Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Až 70% poslancov MsZ sa nahrávania relácie nezúčastnilo

Miloš MajkoDátum22. 01. 2012 17:03:12TémaDISKUSNÉ RELÁCIE

Ani nie pred hodinou  Iveta Tóthová uverejnila  video z diskusnej relácie pod nadpisom  "Vedenie mesta a poslanci MsZ hodnotili uplynulý rok a povedali, čo nás čaká v roku 2012".    V relácii  štyria poslanci  MsZ, prednosta  MsÚ a primátor mesta z ich pohľadu zhodnotlili  udalosti v meste, jeho chod  a plány pre  rok  2012. 

Ako aj v relácii odznelo, komunikácia s verejnosťou  zo strany vedenia mesta tu je. Žijeme však v roku  2012, štát i samosprávy postupne chápu smerovanie vývoja a  otvárajú sa kontrole a komunikácii s verejnosťou. Je tomu tak aj u nás?

Buďme teda realisti a spýtajme sa - to je naozaj normálne, že prísť do relácie  tvorenej  médiom, ktoré má sledovateľnosť  zhruba  70 000  unikátnych prístupov  prevažne obyvateľov mesta mesačne, považuje za potrebné (vhodné, seriózne, normálne)  iba  minimálne množstvo volených poslancov  MsZ? Vyjadrené v číslach - prakticky  70 % poslancov  MsZ zhodnotiť voličom svoje ročné pôsobenie v zastupiteľstve  asi nepovažovalo za potrebné. Pre objektivitu treba uviesť, že  Ľ. Veselický bol chorý, P. Kurbel  v zahraničí, E. Krajčová sa ospravedlnila - už druhý raz a Marek Lovecký telefonicky oznámil, že je pracovne mimo mesto. Zároveň pripomíname, že poslanec  Lovecký na oficiálnej stránke mesta mal už viacej mesiacov uvedený  e-mail, ktorý nebol platný. Takže snahy o spojenie s ním elektronickou poštou boli márne.

Výsledok je však taký, že z poslancov  MsZ  prišli  svojim voličom  odpovedať na otázky  Božena  VydarenáPeter Rampašek, Marián Sidor - prijal pozvanie vždy a do každej relácie a  Pavlína Karmažínová - ktorá tak isto komunikuje vždy a aj v štúdiu upozornila hneď po prijatí pozvánky na to, že v danom termíne zasadá aj jedna z komisií. Preložili sme nahrávanie preto o hodinu neskôr a  z troch poslancov prítomných na komisii, prišla Pavlína Karmažínová  - sama!  Poslanci   Michal KoričanskýMarta Némethová   sa komisie zúčastnili, no na voličov si už čas nenašli.

Pri reportážach na školských, kultúrnych, športových či spoločenských akciách  máme možnosť hodnotiť angažovanosť jednotlivých poslancov  MsZ - našich volených zástupcov a reprezentantov dostatočne presne. Zatiaľ nemáme záujem  o uverejňovanie žiadnych štatistík - aj tak by boli  úbohé a nám ide skorej o to, aby si títo ľudia uvedomili, že poslenecký mandát im nedáva iba práva, ale aj povinnosti. I keď v mnohých prípadoch iba morálne - niekedy je to však oveľa väčším záväzkom voči verejnosti , ako samotná práca či legistatíva ich k niečomu zaväzujúca.

Poslanci  MsZ svojimi rozhodnutiami priamo ovplyvňujú život v meste, jeho smerovanie. Prerozdeľujú finančné prostriedky či určujú napríklad dotácie na podujatia, príspevky jednotlivým klubom. Pýtam sa preto, aký meter používajú pri svojom rozhodovaní o veciach verejných, keď sa na akciách nás obyčajných ľudí prakticky nezúčastňujú? Ako vedia posúdiť kvalitu toho ktorého organizátora, jeho možnosti, záujem o jeho akcie zo strany verejnosti či účasť na samotných poriadaných akciách?

Už po niekoľko dní pred konaním  nahrávania som od množstva ľudí počúval - ak niekto príde, tak iba minimum poslancov. Priznáva sa mi dosť nepríjemne, no nedá mi to. Predpokladal som minimálne číslo  10, skorej som si myslel, že  70% poslancov  sa nahrávania zúčastní a nie naopak.

Reláciu sme nahrávali na 4 kamery s oddeleným digitálnym záznamom zvuku. Spracovanie samotnej relácie trvalo cez dvadsať hodín. Ďalšia služba pre verejnosť na naše náklady v snahe konečne prelomiť bariéru medzi poslancami i verejnosťou samotnou. Sklamali ako poslanci, tak verejnosť. Na škodu obidvoch strán. Pripomínam však, že nie poslanci verejnosti vložili do rúk osud mesta, ale naopak. Pripomínam, že nie verejnosť je za svoju prácu v prospech mesta platená a nie verejnosť sa má zodpovedať poslancom  MsZ - ale opätovne naopak. A pripomínam, že účelom novín, televízie a médií všeobecne je kontrola práve volených funkcionárov na všetkých úrovniach riadenia spoločnosti. Kto stále nechápe o čom je reč, môže sa vrátiť k jednému z predchádzajúcich materiálov. Má názov - Gorila...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 24-01-2012 09:20:13
Myslím, že poslanci sú tu pre občanov mesta. SOL číta dostatočný počet ľudí, a preto keď boli pozvaní mali prísť,mali si nájsť čas. Rok pred ďalšími voľbami sa budú strkať a prezentovať na stránkach SOL. Žeby teraz ešte mali čas, nie je rok, ani polrok pred voľbami?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-01-2012 18:39:04
Studio - vybavenie ano. A priestor je prenajaty za danych podmienok z dovodu ako som napisal. A je jase, ze terminy nahravania sa stanovuju na zaklade vzajomnych dohod najma na nas navrh.

Mate nieco aj k dalsej casti mojho predchadzajuceho prispevku? Tu povazujem za ovela podstatnejsiu.
studio | 23-01-2012 18:28:27
Študio patrí SOL a mesto priestor prenajalo v zmysle spolupráce pre potreby SOL , nie pre poslancov. Kto chce sa zúčastní , kto nie sa nezúčastní. Využite štúdia je len a len vecou p. Majka a redaktorov SOL. Či ?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 23-01-2012 16:22:40
ujha | 23-01-2012 16:14:38 | - mylite sa, urcite nic nedostanete.

Studio nie je moje ale priestor je mestsky a mame ho prave na ucel, na ktory boli poslanci pozvani. O tom to malo a ma zmysel svedci ucast vedenia mesta.

Poslanci - ak by prisli, neboli by tam kvoli mne, ale pre citatelov, volicov, pre obcanov mesta.

Neprist na pisomnu pozvanku na meno a neospravdelnit sa, to sa nenosi ani v ovela horsej spolocnosti...
ujha | 23-01-2012 16:14:38
Odkedy je povinnosťou poslancov chodiť do štúdia p. Majku, že sa musia povinne spravedlnovať?
A čo to má s \"Gorilou\"?
Nerozumiem, avšak už si viem predstaviť komentáre k môjmu príspevku. Ale to dostanem.
Erich | 22-01-2012 21:01:34
Dúfam, že ignorácia poslancov rok po voľbách sa premení do ignorácie poslancov rok pred ďalšími voľbami.

Prekvapuje ma, že 11 poslancov sa ani neospravedlnilo. Mohli si aspoň zo slušnosti sadnúť dozadu a predstierať, že ich nejaké mesto Sereď zaujíma...
asdf | 22-01-2012 19:17:52
Peniaze chodia na účet...
Milan | 22-01-2012 17:23:49
Chyba mi v clanku tabulka s menami poslancov ktori neprisli. Spominate tych co prisli a aj tych co sa ospravedlnili ale clanok je hlavne o tych co sa na to proste vys*ali. Da sa nakamerovat aj to ked si pojdu pre peniaze ci sa rovnako na to vys*eru?
Peter Klokner | 22-01-2012 17:13:34
Miloš to s tou Gorilou si tam uviedol dosť rafinovane :-)
Stále si taký megaoptimista a veríš že niekomu sa tu vôbec chce premýšľať?
Gorila zatiaľ dopadla inak ako bol zámer. Tupci si to vysvetľujú ako úplnú likvidáciu pravice a že ľavičiari majú stisnuté zadky a záhadne mlčia ako vši pod chrastou svedčí iba o tom že nemajú ani potuchy do koho rýpať aby sa neprevalil ich hnoj.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign