Videá

FK Spišská Nová Ves - ŠKF Sereď 0:0

Igor LehockýDátum02. 04. 2017 13:52:45TémaFutbal
63

V sobotu, 1.4.2017 o 16.00 hod. pre ŠKF Sereď pokračovala futbalová 2.liga v jej nadstavbovej časti 1.kolom a v ranných hodinách sereďania nabrali smer Spišská Nová Ves. Podľa nastavených rozhodnutí SFZ by tento zápas mal byť 19.kolom 2.ligy preto, lebo nekompletná 2.liga v skupine východ sa v základnej časti odohrala iba s 10.timi mužstvami v 18. kolách ale napriek tomu postup do nadstavby bol určený pre 6 mužstiev, úplne v duchu „vyváženej spravodlivosti“ tak ako v skupine západ, kde tuhý boj o postup do nadstavby odohralo kompletných 12 klubov 2.ligy v 22. kolách. Tvrdiť dnes, že 2.liga pre ŠKF pokračuje 19.kolom je blud ktorého sa držať by nebolo dobré, preto radšej zostaneme pri tom že sa začala nadstavbová časť o postup do najvyššej súťaže 1. kolom.

Domáci FK Spišská Nová Ves po odohratí základnej časti v skupine východ obsadila 5.miesto s 27.bodmi a skóre 34:33, ŠKF bola na tom z tohto pohľadu nepomerne lepšie a aj po odčítaní bodov a gólov s 33.bodmi a skóre 38:18 bola pred včerajším zápasom papierový favorit.

Bežala 7.minuta prvého polčasu a v poznámkach mám zapísané, že sereďania v úvodných minútach boli častejšie na lopte a na polovici domácich ale centre do šestnástky domácich zostávali bez zakončenia, nebolo to ono. Asi od 10.minuty domáci hru zrovnali a vznikol prvý náznak šance FK, keď po kolmiciach stredom ihriska dostal peknú loptu za obranu hostí na ľavom krídle Zekucia, už v šestnástke hostí sa pokúšal uvoľniť ale vracajúci sa Laura mu loptu vypichol na roh. V 16.minute dlhý nepriamy kop domácich v šestnástke hostí zakončoval hlavou z 9m Boroš ale našťastie do miesta kde stál pripravený Šalka v bráne ŠKF. V 19.minute aktivitu Krča vľavo v šestnástke hostí hlavný rozhodca zastavil odpískaním proti ŠKF za simulovanie faulu ktorý si pýtal Krč už vo vnútri šestnástky. V 21.minute nebezpečnú strelu Sirku z 19m boxoval Šalka a o minútu nato v šestnástke hostí z 10m našťastie pre hostí nezakončil akciu domácich Zekucia ktorý netrafil loptu po prihrávke z pravej strany. V 25.minute rýchlu akciu domácich po ľavom krídle a centri Botvynnyka pred päťku zakončoval hlavou Kanu ale v záklone a lopta zo 6m išla slabo nad. Zraneného Lauru v 29.minute striedal Jackuliak a prvú žltú po úplne bežnom zákroku na Sirku nezmyselne ťahal hlavný rozhodca pre kapitána hostí Mečiara v 35.minute, ktorá zároveň bude znamenať stopku na jeden zápas. V 39.minute z domácich žltú za faul videl aj Kováč a v 41.minute domáceho Zekuciu striedal Slejzák. V 42.minute evidujem prvý strelecký pokus hostí, keď rýchlu kontru hostí po pravom krídle zakončoval nikým neatakovaný Mikinič zo 17m tesne nad, škoda. V 45.minute v ľavo v šestnástke domácich pri bránkovej čiare zabojoval o loptu Mečiar, potiahol ju k päťke a prudký center po zemi na opačnú stranu v sklze dobiehal Mikinič ale z uhla bránu prestrelil. Prvých 45.minút sa podobal na futbalový odvar, úvod a záver polčasu patril sereďanom, asi prostredných 15 minút zase domácim, ale inak očakávaný kvalitný súboj západu a východu sa nekonal, domáci hráči ktorí sa javili na pohľad vekovo na 30 a viac neboli žiadne rýchlostné tipy ale o to viac vynikali po technickej stránke, vnútili súperovi ich spôsob pomalšej hry na presné prihrávky, sereďania sa úplne prispôsobili a futbal bez tempa, plynulých akcií a gólových šancí nemohol nikoho z divákov baviť. Boli momenty keď som sa pristihol že sa vnútorne smejem lebo  najrýchlejším hráčom na ihrisku by v určitých úsekoch hry bol náš chodec Matej Tóth.

Prvých 45.minút by sa mohlo v kľude kvalifikovať niečo ako oťukávanie a pomalé testovanie jeden druhého s vierou, že druhých 45.minút to hráči predsa len trošku viac rozbalia a futbal bude baviť. V 49.minute sereďania po pravom krídle cez Jackuliaka vnikli až do šestnástky domácich, Loduha dostal dobrú loptu domáci ho v šestnástke nedokázali zastaviť ale strelecký pokus z uhla z 9m Huszárik so šťastím v páde chytil a to bola najväčšia šanca hostí. Ďalší záznam mám až v 68.minute, keď domáci rozbehli peknú akciu cez Kanua, ten pekne vysunul na pravom krídle Slejzáka a jeho center do šestnástky Čekovský v súboji s Djiby Ba hlavou ďaleko minul bránu hostí. Ďalšiu poznámku mám z 80.minuty kedy sa lopta kostrbato dostávala v šestnástke domácich na Moronga vľavo na hranici päťky, vybiehajúci brankár loptu minul ale to isté urobil aj Morong a bolo po náznaku šanci. Žiaľ, ďalší záznam o niečom čo by mohlo zaujímať vo svojich poznámkach nemám, okrem toho že v 56. a 60.minute domáci Kanu a Adekuoroye videli žlté karty za fauly na Moronga a Mečiara a striedania v 63.,67. a 71.minute a inak hromada nepresných prihrávok končiacich v aute, kúskovanie futbalu a nervózne pokyny trénera ŠKF, ktorého bolo počuť možno ešte aj v meste. V 88.minute v ŠKF ešte Mikiniča vystriedal Paukner ale nič zaujímavé sa už na ihrisku neodohralo. Niektorí diváci na hlavnej tribúne to vzdali už v 85.minute a viacerí odchádzali lebo správne odhadli že gól na prvého apríla v Spišskej Novej Vsi by bol ťažký sci-fi.

Zápas sledovalo 844 platiacich divákov, ktorí sa v tichosti po skončení zápasu vytrácali zo štadióna, nebolo o čom vzrušene debatovať a rozoberať alebo aj byť spokojný. Asi najpríjemnejším zážitkom pre mňa osobne zo včerajšieho štadióna v Spišskej Novej Vsi bol úvodný vstup miestneho hlásateľa, asi postaršieho pána, pred začiatkom zápasu ktorý veľmi prívetivým až básnickým hlasom veľmi poctivo uviedol ŠKF Sereď pre domácich divákov vo všetkých zásadných štatistikách a k osobe asistenta trénera Ľubomíra Moravčíka s gráciou a nadšením vyrozprával takmer jeho kompletnú hráčsku kariéru v jednotlivých kluboch až do ukončenia jeho futbalovej kariéry. A musím povedať že sa to počúvalo niekoľko minút veľmi dobre, lebo celkom určite to bol prejav veľkej úcty k osobe Ľubomíra Moravčíka, ktorý pre staršie ročníky za svoje pôsobenie v bývalom Československu a v zahraničí zostane navždy našou futbalovou legendou. Ďalších 90.minút na miestnom štadióne už bola iná káva, hosťom sa nepodarilo potvrdiť úlohu papierového favorita, 5 streleckých pokusov a jeden zblokovaný nemôže mať známku kvality, sereďania nezúžitkovali ani 9 rohových kopov a pár štandardiek z nepriamych kopov, včera to proste nešlo. Na druhej strane možno povedať, že domácich do žiadnej gólovej šance nepustili, trojica obrancov okolo Djibyho Ba a defenzíva ako taká odviedla svoj štandardne veľmi dobrý výkon ku ktorému sa pridal aj Mikinič a náznaky dobrých akcií spišiakov končievali veľmi nepresnými streleckými pokusmi z pred šestnástky najmä z kopačky Kanuho. Konečný futbalový výsledok 0:0 je vždy o ničom, ale jeden bod pre domácich a hostí bol asi veľmi „štedrou odmenou“ futbalového boha, ktorý pre PN kvôli bolesti očí a hlavy nebol včera v Spišskej Novej Vsi ale pri pohľade na prvoaprílové výsledky nebol ani na štadiónoch vo Zvolene a Nitre. Aj taký vie byť futbal.

Zostavy -  domáci: R.Huszárik -  F.Palutka, R.Boroš, K.Sedláček(K), R.Botvynnyk(63.T.Baranyi), B.O.Adekuoroye, R.Sirko(41.D.Slejzák), L.Kováč(67.T.Šoltés), W.U.Kanu, K.Zekucia, T.Čekovský

- hostia: M.Šalka -  M.Dubeň, M.Mečiar(K), T.Mikinič(88.M.Paukner), J.Krč(71.N.Jankto), Ľ.Laura(29.M.Jackuliak), M.Loduha, A.Kmeť, A.Morong, D.Ventura, T.D.Ba

ŽK: 39. L.Kováč, 56.W.U.Kanu, 60.B.O.Adekuoroye – 35.M.Mečiar

Strely     na bránu – 2 – 2

mimo bránu – 7 – 3

zblokované – 2 – 1