Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Chodníky nie sú čisté, ale všetko je v poriadku

V pondelok piateho januára 2009 o 5.30 hod. bol na chodníku pred MsÚ čulý ruch. Dvaja zamestnanci mesta usilovne odhŕňali pol centimetrový poprašok z chodníka. O 18..00 hod. bol na týchto miestach pracovný pokoj a najmenej 5 cm vrstva čerstvého snehu. S odhŕňaním sa už viditeľne nik nezaoberal. To ale neznamená, že mechanizmy vonku neboli. Okolo 20.00 hod. sa napríklad po Športovej prebehol traktor s hrdo vztýčeným pluhom. Nakoniec, čo by tam aj odhŕňal, keď napadnutý sneh bol už aj tak ujazdený. Ráno 7.januára 2009 prešľapávali ľudia idúci do práce sčasti voľný, sčasti udupaný sneh na všetkých chodníkoch. Situácia takmer rovnaká ako 6.1.2008, keď padla poľadovica a kĺzalo sa jedna radosť. Oficiálne bolo ale všetko v poriadku. Uvažujem, že keď fyzické opatrenia zlyhávajú, bolo by hádam načim vydať opatrenie administratívne. Zákaz padania poľadovice a snehu vo sviatok s výnimkou sviatkov 1. mája, Cyrila a Metoda, výročia SNP a Dňa Ústavy SR. Pri prerokúvaní informácie o pláne zimnej údržby komunikácií som vyslovil obavu, že tento plán bude fungovať iba do prvého snehu. Moje obavy sa potvrdili. Som zvedavý, aké vyjadrenie dostanem na interpeláciu k zimnej údržbe komunikácií na prvom tohtoročnom rokovaní MsZ 24.2.2009. Predpokladám, že rovnaké ako vlani. Všetko bolo v poriadku.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Ľubomír Veselický | 09-01-2009 12:31:55
Je to inak! Povinnosť zabezpečiť schodnosť chodníkov, čiže odhrnutie snehu a prípadný posyp náľadia je zákonnou povinnosťou vlastníka alebo správcu kominukácie. Nie je rozhodujúca výška snehovej pokrývky ale schodnosť chodníka. Ak na zľadovatelom chodníku bude iba l mm ľadu a Vy si dolámete nohu tak, že na ňu do smrti nebudete môcť dobre stúpiť, vznikne Vám ujma, za ktorú ten, čo mal povinnosť ošetriť chodník zodpovedá. Celé toto, ako Vy hovoríte haló je zatiaľ skôr akademická debata o hrozbe a riziku vzniku úrazu na chodníkoch, ktoré vo väčšine prípadov malo dať očistiť Mesto Sereď. Z Vašich i mojich daní má mesto príjem. Ten ide na platy, odmeny, čistenie osvetlenie a celú ostatnú réžiu. Problémom ale zdá sa večným, je hrubé zanedbávanie povinností zo strany výkonných funkcionárov ale aj zamestnancov mesta zariadiť, aby bol napadnutý sneh včas odhrnutý, pozametaný, alebo náľadie posypané.
Ľubomír Veselický | 08-01-2009 12:46:03
Milý anarchista! je zaujímavé, aký záver dokážete urobiť z dvoch o informácií o čase. Ráno cestou do práce som prechádzal popred MsÚ. Zmienení pracovníci odhŕňali nič. Popoludní, keď som sa z práce vracal, bolo nasnešené a neodhŕňal nik. Kritizoval som zbytočnú prácu ráno a neodhŕňanie vtedy, keď to bolo aktuálne. Pre Vašu informáciu. Pracovníčka, ktorá má vo Veľkých Úľancoh na starosti nezamestnaných - zaradených v aktivačnej službe telefonicky týchto zavolala na odpratávanie snehu 6.1.2009 o 17.00 hod. V Úľanoch postupovali logicky. V Seredi logika odpratávania snehu neexistuje. V Seredi totiž žiadny nezamestnaný nie je zaradený na menšie obecné služby. Mesto s úradom práce dohodu neurobilo. Aj o tom bola moja kritika. Nechodím stále po meste a nekontrolujem čistotu chodníkov. To je práca iných. Ako ju vykonávajú vidíme všetci. Vy to vidíte inak. Ale to už naozaj nie je môj problém.
Ľubomír Veselický | 08-01-2009 07:42:32
Anonymovi a jemu podobným! Sú veci, na ktoré si človek čas nájsť musí. Ak sa chce považovať za človeka, ktorý myslí trochu aj na iných, než iba na seba. Odpratávanie snehu z chodníka pred domom je vo väčšine prípadov viac otázkou slušnosti ako povinnosti. Som rád, že takto slušne sa správa väčšina obyvateľov, bývajúcich v rodinných domoch. Aj v činžiakoch žijú mnohí, ktorí príslušnú časť chodníka očistili. Anonymná väčšina prevládajúcim spôsobom určuje žiaľ aj v tomto prípade vzhľad mesta a úroveň jeho čistoty. Nepresvedčí ich ani riziko vážneho úrazu po páde na šmykľavom chodníku ktoré hrozí každému. Čo je ale najhoršie, nezmenia svoje správanie, ani keby si sami zlámali nohu alebo ruku, a zlomenina by ich vyradila z normálneho života na niekoľko týždňov. Záver asi takýto. Čím ďalej od nich! Poznajú iba svoje práva, ale žiadne povinnosti. A očakávať od nich empatiu, elementárnu slušnosť alebo nedajbože súcit, je iba stratou času.
Ľubomír Veselický | 09-01-2009 07:13:12
Hahulovi! je celkom možné, že niekedy v budúcnosti budem na hlavu aj ja. Ale podľa reakcií v tejto diskusii dvaja už určite sú.
Ľubomír Veselický | 08-01-2009 17:04:14
Je chvályhodné,že sa autor príspevku z 8.1.2009 o 16.35 hod. priznal, že nevie, o čom je môj príspevok a diskusia k nemu. Ale ten nápad s lístím je dobrý. Lebo aj na mokrom lístí na asfaltovom chodníku je možné šmyknúť sa a padnúť. Niekto padne na zadok, niekto na hlavu. Ono sa to nakoniec potom celkom ľahko spozná. Stačí napísať dve vety.
Ľubomír Veselický | 07-01-2009 15:48:25
Anonymnému hrdinovi, ktorý mi navrhol odpratávať sneh. Mimo ste Vy! Príslušnú časť chodníka na Športovej som mal očistenú ráno 6.1.2009. Stačila mi lopata a metla. Koľko metrov chodníkov ste očistili Vy osobne?
Miloš Majko | 09-01-2009 12:31:26
Ak mesto - teda my vsetci plati za objednanu sluzbu, tak nerobit nic a cakat na 70 cm vrstvu snehu - lahko zarobene peniaze, resp. trestuhodne a neucelne minute verejne financne prostriedky, ktore kompetentni maju mandat len spravovat a ucelne vyuzivat, nie tunelovat a zdarma rozdavat.
ANARCHISTA | 09-01-2009 12:00:55
Ale stale nechapem preco sa z toho robi strasne halo. 10cm poprasku sa odpratat NEOPLATI. Ja som sa raz vydrb.. ehm... smykol na chodniku, ktory bol tesne predtym prave odhrnuty. Nevravim... brodit sa cez 70cm vrstvu snehu je uz ina rec. Ale toto co je v tychto dnoch v Seredi len ztazka mozem oznacit za nasnezene.
toto je o com ? | 08-01-2009 16:35:14
Na buduce bude clanok o jesennom hrabani listia. Autor nema co pisat tak pise uz somariny
Miloš Majko | 08-01-2009 11:29:12
Zastavam nazor, ze su veci, na ktore si clovek namusi najst cas - ale moze. My sme si ho nachadzli vzdy pocas desiatich rokov. Mesto Sered pri rovnocennej nehnutelnosti - ani raz!! A to nuti rozmyslat. Niekto, kto na uplne cudzieho cloveka prenasa pravnu zodpovednost za stav vlastnej nehnutelnosti, neriadi sa zakonom ani pri vlastnej a to napriek tomu, ze na to ma prostriedky a financie. A ked mesto odpratanie snehu nie je schopne zabezpecit ani tam, kde defacto na naklady ostatnych obcanov ubytovava desiatky socialne neprisposobivych obcanov, ktori su uz tak lenivi, ze nie su schopni vziat do ruk ani lopatu, nema moralne pravo VZN-kom prikazovat tuto povinnost inym . Nie, nesuhlasim s tym, ze je normalny (a eticky) stav, kedy napr. stary manzelsky par alebo na 6 rano do prace odchadzajuci clovek je zakonom nuteny "bez prietahov" vykonat cinnost na cudzej nehnutelnosti, ked mozno 30 dospelych cely den nic nerobiacich ludi byvajucich v mestakej nehnutelnosti z dani danovych poplatnikov nie je schopnych a ani donutenych to iste vykonat nikdy. A zaroven to nie je schopny vykonat ani ten kto to inym nariaduje. Presne, je to o sluznosti - ale slusne musia byt vsetky strany. Ak ma byt iba ta jedna, tak to je o jej zneuzivani a o arogancii strany druhej.
ANARCHISTA | 08-01-2009 11:18:52
Pisete, ze rano zamestnanci mesta usilovne odhrnali pol centimetrovy popracok z chodnika a o 18-00 bola nova vrstva snehu. Poviem Vam jeden fakt: ked snezi cely den tak vrstva snehu sa bude pocas celeho dna pomaly zvacsovat. To ako mali kazdych 45minut cistit chodnik znova? Vy asi fakt nemate co robit ked sa cely den prechadzate po meste a kontrolujete ci su ciste chodniky.
Marek Sladký | 07-01-2009 17:44:43
myslím že taký anonym býva aj v našom vchode. počul som jeho konverzáciu s jednou osobou, kde sa sťažoval ako to že nik neodpratal sneh zo schodov a keď mu jeho kolega povedal, že nech zoberie lopatu a odhrnie to, tak odpovedal že on to može j*b*t. to je nevýhoda ak v činžiaku bývajú podnájomníci, ktorý na všetko kašlú.
anonym | 07-01-2009 16:35:13
Ľubomír Veselický nie kazdy obcan ako vy ma cas. Podla vasho pisania usudzujem ze casu mate kolko chcete. Na Vasu otazku kolko metrov chodnikov som ocistil Vam napisem. Ani jeden meter! Taku pracu nechavam pre takych ako ste vy. Za ten cas kym ste pisali ten clanok ste mohli mat uz kus metrov chodnika. Takze sa neulievajte za pisanim a makajte. Kazdy vie kritizovat.
Autorko je mimo | 07-01-2009 13:15:06
Ľubomír Veselický nepiste a racej zoberte lopatu a utekajte odpratavat sneh z chodnikov. Ked sa Vam tu nepaci tak mozte ist kade lahsie.
Miloš Majko | 07-01-2009 13:40:11
No teda, velmi zaujimavy navrh...
Ha | 08-01-2009 17:56:07
Veselicky vy budete ten pripad na hlavu :D
anonym | 07-01-2009 17:39:01
ved v Seredi nič neodhrnali.pekne,pekne

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign