Linky
Videá

Basketbalisti súčasťou Európskej ligy

1110

V piatok poobede vycestovali starší žiaci do Maďarského Budaorsu na 1. fázu turnaja EYBL (European Youth Basketball League). V prvom rade chceme povedať, že úroveň organizácie cez stravu, ubytovanie až po starostlivosť o naše družstvo bola veľmi vysoká. O basketbalovej úrovni na turnaji ani nemusíme rozprávať.
V sobotu ráno sme zahájili turnaj proti súperovi z Macedónska, konkrétne zo Skopje.
BK Lokomotíva Sereď - KK Feniks 2010
69:63
(36:33)
Balogh 17, Skubeň 13, Javor 11, Villem 8, Paštéka 8, Révai 8, Láštic 3, Vladovič 1
Po zaspatom úvode, keď sme prehrávali 12:2 sme sa dokázali spamätať a dostať sa do herného tempa. Postupne sme dobiehali výsledok a už polčas sme dokázali vyhrať o 3 body. Po polčase sa pokračovalo v rýchlom a fyzicky náročnom basketbale a po 3. štvrtine svietilo na tabuli 53:52. Poslednú štvrtinu sme zvládli po taktickej stránke na útočnej polovici a hlavne v obranných činnostiach sme mali suverénny prejav. Po celý zápas sme sa mohli oprieť o úspešnosť trestných hodov (18/14).

Po obede prišiel hodinový oddych a priestor na regeneráciu. V dobrej nálade sme odchádzali z hotela na druhý zápas proti domácemu BDSE-Graphax.
BDSE-Graphax - BK Lokomotíva Sereď
88:61
(41:23)
Skubeň 23, Villem 12, Balogh 8, Láštic 8, Paštéka 6, Vladovič 2, Javor 2
Domáce družstvo na nás vyletelo rýchlym,jednoduchým basketbalom a agresívnou obranou. Po 5-tich minútach na tabuli svietilo 21:4 a všetko to, čo fungovalo doobeda sa v tomto zápase úplne vytratilo. V podobnom duchu sa niesol celý zápas a nikto nedokázal ten uragán domácich zastaviť.

V nedeľu sme si doobeda vysvetlili pár vecí a poobede na nás čakal súper z USK Praha.
USK Praha - BK Lokomotíva Sereď
57:69
(29:35)
Villem 20, Balogh 18, Skubeň 14, Javor 8, Vladovič 6, Blaško 2, Paštéka 1
Dobrou obranou a trpezlivosťou na útočnej polovici sme vyhrávali po úvodných 5-tich minútach 5:13. Súper sa do polčasu postupne dostával do tempa a do polčasu sa hral vyrovnaný zápas (29:35). Vyrovnaná 3. štvrtina nám priniesla 8 bodový rozdiel v náš prospech. Úvod 4. štvrtiny sme nezvládli a jednoduchými stratami sme dovolili súperovi priblížiť sa na rozdiel 4 bodov. Po oddychovom čase, v ktorom sme si vysvetlili, že nemôžeme polaviť v obranných činnostiach a dopúšťať sa ľahkých strát priišiel 3-minútový úsek, ktorý sme vyhrali 12:2. Naše víťazstvo skrášlil na záver Skuebň smečom.

V posledný hrací deň sme doobeda vycestovali s chalanmi do Tropicaria vzdialeného 10 minút od hotela. Chalani rozptýlení a po neúspešných pokusoch uloviť raje sme vycestovali do haly, kde nás večer čakal súper zo Šopronu.
BK Lokomotíva Sereď - Soproni sportiskola
57:47
(35:17)
Balogh 18, Javor 14, Skubeň 13, Villem 4, Paštéka 4, Révai 2, Vladovič 2,
Pri výškovej prevahe sme si povedali, že obmedzíme streľbu a využijeme viac našich pivotov. Zápas sme začali dvomi 3-vými pokusmi. Prvú štvrtinu sme sa trápili na útočnej polovici a vyhrali sme ju 11:10. Do druhej štvrtiny sme nastúpili koncentrovanejšie a vyšlo nám skoro všetko. Polčas sme vyhrali 35:17. Po prestávke sme pokračovali v strelecky neúspešnom koncerte. Druhý polčas sme prehrali o 8 bodov, no nič to nezmenilo na tom, že sme sa tešili z víťazstva.

Máté Balogh bol vyhlásený ako najužitočnejší hráč nášho družstva.

Po zápase sme domov odchádzali s bilanciou 3 výhier a 1 prehry!!!

Turnaj nám ukázal, že družstvo napreduje. Na viacerých chalanoch je vidieť určitý progres. Tak isto nám tieto ťažké zápasy ukázali mnoho vecí, na ktorých musíme pracovať.
Poďakovanie patrí všetkým chalanom za predvedené výkony v zápasoch, disciplinovanosť mimo haly (až na malé výpadky) a kolektívnosť počas celého turnaja.
V mene družstva sa chcem poďakovať klubu a všetkým, ktorí nám pomohli sa tohto turnaja zúčastniť. Skúsenosti z turnaja nám určite pomôžu v ďalšom pôsobení v našej súťaži.

2. fáza turnaja, z ktorej vzídu 2 postupujúce družstvá na finále do Litvy sa koná 4. - 6. marca.