď na niekoľko  volieb a vážnych sľubov občanom, na reči o transparentnosti tak rýchlo zabudnutej hneď po voľbách. Na spoločné sedenia s vedením VÚC ohľadom zmeny mediálnej politiky a spôsobov prezentácie  VÚC v médiách a hlavne v magazíne vydávanom asi za pol milióna Eur  pochádzajúcich z práce občanov  samosprávnym krajom. Reči, reči a reči...
 
Ale späť k príspevku. Ťažko povedať, kto  (poslanec alebo ja) takpovediac "tafil klinec po hlavičke", no z VÚC sa občania namiesto riadneho a uceleného vysvetlenia problematiky dočkali primitívneho konania v podobe anonymného útoku na poslanca  OZ Šimulčíka, ktorému nejde o nič iné, ako o tú všade omielanú transparentnosť - v praxi. Nielen v predvolebných sľuboch.
 
Tak to tu teda máme občania. Čím sa líši  váš obecný intelektuál od toho zo susednej dediny, mesta alebo od autora tohto anonymného príspevku?
A kto tu manipuluje verejnou mienkou? Poslanec Šimulčík, alebo anonym útočiaci na neho verejne z inštitúcie platenej nami občanmi a to ešte počas pracovnej doby?
 
Vo svojom príspevku anonym z VÚC  Trnava napísal: "je treba sa veľa učiť na strane verejných činiteľov, aby sa osvojili verejný záujem v prospech občana"
 
My sa vedenia  VÚC na postup samosprávneho kraja a anonymné útoky v diskusii na volených zástupcov obce Šintava  spýtame. Spýtame sa, či sú verejné anonymné útoky  zo strany  VÚC  "osvojením si verejného záujmu v prospech občana" o ktorom píše pisateľ. A budeme sa zaujímať aj o to, ako dlho a od koho sa k takémuto konaniu autor príspevku  - možno verejný činiteľ - učil.
 
Odpoveď  vedenia  VÚC uverejníme.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Pre anonym | 16-09-2017 15:30:26
Ano vazeny anonym,treba tomu poslancovi ukazat,ze nie on,ale vy mate dlhorocne skusenosti z manipulacie verejnej mienky,tak nech je ticho a pocuva vas ako si to chcete zariadit a aku mate predstavu. Ja to vsak vidim asi takto... blizia sa volby a pred kazdymi volbami sa rozpustaju vsetky financne rezervy. Robi sa to z viacerych dovodov. Jeden je ziskat zato nejake hlasy,lebo ved komu inemu ak nie tomu,co nam stedro nadelil z usetreneho,ale v konecnom dosledku spolocneho,co uz davno malo byt investovane,ale z taktickych dovodov nerozdelene. A dalsi dovod? Ak nevyhrame zabezpecime si nejaky mimoriadny prijem. Ze ako? Nainvestujeme do niecoho,z coho budu plynut stale nejake financne prostriedky do vlastneho vrecka. Ako sa to da? Jednoducho. Nainvestujem peniaze do niecoho napriklad do pristavby DSS a predtym si zabezpecim zmluvou prenajom tychto priestorov napriklad s VUC na najmenej 25 rokov a kseft moze zacat. Idealne este je,ak tuto pristavbu bude realizovat firma patriaca investorovi. Potom uz staci iba pozerat na bankove vypisy a tesit sa z narastajuceho konta. Preto p.anonym ta vasa reakcia na p.poslanca. asi ste nepocitali s tym,ze niekto bude proti a ze statutar obce vam to vsetko pekne nezariadi. Lenze to nevyslo i napriek vasim skusenostiam. Skuste to u ineho poslanca,mozno budete mat viacej stastia,alebo je nacase s takymi praktikami skoncit a odist do zabudnutia.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign