Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Európa situáciu s imigrantami jednoducho prestáva zvládať. A bude horšie...

Miloš MajkoDátum08. 08. 2015 20:36:52TémaTak to vidím ja...
200

Imigranti v krajinách Európskej Únie sú na programe spravodajstva všetkých médií dnes už prakticky denne. Vyzerá to tak, že postupne dochádza takpovediac k „vytriezveniu“ aj čoraz viacerých politikov, ktorí začínajú priznávať, že s imigrantami to nie je až tak ružové ako si to namýšľali ešte pred niekoľkými mesiacmi a že predsa len s tým rešpektovaním pravidiel všeobecne platných v civilizovanej Európe samotnými migrantami to bude dosť náročné. Povedané inak, situácia sa aktuálne vymyká z pod kontroly nie len vo francúzskom Calais, kde sa už dlhodobo snažia tisíce migrantov ilegálne za každú cenu dostať do Veľkej Británie ale aj v záchytných táboroch v jednotlivých krajinách.

Ilegálni prisťahovalci majú zo strany štátov, v ktorých sa tábory nachádzajú zabezpečený nepochybne lepší servis a je o nich postarané oveľa kvalitnejšie ako o mnohých domácich občanov zo sociálne nižších vrstiev. Napriek tomu prisťahovalci neváhajú dožadovať sa lepšieho ubytovania, lepšej stravy ba dokonca internetu a ďalších vymožeností, o ktorých napríklad u nás žijúci mnohí dôchodcovia z 250 či 300 eurového dôchodku nemôžu ani len snívať. Je tu teda na mieste otázka, do akých rozmerov nechajú politici a za krajinu zodpovední volení zástupcovia situáciu eskalovať a k čomu musí prísť aby pochopili, ako zlý systém zvolili. Je logické, že mysliaci človek si položí otázku – dá sa to urobiť inak? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Áno dá.

Samotná EÚ hovorí o ilegálnych prisťahovalcoch. Už slovíčko ilegálny napovedá o statuse osoby, ktorá príde na územie štátov EÚ. V momente kedy osoba je už na území  štátu, imigračné konanie je nevyhnutné začať a o túto osobu sa postarať na náklady daňových poplatníkov. Z niektorých súčasných vyjadrení politikov vyplýva, že získať povolenie na pobyt, prípadne azyl je veľmi náročné a veľmi vysoké percento žiadateľov bude deportovaných mimo územie EÚ. Je zrejmé, že teoreticky to možné je ale prakticky sa obdobné kroky realizujú ťažko a sú mimoriadne nákladné. Iné je totiž deportovať 20 ilegálnych prekročiteľov štátnej hranice do vedľajšieho štátu vydaním osôb jednej policajnej zložky druhej takpovediac „na čiare“, ako deportovanie žiadateľov, ktorým pobyt nebude umožnený do ich domovskej krajiny, ktorou môže byť Síria, Pakistan, Afganistan či iná krajine blízkeho východu, Ázie alebo Afriky. Už transport tisícov až desiatok tisíc takýchto ľudí je otázkou vypravenia stoviek letov, ktorých letecké spoločnosti by mali za úlohu doviesť do krajiny, do ktorej sa týmto ľuďom prirodzene dobrovoľne ísť nechce. Viem si živo predstaviť ich správanie ako pri deportovaní tak na palube lietadla pri ceste domov. Riešením jednoznačne je nepodporovať tento druh biznisu, teda nepodporovať prevádzačov, ale riešiť imigračné konanie a teda žiadosti o azyl či pobyt na území EÚ v krajinách, odkiaľ utečenci pochádzajú. To by si však vyžadovalo pravdepodobne aj fyzicky dokázať prevádzačom a aj samotným imigrantom, že pobrežná stráž krajín EÚ, ktoré zvládajú najväčší prvotný nápor (Taliansko, napr. cez ostrov Lampedusa, Grécko  a pod.) nebude za každú cenu všetkých imigrantov zachraňovať a voziť na územie EÚ, ale tých ktorým nejde priamo o život jednoducho nedovolia vplávať do výsostných vôd svojich krajín, resp. im umožnia vrátiť sa do krajiny, v ktorej na lode nastúpili. Treba si naozaj uvedomiť, že pre svoje kroky sa rozhodli dobrovoľne, ba dokonca prevádzačom za služby draho zaplatili. Napriek všetkému nepovažujem takéto konanie za neľudské, ale za úplne prirodzené a adekvátne. Keďže utečenci sa podľa všetkého už pred dlhšou dobou stali viacmenej výhodným biznisom pre úzke skupiny prevádzačov.

Len niečo viac ako štvrťstoročie dozadu na rozvinutý západ utekali aj obyvatelia vtedy tzv. „východného bloku“, ktorí utekali buď z náboženských dôvodov, politického presvedčenia ale aj z dôvodov ekonomických pravdepodobne obdobne ako je tomu pri súčasných imigrantoch do krajín EÚ. Naši imigranti si však nevyberali za cieľ svojho vysnívaného pobytu krajiny nábožensky úplne odlišné a po príchode do krajiny sa maximálne rýchlo snažili prispôsobiť podmienkam štandardným v tej či onej krajine, naučiť sa reč a úplne sa zaradiť do fungujúcej spoločnosti. Neviem si predstaviť, ako by sa k našim imigrantom správali či už v minulosti alebo v súčasnosti v krajinách, ktorých by imigranti požadovali výhody, ktoré nemajú ani domáci občania, či napr. prispôsobenie sa domácej krajiny ich náboženským zvykom. Zároveň je potrebné uvedomiť si fakt, že napriek socialistickému zriadeniu, ktoré sme pred rokom 89 napr. u nás na Slovensku mali, ľudia mali široký rozhľad, pomerne slušné vzdelanie, väčšinou boli mimoriadne zruční a schopní chytiť sa takpovediac akejkoľvek práce, čo im dávalo okamžite odlišné možnosti zaradenia sa do západnej spoločnosti ako väčšine súčasných imigrantov do tej našej.

Zároveň snáď toľko - odpor voči imigrantom a ich správaniu sa narastá. Stále častejšie musia vyť nasadzované dokonca bezpečnostné zložky, aby sa zabránilo úplnému ničeniu majetku hostiteľskej krajiny a teda daňových poplatníkov. Dá sa predpokladať, že stále viac a viac bude narasť aj odpor obyvateľov krajín EÚ. Preto nie vždy je humánne to, čo sa tak na prvý pohľad javí.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
gulak | 13-08-2015 17:23:56
Arabska televizia al-Dzazira...slovenska policia mucila väzna z Guantanama...mali by sme sa zacat bat..
gulak | 12-08-2015 15:26:20
Destabilizácia EU..je vedená veľkým satanom USA,Izraelom(ktorí tvrdí,že moslimská Eu je pre nich vítanejšia,ako kresťanská) a tiež aj arabsými boháčmi..je zaujímavé,že prečo títo moslimskí migranti neutekajú do bohatých arabských štátoch...
obyvateľ | 12-08-2015 15:10:47
Toto nas tu čaka http://www.mojevideo.sk/video/24b33/_dobra_nalada_imigrantov_na_greckom_ostrove_kos.html
Peter | 12-08-2015 15:05:49
Gulak taketo nepis,lebo si postves proti sebe niektore tajne sluzby,ktore toto vsetko organizuju!Si rasista tak ja tiez v tomto pripade!Kvoli tym vandrakom sa mi predlzila cesta do Grecka o niekolko hodin,lebo Srbi su dost pedantni!Skurveni amici zaplavia morom eu,im uz ani nejde o Rusov ale o ekonomiku Eu!
gulak | 10-08-2015 17:57:09
EU je v otázke bezpečnosti svojich hraníc..úplne impotetná..Rusi sa na 2 stíhačkách priblížia k Poľskej hranici a to hned pozýva NATO,aby im chránilo vzdušný priestor...ale naprori tomu stupídne vlády v Taliansku a Grecku..neustále vyťahujú z mora hordy moslimských černochov,ktorí,ked vidia záchranné člny,tak hádžu deti do vody,alebo si sami potopia člny,aby ich záchranári naložili na svoje plavidlá a odviezli na pevninu..prečo nepožiadajú lode NATO,na ochranu svojich hraníc...toto,čo sa valí do EU..to je väčšinou horda neprispôsobivých kreténov..vid ich správanie v Čechách,Madarsku,kde po pár dnoch sa okukajú a už robia zle..bez milosti by tieto člny mali potápať,torpédovať..Nemecko ich prijalo už 260 000..raz Nemcom prasknú nervy,ohradia si svoje hranice,nedostane sa tam nik a to,čo sem bude nadalej prúdiť zostane v Čechách,či na Slovensku...no a multikulturisti podme do mňa...rýchlo spravte so mňa rasistu..
s.i.n. | 09-08-2015 18:13:18
Áno, obsah článku plne vystihuje súčasnú situáciu. Najprv to bol humánny multikulturizmus, ktorý ale za pár krátkych rokov prerástol cez hlavu všetkým. A dnes politici, zväčša kecalovia a neschopní babráci, sa opäť schádzajú, vydávajú komuniké jedno za druhým a všetko, čo súvisí s týmito nájazdmi vo väčšine podvedených ľudí nechávajú na často krát bezmocných zamestnancov na št. hranici. Quo vádis Európa?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign