Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Bude mestská polícia riešiť priestupky dohovorom?

V ostatnom čase sa na stránkach SOL častokrát objavovali informácie o zmene organizácie dopravy na Vonkajšom rade. Či sa už jednalo o požiadavku jej obyvateľov, alebo o osadenie dopravného značenia či odcudzenie dodatkových tabúľ. Tak či onak, zmena organizácie dopravy nastala, avšak o dodržiavaní dopravného značenia vodičmi nákladných áut sa nedá ani hovoriť. Občania ulice sa preto mnohopočetne obracali formou telefonátov či už na mestskú políciu alebo na OO PZ v Seredi. Minulý týždeň volala pani na linku 159, kde policajt mestskej polície prevzal hovor. Pani chcela ohlásiť opätovné porušovanie dopravných predpisov, teda nerešpektovanie zákazovej značky. Policajt ktorý hovor prevzal však namiesto toho, aby oznam preveril, alebo v prípade nedostatku síl a prostriedkov požiadal o súčinnosť OO PZ začal spochybňovať osadenie dopravného značenia. Taktiež ho zaujímala aj skutočnosť či volajúca vie o tom, aké je ťažké otáčať sa s nákladným autom a oznámil jej aj to, že nemajú na starosti len ulicu Vonkajší rad, ale majú až 52 ulíc. Otázka znie, či policajt ktorý sedí za stolom a preberá hovory na linke 159 má po prijatí oznámenia upozorniť volajúceho o veľkosti územia ich pôsobnosti, resp. či on je osoba, ktorá je fundovaná na spochybňovanie správnosti osadenia dopravného značenia. Následne sme sa ja, pani a jeden z občanov ulice dostavili ma mestskú políciu za náčelníkom mestskej polície za účelom objasnenia popísanej skutočnosti. Pánovi náčelníkovi sme celú situáciu popísali a čuduj sa svete, nepochodili sme. Naše argumenty nezabrali a samozrejme sme sa dočkali opätovného tvrdenia o tom, že mestská polícia nemá na starosti len Vonkajší rad. Na argument, či mestská polícia nechce zarábať nakoľko v danej lokalite hliadka OO PZ dala za deň 18 pokút vodičom nákladných áut, ktorí nerešpektovali dopravné značenie pán náčelník prítomným uviedol, že mestská polícia nezarába, nemá v úmysle dávať pokuty, ale chce pôsobiť preventívne, a teda priestupky bude riešiť dohovorom. Na otázku jedného z prítomných, prečo pri kúpe občerstvenia pred mestským parkom dostal za 2 min. nesprávneho parkovania na mieste pokutu vo výške 20,-€ sa len ťažko hľadala odpoveď. Pýtam sa, je mestský policajt slúžiaci ako operátor linky 159 na spochybňovanie dopravného značenia? Je pri prijatí oznámenia o spáchaní priestupku povinný konať a urobiť všetky kroky na zjednanie nápravy, alebo bude polemizovať a oznamovateľovi skutku tárať nepodstatné skutočnosti, ktoré vzniknutý stav nenapravia? Pri ohlásení protiprávneho konania na linku 159 má občan očakávať zo strany policajta polemizovanie a poéziu o veľkosti obvodu či iné bludy? Nie je dosť prevencie po dvoch či troch týždňoch od platnosti dopravného značenia a nie je čas na represiu, keď dopravné predpisy opätovne porušujú vodiči stále tých istých nákladných vozidiel? Odpoveď nechám na Vás.    

Len pre obraz:

§ 3

Základné úlohy

(1) Obecná polícia

a) zabezpečuje verejný poriadok v obci, spolupôsobí

pri ochrane jej obyvateľov a iných osôb v obci pred

ohrozením ich života a zdravia,

b) spolupôsobí s príslušnými útvarmi Policajného

zboru pri ochrane majetku obce, majetku občanov,

ako aj iného majetku v obci pred poškodením, zničením,

stratou alebo pred zneužitím i s využitím

ústrední zabezpečujúcich signalizáciu a iných zabezpečovacích

systémov (pulty centrálnej ochrany),

c) dbá o ochranu životného prostredia v obci,

d) dbá o dodržiavanie poriadku, čistoty a hygieny

v uliciach, iných verejných priestranstvách a verejne

prístupných miestach,

e) vykonáva všeobecne záväzné nariadenia obce,

uznesenia obecného zastupiteľstva a rozhodnutia

starostu,

f) ukladá a vyberá v blokovom konaní pokuty za priestupky

ustanovené osobitným predpisom4) a tiež za

priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej

premávky5) spáchané neuposlúchnutím zákazu,

ktorý vyplýva z úpravy cestnej premávky vykonanej

dopravnými značkami alebo dopravnými zariadeniami,

6) objasňuje priestupky, ak tak ustanovuje

zákon,

g) oznamuje príslušným orgánom porušenie právnych

predpisov, ktoré zistí pri plnení svojich úloh a

ktorých riešenie nepatrí do pôsobnosti obce,

h) plní úlohy na úseku prevencie v rozsahu pôsobnosti

ustanovenej týmto zákonom.

(2) Obec môže vymedziť obecnej polícii aj ďalšie úlohy,

ak to ustanovujú osobitné zákony. 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
gulak | 30-07-2014 17:24:29
Nepísané pravidlo delenia-ľudia sú rovní a rovnejší-preto niekto dostane pokutu a niekto to vyrieši podaním ruky...
seredan | 30-07-2014 10:20:54
Je to len o prioritách. Keď to niekomu tam hore neprekáža, tak na to s... a aj budú. Ako tu niekto písal. Keby tam býval...
Obcan | 29-07-2014 22:25:46
Keby mal na svojej ulici taketo kamionove peklo načelnik mestskej policie alebo primator tak by ste videli ake ofuky by sa tam diali !!!!!!
obcan | 29-07-2014 21:13:02
Plne súhlasim zrušiť tých darmožráčov
Ivan | 29-07-2014 20:36:24
Pýtam sa načo nám je takáto MP,ktorá nás stojí veĺké peniaze,ktoré by sa dali využiť oveľa lepšie.A porekadlo,že ryba smrdí od hlavy sa potvrdilo.Čo vy nato p. Náčelník?
Jozef | 29-07-2014 14:00:11
"Policajt ktorý hovor prevzal však namiesto toho, aby oznam preveril, alebo v prípade nedostatku síl a prostriedkov požiadal o súčinnosť OO PZ začal spochybňovať osadenie dopravného značenia. Taktiež ho zaujímala aj skutočnosť či volajúca vie o tom, aké je ťažké otáčať sa s nákladným autom a oznámil jej aj to, že nemajú na starosti len ulicu Vonkajší rad, ale majú až 52 ulíc."

....snad si necakal na zaklade tejto odpovede chvalu na straznikov?
A po osobnych skusenostiach s mestskymi, ci uz v Seredi, alebo inde mam na nich svoj nazor.
Pre problém | 29-07-2014 13:57:10
Skus si ešte raz prečítať môj príspevok a čuduj s porozumením.
Pre ďalšieho rypaka: kde som písal niečo o VZN a o prijímani a nevsimani znaciek ci čohokoľvek iného? Toto naozaj nemá význam...
Pán Hanus, | 29-07-2014 13:53:06
Ak nechápete, o čom písal prispievateľ v príspevku Urážky..., tak si prečítajte posledné tri slová Vášho príspevku a zamyslite sa, ak máte čím!
No neviem | 29-07-2014 13:51:44
*postačí sa zamyslieť nad podstatou článku ak je čím.

Bud som blbý ja alebo sa z toho veľmi nemotorne vyvlieka.
Ak je to myslene ze nie je sa nad čím zamýšľať nechapem zmysel článku ak je to myslene (a predpokladám že b je správne) a bolo myslene tak ze sa nemám čím zamýšľať tak je to vrcholne trápne...
Dobre nechajme to tak ja som tu dal dal do pléna dotaz ako majú chodiť kamióny a odpoveď je ze nemám sa čím zamýšľať,.. OK necham to na iných mozno sa im dostane normálnych odpovedi aj keď podľa prvého príspevku to skôr budú sami hejteri ved dnes je to také in kopnúť si v diskusiách anonymné do každého a všetkého....
pre problem | 29-07-2014 13:38:39
Ak si nepochopil o com clanok je tak netrep. Jediny kto sa do niekoho navazal si ty. A ked chces vediet platnost znacky, tak chod na vodicak.
Registrovaný Michal  Hanus Michal Hanus | 29-07-2014 13:34:06
pre Urážky... | 29-07-2014 13:22:28 Ivenktíva je slovný alebo písomný urážlivý výrok; slovný alebo písomný prudký útok na niekoho. Odznelo tu niečo také? Argumentujem, ak je na čo. Jednoducho povedané, ak volám či už 158 alebo 159 a hovor je opodstatnený, tak by som očakával, že budú vykonané kroky k náprave a nie debatný krúžok.

Ivan | 29-07-2014 13:25:42
Pán náčelník MP opäť nedokázal prekročiť svoj tieň. Tak ako už po mnoho krát pred tým.Jeho schopnosť neodpovedať na priamu otázku, ale otočiť diskusiu iným smerom, než kam bola namierená, je obdivuhodná. To sa má čo učiť aj p. primátor a ten je v tom skutočne dobrý! Ak niekto pochybuje o tom, čo tu píšem, nech si pozrie niekoľko záznamov zo stretnutí vedenia mesta s občanmi. Nakoniec niet sa čo čudovať, dobré základy v tomto "umení" si osvojil už na predchádzajúcom pôsobisku.
P.S.1: chybu urobili tí traja občania, ktorí sa vybrali na MsP, že netrvali na vecnej odpovedi na konkrétnu položenú otázku.
P.S.2 : Problém..? | 29-07-2014 12:46:55 Si skutočne taký obmedzený v myslení? Podľa tvojej logiky sa napr. VZN-ká prijaté MsZ prijímajú a zverejňujú len na to, aby si ich nikto nevšímal alebo ich obchádzal, lebo ich znenie sa mu nehodí? Potešíš ma, ak konkrétne odpovieš na túto konkrétnu otázku.
Urážky... | 29-07-2014 13:22:28
Ak dojdu argumenty prechádzame na urážky ...?
Normálne napísaný názor nikoho neurazam ani nič podobné nakoniec dám normálny dotaz a ako odpoveď toto...? Neviem od hovorcu (byvaleho) štátnej polície by som očakával skôr ukážkové chovanie na úrovni bez invektiv a urazok... Peace
Registrovaný Michal  Hanus Michal Hanus | 29-07-2014 12:56:27
pre Problém..? | 29-07-2014 12:46:55
Určite to najväčší problém mesta nie je. Stačí sa zamyslieť nad podstatou článku, ak je čím.
Problém..? | 29-07-2014 12:46:55
Prezentované ako v súčasnosti najväčší problém tohto mesta.
Teraz pôjdu bokom konzumenti a distributori omamných látok, vandali, atď a MsP sa zameria 24 hod len na ul Vonkajší rad..?
Neviem podľa mňa to tiež nie je riešenie...
A ešte dotaz? Smú títo kamionisti jazdiť po ul. Cukrovarskej ak aj tam je zákaz odbočenia pre nákladné autá okrem dopravnej obsluhy a platnosť značky konci na najbližšej križovatke TJ pri odbočke na ul. D. Štúra.???
Jozef | 29-07-2014 12:07:26
..este by som tam doplnil § 7 d.)
obecny straznik nemusi zakrocit, ked sa boji.(volna citacia zakona)
Vtedy treba volat skutocnych policajtov.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign