Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Deň Zeme v Pate - veľké fiasko

Štefan HubinákDátum21. 04. 2013 17:26:50Témaobec Pata
451

 

Deň zeme v Pate – veľké fiasko

 

Deň zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia.

Tak ako v iných mestách a obciach bola aj v Pate v sobotu 20.apríla Obecným úradom za podpory poľovníckeho spolku na 8.00 hod. vyhlásená akcia na podporu životného prostredia, so zameraním na vyčistenie obce a jej oklia od rôznych odpadov.

Do tejto akcie bol pozvaný miestnym rozhlasom každý, kto má zdavé ruky a nohy bez rozdielu veku, ako i členovia rôznych spolkov a organizácií, pôsobiacich v obci.

To, že v Pate je špecifiky orientované obyvateľstvo je už dávno známe, no že až natoľko, ma veľmi prkvapilo, hlavne vo vsťahu k životnému prostrediu.

Netreba však okolkovať, treba ísť rovno na vec.

Zišlo sa nás teda v priestoroch poľovného domu 20, z toho 16 členov poľovného spolku a 4 dobrovoľníci . Dve stovky žiakov základnej školy mali „až“ jedneho zástupcu, ktorým bol desťročný Lacko Horváth. Na vyhlásenej akcii chýbali zamestnanci obecného úradu, zástupci ZŠ, MŠ, poslanci OÚ, hasiči, či členovia organizácií, spolkov a zdužení, ponikatelia, ale aj radoví občania. Prihliadnuc na to, ža Pata má 3088 obyvateľov, je to pre takýto výnimočný deň veľké fiasko a hamba. / Pre porovnanie: v Pustých sadoch sa v sobotu na akcii podielalo na čele so starostom viac ako 60 občanov. Táto obec má iba 630 obyvateľov, takže účastníkom bol každý 10-ty občan./

Takže dvadsiatke účastníkov vyhlásenej akcie nezostávalo nič iné, iba sa rozdeliť k štyrom pripraveným autám s vozíkmi /zabezpečili poľovníci / a rozísť sa na štyri svetové strany a likvidovať neporiadok, ktorý do chotára nanosili ich spoluobčania.V takmer letnom počasí vyzbierali od 8.00 do 15.00 hod. a odvozili na skládku viac ako dvesto vriec rôzneho odpadu a viac ako 80 pneumatík rôznych rozmerov. Myslím, že ďalší komentár k tomuto ani netreba. Snáď iba ťolko, že guláš, ktorý pripravil na poľovnom dome špecialista Lambert Stanko, aj napriek únave, každému chutil.

Štefan Hubinák

poslanec OZ


Fotogaléria k článku:

451
Autor: Štefan Hubinák
451
Autor: Štefan Hubinák
451
Autor: Štefan Hubinák

Zobraziť všetky fotografie
451
Autor: Štefan Hubinák
451
Autor: Štefan Hubinák
451
Autor: Štefan Hubinák

451
Autor: Štefan Hubinák
451
Autor: Štefan Hubinák
451
Autor: Štefan Hubinák

451
Autor: Štefan Hubinák
451
Autor: Štefan Hubinák
451
Autor: Štefan Hubinák


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Anonym | 01-05-2013 23:00:09
Mal tam byť každý slušný Patan, tak nehľadajte výhovorky prečo ste tam neboli. Že sme chudobní je smutné, ale že sme špinaví t.j. máme špinavú Patu a vlastne celú krajinu to je hanba nášho národa. Tí dvadsiati brigádnici by mali byť vzorom pre celý zvyšok Paty.
anonym | 01-05-2013 11:53:47
"Na vyhlásenej akcii chýbali zamestnanci obecného úradu, zástupci ZŠ, MŠ, poslanci OÚ...". Tu sa ukazuje "profesionalita" článku. Akcia bola dobrovoľná a písať o tom kto tam nebol je úbohé. Okrem toho poslancov OÚ v Pate nemajú, iba poslancov OZ... Prečo by tam mali byť zamestnanci obecného úradu? Zástupcovia (zástupci) ZŠ, MŠ? Ako to môžete niekomu vyčítať?
bulo | 01-05-2013 00:33:39
ved s paty ani ta svina neni dobra.
ja chcem | 30-04-2013 00:34:25
aby bol stefan, alebo efan agitatorom obce !!! zasluzi si to aj ked je uz 20 rokov po totalite :( a kto je proti nech pride v sobotu na brigadu !
anonym | 23-04-2013 17:49:01
Ja chcem, aby moje vnúčatá, alebo pravnúčatá videli na vlastné oči zajaca, srnku, alebo bažanta. Ale čo keď ich nakoniec tí dobrí poľovníci postrieľajú?
lubo pre efan | 23-04-2013 17:28:44
Vdaka bohu máme ústavu a nejaký polovníci nám možu akurát tak náš poslanecký a nieto ešte niečo prikazovať a zakazovať...
efan | 23-04-2013 16:43:14
Prirovnať Patu ku Kocúrkovu by bolo hádam až moc nóbles. To by sa mohli Kocúrkovčania veľmi urziť. Prečo všetci píšete o poľovníkoch ? Veď vyzývateľom akcie Deň Zeme bol Obecný úrad, ako všade inde.Poľovníci sa iba pridali a poskytli autá na odvoz smetí, aby obec nemusela platiť za nájom cudzích. Nakoniec, prečo by poľovníci museli zbierať odpady pozdĺž dialnice, Nirianskej, Hájskej, či Šopornianskej cesty? No preto, aby sme nezhnili v špine. Alebo sa Vám to páči, žiť v takomto prostredí? To, že vyháňajú ľudí z chotára nie je vôbec pravda.Ich preseda na zasadnutí Obecného zastupiteľstva požiadal poslancov v zmysle Poľovného zákona o dočasnom zákaze vsupu občanov na určité miesta na dva meiace v čase hájenia zvierat a kladenia vajec poľných vtákov a navrhol tým čo tadiaľ chodia iné, náhradné trasy. Samozrejme Pata je Pata a hneď sa s toho urobilo obmedzovanie osobnej slobody. Veď nechcete aj Vy, aby vaše vnúčatá, alebo pravnúčatá videli na vlastné oči zajaca, srnku, alebo bažanta? Ale ako Vás s tých pár komentárov poznám, zas si moje slová vysvetlíte po svojom.
Bol by som rád, keby som si mohol prečítať komentár o tom, čím ste prispeli k ekológii vy konkrétne / okrem toho, že ste vyviezli smeti za dedinu/.
anonym | 22-04-2013 18:31:20
Akým právom poľovníci niekoho vyháňajú z poľných ciest?
ivan | 22-04-2013 17:16:06
Aj mńa v Hlohoveckom chotári poľovníci vyháňali z poľnej cesty, keď som išiel do práce ráno 7 km na bicykli,a napr. včera som po nich našiel do sto prázdnych nábojníc na pár m2.Tí asi neboli ekologický.Ale bez ohľadu na poľovníkov mali by sme si udržať čisté okolie.
fešák | 22-04-2013 16:06:00
máš úplnú pravdu,a kde boli páni poľovníci... páni poľovníci je.ú nato a žiaci budú zberať bordel...je..t nato.
pre jeminagrc | 22-04-2013 16:04:34
Presne tak, chotár si prisvojili ako svoj majetok, všetkých odtiaľ vyháňajú a keď idete so psom na vodítku, tak sa vyhrážajú zastrelením. keci o hniezdení si môžu nechať, lebo len čo vyženú tých "zdraviachtivých s paličkami" tak sa tade začnú preháňať na štvorkolkách a to už zver neplaší... Nie som zástanca takéhoto bordelárstva, ale keď bude príroda patriť všetkým, nie len poľovníkom, tak možno bude chodiť aj viac ľudí na brigády.
keby, keby | 22-04-2013 09:11:15
keby sa každý zamyslel nad sebou samým, nesprával by sa ako chrapúň a nerobil by okolo seba bordel. Či to aj doma je niekto tak naučený, že sa už "vys*rie" rovno v kuchyni? Alebo si ešte stále niekto myslí, že stupiť do ho*na je mať šťastie. Sa preberte! Alebo je to nemoderné byť aspoň trocha slušným?
efan | 22-04-2013 08:23:54
Si moc vedľa. Nejde vôbec o polovníkov, ani o pána starostu. Ide o naše spoločné životné prostredie a o budúce generácie. Alebo si jeden z tých, čo vynášajú smeti za dedinu, aby mali na dvore čisto? Čo sa týka vyhánania ľudí z chotára, tak poľonícky spolok iba požiadal tých zdraviachtivých s paličkami,aby nechodili po určitých miestach v chotári v čase hájenia zveri a hniedzdenia bažantov v mesiacoch máj a jún a odporučil im iné trasy. Myslím si, že keby išli ľudia na brigádu a videli by, čo všetko sa v oklí obce nachádza, tak v živote by neodhodili na tých miestach ani papierovú vreckovku.
jeminagrc | 22-04-2013 02:52:47
Poznám pár prípadov, keď ten polovnícky spolok vyháňal ľudí z Lazov, že tam plašia zver. Tak nech si teraz ten polovnícky spolok aj s pánom starostom, chodia ten bordel aj zbierať. Že v Pate je špecificky orientované obyvateľstvo? Ani sa nečudujem, že sa každý na to vysral...
aj tak se da | 21-04-2013 21:21:53
ale česť tým šikovným, ktorí prišli a urobili kus roboty

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign