Ďalšie plus
Hovorí sa, že nie je majster ten, kto začne, ale ten kto skončí. Možno aj týmto spôsobom budú sa uberať myšlienky ľudí, ktorí si spomenú, že už v roku 2010 bolo vybudovanie cyklotrasy a chodníka pre korčuliarov medzi veľkým parkom a Horným Čepeňom pripravené. Teoreticky mohla výstavba diela začať už vtedy. No pripravenosť má rôzne stupne. Tými nezanedbateľnými sú financie na výstavbu vyčlenené v rozpočte, výber dodávateľa zákonným spôsobom, správne načasovanie a ďalšie drobnosti, ktoré poznajú tí, čo sa stavbami profesionálne zaoberajú. Faktom však je a aj ostane, že stavba bola realizovaná v tomto roku. Ako všetko nové ani výstavbu cyklotrasy neobišli hlasy súhlasné i hlasy kritické. Chápem tie, ktoré vyjadrujúc názor na vec poukazovali na malú šírku chodníka. Mne by sa šírka 2,5 metra, či tri tiež páčila viac. V tomto prípade je ale objektívne potrebné prijať daný právny stav. Inak povedané, mesto stavalo na hrádzi, ktorá je v správe Povodia Váhu a podľa aj ním odsúhlaseného projektu. To nakoniec konštatoval aj jeden z diskutujúcich.
Spôsob komunikácie na SOL je často hodnotený ako ten najlepší zo všetkých. Obsah niektorých diskusných príspevkov ale aj v tomto prípade preukázal typický i keď pre mňa dosť nepochopiteľný postup väčšiny kritikov. Tí kladú vo svojich vstupoch rečnícke otázky, pričom by jeden trojminútový telefonát s kompetentným človekom Mestského úradu v Seredi dal na ich otázky odopoveď. Pravda, potom by už nebolo čo písať. A tak sa môžem iba domnievať, že týmto ľuďom ide viac o to, aby niečo písali, no nie o to, aby sa niečo dozvedeli. Našťastie sú aj výnimky. Cením si objektívny postoj pána I. Sklenára, ale aj niektorých triezvo uvažujúcich anonymov, ktorí sa na našu novú cyklotrasu pozerajú pragmatickými očami. Ich pohľad by bolo možné zhrnúť asi takto. V katastri Serede sme mali neupravený povrch pravobrežnej hrádze Váhu. Po jej úprave budú môcť obyvatelia mesta užívať cca 3 km úsek na korčuľovanie a bezpečnú jazdu na bicykloch. A to je to plus.
Komentáre k článku:
Kolega píše, že sa hovorí, že nie je majster ten kto začne, ale ten kto skončí. Áno, hovorieva sa to tak. Ale nie v spojitosti s vecou, o ktorej sa tu píše. Ľudia to hovorievajú na adresu toho, kto začal niečo napríklad stavať, ale zle si vyrátal prostriedky, či sily a už nemá na to, aby dielo dokončil. Takých diel po Slovensku možno vidieť viacero. Napríklad taká nemocnica v jednom nemenovanom meste, či motel pri diaľnici a podobne. Chváliť sa však, hoci len zaobalene, v tomto prípade mi pripadá veľmi nefér, ak to poviem veľmi slušne. Zaujímalo by ma Ľuboš, či keď tvoj otec v záhrade sadil stromy, ktorých úrodu už nestihol oberať, či nebol majster. A majster si len ty, keď si záhradu s domom zdedil a oberáš plody práce svojho otca? Myslím, že si to nemyslíš. Veľkosť človeka je napríklad i v tom, že napriek tomu, že vie, že úrodu už nestihne oberať, napriek tomu sadí, aby iní mohli oberať.
V tomto prípade, bývalé vedenie pripravilo projektovú dokumentáciu, takže súčasné vedenie mohlo začať s výstavbou okamžite po nástupe do funkcie. To, že to nezrealizovalo bývalé vedenie, je i zásluhou niektorých bývalých i súčasných poslancov, z ktorých niektorí sú dnes i vo vedení mesta. Jednoducho boli proti tomu, aby sa cyklotrasa smerom na Čepeň robila ako prvá. A keď nebolo po ich, a síce že najprv na Kaskády a potom na Čepeň, no tak nebude nič. To je holý fakt. Keby boli poslanci odsúhlasili peniaze na cyklotrasu, bola by hotová už v minulom volebnom období. Najviac ma zaráža, že tí, čo nesúhlasili s asfaltovaním sa dnes chvália a ešte budú chváliť, čo dokázali. Zdá sa mi to veľmi farizejské.
Prijemny zbytok vikendu.
Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.