Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

"jako vždy jen osierat bez dúkazú" - systematicky útočí "diskutujúci sefl"

Miloš MajkoDátum28. 08. 2017 13:17:07TémaREDAKCIA

Už niekoľko krát sme sa v novinách venovali úrovni diskusie zo strany niektorých akože "diskutujúcich". Stále sú tu ľudia, ktorým nejde o konštruktívnu diskusiu a výmenu názorov k téme článku, ale jedine o systematické a cielené útočenie na médium diskusiu umožňujúce, na autorov článkov a jeho majiteľa. Niektorí dokonca pochopili, že slobodu danú občanom dokážu pomerne účinne použiť aj proti samotnému médiu a keď nič iné, tak spochybniť všetko okolo seba.  Postupom času sme sa naučili s takýmito ľuďmi do určitej miery žiť a pokiaľ je to možné, ich útoky prehliadať. Ivetka Tóthová sa zariadila blokovaním diskusie pod svojimi článkami, čo síce nie je cieľom média, no je to právom autora, ktoré stále rešpektujeme. 

Ja som sa rozhodol držať líniu nastúpenú pred 10 rokmi a diskusiu udržať dovtedy, pokým budem považovať tento spôsob za vhodný, resp. pre médium nie likvidačný.  Ide totiž o zachovanie idei, s ktorou bolo SOL zakladané. Zastávam totiž názor, že diskusia nie je vizitkou média, ale samotných diskutujúcich a priamo odráža úroveň a nálady ľudí žijúcich tam, kde má médium dosah.

Diskutujúci pod nickom "sefl" sa "ukázal"  pod viacerými článkami, no mimoriadne aktívny bol pod týmto spravodajským materiálom poblikovaným na  SOL:

5000 ľudí na proteste pred komplexom Bonaparte vystavilo vládnym politikom červenú kartu

Miloš MajkoDátum20. 06. 2016 23:43:33TémaAktuálne témy | Zobrazení: 4015 ×

Bratislava Dnešný protest asi 5000 občanov pred obytným luxusným komplexom Bonaparte v Bratislave určite nenechal predsedu vlády Róberta Fica kľudným. Prítomní rozčúlení občania skandovali "dosť bolo Fica, Fico do basy" a podobne. Na proteste vystúpilo niekoľko opozičných poslancov NRSR, ako Igor Matovič, Jozef Mihál, Richard Sulík, Ján Budaj, Peter Pčolinský, Daniel Lipšic a ďalší. Dav zúčastnených ľudí síce ostro kritizoval súčasnú vládnu moc, no správal sa kultivovane a nedošlo k žiadnym incidentom. Pred obytným komplexom Bonaparte stáli desiatky policajtov a poriadkové jednotky boli pripravené pre prípad výtržnosti aj v zálohe.

Tento protest nemá byť posledným a jeho účastníci požadujú minimálne odstúpenie Ministra vnútra SR Róberta Kaliňáka pre prepojenia v kauze Bašternák.

- - -

Toľko teda obsah čisto spravodajského článku o jednej z množstva demonštrácií pred komplexom Bonaparte v kauze predstaviteľov štátu  a podnikateľa Bašternáka.  Žiadne moje úvahy či názory. Len fakty, teda popis toho, čo sa na skutočne na proteste udialo.

Pod takýmto článkom očakávam vecnú diskusiu na tému samotnej kauzy, o premierovi krajiny, ministrovi vnútra, podnikateľovi Bašternákovi.

Sú však ľudia a nie je ich málo, komu nevyhovuje nielen kauza, ale ani médium o nej píšuce a samozrejme ani jeho vlastník.  Takíto ľudia následne neriešia nič obsiahnuté v článku, ale anonymne útočia na jeho autora a veľa krát naozaj odporným a ponižujúcim spôsobom aj klamstvami sa ho snažia znemožniť a pošpiniť jeho meno verejne.

Jedným z takýchto "diskutujúcich" je aj  anonym v médiu dlhodobo vystupujúci pod nickom  "sefl". Aj pod týmto článkom, ktorý v origináliu nájdete tu:

http://www.seredonline.sk/clanky/5000-ludi-na-proteste-pred-komplexom-bonaparte-vystavilo-vladnym-politikom-cervenu-kartu/

dokázal napísať tieto diskusné príspevky:

sefl
22-06-2016 00:36:05 pište objektivne a hlavne pravdu - né co zrovna vyhovuje Vám
sefl
22-06-2016 07:22:28  vymyslené všechno jsoudohady - vy píšete lži co druhý poví - treba dokazovat podvody a když nejsou dúkazy aspon jsem ticho - když dúkazy jsou treba jich použít a potrestat - toto je jenom štvaní lidí proti lidem - mám jiný názor a ten je nevyhovující pro Vás asi . PISTE PRAVDU ; víte že Matovič a spol ji má? NEVITE - TREBA DOKAZAT - KAZDYMU - I FICOVI -.
sefl
22-06-2016 21:53:12 konkrétne - pomaličku - predložil Matovič dúkazy Vám nebo kde sú v skutočnosti; jenom reči a reči - jenom o nich mluví a VY píšete
sefl
23-06-2016 08:04:46 strašne jednoduché - píšete jaké dúkazy - no prece ty které má Matovič o zlodejích a které Fico chrání - mám na mysli ty ,které ste tuším videl a nich píšete - strašne jednoduché --- zase jenom bla bla bla bla obvinovat ,osýrat a pod.a zase jenom bla bla bla bla už roky kolem dokola - tuším Vaša srdcová záležitost
sefl
23-06-2016 10:22:12 jaké frázy - to Matovič omýla to isté kolem dokola bez dúkazú už nekolik let - A Vy nechcete zase diskutovat s tými co nezdílají Vaše názory a nesympatizují s opozíciou.V tom je celý pes zakopanej .
sefl
23-06-2016 13:39:15 nestojím o hlubší diskusi s Vámi ,je mi to pod úroven - jenom obnažuji Vaši mediálnu objektivitu - Vaše slova co máte s tým co hovoril Matovič a kdokolvek iný si múžete nasypat na hlavu ;to trefné slovíčko je pre Vás velmi výstižné
sefl
25-06-2016 09:19:33 argumenty sa dají vymyslet - neuzákonenou frázou SVOBODA SLOVA se dá zmanipulovat všechno - novinár má psát jenom pra vdu a ne co jedna babka hovorila - to je mediálna etika - když nevím pravdu tak jsem ticho
sefl
25-06-2016 15:27:23 nebudu ticho - ukažte dúkazy o tom co Matovič hovorí treba o Ficovi a když je nemáte proč o tom píšete ; když je má Matovič tak už by bolo na čase je zverejnit nebo když je nemá tak atˇdrží hubu
sefl
26-06-2016 00:04:13 pán MAJKO nekdo Vám poví lži a VY to označíte za demokratickú svobodu slova ? - to je mi paráda - moji osobu chudák neurazí
sefl
26-06-2016 08:52:48 svoboda slova ? jenom pro nekoho, dopídit se pravdy znamená žekdyž dojdou argumenty tak Vám sproste vynadají a nakonec Vám zrušej komentár ; praktiky bývalého režimu vyhovují ?????
sefl
04-07-2016 09:01:56 je tu autorita ,která rozhodne co se zverejní protože má takéto možnosti - pravidla jsou ; jaké které Vám vyhovujú - je ale ponižující pro Vaše vlastní ego mazat príspevok v kterém nebylo napsané žádné jméno - neprávem obvinit,kritizovat druhýho co má jiný názor než VY je asi ta Vaše elementární slušnost - dotyčný dobre ví komu jsou tyto rádky psané - dotyčný nemá rád pravdu - - - má , ale jen tu svoji,která vyhovuje

- - -

Pod ďalším z článkov tento istý diskutujúci napísal toto: 

sefl
25-11-2016 10:43:17 myslím si,že se vyjadril ješte docela slušne - povedal,že nekterý novinári za prvé a za druhé mít tu moc já nekterý by už nepsali vúbec - /údajne;je to naozaj/údajne;niekto to povedal/ trefená husa gágá že ??????
sefl
25-11-2016 23:43:41 keby; údajne; pravdepodobne; počul som; čítal som; zaručené a pravdivé; - smutné myslenie lituju Vás
sefl
26-11-2016 17:28:22 lovák vždy zústane lovákom - nikdy se nepoučí - na poliklinice a odborníci - múžu se ti vysmát vy odborník na myslenie

a pod iným toto:

sefl
21-11-2016 19:40:44 jaký škandál - jedna babka povídala - když pracovala byla ticho; teraz rozpráva - treba dokázat a když je to pravda tak potrestat - nebo zase údajne ??????? jako vždy jen osierat bez dúkazú

- - -

Bolo by možné vyberať ďalšie príspevky pod ďalšími článkami. Nemá to však zmysel. Všetky sú v podstate o tom istom. Primitívne útoky na autora článku, prípadne médium.

Ak by diskutujúci mal pravdu, nemal by som proti  obsahu príspevkov nič.  Každý z nich prečítaný samostatne vlastne ani veľa nepovie, snáď u menej vnímavých jedincov maximálne vyvolá pocit nespokojného občana druhej strany názorovej platformy, ako boli účastníci protestu, prípadne pod iným článkom jednoducho nesúhlas s jeho obsahom.  Keď si však čitateľ prečíta aspoň niekoľko príspevkov tohto diskutujúceho v kontexte  zistí, že mu vlastne ani tak nejde o samotnú kauzu, či obsah článku a už vôbec nie o diskusiu k téme. Cieľom jeho príspevkov je spochybnenie média a osoby jeho majiteľa. A to je problém.

Nepomáha snaha v diskusii vysvetliť fakty  a nemá zmysel ani upozorňovanie na  porušovanie pravidiel diskusie. Dokonca nepomohlo ani zmazanie dvoch či troch príspevkov po výzve, aby diskutujúci s útokmi na médium skončil.

Či sa jedná o frustráciu jedinca alebo diagnózu, nie je podstatné a neprináleží nám skúmať to. Faktom je, že útoky tohto diskutujúceho (a nielen jeho) pri niektorých témach presahujú únosnú hranicu. Blížia sa voľby do VÚC a o rok voľby komunálne. Zo skúseností vieme, že hlavne v tomto čase sa individuá ako "diskutujúci  sefl"  objavujú v oveľa väčšom nasadení a cielene bez argumentov sa snažia útočiť nielen na médium a jeho majiteľa, ale prakticky na všetko a každého, kto takpovediac nejde niektorým ľuďom po ruke.

Život je krátky a nik z nás necíti potrebu týmto ľuďom vysvetlovať, že ich demokracia a sloboda slova končí tam, kde začína demokracia a sloboda slova ostatných diskutujúcich a že v médiu musia rešpektovať autoritu v médiu nesúcu zodpovednosť nielen právnu, ale aj finančnú. Preto diskutujúci typu "sefl" budú podľa uváženia aktuálneho admina eliminovaní a to bez akéhokoľvek vysvetľovania. Cieľom  slobodnej diskusie je posúvanie vecí dopredu a nie umožnenie diskusie spamovať neprimeranými útokmi na jednotlivcov, médium, či autorov píšúcich pod svojim menom. Aj v demokracii musia byť šance  na ochranu mena, cti a súkromia v rámci možností vyrovnané  a tam, kde to dlhodobo jedinec nechápe, musí zasiahnuť ten, kto na vymoženie práva zasiahnuť má možnosť.

- - -

Pre diskutujúceho vystupujúceho pod nickom "sefl":

Vo svojich príspevkoch týkajúcich sa protestov v kauze Bašternák ste uviedli aj toto: vymyslené všechno jsoudohady - vy píšete lži co druhý poví, PISTE PRAVDU, jenom reči a reči - jenom o nich mluví a VY píšete, zase jenom bla bla bla bla obvinovat ,osýrat a pod.a zase jenom bla bla bla bla už roky kolem dokola - tuším Vaša srdcová záležitost, novinár má psát jenom pra vdu a ne co jedna babka hovorila - to je mediálna etika - když nevím pravdu tak jsem ticho, neprávem obvinit,kritizovat druhýho co má jiný názor než VY je asi ta Vaše elementární slušnost a ešte veľa nezmyslov.

Dovolím si citovať medializované informácie z vývoja kauzy Bašternák: 

Vyšetrovanie sa týka prípadu podozrivých prevodov luxusných bytov v Bratislave z roku 2012, na ktoré mali nadväzovať fiktívne miliónové odpočty dane z pridanej hodnoty v Bašternákovej firme.

Za 7 bytov mala Bašternákova firma BL202 zaplatiť podľa preverovania polície v hotovosti takmer 12 miliónov eur. Následne požiadala štát o vrátenie DPH vo výške skoro 2 milióny eur. Na začiatku "obchodu" nemusel mať aktér obchodu teoreticky okrem faktúr nič, na konci prevodu a vratke DPH si za peniaze štátu mohol pokojne kúpiť 7 takýchto bytov a zostalo by mu ešte zhruba 500.000 Eur v hotovosti.

"Dňa 17.03.2017 vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru vzniesol obvinenie osobe L. B. za zločin neodvedenia dane a poistného," povedal policajný hovorca Martin Wäldl.

Po mesiacoch vyšetrovania mal Bašternák vo štvrtok pred vyšetrovateľom vyjadriť účinnú ľútosť. Znamenalo by to, že priznáva krátenie dane, dodatočne dlh na dani uhradí a tým si zabezpečí beztrestnosť.

- - -

Týmto doznaním sa priamo Bašternáka je jednoznačne a nespochybniteľne potvrdené, že protestujúci občania, ale aj politici na špinavosti okolo komplexu BONAPARTE upozorňujúci, mali pravdu. Ľudia nebránili svoje vlastné peniaze, ale verejné finančné zdroje, teda peniaze nás všetkých.

Takže pán diskutujúci "sefl" ste vedľa, ako nakoniec prakticky  vo všetkých Vašich príspevkoch. Nerobíte nič iné, iba zneužívate slobodnú diskusiu na SOL a  bezdôvodne systematicky útočíte na médium, autorov článkov  a majiteľa média. Vo svojich príspevkoch ste ho niekoľko krát verejne obvinili z písania neprávd, obviňovania, osierania a pod.

Pod Vašim posledným príspevkom s textom:

sefl
21-08-2017 21:32:20 napíšeš-li svúj názor nebo príspevek do tohoto plátku tak ti ho samozrejme zkontroluje sám majitel a s urážkami ti ho možno zverejní;když nemá argumenty tak se príspevek vymaže že pán majitel? vícekrát se mi to už stalo - internetové noviny Sered On Line nejsou objektivní a píše se tu jen to co vyhovuje majiteli a hlavne politická situace se zkresluje jak vyhovuje "       Vami uverejnenom pod článkom:  "ako Štátna bezpečnosť kontrolovala poštu" - ÚPN, som Vás požiadal o konkretizovanie Vašich tvrdení, čo sa nestalo.

"sefl" napísali ste: - smutné myslenie lituju Vás. Ja Vás neľutujem, trvám však na tom, že za svoje konanie sa musíte zodpovedať.

Keďže Vaše konanie je dlhodobé,  systematické  a prekročilo mieru tolerancie a svojimi verejne napísanými výrokmi  poškodzujete meno nielen autorov článkov, ale aj majiteľa média a médium ako také, dávam Vám možnosť do   05.09. 2017  12:00  hodiny kontaktovať ma telefonicky na tel. čísle  0907 277 777  alebo e-mailom na:  majko@majko.sk  s tým, že dohodneme spôsob verejného ospravedlnenia za Vaše verejne prezentované tvrdenia.

Ak ku kontaktu z Vašej strany nepríde, vykonám všetky potrebné právne kroky k zabezpečeniu dôkazov a vymoženia ochrany právnou cestou.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Halo | 29-08-2017 14:09:42
Ja zase vidim,že sa nejak zvlášť neodlišuje od väčšiny príspevkov,akurát si zobral na mušku p.Majka.
Lolo | 29-08-2017 10:58:56
Sefl je anonymný tragéd. Myslím si, že ešte aj tú prezývku si zle napísal.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign