Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Biskupi odporúčajú veriacim výstavu Body The Exhibition nenavštevovať

Miloš MajkoDátum11. 08. 2017 16:56:52TémaAktuálne témy
Výstava Body The Exhibition na Inchcebe v Bratislave je výstavou ľudských mŕtvol pre materiálny zisk. Aspoň tak to vo svojom stanovisku vidí Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Stanovisko zverejnil jej predseda arcibiskup Stanislav Zvolenský.

„Výstava Body The Exhibition opätovne prináša na Slovensko ľudské mŕtvoly s nejasným pôvodom, vypreparované ako exponáty kvôli materiálnemu zisku. S prihliadnutím na odborné stanoviská Slovenskej lekárskej komory a Ústavu zdravotníckej etiky odporúčame, aby sa veriaci na tomto podujatí nezúčastňovali. Zvedavosť na bizarnú atrakciu, ani kamufláž vzdelávania nemôžu prekryť skutočnosť, že ide o zneváženie mŕtvych tiel, ponižujúce ľudskú dôstojnosť,“


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Marek Sladký | 12-08-2017 21:17:18
SIN - prečo ma porovnávas s poslancom. Ja som na rozdiel od neho není verejne činná osoba. Ale uzavrime to tak, že kto chce nech ide na to a kto nechce nech ostane doma. A ak máte aj vy podozrenie na niečo nekalé s touto výstavou tak neváhajte a podajte podnet na prešetrenie orgánom činných v trestnom konaní lebo pismenkami nič nezmeníš
gulak | 12-08-2017 21:07:58
Vy falosni cernoknaznici,co sa klanate zlatemu telatu,dajte uz ludom pokoj a nechajte to na ludoch,ci na tu vystavu pojdu,alebo nepojdu..
s.i.n. | 12-08-2017 18:49:09
Marek Sladký | 12-08-2017 18:32:13 : V Indii ľudí spaľujú pri vode a potom popol do rieky. A tak to robia s každým, aj s bezdomovcom na štátne útraty. O poslancovi Dostálovi si myslím tiež svoje, no určite v rebríčku poznania je asi na tom lepšie ako vy. A čo taký p. Prof. Jozef Glas zo Slov. zdravotníckej univerzity, ktorá má licenciu a patrí do siete vysokých škôl v SVK, alebo stavovská organizácia Slov. komora lekárov podobne aj Česká. To sú všetko podradné inštitúcie a osoby v nich pôsobiace tiež? Naopak, nepočul či nečítal som o jednej jedinej verejne známej osobnosti, ktorá by sa o výstavu zasadzovala. Pravda, okrem M. Sladkého, ktoré poznajú tak na SoL. Sorry!
Marek Sladký | 12-08-2017 18:32:13
Tomáš naši poslanci sú len pajaci. Nič nerobia pre ľudí. A P. Dostal je určite významný poslanec keďže o jeho práci pre ľudí som nič nepočul. Mimochodom v Indii ich síce nestahuju z koze len ich nechajú rozkladát sa na vode.
tomáš | 12-08-2017 17:49:03
Prirodzene, že to nemôžete zaručiť, lebo ste osobne žiadne súhlasy nevideli a už vôbec nie zo svojej pozície. Potom len nechápem tú naivitu, s ktorou absolútne, bez pochybností obhajujete neobhájiteľné. Ak je všetko také jasné ako píšete, tak potom nechápem prečo toľké významné osobnosti verejného života vyjadrili toľké pochybnosti až pobúrenie. Žeby neboli osvietení tak ako vy? Predsa len, ak dovolíte, budem radšej dôverovať napr. poslancovi Dostálovi, ktorý má predsa len viac informácií, lepší prehľad aj úsudok.
A čo má tá poznámka o jedení zvierat spoločné s tou výstavou? To sú bonmoty.
A už vôbec som nepochopil to s tou Indiou? Tam predsa nikto nevystavuje ľudí stiahnutých z kože na výstave za účelom zisku. Tu je cieľ priamočiary: zarobiť na šokovaní a vzdelávanie je len figovým listom. Takýto typ produkcie je blízky bulváru.
Marek Sladký | 12-08-2017 17:09:37
Tomáš prečo by som mal ja niečo zaručiť. Pozadie nie je vám jasné. Organizátor má listiny ohľadne tiel a sú v zmluvách ktoré sú označené ako tajné. A hoax to bol je to možné zistiť na nete a bolo to aj v správach. Ale jest zvieratá vám nie je odporné? A prečo nejdu tie organizácie robiť osvetu do Indie, že telo patrí do truhly a nie nechať ho plávať v rieke...
havran | 12-08-2017 16:32:16
Pre Tomáša : Tomáš Vy ste už z tej cirkvi a viery zdebilnený načisto,nie ja,čo som spomenul nevyvrátiteľné fakty z histórie.Tešte sa na smrť,určite ako pravoverný pôjdete do raja,vyfasujete obláčik a budete sa na nás nehodných pozerať z nebíčka.
tomáš | 12-08-2017 15:22:38
Mne je pán Sladký celkom jedno, čo vy urobíte, proti gustu žiaden dišputát (aj osobné preferencie o čomsi vždy vypovedajú), ale tu ide o úplne inú vec. Táto výstavu tu nemá čo hľadať a to minimálne preto, že jej pozadie nie je vôbec jasné. A tiež z dôvodov pomenovaných v spomínaných linkoch. Mimochodom neviem čím by mal byť posledný link hoax? Nemyslím si, že by organizácia pre ĽP strácala čas hoaxami. Navyše podobným prípadom sa zaoberá aj náš poslanec Dostál, ktorý tvrdí, že existujú vážne pochybnosti o tom, že bol daný súhlas na vystavovanie. Alebo vy môžete s určitosťou prehlásiť a zaručiť, že žiadne vystavované telá nepatrili alebo nepatria čínskym väzňom resp. politickým odporcom režimu, ktorí mohli byť obeťami mučenia a popráv, ktoré sú v Číne na dennom poriadku? Ako, stačí si zistiť, ako je nakladané v Číne pri nelegálnych obchodoch s obeťami hnutia Falung Gong. Sú niekde predložené súhlasy ich darcov? Boli to živí ľudia, nevieme kto sú títo ľudia, netušíme, či sa chceli stať výstavným exponátom. Vystavovať ich je preto morbídne, neetické a aj nechutné. Úcta voči mŕtvemu ľudskému telu je základnou požiadavkou civilizovanej ľudskej spoločnosti. Mŕtve ani živé ľudské telo, ani jeho časť nemožno zneužiť na zisk. Myslím, že na to sú prijaté medzinárodné dohovory. A tým pádom sú touto výstavou porušené základné hodnoty slobodnej a demokratickej spoločnosti, ktorá sa zakladá na istých mravných princípoch. Tu nestačí tvrdenie, že je to v súlade so zákonmi. Všelijaké darebáctva sa tu už odohrali v súlade so zákonmi, ale sú tu predsa aj zákony etické a morálne. Takže nie o vaše preferencie tu ide, ale o to, že výstavy tiel, ktorých pôvod nie je jednoznačne vyjasnený, treba jednoducho nepovoliť. A to som ešte neriešil estetickú stránku veci. Ľudské telá zodraté z kože a mimo truhly si zaslúžia dôstojné uloženie, nie lacnú exhibíciu a škandálnu provokáciu. Ale tie, ako vieme, najlepšie predávajú.
Marek Sladký | 12-08-2017 14:37:59
Ak máte problém s tou výstavou tak na ňu nechoďte. Myslím, že človek si môže určiť co chce vidieť a čo nie. Ak by výstava bola v rozpore s našimi zákonmi, tak by tu nemohla byť už druhý krát. Alebo nám chce niekto stále prikazovat čo máme a nemáme robiť? Mimochodom Tomáš ten posledný link bol hoax stvorený práve odporcami výstavy.
tomáš | 12-08-2017 14:00:39
tu predkladám linky, kde sú v podstate zhrnuté všetky rozumné argumenty proti výstave bez toho, aby sa to tu muselo zvrhnúť zase na osočovania cirkvi

https://domov.sme.sk/c/20617762/slovenski-lekari-sa-ozvali-proti-vystave-ludskych-tiel.html

https://domov.sme.sk/c/20623527/aktivisti-vyzyvaju-statne-organy-aby-zasiahli-proti-vystave-mrtvych-tiel.html#ixzz4pMZASbrP

https://blog.postoj.sk/25948/preco-nepojdem-na-vystavu-z-koze-zodratych-mrtvych-ludskych-tiel-body-exhibition

https://www.tyzden.sk/nazory/41454/nechodme-na-vystavu-hrozy/

http://www.topky.sk/cl/11/1642649/Vystava-mrtvych-tiel-sa-pre-muza-stala-nocnou-morou--Medzi-exponatmi-nasiel-strateneho-brata
tomáš | 12-08-2017 13:56:16
havran sledujte menej filmových fikcií, lebo zdebilniete úplne.
havran | 12-08-2017 13:33:01
Pre KBS : už ste zabudli,koľko ľudí dala cirkev zavraždiť a zhabať ich majetky,umučiť ľudí a na výstrahu ich vystavovali,upaľovali bosorky a pod.To nebolo kvôli materiálnemu zisku,to nebolo znevažovanie mŕtvych tiel,ponižujucich ľudskú dôstojnosť ? Zrazu aká ľudskosť,ale história nepustí !
Lolo | 12-08-2017 01:34:06
To A nie len Slovenskí biskupi | 11-08-2017 22:03:03 - už len postoj je dôveryhodne periodikum.
kain | 11-08-2017 22:52:35
tak ponizujucu ludsku dostojnos,no mozno odporucaju navstivit orgie vo vatikanskom nerestnom gaybrlohu.
A nie len Slovenskí biskupi | 11-08-2017 22:03:03
Prof. Jozef Glas, Ústav zdravotníckej etiky Slovenskej zdravotníckej univerzity: \"Je to zločin proti ľudskosti\"
https://www.postoj.sk/25988/je-to-nekro-porno-a-zlocin-proti-ludskosti
Seredan | 11-08-2017 17:54:59
Najviac mŕtvol ja vo Vatíkáne kde sú zabalzamované a vyhlásene za sväté telá, uložené za sklom.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign