Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Chodníky znovu pod snehom. Postaví sa primátor a štatutár mesta Tomčányi pred kameru a vysvetlí občanom prečo?

200

Sereď    |  Je pondelok, krátko po 10. hodine a od noci sneží. Keďže teplota nie je hlbšie  pod bodom mrazu, sneh sa čiastočne aj topí. Možno pre dnešný deň jediné šťastie pre obyvateľov mesta, ktorí sú na presun do práce či na nákupy odkázaní používať chodníky.

Napriek zmene zákona ukladajúceho obci povinnosť zabezpečiť odpratanie snehu z chodníkov, znovu sme svedkami, že mesto Sereď pod vedením primátora a štatutára  Ing. Martina Tomčányiho, sa nedokáže včas postarať ani o chodník pred nehnuteľnosťou, ktorú vlastní. Nedokáže to napriek tomu, že túto povinnosť malo ako vlastník uloženú aj v minulosti. Od ostatných občanov však udržovanie mestských chodníkov vyžadovalo pod hrozbou sankcií. Konkrétne chodník na Trnavskej ulici v minulosti  mesto dokonca protiprávne úplne vyčlenilo z plánu zimnej údržby. Dokonalý dôkaz arogancie vedenia mesta pod taktovkou Tomčányiho voči občanom. Alebo že by mesto Sereď na obyvatelov z Trnavskej ulice nedostávalo podielové dane a žeby obyvatelia tejto ulice boli oslobodení od platenia daní z nehnuteľnosti?

Dnes doobeda je situácia zlá aj na chodníku smerom na Trnavskú ulicu a dokonca aj na chodníkoch na nadjazde ponad železničnú trať. To je už čo pán primátor Tomčányi? Nie je snáď chodenie po nadjazde pre peších nebezpečné aj za sucha? Pre odskúšanie odporúčame aspoň sem-tam vystúpiť zo služobného auta a vyskúšať si to osobne...

Rovnaká situácia je aj na chodníku na ul. M.R. Štefánika a to až po kostol. A určite aj na ďalších chodníkoch, ktoré občania denne používajú. Je ale rovnaký stav aj pred mestským úradom? Nájde sa konečne niekto, kto plán údržby mesta vyhotoví logicky s braním ohľadu na intenzitu jeho využívania v určitých exponovaných časoch občanmi skladajúcimi sa aj na platy volených predstaviteľov mesta, úradníkov a dokonca aj ľudí priamo zodpovedných a vykonávajúcich zimnú údržbu?

Ako pri predošlom snežení a mestom nezvládnutej situácii, aj dnes sme sa telefonicky pokúsili spojiť s viceprimátorom a hovorcom primátora Ľubomírom Veselickým - služobný telefón počas pracovnej doby opätovne nedvihol. Otázky občanov skladajúcich sa mu na plat teda ignoruje už asi šesť rokov. Primátor mesta Tomčányi mobil síce dvihol, no už po druhý raz povedal že má jednanie a otázky žiada zaslať e-mailom. Problémom je, že v jeho prípade ide skutočne o trápnu výhovorku, nakoľko aj na otázky a žiadosti položené e-mailom a dokonca doručené aj písomne do podatelne neodpovedá. Takže aj primátor Tomčányi otázky občanov ignoruje.  Konkrétne dôkazy prinesieme v samostatnom článku.

Naberie niekedy odvahu primátor a štatutár mesta Tomčányi postaviť sa pred kameru (sľuboval to verejne pred voľbami) a občanom ktorí sa mu skladajú na vysoko nadštandardnú výplatu vysvetliť, prečo v riadení mesta tak často zlyháva ?

Primátora Tomčányiho oslovujeme (snažíme sa ho osloviť, no bezúspešne) vždy pred napísaním článku týkajúceho sa mesta, jeho riadenia, nedostatkov či za účelom získania informácií "z druhej strany". Naše snahy verejne sa pre občanov vyjadriť ignoruje už cca šesť rokov. Noviny nemajú povinnosť voleného zástupcu prosiť - dávame mu možnosť. Nami danú možnosť vyjadriť sa je nevyužitá dobrovolne, čo my zmeniť nedokážeme. Túto moc však majú v rukách občania, ktorí môžu a majú právo dožadovať sa odpovedí na svoje otázky a to aj cez SOL.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
pre občana | 31-01-2019 12:24:57
Vážený pane, oznámenie sa môže podať a to : písomnou formou-list, elektronickou formou -meil, alebo telefonický, alebo osobne.
Pričom všetky druhy podania sú právne relevantné.
Občan | 31-01-2019 11:54:05
Ešte vám mohla povedať, že máte napísať. Keď však napíšete , neodpovedia Vám ...
zľadovatené chodníky | 31-01-2019 11:27:20
Dňa 30.01.2019 asi o 15,00 hod. bol som svedkom veľkej nepríjemnej udalosti a to :
zámerne nebudem hovoriť na ktorej ulici v meste Sereď sa to stalo :
v uvedenom čase šiel som po ulici a predo mnou cca 10m staršia pani vo veku cca 55-60 rokov spadla na zem. na chodníku sa nenachádzal sneh. Išiel som pomôcť tejto panej sa postaviť, ktorá plakala a sťažovala sa na bolesť pravého klbu, pričom som na tomto mieste skoro spadol aj ja. Toto miesto bolo celé zľadovatené nakoľko tam bol výpust splaškovej vody z domu na chodník, pričom tento ľad nebolo vidieť.
Pani som od fotil ako leží na zemi a taktiež som od fotil chodník kde je jasne vidieť celú zľadovatenú plochu. Pomohol som jej vstať a ona krívajúc pomaličky odchádzala a uviedla že vyhľadá lekársku pomoc.

Túto skutočnosť som oznámil dňa 31.01.2019 kontrolórke mesta Sereď s tým, že ak bude podaná žaloba na mesto poprípade uskutočňovaný predsúdny zmier tak som ochotný potvrdiť svedecký čo sa stalo.
p. Mgr. na uvedené reagovala pozitívne s tým, že je to v poriadku , avšak začudovala sa že kde sú výpuste na chodník?, upozornil som ju že po celom meste a aj výpuste z budovy mestského úradu v počte 4 ks sa vypúšťa voda na chodník.
Bolo úbohé jej oznámenie, že predmetné spadá do kompetencie stavebného úradu. Pripomenul som jej že ako kontrolórka má v kompetencii dozerať nad dodržiavaním zákonnosti nariadení a zákonov ako aj primať podnety a sťažnosti od obyvateľov.
Reagovala tak, že tento podnet posunie ďalej.....ale ako ďaleko, veď kancelárie majú celkom blízko.
odpadová voda zo striech | 31-01-2019 10:44:10
Čo sa čudujete, aké nariadenie ZVAK , stavebný úrad a pod.
Keď z budovy mestského úradu je jeden vpust do kanalizácie a ŠTYRI - 4 , na chodník.
Ako má potom nejaký orgán prikazovať napojiť sa na kanalizáciu so splaškovou vodou , alebo vybudovať vlastný traťovod ?????????????????????????????????????????
pre závažný problém | 31-01-2019 09:43:18
všetko záleží od toho ako bola skolaudovaná predmetná stavba,resp.ako je uvedené vo vyjadrení ZVaK-u o nakladaní s dažďovou vodou zo strechy
závažný problém | 31-01-2019 08:40:03
po celom meste sú výpusty z odkvapových rúr z domov nasmerované na chodník pre peších.
Mrzne - je tam malá vrstva ľadu čo človek nevidí. Pošmykne sa zláme ruku nohu a nedajbože si aj viac ublíži pádom kto bude zato zodpovedný ? majiteľ domu ? , alebo mesto ? , zrejme mesto má peňazí dosť a nakoniec aj zákon prikazuje mestu čistiť chodníky nevynímajúc aj zľadovatené !!!!!!!!!!!!
Nazor | 29-01-2019 16:59:37
Nižšie spomínané etnikum okrem rodného listu pri narodení dostáva hneď invalidný a ZŤP pre istotu, aby v 15 rokoch keď vychodia povinnú škôlkú dochádzku aby nezabudli vybaviť, totiž oni sú hneď po narodený invalidi a nás preháňajú pri posudkoch ako opice!! A že sme sa zodrali na ich zadky k trvalej invalidite nikoho nezaujíma!
Seredan | 28-01-2019 17:19:00
Pan Majko vie najlepšie akych ma susedov 😀😀😀😀
názor | 28-01-2019 16:53:14
pre Vlado, a onanym
Máte pravdu. Táto skupina nie je záťažou pere spoločnosť, lež dôchodcovia. Aké príjmy majú dôchodcovia a aké majú oni? Dôchodca si všetko musí hradiť, im sa pekne všetko naservíruje na podnose. Do centa všetko minú a potom štát staraj sa. Množia sa geometrickým radom a kto ich uživí? Všetko okolo seba ničia a potom pýtajú nové. Nuž, tak nám treba. Mali sme sa narodiť v tomto etniku.
onanym | 28-01-2019 15:52:13
Vlado - ved prave. Toto hovorim, socialne byty by mali byt pre socialne byty, co ich sucasni obyvatelia rozhodne nie su. A je hanba mesta a ...ano aj primátora, ze to nikomu nevadi. Uz tam bolo tolko razii a nic?! Stale tam byvaju? Ako je to mozne?
Vlado | 28-01-2019 15:33:47
pre onanym | 28-01-2019 14:59:33
Výhodné bývanie a navyše im mesto v tomto roku na bývaníčku zadarmo vymení okná aby im nefúkalo. Teda zadarmo nie, nás to bude stáť 15000 eur ale obyvateľov "sociálnych" bytov nič :-) Radosť tuná žiť. A som teda veľmi nemilo prekvapený, že Veselický je zase viceprimátor. Čistá hanba. Človek, ktorý nemal ani toľko chochmesu aby kandidoval v okrsku, kde býva. Asi vedel prečo.
onanym | 28-01-2019 14:59:33
Nuz, do odhrabavania by sa mohli opriet obyvatelia sociálnych bytov. Ked uz maju lacnejsie byvanie, tak nech preto cosi urobia...
Zase | 28-01-2019 14:42:54
Idú vyčkavacou taktikou že sa to roztopí a majú ušetrené ... Toto sa opakuje rok čo rok !!!
názor | 28-01-2019 14:37:48
Aj na Dolnomajerskej ul. odhrnú sneh len na jednej strane- pri panelákoch. Na druhej strane vôbec neodhŕňajú. Asi sa dohodli, že budú iba jednu stranu ulíc odpratávať.
Sered | 28-01-2019 12:54:36
Tam tych ze socialnych bytov vyhnat aspon schudnu a urobia niečo užitočne
Seredan | 28-01-2019 12:53:16
Ved napadol sneh , že mate chut sem aj takyto članok pisat
maro | 28-01-2019 12:07:02
TAKETO VECI VAS TRAPIA VSETKO VYPISUJU LEN TI CINZIAKOVY.
Lolo | 28-01-2019 11:53:51
Mytolog opäť môže využiť anketu z anonymnej stránky kindermanazmentu a napísať staré Seredské báje a povesti na tému, prečo by to malo robiť mesto (aj keď im to zákon prikazuje) keď si to tupela môžu spraviť sami a najmä zadarmo. Alebo ušetria na svoje odmeny tým, že to jedného dňa uschne. 🤔
pre Jofre | 28-01-2019 11:46:05
Prečo? Pretože to robí mesto a mesto to zasa raz nezvládlo!
Jofre | 28-01-2019 11:28:44
Prečo? No asi preto, že snežilo?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign