BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BK Lokomotíva Sereď 38:9 (17:4)

BK ŠKP 08 Banská Bystrica - BK Lokomotíva Sereď 27:14 (15:6)

BK Lokomotíva Sereď - TJ Družba Piešťany 50:26 (10:5, 26:13, 32:15)
Štóc 8, Žídek 7, Malý 7, Rumpík 6, Melicher 6, Juríček 6, Oborák 5, Starko 5.

Zápas č.36

BK Lokomotíva Sereď - TJ Družba Piešťany 63:45 (37:19)
Mesároš 16, Malý 8, Štóc 8, Juríček 8, Rumpík 7, Zguriš 6, Žídek 6, Oborák 4.

V sobotu sa predstavila naša rezerva opäť na domácej pôde, kde sme hostili rovesníkov z Piešťan. Naši hráči podali zodpovedný a bojovný výkon, ktorý pretavili do dvoch víťazstiev. Prvé body v kariére zaznamenal Edo Oborák, v dobrom svetle sa ukázali Mesároš, Malý a hlavne výborne hrajúci Rumpík. Hráči, ktorí sú menej vyťažovaní v hlavných súťažiach mali takto možnosť konfrontovať svoju výkonnosť priamo na palubovke a to pri väčšej minutáži.
Tréner: JI

1.liga Žiačky U14

Zápas č. 63

Piešťanské Čajočky - BK Lokomotíva Sereď 37:46 (7:9; 13:24; 23:32)
Dudonová 12 (TH 1/0), Užovičová 9 (2/1), Vaňovčeková 8 (2/0), Žemlová 8, Holubová 2, Jakubčeková 2, Karelová 2, Zrayer 2, Ďuračková 1 (2/1), Bartová, Mitasová. Trestné hody družstvo 7/2.

Zápas č. 66

Piešťanské Čajočky - BK Lokomotíva Sereď 44:42 (15:4, 24:30, 33:38)
Užovičová 10 (TH 2/0), Vaňovčeková 10, Bartová 8, Žemlová 4, Dudonová 2, Holubová 2, Jakubčeková 2, Mitasová 2, Zrayer 2, Ďuračková, Karelová. Trestné hody družstvo 4/2.

Do týchto zápasov sme nastúpili plní odhodlania pobiť sa o čo najlepší výsledok. Úvod zápasu bol v našej réžii no po polčasovej prestávke sa hra vyrovnávala. Keďže sme súperovi nedovolili poľahky skórovať na konci prvého zápasu sme sa radovali z víťazstva. Do druhého zápasu sme vstúpili nekoncentrované a bez dávky agresivity, z ktorej sme ťažili v 1. zápase. Súper to riadne využil, keď vyhral všetky dejstvá okrem druhého, to skončilo v pomere 9:26 v náš prospech. Po tom ako sme dostali kôš 6 sekúnd do konca zápasu a nedodržali sme taktické pokyny po time-oute sa z víťazstva radoval súper.
V zápasoch sme mali problém dodržiavať taktické pokyny, z čoho vyplýval nesústredený výkon celého družstva. Chcem dievčatá pochváliť za odhodlanie, ktoré bolo na nich vidieť aj keď to nebol náš najlepší výkon. Zároveň gratulujem dievčatám k víťazstvu. Vzhľadom na zranenia a choroby, ktoré nás obklopovali celý mesiac je úžasné, že sme v Piešťanoch dokázali vyhrať a potrápiť tohto súpera aj v druhom zápase. Verím, že už sa chorobám budeme vyhýbať a každá z dievčat a samozrejme celý kolektív bude kráčať krok po kroku vpred.
T.E.A.M.!!!
Tréner: MB

Starší minižiaci U12

Zápas č. 83

ŠBK Fándly Sereď - BK Lokomotíva Sereď 45:82 (9:19, 22:37, 36:66)
Balogh 24, Česár 21, Vranovič 15, Kiss 8, Majerník A. 6, Boros 2, Gavora 2, Sárkány 2, Vlkovič 2, Bartek, Majerník M; Štefanek, Vašák.

Zápas č. 87

ŠBK Fándly Sereď - BK Lokomotíva Sereď 46:72 (12:18, 26:35, 38:56)
Balogh 19, Česár 12, Vranovič 12, Kiss 11, Vlkovič 6, Majerník A. 4, Gavora 2, Štefanek 2, Bartek, Boros, Majerník M; Vašák.

V sobotu sme nastúpili na ďalší dvojzápas na horúcej pôde družstva ŠBK Fándly Sereď. Do týchto zápasov sme nastúpili s úmyslom prezentovať sa činnosťami, ktorým sa venujeme v tréningovom procese. Dobrá obrana nám priniesla mnoho získaných lôpt, ktoré sme využívali na zakladanie rýchleho protiútoku. Výbornou kombinačnou hrou sme vytvorili mnoho pekných akcii na útočnej polovici, v hre 1:1 sme boli tak isto úspešní. V prvom zápase nás bodovo potiahli Balogh, Česár, ktorým sekundoval Vranovič. Skvele hrajúci Kiss, ktorý sa vrátil po zdravotných problémoch neúnavne zapájal všetkých hráčov v útočných činnostiach.
V druhom zápase sme mali hneď od začiatku mierny problém s faulami, ale stále sa nám darilo mať v činnostiach mierne navrch. Do druhého polčasu sme nastúpili v zmenených zostavách, čo sa ukázalo ako kľúčové. Zároveň výkon neustále sa zlepšujúceho Gavoru nám prinieslo ďalšie víťazstvo.
Tréner: MB a JI

1.Liga Kadeti U17

Zápas č. 144

BKM SPU Nitra "A" - BK Lokomotíva Sereď 68:66 (20:22, 32:39, 45:55)
Balogh 16 (TH 6/5, 1 trojka), Hupka 13 (2/1), Láštic 12 (5/4), Paštéka 10 (2/2, 2 trojky), Javor 9 (1 trojka), Šimko 4 (4/4), Blaško 2. Trestné hody družstvo 19/16, trojky družstvo 17/4.

V sobotu sa hral v Nitre opäť výborný basketbal o ktorý sa tentokrát pričinili kadetské družstvá z Nitry a Serede. Domáci začali síce trošku nekocentrovane, ale mierne ovládli prvú štvrtinu. V jej závere však po niekoľkých nepresnostiach domácich, išli do vedenia práve naši chlapci. Škoda, že na kolektívnu hru mladých nitrančanov, sme v strednej časti neboli schopní reagovať rovnakou odpoveďou. Častokrát sme pri presilových situáciách robili nesprávne rozhodnutia a bohužiaľ až veľmi často sme zakončovali cez 3-4 hráčov súpera, namiesto prihrávky na voľného spoluhráča. Do poslednej štvrtiny sme síce išli s desaťbodovým náskokom a odhodlaní zvíťaziť, ale opätovné dlhé držania lopty, spomaľovanie tranzície a až moc individualistický prístup niektorých zverencov spôsobil, že z víťazstva sa nakoniec tešili o máličko šťastnejší domáci. Sedem týždňov pred Final-4 je dôležité, že naša hra sa výrazne lepší v detailoch, rastie kvalita herných činností každého jednotlivca a cítiť v družstve tímového ducha. Tento „Team Spirit“ však treba ešte poriadne vystužiť a hlavne dostať zo šatne na ihrisko ...... .
Tréner: JI

24.3.2018 a 25.3.2018

1. Liga Kadetky U17

BAM Poprad : BK Lokomotíva Sereď 45:75 /21:41/
Scherhauferová 16, Bencelová 11, Határová 10, Koleňáková 9, Bohušová 8, Ciuttiová 7, Bieliková, Očadlíková, Zaťková po 4, Paulíková 2

Young Angels Košice : BK Lokomotíva Sereď 64:59 /34:26/ Bohušová 16, Bencelová 14, Ciuttiová 7, Zaťková 6, Koleňáková 5, Határová 4, Očadlíková 3, Bieliková, Scherhauferová po 2, Paulíková

V sobotu sme pricestovali do Popradu, kde nás čakal veľmi zdatný super, ktorý nám v tabuľke dýcha na chrbát. Na začiatku sme mali mierne problémy so súperovým pressingom v obrane no po pár minútach sme sa nastavili naozaj perfektne a to po všetkých stránkach. Už polčas sme vyhrali o 20 a celý zápas o 30 bodov. Chcel by som za tento výkon pochváliť úplne všetky dievčatá. Energia a odhodlanie z nich brutálne sršali. Každá hráčka bola ochotná odovzdať všetko pre tento team a v obrane sme šlapali ukážkovo. Čerešničkou na torte bolo, že každá jedna sa presadila aj bodovo. Toto bol recept ako by sme sa mali prezentovať aj naďalej.

V nedeľu sme hrali u lídra tabuľky v KE. Začali sme skvelou prvou štvrtinou po ktorej sme vyhrávali o 5. Druhá štvrtina bola velmi zlá. Problém bol, že sme tam mali zlú pasáž a bolo potrebné sa zodvihnúť a rozhodiť Košice, ktoré boli v laufe. Nikto taký sa však u nás nenašiel čoho vysledkom bola prehratá štvrtina o 13 bodov. V tejto časti sme cca posledných 5-6 minút boli naozaj úplne opustení a bez energie. Tretia štvrtina bola veľmi vyrovnaná. Do štvrtej sme vstupovali so skóre -10. V tejto časti sa vrátilo naše bojovné srdiečko a aj rozum bol už na správnom mieste. Skvelou stíhacou jazdou sme sa v koncovke dostali do vedenia o 1 bod no súper tam dal dôležité 2 koše a koncovku si ustrážil. Škoda, lebo sme tam mali svoje šance. Podstatné však bolo to, ako sme sa vrátili do zápasu. Ponaučenie je také, že každý má slabú chvíľku, no nesmie trvať tak dlho, ako tá naša v druhej štvrtine. Mám ale pocit, že sme sa dali na správnu cestu a verím, že sa poctivou prácou budeme neustále posúvať vpred, pretože naše možnosti sú veľmi veľké. Svojmu teamu ale 100%ne verim!