Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Ďakujem a gratulujem

Gratulujem svojim spoluobčanom - voličom! Prečo? V kútiku duše som dúfal, že účasť na tohtoročných komunálnych voľbách bude o niečo vyššia ako pred štyrmi rokmi a odhadoval som ju na cca 5000 voličov. Skutočnosť 5 453 je presne o 1111 voličov vyššia ako v roku 2006. Netrúfam si odhadnúť, do akej miery k nárastu počtu tých, ktorí sa rozhodli zasiahnuť do štruktúry budúceho zastupiteľstva a rozhodnúť o primátorovi, prispeli tieto internetové noviny. Už aj z dôvodu, že poslanecký mandát získali kandidáti, ktorí prezentáciu na SOL nevyužili. SeredOnline.sk však nepochybne prispeli výrazným spôsobom k väčšej informovanosti občanov a ponúkli fakty, na základe ktorých sa občania-voliči vo svojom výbere buď utvrdili, alebo ho aj zmenili. Čo ma mrzí je to, že vo víre predvolebnej kampane zásluhou niekoľkých anonymov bolo vynesené množstvo pseudošpiny, kvôli ktorému vlastník tohto média celú diskusiu k článkom zablokoval. Z 19 poslaneckých miest obsadia 12 práve tí, ktorí v predchádzajúcich 4 rokoch funkciu poslanca vykonávali. Z toho mi vyplýva, že výkriky tých, ktorí pred voľbami volali po totálnej výmene všetkých poslancov, voliči zhodnotili po svojom. Nového primátora a rekonštruovaný poslanecký zbor čakajú 4 roky. Počas nich musíme presvedčiť väčšinu obyvateľov, že ich voľba bola dobrá. Doposiaľ som iba veril. Dnes som o tom presvedčený, že sa koncom roku 2014 budeme mať čím chváliť. Vyššia účasť na voľbách bol ten základ. Jej pokračovaním musí byť trvalá kontrola práce poslancov a primátora. To znamená komunikácia cez všetky informačné kanály vrátane využitia SOL. Ešte raz vďaka za odovzdané hlasy a Vašu dôveru.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
silvia | 29-11-2010 16:53:48
pekne ste to napísal a vysvetlil , Ďakujem a držím palce v ďalšej poslaneckej práci.
Ľubomír Veselický | 29-11-2010 16:45:12
Silvia! Pred štyrmi rokmi som dokázal svojim programom osloviť iba 362 voličov. Triezvo som zhodnotil svoje šance a povedal som si, že uberať hlasy takým silným kandidátom akými boli Ing.M.Tomčányi a Mgr. Peter Rampášek nebudem. Volebným ziskom 1206 hlasov ma prekvapil Ing.M.Lovecký. Jeho novátorský krok v kampani - volebné noviny boli veľmi dobrým predstavením jeho postojov a počtom predvolebných stretnutí s občanmi predbehol všetkých ostatných kandidátov na primátora. Ing. M.Lovecký nám v druhej polovici novembra všetkým ukázal, ako sa robí volebná kampaň. Manažment zmien jednoducho profesionálne ovláda. Nakoniec sa to pozitívne všetko odrazilo na zisku 682 hlasov na poslanca v 2. volebnom obvode. Uzavriem. Nemal som ambície na post primátora a teším sa dôvere 620 občanov, ktorí mi vo volebnom obvode dali svoj hlas. Každý z nás si vie predstaviť nejaké zloženie MsZ, no naše predstavy sú iba predstavami a realitou je zisk hlasov vo voľbách. Čakajú nás určite aj ťažké chvíle, no ale čo by to už bol za výkon mandátu, keby nebol okorenený adrenalínom? Budeme stále pod kontrolou verejnosti. Dúfam, že dohoda so SOL uzrie svetlo sveta čoskoro a že sa dožijeme aj priamych prenosov z rokovaní MsZ. Ďakujem Vám Silvia za Váš príspevok i za Vašu dôveru.
pre konzervatívec | 29-11-2010 16:39:33
ja si myslím že by sa mali mestské zastupiteľstvá konať v sportklube alebo oproti stanici v šenku, nakoľko niektorí novší ale aj starší poslanci tam majú asi prechodný pobyt. A občas majú problem zo zemskou príťažlivosťou. Šenkári by mali vačšie tržby, odviedli by viacej daní a hned by tá Sereď a to Slovensko vyzeralo lepšie. SAmozrejme netýka sa to všetkých poslancov. Česť výnimkám. Veď vieme predsa o koho ide
pre konzervatívec | 29-11-2010 15:37:21
Ani ja nechápem ako takto mohli občania voliť. Niektorí, ako p. Veselický úlohu poslanca plnil veľmi dobre, ale nie všetci 12 alebo 13. Občan volič skutočne neroznýšľal komu dať hlas.
konzervatívec | 29-11-2010 15:16:53
Nepatrí sa spochybnovať poslanecký zbor skôr, ako dostal priestor na svoje činy. Ani to týmto príspevkom nechcem urobiť. Ovšem, 12 v skutočnosti až 13 "starých" poslancov vytvára obavy z toho, či sa veci pohnú tým správnym smerom. Zároven to dava odpoved na to, ako zorientovaní boli seredskí voliči. Budem sa tešit, ked sa ukáže, že moje obavy sú neopodstatnené.
silvia | 29-11-2010 14:25:23
presne tak ako píše anonym aj mne je lúto že sa tam p. Lehocký nedostal. Síce ho nepoznam osobne, ale som ho volila pretože sledujem SOL. Škoda že ste p. Veselický nekandidoval na primátoral. Určite by môj hlas patril Vám
anonym | 29-11-2010 12:22:59
Gratulujem Vám, a verím, že budete nekompromisný a spravodlivý vo veciach rozhodovania v prospech nášho mesta ,a že nás občanov tak ako doteraz cestou SOL budete informovať o závažných rozhodnutia MsZ. Je na škodu, že aj p. Lehocký I. sa nedostal za poslanca.
Peter Klokner | 29-11-2010 10:11:21
Pán Veselický beriem váš príspevok v diskusii úplne vážne, som optimista a dúfam, že tej bezbrehovosti neprepadnete akop niektorí iní kandidáti. Mimochodom, aj ja som poctivo preklikal všetky diskusie k výsledkom volieb. Prvý šok - Fico a Dzurinda v spoločnej diskusii Druhý šok - Fico a Dzurinda v korektnej spoločnej diskusii Tretí (očakávaný) šok - možná budúca spolupráca týchto dvoch "antagonistov" po vzore ODS a ČSSD :-((( Ale hlavne - totálne zvratkový pocit zo snahy celého politického spektra hodnotiť výsledky volieb podľa straníckych fundamentov. Humus, humus a ešte raz humus. A práve o tom bola posledná myšlienka v mojom predchádzajúcom príspevku.
Marek Tóth | 29-11-2010 08:31:30
Ľuboš, gratulujem k opätovnému zvoleniu. Určite ti pomohla aj "stranícka kandidátka". Ale si jeden z mála zvolených poslancov, ktorý majú nadhľad nad vecou a stále triezvo uvažujú.
pozorovateľ | 29-11-2010 04:48:21
Gratulujem p. Veselickému a prajem veľa tvorivých nápadov.
Marek C | 29-11-2010 01:00:22
A ja tiez pevne verim, ze sa Vam podari nieco so Seredou vyparatit a ze vacsina poslancov bude pracovat z presvedcenia, ze nieco pre Sered spravia a nie z presvedcenia, ze nieco spravia pre svoje penazenky. Dufam, ze v MsZ padne vela plnohodnotnych navrhov pre rozvoj nasho mesta. Gratulujem vsetkym zvolenym poslancom a primatorovi.
Ľubomír Veselický | 28-11-2010 21:45:04
Na adresu toho chytráka z 28-11-2010 21:27 ! Zmení sa viacej vecí. Lenže to uvidia iba tí, ktorí budú vidieť ďalej ako po svoj nihilistický nos.
Ľubomír Veselický | 28-11-2010 21:39:50
Pán Klokner! Oddeliť komunálnu politiku od najvyššej politiky, do ktorej sa možno dostať výhradne iba cez politickú stranu, či hnutie, nie je úplne možné. To predpokladám uznáte. Dal som súhlas, aby moje meno bolo dané na kandidátku SMER SD. Mám sociálne cítenie, no podotýkam, že reálne a nie bezbrehé. Pri hlasovaní o rozhodnutiach, ktoré sa budú týkať mesta si budem môcť aj v nastávajúcom volebnom období dovoliť luxus vlastného názoru. Ortodoxný hlupák, či sebec v komunálnej i vysokej politike je oveľa nebezpečnejší pre spoločnosť ako pragmaticky uvažujúci sympatizant. Dnes som sa vážne pobavil na vyjadreniach niektorých zástupcov politických strán a následne i redaktorov médií, keď tam splietali niečo o tom, kto má koľkých primátorov krajských, či okresných miest. V mestách a obciach bude každé rozumné zastupiteľstvo hrať takú hru, ktorá vyhovuje mestu a obci. A oni, ak budú chcieť mať v budúcnosti našu podporu, nám musia byť nápomocní. V sereďskom parlamente bude sedem nezávislých a piati z kandidátky SMERU. Garantujem Vám, že čo do výsledkov hlasovaní sa v budúcnosti opäť u viacerých stretnete aj s koncovkou "zdržal sa" a to bez ohľadu na to, či má za menom NEKA alebo SMER SD. To je naša realita. Politické strany v Seredi nefungovali a nefungujú. Preto ich dosah na dianie v meste je nulový a bude iba na šikovnosti primátora a jeho ľudí, akou cestou osloví tých, čo o vážnych veciach rozhodujú.
xxx | 28-11-2010 21:27:28
bla bla bal v Seredi sa nic nezmeni akorat si zacnu pakovat vrecka iny ludia to je vsjo!!!!!!!
Peter Klokner | 28-11-2010 19:42:22
Verím pán Veselický, že aj v nasledujúcom období zostanete verný svojim princípom. Imponuje mi schopnosť zastávať nekompromisný postoj, na druhej strane som perspektívne očakával práve od ľudí ako ste vy že ukážete občanom, že komunálna politika by mala mať podstatne menej spoločného s partajníctvom. Často to totiž na neprospech veci vedie k neštandardným situáciám.
anonym | 28-11-2010 18:25:37
Pán Veselický Blahoželám a Gratulujem vám *yes* *yes* *yes*
Milan | 28-11-2010 17:37:32
Blahoželám, a verím že predvolebné sľuby nezostanú iba ťahaním medového motúza........ :-)
Ľubomír Veselický | 28-11-2010 17:37:32
Ďakujem pán Horvát! Podnetom pre lepšiu prácu celého poslaneckého zboru budú určite aj Vaše návrhy a pripomienky. Ste jedným z diskutujúcich, ktorého názor stojí za povšimnutie. Predpokladám, že v budúcnosti budete aj Vy osobne tým hnacím prvkom. ;-)
Robo Horvat | 28-11-2010 17:22:38
No to dufam a gratulujem pan Veselicky. :-)
Ľubomír Veselický | 28-11-2010 16:13:41
Ďakujem! Štyri roky praxe v mestskom parlamente sú skúsenosťou, na ktorej chcem stavať. Vďaka nej budem niektoré veci zrejme robiť trochu inak a verím, že s výraznejším efektom.
Miloš Majko | 28-11-2010 15:45:11
Lubos, blahozelam a verim, ze zacate aktivity sa podari dotiahnut do uspesneho konca.

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign