Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Ignoruje primátor Tomčányi právo občanov na informácie?

159

Na základe závažných zistení hlavnej kontrolórky  týkajúcich sa nezákonného stavu v MsBP, teda v spoločnosti  na 100% vlastnenej Mestom Sereď (občanmi)  a zvláštneho prístupu primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho na mimoplánovom zasadaní  MsZ smerujúceho k pokusom o legalizíáciu nezákonného stavu, som v mene  SOL včera primátorovi Tomčányimu na podateľni MsÚ odovzdal ďalší list - verejnú výzvu na jeho  účasť v diskusii s občanmi  v médiu, ktoré ako jediné počas 4 rokov (teda od vzniku kauzy)  o kauze píše a podrobne sa jej venuje.

Pripomíname, že na obdobný list zo dňa  12.10.2017 primátor Tomčányi ani len nereagoval.

Text listu - výzvy:

V Seredi,  dňa 19. októbra 2017

Vážený pán primátor Ing. Martin Tomčányi,

Dňa 12. októbra 2017 sme Vás verejne vyzvali k vyjadreniu sa obyvateľom mesta, občanom a voličom vo veci závažných zistení kontrolórky Dr. Zuzany Horváthovej v nakladaní s majetkom mesta, ktorého ste Vy štatutárom.

Na včerajšom mimoplánovom rokovaní MsZ vyšli na povrch ďalšie mimoriadne závažné skutočnosti, k porušeniu zákonov sa verejne priznal aj konateľ MsBP Martin Káčer. Jeho protizákonné konanie ste potvrdili aj Vy osobne vrátane poslancov MsZ.

Pán primátor Tomčányi, pripomíname Vám, že na stav v MsBP a všeobecne o veciach týkajúcich sa prenájmu tepelného hospodárstva mesta súkromnej firme 4 roky upozorňujeme verejne v našom médiu a aj Vy osobne ste po celú túto dobu konanie konateľa Káčera obhajovali.

Pán primátor Tomčányi, poslanec MsZ JUDr. Michal Irsák, ktorého bez nadsázky môžeme považovať za právnu autoritu, vo svojom asi 10-minútovom verejnom vystúpení myslíme si že dostatočne zrozumiteľne pomenoval súčasný stav v mestskej spoločnosti.

Z uvedeného musí byť už aj úplnému právnemu analfabetovi zrejmé, že ďalšie utajovanie a obhajovanie čohokoľvek týkajúceho sa predmetných zmlúv a vlastne čohokoľvek týkajúceho sa predmetnej kauzy je neúnosné a to nielen vo vzťahu k Vám ako štatutárovi mesta a pozícii, ktorú zastávate v predmetnej spoločnosti, ale aj obyvateľov aj občanov, ktorí Vám dali vo voľbách dôveru, funkciu a príslušnú zodpovednosť.

Pán primátor Ing. Martin Tomčányi, z uvedených dôvodov Vás týmto opätovne vo verejnom záujme a teda verejne vyzývame k účasti na verejnej diskusii týkajúcej sa predmetnej problematiky v médiu Seredonline.sk, teda tam, kde 4 roky systematicky na v súčasnosti už potvrdený zúfalý stav mestskej spoločnosti upozorňujeme.

Ako sme uviedli už v predchádzajúcom liste diskusia sa bude konať po 4. novembri 2017, teda po voľbách do VÚC, aby sme vopred vylúčili možnosť spájať túto mimoriadne vážnu kauzu mesta s kandidatúrou kohokoľvek vo voľbách, ktoré budú zhruba o dva týždne.

Pán primátor Tomčányi, žiadame Vás o zaujatie písomného stanoviska k našim verejným výzvam a potvrdenie alebo odmietnutie Vašej účasti na pripravovanej diskusii.

S úctou za Seredonline.sk

Miloš Majko

- - -

Ignoruje primátor Tomčányi právo občanov na informácie? Primátor dodnes neodpovedal na niekoľko listov a dokonca ani tam, kde sa k tomu písomne a verejne zaviazal.


Priložené súbory k článku:Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 28-11-2017 10:20:02
Viac ako mesiac lezi primnatorovi mesta Sered Tomcanyimu na stole verejna vyzva, aby obcanom a obyvatelom mesta VEREJNE VYSVETLIT, ako za jeho uradovania je konkretnymi osobami nakladane s majetkom mesta.

Dodnes obyvatelia NEpoznaju stanovisko voleneho zastupcu a statutara mesta o tak zavanym veciam, ako je NAKLADANIE S MESTSKYM MAJETKOM, rucenie majetkom mesta (aj majetok s.r.o. kde je na 100% vlastnik mesto, je v konecnom dosledku majetkom mesta), nezakonny stav v mestskej spolocnosti, kde je zodpovednou osobou prave on.

Co primator pred obyvatelmi taji, ked nie je ochotny a schopny ani len reagovat na pisomnu vyzvu riadne dorucenu do podatelne uradu?
gulak | 20-11-2017 08:35:17
Aky je dovod,že nereaguje..že ma všetko na haku
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 20-11-2017 07:26:22
O tri dni uplynu 2 mesiace od verejnej vyzvy pisomne dorucenej primatorovi mesta Sered Ing. Martinovi Tomcanyimu vo veci ucasti na verejnej diskusii pre obyvatelov mesta a obcanov k nezakonnemu stavu v mestskej spolocnosti a k nezakonnemu nakladaniu s majetkom mesta.

Primator nereaguje ani na pisomne vyzvy a evidentne sa boji sadnut si pred kameru a odpovedat na otazky obcanov, ako z pozicie statutara mesta chrani jeho majetok a ako kontroluje nakladanie s nim.

Aky ma dovod na obavy? Je snad nieco, co nevie, alebo nemoze obcanom vysvetlit?
Dadula | 26-10-2017 11:04:21
Neviem kto sa zblaznil ale cely rok sa apelovalo na ryhu na zeleznicnom moste a ako na just ked smeruje na cintorim spusta aut dnes sa to robilo.chore na hlavu paaaani.

Pavol Kurbel | 25-10-2017 07:30:56
Keďže zmluvy podľa zákona v skutočnosti nevznilkli, došlo k bezdôvodnému plneniu, čiže obohacovaniu sa jednotlivých subjektov a to znamená, že každá strana musí vrátiť to čo podľa nevzniknutej zmluvy získala od druhej strany. Tomčányi tvrdil že to už riešia právnici. A či je normálne, že ručíme cudzej firme našim majetkom za jej úvery? Odpovedzte si sám, či by ste svojim bytom, alebo domom išiel ručiť niekomu za úver, čo vám ráno zazvoní pri dverách a požiada vás, aby ste s ním išli do banky, lebo si potrebuje zobrať úver.
prePavol Kurbel | 25-10-2017 07:22:47
p.Kurbel,zaujímalo by ma čo bude s tými úvermi keď sa preukázalo v správe kontrolórky že sú neplatné zmluvy s Energetikou a ako hovoríte za úvery Energetiky ručíme my a to našim majetkom -je to normálny stav?
Pavol Kurbel | 24-10-2017 22:26:19
pre seredanka
Nerozumela ste tomu správne
Budova kotolne bola založená za úver, ktorý si brala Energetika Sereď. To znamená, že my sme našim majetkom to znamená budovou našej kotolne ručili banke za cudzí úver. A to, že sa jeden úver nahrádzal druhým úverom tiež nebolo len tak. Znížili sme ručenie banke, aby sme mali čím ručiť za cudzí úver.Myslím, že je lepšie ručiť banke svojim majetkom za svoj úver, ako svojim majetkom za cudzí úver.
zvedavý | 24-10-2017 14:00:38
pre obyvatel 1
konatel p. Kacer bol v priamom prenose usvedceny ze klame a nasi poslanci su proti kontrole, alebo sa zdrzia hlasovania-naco tam sedia ked namaju svoj nazor -to nie su zastupcovia ludu, prec s nimi!!!!!!
obyvatel 1 | 24-10-2017 11:15:37
Ako si moze dovolit preuverovavat ci menit ci zakladat uvery ci majetok niekto kto ma nejasne pozadie ci dokonca v jeho pozadi su nejasne vlastnicke vzťahy ci krachujuce firmy ci firmy v likvidacii. Toto su vazne veci o ktorych by mali zasadne vediet a hlavne o nich rozhodovat jedine poslanecky zbor. A nie len nastrceny konatel ci len primator. Upozornujem ze to nie je majetok primatora ci jeho nastrceneho konatela ale je to majetok celeho mesta teda majetok nas vsetkych. A je teda na mieste aby o nasom majetku rozhodovali nasi zastupcovia teda poslanci.
sereďanka | 24-10-2017 10:10:35
(bez súhlasu poslancov založiť majetok,...., a ešte sa uvidí, čo všetko výjde na svetlo)
Ak som to správne pochopila, tak išlo o preúverovanie sa do inej banky a majetok sa práveže oddĺžil. Ostala založená už len kotoľňa. Potom tam mal byť teda aký súhlas poslancov?
ignorácia | 23-10-2017 16:37:08
Žiaľ, ale je to v celom našom tzv.právnom štáte. Keď si to dovolia tam tí hore, tak si títo naši dole myslia, že aj oni si to môžu dovoliť. Ktorý minister niesol následky za prefrajmočené obrovské milióny ? Keby sa spočítalo, koľko bolo po revolúcii rozkradnutého majetku, koľko rozpredaného a k tomu pripočítali dlhy ktoré vlády urobili, boli by sme asi najbohatšou krajinou. A kde sa podeli peniaze za splatené dlhy od iných krajín?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-10-2017 21:39:22
king_kong | 22-10-2017 21:37:25 | - stalo sa, pred uverejnenim na SOL bolo odovzdane osobne do podatelne uradu. Vid foto.
king_kong | 22-10-2017 21:37:25
takáto výzva cez súkromný seredonline nemá význam a je bezpredmetná .. on povie že to nečíta ... ani nemusí
king_kong | 22-10-2017 21:35:48
verejne vyzývate martina tomčányho na vyjadrenie ? veď mu tam šupnite písomne do podateľne .. alebo mu šupnite 211-ku e-mailom .. alebo to duplikujte či pošlite všetko .. aj tam . aj tam.. nech sa celé vedenie pos*rinká
Anony | 22-10-2017 10:57:09
Aby to neskončilo tak ako nástenkový tender. Biely koník do basy a skutočný vinník si bude užívať nakradnuté.
áno ignoruje | 22-10-2017 10:32:18
Ale nielen to, on ignoruje aj plnenie si svojich povinností voči zákonu a mestskému zastupiteľstvu (bez súhlasu poslancov založiť majetok,...., a ešte sa uvidí, čo všetko výjde na svetlo)
uvidíme | 21-10-2017 19:45:03
Zasial ako zasial,len ci urodu nebude konzumovat v base. Podla toho co tu je zdokumentovane a zatial dostupne si to aj zasluzi lebo takto zmenezovat mesto a obyvatelov o majetok, stratou kontroly nad nim a výnosy z neho zmenezovat do neznama, tak si ine ani nezasluzi.
Marek Sladký | 21-10-2017 19:11:21
Pre S. I. N - to by bolo pre neho vykúpenie. Nech si pokosi to čo zasial.
s.i.n. | 21-10-2017 15:31:42
Primátor M.T. má ešte jednu možnosť, ako si aspoň trochu zachovať tvár tak, aby nemusel chodiť zakrátko po kanáloch. VZDAŤ SA POSTU PRIMáTORA!!
obyvatel 1 | 20-10-2017 09:45:27
Myslím ze dost jasne na poslednom mimoriadnom zastupitelstve pan poslanec JUDr. Irsak presne pomenoval akou diagnozou je postihnute vedenie mesta na čele s primatorom.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign