Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Bezprizorné parkovanie v Galante

916

Aj tento článok o Galante publikujem na seredonline.sk, lebo v Galante napriek rôznym facebookovým fóram a webovým stránkam, neexistuje slobodný necenzurovaný priestor pre vyjadrenie názoru. Uvedené názorové rubriky a médiá   slúžia záujmom jednotlivcov, ktorí nimi  sledujú svoj osobný prospech, ktorý nemusí byť v zhode s prospechom mesta a jeho občanov.

 

 Potrebuje Galanta regulované parkovanie? Vedenie Mesta Galanta má k tejto otázke nevysporiadaný názor. Otvorilo túto tému, ale dnes nevie povedať, prečo a ako ho robiť. A tak ponecháva svojich občanov v ďalšej neistote z toho, aké budú ďalšie nekompetentné kroky predstaviteľov Mesta.

 

 Avšak udalosti v Galante z noci  17. októbra 2013 na ulici Hlavná 990 hovoria jasne, že v tomto meste potrebujeme zaviesť spravodlivý a jednoduchý, nešikanujúci systém pre vlastníkov áut. Teda niečo úplne iné, než akú koncepciu Mestský úrad vypracoval a predostrel na 16. zasadnutí zastupiteľstva. Inak môže dôjsť k neželaným stratám minimálne na majetku občanov Galanty.

 

Dnes sú o opodstatnenosti správneho regulovania parkovania určite presvedčení obyvatelia bytového domu Hlavná 990 v centre Galanty. Práve pre nedostatok parkovacích miest začali obyvatelia okolitého sídliska ale i návštevníci mesta parkovať svoje vozidlá v tesnej blízkosti bytového domu priamo pod oknami na parcele, ktorá patrí Mestu (!).   Nebezpečná hra nenechala na seba dlho čakať. V spomínanú noc tu došlo k požiaru auta odparkovaného v bezprostrednej blízkosti bytového domu. Z auta sa oheň preniesol na zateplenú fasádu komplexne obnovenej bytovky. Iba vďaka kvalitnému zateplovaciemu systému a rýchlemu zásahu našich hasičov bol oheň uhasený včas. Predsa však stihol poškodiť odhadom do 20 štvorcových metrov fasády a k tomu aj vchodové dvere s predbežnými nákladmi na opravu okolo 3000 EUR.  Vec vyšetruje polícia.

 

K ohrozeniu zdravia alebo života našťastie nedošlo, hoci požiar vznikol v tesnej blízkosti hlavnej plynovej prípojky. Okolo nej chodí dennodenne množstvo áut. Mesto Galanta to však nezaujíma. Nereguluje pohyb áut na svojej parcele za bytovým domom. Naopak benevolentne ponecháva svojvoľne položené betónové zátarasy na parkovisku za bytovkou  tak, aby autá nemohli prejsť a museli sa otáčať a vracať popri spomínanej plynovej prípojke! Naše mesto proste nerieši nič. Spí.  Zrejme potrebuje ďalšie  osudové varovanie.

 

Na 16. zasadnutí mestského zastupiteľstva v Galante bol prerokovaný návrh na reguláciu parkovania v Galante z dielne právneho oddelenia Mestského úradu v Galante. Mestskí poslanci schválili návrh tesnou väčšinou ako všeobecne záväzné nariadenie (VZN) s platnosťou od apríla 2014. Za reguláciu sa vtedy ešte postavil primátor Mgr. Ladislav Maťašovský (MOST – HÍD).  Regulácia však do platnosti najskôr nikdy nevstúpi. Po vlne kritiky zo strany aktivistov, ktorí iniciovali petíciu proti uvedenému regulovaniu, primátor dostal strach. Nečakane zmenil svoj postoj a dosiaľ nepodpísal nové VZN, ktoré vypracoval jeho úrad. Tragikomické. Položme si teda otázku, či Galanta potrebuje takýto  cirkus a čo je vlastne za ním?

 

Koncepciu regulovaného parkovania predniesol poslancom vedúci právneho oddelenia MsÚ Mgr. Miroslav Psota. Z materiálu jednoznačne vyplýva, že mestom Galanta poňatá regulácia je vlastne zastieracim názvom pre spoplatnenie parkovania počas pracovných hodín (!) v celej Galante mimo najhustešieho sídliska Sever a miestnych okrajových častí Hody, Javorinka, Nebojsa. Platiť za parkovanie počas dňa majú nielen návštevníci ale i tí občania Galanty, ktorí nemajú trvalý pobyt v spoplatnenej zóne. Takéto riešenie je vlastne priznaním, že tí majstri,  ktorí tento koncept regulovania parkovania vypracovali a ho presadzovali, nemohli mať vlastne žiaden úprimný záujem vyriešiť problém s nedostatkom parkovacích miest v meste. Napokon sám primátor Ladislav Maťašovský to aj verejne doznal na 17. zasadnutí mestského zastupiteľstva, keď sa vyjadril v tom zmysle, že mu išlo v prvom rade len a len o získanie nových peňazí do mestskej pokladnice.

 

A teraz si rozoberme nezmysel schválenej koncepcie parkovania z laického pohľadu, nakoľko  nie sme platení odborníci, ako tí, čo koncepciu regulácie parkovania vypracovali. Položíme si iba dve otázky, na základe, ktorých bude každému jasné, o čom to celé je: 1) Je v Galante problémom zaparkovať auto cez deň alebo až večer po 17. hodine? Správna odpoveď  - až večer po 17. hodine. 2) Má alebo nemá  najhustejšie sídlisko Sever v Galante najväčší problém s parkovaním? Správna odpoveď: práve Sever trpí najviac s nedostatkom parkovacích miest vo večerných a nočných hodinách. Nie je zarážajúce, že  Mestom presadzovaná koncepcia regulovania parkovania ignoruje oba základné a do neba volajúce fakty? Ani nereguluje parkovanie vo večerných a nočných hodinách a sídlisko Sever ponecháva jeho vlastnému osudu.

 

Nekompetentnosť autorov regulácie parkovania a politické žabomyšie harašenie mestských poslancov napokon odhodili regulovanie parkovania do OUTu podobne ako slabý futbalista obranca odkopne loptu za postrannú čiaru. Zahodili však za chrbát aj občanov, ktorým dennodenne strpčuje a od 17. októbra aj ohrozuje život súčasný bordel s parkovaním v meste. Dôkazom toho je spálená fasáda na obnovenom bytovom dome Hlavná 990 v priamom centre mesta. Prečo teda občania Galanty konečne nezoberú vo voľbách raz a navždy na zodpovednosť tých predstaviteľov mesta, ktorí nedokážu riešiť žiaden iba trocha náročnejší problém? Namiesto toho sa naši poslanci vracajú skoro na každom zastupiteľstve k vyratúvaniu odpadových košov na tej či onej ulici. Alebo sa sami zosmiešňujú interpeláciami v štýle,  že niekto by tu už mal niečo s tým či oným robiť ! Niekto? A načo ste tam potom vy, zvolení predstavitelia mesta?

 

Som presvedčený, že je treba vypracovať novú koncepciu regulovania parkovania v meste. Začínam s tým, že žiadam ako konateľ Spoločenstva bytov Hlavná 990 Mesto Galanta, aby upravilo parkovanie na svojej parcele za domom Hlavná 990 tak, aby pohyb a státie áut viac neohrozovali náš bytový dom.  Pomohlo by tejto veci, ak by mestskí poslanci a úradníci na čele s primátorom prišli a osobne si prezreli miesto požiaru bytového domu Hlavná 990 v tesnej blízkosti vedenia plynu(!). Potom by hádam uznali, že je správne, aby mesto na svojom pozemku zregulovalo parkovanie tak, aby autá nestáli priamo pod oknami obyvateľov. Z opačnej strany je predsa dosť miesta na vykompenzovanie zablokovaného priestoru.  

 

Na záver si položme ešte jednu otázku - Ako by mohli primátor a poslanci nášho mesta zvládnuť koncepciu regulovania parkovania? Možno by nato stačili postrehy skúsených a scestovaných členov odborných komisií mestského zastupiteľstva. Namiesto toho v nich však sedia zväčša oni sami alebo ich sponzori a kamaráti, ktorí sú vhodní tak akurát na poťahovanie nitkami. Veď každý, kto len trochu cestuje po Slovensku, vidí presne, v ktorom meste sa podarilo vyriešiť problém s parkovaním kultúrne a kde mizerne. V Galante bohužiaľ vládne temná mizéria.


Fotogaléria k článku:

916
Autor: Miroslav Klobucnik
916
Autor: Miroslav Klobucnik
916
Autor: Miroslav Klobucnik


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Jozef | 31-10-2013 09:21:43
...vsimli ste si, co sa dostalo vdaka pozmenujucim navrhom do novely cestneho zakona, ktoru prijala NRSR tento tyzden?

" Obec ako vlastník môže prevádzkovať platené parkovanie aj na verejných komunikáciách a to sama alebo poverením právnickej osoby."
shelley | 28-10-2013 16:23:51
Teraz by to chcelo vziať fotoaparát a prejsť sa po Seredi. A možno by sme zistili, že autá pod oknami sú aj tu. Aj tu sa zatepľuje. Za Hokejkou autá parkujú tak, že sa prednými reflektormi priam dotýkajú steny domu. Ostatné si môžeme domyslieť a je to len otázkou času....Asi sa už blížime k situácii ako v Japonsku: tam auto predajú len tomu, kto prinesie potvrdenie, že má kde parkovať.
Robo Horvath :) | 26-10-2013 21:06:56
Ja som len reagoval na tuto cast clanku:
"Koncepciu regulovaného parkovania predniesol poslancom vedúci právneho oddelenia MsÚ Mgr. Miroslav Psota. Z materiálu jednoznačne vyplýva, že mestom Galanta poňatá regulácia je vlastne zastieracim názvom pre spoplatnenie parkovania počas pracovných hodín (!) v celej Galante mimo najhustešieho sídliska Sever a miestnych okrajových častí Hody, Javorinka, Nebojsa. Platiť za parkovanie počas dňa majú nielen návštevníci ale i tí občania Galanty, ktorí nemajú trvalý pobyt v spoplatnenej zóne. Takéto riešenie je vlastne priznaním, že tí majstri, ktorí tento koncept regulovania parkovania vypracovali a ho presadzovali, nemohli mať vlastne žiaden úprimný záujem vyriešiť problém s nedostatkom parkovacích miest v meste. Napokon sám primátor Ladislav Maťašovský to aj verejne doznal na 17. zasadnutí mestského zastupiteľstva, keď sa vyjadril v tom zmysle, že mu išlo v prvom rade len a len o získanie nových peňazí do mestskej pokladnice."
Registrovaný Miroslav Klobucnik Miroslav Klobucnik | 26-10-2013 20:44:09
Od isteho casu nezvyknem zasahovat do nite komentarov, ale ak niekto ako pan Robo Horvath takym to sposobom prispeje, ako to spravil teraz, musim zareagovat, aby si pozorne precital moj clanok este raz a hadam mu opat neunikne, ze som proti sklbaniu vlastnikov aut pri parkovani v Galante.
Robo Horvath :) | 26-10-2013 20:00:20
To je super riesenie. Zacnite si v celej Galente vyberat parkovne a este viac ozobracovat obyvatelov a navstevnikov aby ich to odradilo tam vôbec chodit. Podnikatelska obec bude urcite nadsena,lebo trzby im porastu len taka radost.A potom treba este zaviest poplatok za to ze sa rano zobudime,nadýchneme a prdneme. A treba to dat pod palec firme a to najlepsie nejakej priatelskej s vedenim mesta,kde mesto z toho bude mat skoro velke nic. Nieco podobne ako sa zaviedlo pred nemocnicou. To je super. Ked tam ide chorlavy pacient co tam musi cakat pol dna a zaplatit aj za to ze sa nasilu prednostne dotkne klucky tak ho vycucaju este aj na parkovnom. Len tak dalej. Nenazranost nema hranice. Prave pre tento krok som prestal chodit do nemocnice v Galante.
Nakolko je Galanta a jej poplatky vzorom pre Sered tak uz len cakam kedy sa s takouto tupostou niekto zacne zaoberat aj v Seredi.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign