Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Expedícia BALKÁN 2014 - zážitok na celý život

200

Pondelok  03:30 hodina ranná  a my v Komárome prechádzame štátnu hranicu Slovenskej republiky. Vraciame sa z expedície  BALKÁN 2014.

Vyrazili sme 07. júla  2014 o 03.00 hodine ráno a cez Maďarsko  (diaľnicou na  Szeged)  sme prešli do Srbska. Mestá  Novi Sad, Beograd - to najdôležitejšie, čo sme mohli na hlavnej trase cez Srbsko vidieť. Následky vojny na Balkáne sú ešte stále viditeľné. Ubytovávame sa po prvých  800 km v Leskovaci.

Ďalší deň pokračujeme smerom späť na  Niš a následne pomerne  významným hraničným prechodom prechádzame do Kosova. Z Kosova máme vážne obavy. V prvom rade my,  Slováci   asi veľmi vyskakovat v tejto krajine nemôžeme, lebo  SR neuznala Republiku Kosovo.  A vážne výstrahy voči návšteve tejto krajiny som si vypočul nielen od  Slovákov, ale aj Srbov  už po ceste.

"Si blázon ísť do Kosova s rodinou. Ženu ti znásilnia a dieťa ukradnú a rozoberú na orgány. A do Mitrovice? To už naozaj nie si normálny? To je jasná a čistá samovražda. Keď už, tak len do srbskej časti a určite nie po zotmení. Určite nevkroč cez most do albánskej časti mesta!! ..."  Takýchto a podobných výstrah som si vypočul fakt veľa.  Situáciu som teda nepodceňoval, no reči som zároveň bral s rezervou. Môžu byť tendenčné a vychádzajúce hlavne len z počutia.

Prvý dojem  za hranicami výborný. Priština - centrom veľmi neoslnila. Parkujeme priamo na námestí neďaleko od plechového monumentu s nápisom  NEWBORN. Robíme fotografie, filmujeme a zháňame niekoľko suvenírov. Nakoľko nefajčím, mi je zapalovač vo vizuáli  Kosova dosť zbytočný, no veľa suvenírov sa zohnať nedá. Najlepšie obišla Monika, ktorej Denisko kúpil štýlový šál. Už len  začať fandiť miestnemu futbalovému mužstvu a uvítať ho v Seredi. ;-)

Odchádzame do obávanej Mitrovice, kde  nás navigácia  pre istotu doviedla presne k Mitrovica Bridge a ako inak - do albánskej časti. Navečerali sme sa a fotografie na svetoznámom Mitrovica Bridge pri obrnených transportéroch ozbrojených zložiek  KFOR - most strážia a Srbov od Albáncov oddeľujú  talianski Karabinieri.

V Mitrovici sme prenocovali. Na ďalší deň znovu most - má svoje čaro a fakt historicky ide o priestor, ktorý delí asi ťažko zmieriteľné národnosti.

Smerujeme do Macedónie. Navigácia nás v Skopje doviedla do úplného centra mesta. Vidíme všetko dôležité z mesta a prezeráme si aj múzeum Matky Terezy. Na noc odchádzame smerom na Albánsko.

Únava urobila svoje. Ďalšiu noc sme strávili na diaľnici  - benzínky  ruskej spoločnosti  Lukoil sú moderné a majú luxusné motely. Na našej ceste najdrahšie ubytovanie. No nevieme ako dlho pôjdeme na miesto dlhšej prestávky v Albánsku a čo nás po ceste čaká, tak kľudná noc pomôže.

Do Albánska vchádzame cez hraničný prechod vysoko v horách. Inak, tie hory naozaj stoja za to. Tu vidíme aj prvú a poslednú dopravnú nehodu počas celej cesty. Dodávka otočená na boku za zákrutou. V daždi a na tak kľukatej ceste sa ani nečudujeme.

Zastavujeme v prvom naozaj peknom motoreste v naozaj úžasnom prostredí. Dávame si espresso a platíme za neho v prepočte asi 50 Centov. Kvalita pressa neporovnateľná s tou v našich kaviarňach. Mám tiky, že si nechám naliať do termosky ;-)

Pokračujeme cez Tiranu  k moru. Detaily cesty samozrejme rozpíšem v samostatnom článku.

Ubytovávame sa neďaleko od  Durres, v apartmánoch poskytnutých  CK ALBANIA TRAVEL, ktorej sa turnus s klientami strieda práve na druhý deň. Robíme zopár rozhovorov a stovky fotografií.

Miesto kde niekoľko dní oddychujeme pri  Jadranskom  mori inak ako slovkom úžasné označiť nechcem a ani nemôžem.  Súčasťou ubytovania sú aj raňajky. Podmienky na strávenie dovolenky hlavne s deťmi výborné.  Sedíme v kaviarni a pri nás na pláži sa vo vode hrá Denisko. Proste, podobné ubytovanie sme mali naposledy na  Mallorce - v Chorvátsku jedine za peniaze, ktoré už vzhľadom na Chorvátmi poskytované služby už ochotný dať nie som.  (Dovolenke v Albánsku sa budem venovať podrobne už o pár dní)  Deniskovi sa na piesočnej pláži mimoriadne páči a preto si oddych z plánovaných troch dní predlžujeme na konečných päť. Navštevujeme aj Tiranu a historickú Kruju. Albánsko jednoznačne odporúčame.

Z Durres pokračujeme na  Čiernu Horu. Ideme cez  Podgoricu a nohy si chvíľu močíme v mori v mestečku  Budva. Potom podrobne skúmame pobrežie zálivu, kde máme problém obísť sa s motorkou idúcou v protismere. Neísť do tejto lokality, tak nikdy neuverím, že niečo tak krásne príroda vytvorila. Z Kotoru ideme chvíľu cez Chorvátsko, chvíľu cez Bosnu zase do Chorvátska a zase do Bosny a Hercegoviny. Pár hodín prespíme na benzínke v aute. Po dobrej rannej káve pokračujeme v ceste.

Smerujeme na historický a svetoznámy Mostar. Zastavujeme sa v Medugorji, kde spolu s veriacimi vystupujeme na vrchol kopca. Obdivujeme odhodlanie ľudí dobrovoľne trpieť  - po skaliskách kilometre vystupujú bosí. Cestou sa modlia a naozaj prežívajú vrchol výstupu a improvizovanú omšu pri veľkom bielom kríži. Oddychujeme neďaleko od skupiny ukrajinských veriacich. Zostupujeme do mestečka, nakupujeme suveníry a tešíme sa z toho, že sme sa na naozaj náročný výstup odhodlali. Po prehliadke kostola odchádzame do Blagaja - popísať úžasnú scenériu si nateraz bez použitia väčšieho množstva fotografií netrúfam - a následne do centra Mostaru.

Parkujeme v historickom centre mesta. Pešo si niekoľko hodín užívame neopakovateľnú atmosféru historických uličiek mesta, fotografujeme sa na moste, ktorý bombardovaním  vojská počas Balkánskeho konfliktu zničili a dávame si klasický čierny čaj.

Z Mostaru pokračujeme do Sarajeva.

Vchádzame do mesta, v ktorom Gavrilo Princip pred  100 rokmi spáchal atentát na následníka trónu  Ferdinanda ´d Este. Prechádzame okolo múzea a parkujeme v podzemnej garáži v historickej časti mesta.

Sme v cieli expedície. Prezeráme múzeum, fotíme okolie a znovu si užívame históriu, ktorú nasávame plnými dúškami. A Sarajevo má čo ponúknuť. Niekoľko rozhovorov a reportáž. Obed a večera, tradičné caffee a špeciality.

Sarajevo opúšťame neskôr večer a smerujeme do Srebrenice. Cesta trvá oveľa dlhšie, ako  hovorí navigácia. Nakoniec v predposledný deň expedície nedorazíme až do Srebrenice a ubytovávame sa v poslednom väčšom mestečku na hlavnejšej trase pri odbočke na Srebrenicu. V moteli je síce dedinský candrbál až do druhej v noci, no to, že nejdeme do Srebrenice na noc, nám možno zachraňuje život. Bez preháňania. Na druhý deň totiž ideme po cestách, ktoré nie sú cestami ani pre ťažké nákladné autá, ktorých v oblasti kameňolomov premáva veľa. Ideme cestou, ktorá je obklopená mínovými poľami. V noci by sme tabuľky iba meter od cesty  (tým skôr míny tak blízko pri ceste položené)  určite neregistrovali. To sú nástrahy vojny, o ktorých sa nám nesníva...

Srebrenica je mestečko, ktoré si genocídu pamätá. 8 372 zavraždených ľudí nevymaže z myslí ľudí po generácie nikto. Navštevujeme cintorín s pamätníkom na tieto hrozné udalosti a pokračujeme na  Tuzlu. Tu si robíme prestávku a potom poobede a na noc vyrážame smerom na Brčko, teda chorvátsky Vukovar, Osijek a po diaľnici cez Maďarsko domov.

- - -

Za necelých 14 dní sme po Balkáne prešli  3400 km. Navštívli sme 8 štátov a videli sme miesta, ktoré takto komplexne a za sebou videlo naozaj málo ľudí.  Dodržali sme naplánovanú trasu, ktorú sme volili nielen s ohľadom na  100. výročie 1. Svetovej vojny, ale  aj s úmyslom navštíviť maximum miest známych bombardovaním počas konfliktov na  Balkáne. Osobne sme prešli miesta, pred ktorých návštevou nás vystríhal každý, s kým sme sa o tom rozprávali.

Budeme písať o každej krajine zvlášť a  Balkán priblížime čitateľom vychádzajúc nie z počutia či informácií prijatých z médií, ktoré  veľa krát nevedia správne použiť ani ilustračné zábery stiahnuté z internetu, ale z osobných skúseností. Na základe toho, že my sme Balkán prežili. A to so šesť ročným dieťaťom v aute.

Tým, koho pravda o Balkáne zaujíma, prajem príjemné čítanie a ďakujem za záujem o materiály týkajúce sa cestovania uverejňované v našich médiách.

(Z expedície sme priniesli tisíce fotografií - dokopy cez 150 GB   foto a filmových materiálov. Spracovávať ich budeme postupne. V tomto úvodnom článku sú použité fotografie z celej expedície a ich poradie chronologicky nezodpovedá itineráru trasy)

 

Ďalšie články o expedícii ako  aj ďalších cestách, cenné rady pre cestovateľov ale aj úplne bežných turistov nájdete tu:  http://www.naexpediciu.sk


Priložené súbory k článku:Fotogaléria k článku:

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko

200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko
200
Autor: Foto: (C) Monika, Denis a Milos Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Marek L.Guspan | 28-07-2014 21:46:02
Opäť sa potvrdilo, že je lepšie raz vidieť ako 100x počuť. Bol som v Č.Hore aj v Albánsku a nemôžem povedať jediné krivé slovo na ľudí, ktorých sme tam stretli. Absolvoval som cestu vlakom a miestnou "maršrutkou" a žiadne rozoberanie na orgány sa nekonalo. :-)
Bohužiaľ Kosovo ani Macedónsko som nezažil a aj preto veľmi ľutujem, že som sa nemohol zúčastniť cesty s Milošom. Ale možno sa raz dožijem...
Odporúčam však každému, aby prestal veriť tým kalerábom, čo vidí v TV a išiel sa presvedčiť sám, aká je skutočnosť. Život tam nie je ľahký, ale sú to tiež ľudia. A ešte jeden postreh - až v takýchto krajinách si človek uvedomí, ako sa u nás máme super.
pre gulak | 26-07-2014 08:33:52
Nemozete sa trosku uvolnit?Zavadzate zase diskusiu uplne niekam inam! Je to skutocne zaujimavy clanok a tesim sa na pokracovanie.V ziadnom pripade si to nenecham znechutit,nejakym politickymi diskusiami,ktore nikam nevedu.Okrem toho Autor clanku pise,ze bude o kazdej krajine pisat zvlast.Teraz bola rec o Srebrenica. Mozno SA dockate AJ o NATO naletoch.
gulak | 25-07-2014 17:47:59
Udaje najdete na v historii spravodajstva BBC,tak odborný komentár pošlite týmto súdruhom a pochybujem,že by Albánska,či Kosovská ročenka písala o zdravotných problémov Srbov. Samozrejme som si to prečítal,ako taký konzument,ale Vy ste možno expert,tak sa divím,že pracujete ešte na Slovensku...
Ivan Sklenár | 25-07-2014 13:45:34
gulak | 25-07-2014 10:14:35:Údaje o desaťtisícoch ochorení na rakovinu zrejme čerpáte z nejakej Albánskej alebo Kosovskej ročenky. Ale to nie je podstatné. V každom prípade sú to údaje skreslené a tendenčné. Pri strelive vyrobenom z ochudobneného uránu U238 je filozofia jeho použitia postavená výlučne na viacnásobne vyššej špecifickej hmotnosti než akú má projektil z klasického materiálu. Svojou extrémne vysokou rýchlosťou, ktorá mu je na počiatku udelená, dokáže doslova prepáliť (pretaviť) pancier ktoréhokoľvek bojového vozidla a sám sa nahreje na vysokú teplotu, čo postačí na zapálenie náloží, ktoré vozidlo vezie a následnú ich explóziu. Tieto náboje spravidla neobsahujú výbušnú zložku. Rádioaktivita ochudobneného uránu dosahuje sotva polovičnú hodnotu prírodného uránu, ktorá je beztak nízká! Problém môže nastať vtedy, ak sa živý cieľ nadýcha výparov z U238, ktoré vzniknú pri mechanickom účinku strely s kovovým cieľom.Tento materiál sa používa ako vedľajší produkt vzniklý pri obohacovaní U235. Svetová zdravotnícka organizácia WHO odmietla informácie o zdravotných následkoch týchto zbraní v podobe, ako ste to tu prezentoval. To sú informácie pre konzumentov, ktorí nemajú potuchy o tom ako to celé funguje. V každom prípade ale súhlasím, že ide o veľmi sofistikovanú zbraň.
P.S. ja vnímam tento článok predovšetkým ako priblíženie atmosféry z miest kde vznikla pred 100 rokmi 1. svetová vojna a kde etnická a náboženská nenávisť medzi tam žijúcimi etnikami vyústila v množstvo nezmyselných obetí.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-07-2014 11:46:17
gulak | 25-07-2014 11:20:15 | - sudi prislusny sud, alebo Medzinarodny sud.

Odsudit system ako taky, je nieco uplne ine.

Obcan SR nema vela moznosti ako urobit viac. My sme sa rozhodli urobit cestu a symbolicky si udalosti pripomenut. Priniest ludom fotografie a skusenosti, ako to tam vyzera dnes.
gulak | 25-07-2014 11:20:15
A kto tvrdí ,že ste za to zodpovední? Píšete,že nie je na nás sudiť tých,ktorí vydali rozkaz na bombardovanie-tak potom na nás nie je odsudzovať nacizmus,fašizmus,či iný zločinecký -izmus...
daniel | 25-07-2014 11:01:26
spokojný :-)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-07-2014 10:51:47
gulak | 25-07-2014 10:14:35 | - pred cestou som si intenzivne zhanal mnozstvo materialov nielen o Kosove, ale aj o celom Balkanskom konflikte.

Videl som aj Ulupene Kosovo a aj niekolko dalsich poucnych videi priblizujucich cely konflikt z roznych uhlov pohladu.

Nie som zodpovedny ani za humanitarne bombardovanie, ani za spomenutu genocidu. Nie som zodpovedny za Kosovo a ani za bombardovanie municiou s obohatenym uranom.

Nasa rodina si predmetnou cestou postavenou po trase najvacsieho utrpenia a navstevou Sarajeva urcitym symbolickym sposobom uctila a pripomenula utrpenie beznych ludi. Nie je na nas riesit politicke aspekty konfliktu a nie je na nas sudit tych, ktori vydali pokyn bombardovat.

Na vec mozem mat svoj nazor, no nikdy dokonale nepochopim pohnutky ludi, ktori v noci podrezali svojich susedov len za to, ze boli inej narodnosti ci vierovyznania. Uprimne - ani ich pochopit nechcem. Su to ich veci a ako som uz povedal v niektorych rozhovoroch, ja sa pozeram na utrpenie tych, ktori v konecnom dosledku o nicom nerozhodovali, len za vsetko niesli nasledky. A je mi jedno, z ktoreho tabora su...
gulak | 25-07-2014 10:14:35
p.Majko-píšete o genocíde v Srebrenici-a čo takto bombardovanie Srbska lietadlami NATO,ktoré vtedy obhajovala šéfka americkej diplomacie-Madeleine Albrightová,ktorá si za to vyslúžila prezývku-balkánska mäsiarka-78 dňove bombardovanie Srbska si vyžiadalo tisíce obetí,uskutočnilo sa asi 15 000 náletov,bola tam použitá munícia s ochudobneným uránom,z čoho ochorelo na rakovinu v dôsledku rádioaktivity okolo 10 000 ľudí a Kosovo-súčasný premiér Hashim Thaci a jeho jednotky UCK,sa podielali na vraždení a obchodovaní s ľudskými orgánmi srbských a romských zajatcov,takýto ľudia by mali byť pred haagsky tribunal,ako vojnoví zločinci-poučný film je aj-Ulúpené Kosovo..
Majka | 23-07-2014 21:58:15
Opäť pútavé čítanie,krásne fotky.Patrí Vám obdiv, cestovať do týchto končín s Davidkom.Držím palce a teším sa na pokračovanie.
anička | 23-07-2014 20:12:36
Krasné fotky dakujeme
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-07-2014 14:55:33
Ako som hovoril vcera v online vstupoch do dvoch radii, zaujimava je hlavne volba trasy - kompletne. Ide o mesta, ktore sme zo sprav denne vnimali aj my na Slovensku. Zial v suvislostiach s bombardovanim, vrazdenim civilistov a v Srebrenici samozrejme s genocidou, ktora co do poctu obeti nema v novodobych Europskych dejinach obdobu. Zatial...

Symbolika samotnej cesty - 100. vyrocie 1. Svetovej vojny - to sa da iba raz a iba v obmedzenom case. My sme to zvladli.
Ivan Sklenár | 23-07-2014 14:39:05
Pustiť sa na cestu do týchto krajín Európy chce o.i. aj poriadnu dávku odvahy!!Poznatky z nej po úspešnom návrate domov sú o to cennejšie!
onanym | 23-07-2014 14:14:20
Parada:)

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign