Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Ako slovenské vlády realizujú vôľu občanov

Štefan ŠtefanidesDátum13. 04. 2015 09:59:19TémaBlogy
993

Vôľa občanov je zakotvená v prvých dvoch článkov našej ústavy, podľa ktorých Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát, neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo a štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

Základnou povinnosťou každej vlády je plnenie tejto vôle občanov.

Ako túto vôľu plnia naše vlády?

1/ Zvrchovanosť

Vlády Slovenskej republiky sa pred rokom 1989 museli realizovať politiku Sovietskeho zväzu a teraz musia realizovať politiku USA.

Predtým nás víťazná mocnosť druhej svetovej vojny – Sovietsky zväz riadila našu krajinu cez komunistickú stranu, cez média a cez vojenské zoskupenie Varšavská zmluva. Tieto riadiace páky mala mocnosť pod svojou kontrolou.

Teraz víťazná mocnosť z druhej svetovej vojny – USA riadi našu krajinu, cez vládne politické strany, cez média, cez vojenské zoskupenie NATO a cez nadnárodné banky. Tieto riadiace páky má mocnosť pod svojou kontrolou.

Predtým nám mocnosť dosadila čelného predstaviteľa Husáka, napriek tomu, že väčšina občanov stáli za Dubčekom. Dosadila ho za pomoci domácich judášov a cez anti kampaň, ktorú spustila proti Dubčekovi

Po roku 1989 nám mocnosť dosadila Dzurindu, napriek tomu, že väčšina občanov stáli za Mečiarom. Dosadila ho za pomoci domácich judášov a cez anti kampaň v médiach proti Mečiarovi. Dosadení Dzurinda a zaplatení Judáši sa postarali o to, aby proti vôli väčšiny občanov vstúpilo Slovensko do NATO.

Predtým sa naši čelní predstavitelia chodili spovedať do Moskvy a teraz sa chodia spovedať doWashingtonu.

Predtým si jedná mocnosť, proti vôli väčšiny občanov, zriadila na našom území vojenské základne a teraz si druhá mocnosť proti vôli väčšiny občanov, buduje na našom území vojenské základne.

Ďalšie podrobnosti okolo zvrchovanosti som uviedol v týchto článkoch:

http://seta.blog.pravda.sk/2015/02/05/preco-vo-svete-nie-je-trvaly-mier/

http://seta.blog.pravda.sk/2014/03/09/70-rokov-boja-slovakov-za-slobodu/

http://seta.blog.pravda.sk/2014/03/05/slovensko-je-republika-alebo-protektorat/

http://seta.blog.pravda.sk/2013/02/25/fasisticka-okupacia-spolocnej-republiky/

2/ Demokracia

Na to, aby v krajine mohla fungovať demokracia, musí v krajine fungovať spravodlivosť a musia tak fungovať demokratické princípy a nástroje. Tieto princípy zabránia tomu, aby nedošlo k zneužitiu moci, aby sa zákony prijímali v prospech občanov, aby sa hospodárstvo rozvíjalo v prospech občanov a aby média stáli na strane občanov.

Demokracia sa realizuje cez prostredníctvom volebných zákonov. Ak je volebný zákon nedemokratický potom miesto demokracie vznikne totalita. Demokracia sa u nás nemohla rozvinúť, pretože jeden volebný obvod a pomerný systém pri voľbách do Národnej rady SR a do Európskeho parlamentu spôsobil, že nám vznikli totalitné strany, v ktorých radoví členovia nemôžu kritizovať vedenie strany. Môžu kritizovať, ale potom sa nedostanú na volebnú kandidátku. Podobne dopadne aj poslanec, ktorý prejaví nesúhlas z názorom vedenia strany v parlamente. Ak chcú byť poslancami a brať profity ústavného činiteľa a profity člena vládnej strany, musia byť servilný voči úzkemu vedeniu strany. Preto sa strany neustále štiepia a vznikajú nové. Strana bez demokratických princípov a nástrojov neumožní radovému občanovi sa zapojiť do verejnej politiky cez ktorúkoľvek stranu. Ak by bolo toľko volebných obvodov, ako koľko je poslancov, potom, by kandidátky nenavrhovalo úzke vedenie strany, ale členovia strany, ktorí majú trvalé bydlisko vo volebnom obvode. Vtedy by aj voliči mohli svojho zástupcu pri imperatívnom mandáte kedykoľvek odvolať

Doteraz sa nenašla jediná parlamentná strana, ktorá by kritizoval tento stav. Potom miesto predsedov vlád máme diktátorov Slovenska.

Viac: http://seta.blog.pravda.sk/2014/02/16/diktatori-slovenska/

Ako u nás fungujú demokratické princípy a nástroje som opísal v tomto blogu:

http://seta.blog.pravda.sk/2015/02/17/reklamna-demokracia/

3/ Právny štát

V právnom štáte musia platiť zákony rovnako pre všetkých občanov. O úrovni právneho štáte svedči korupcia v spoločnosti a vymožiteľnosť práva. Ako je na tom Slovensko, som opísal v tomto blogu:

http://seta.blog.pravda.sk/2014/01/17/korupcia-naco-su-nam-taki-ustavni-cinitelia/

Pri novelizácií zákonov, ktoré navrhli vlády, sa vytvorili právne medzery v týchto zákonov, za účelom beztrestného rozkradnutia majetku a za účelom beztrestného obohacovania ústavných činiteľov, ich sponzorov, ich prisluhovačov, členov parlamentných strán a bohatých zlodejov, na úkor ostatných občanov. Pri rozhodovaní pre sudcov a prokurátorov neplatil trestný zákon, preto mohli beztrestne predávať svoje rozhodnutia. Vytvorili sa tak dva režimy práce justície. Jeden bol pre prostých občanov.Druhý sa používa pri ústavných činiteľov ich chránencov. V tomto režime sa totiž využívali uvedené právne medzery v zákonoch, pri, ktorých rozhodnutie záleží od svojvôle sudcov a prokurátorov.

Ako sa vytvárali právne medzery som opísal v tomto blogu:

http://seta.blog.pravda.sk/2014/04/14/sabotaz-zakonodarcov/

Občan, ktorý na vlastnej koži nepocítil ten druhý režim, si ani nedokáže predstaviť, čo musí bežný občan vytrpieť pri spore s bohatým zlodejom. Jednoducho neverí tomu, ževšeobecné súdy predávajú svoje rozsudky a rozhodujú podľa úmyselných zjavných omylov, že opravný dovolací najvyšší súd predáva svoje rozhodnutia, keď zamietne dovolanie na základe úmyselného zjavného omylu, že ústavný súd predáva svoje rozhodnutia, keď odmietne opodstatnenú sťažnosť na základe úmyselného zjavného omylu. Neverí tomu, že orgány činné v trestnom konaní odložia, alebo zastavia vyšetrovanie aj v prípade, že poškodený má nepriestrelné dôkazy o tom, že bol poškodený úmyselným trestným činom.

Právnu istotu a uvedené skutočnosti aj s dôkazmi som opísal v článku a jeho odkazoch na tomto odkaze:

http://seta.blog.pravda.sk/2014/05/16/pravna-istota-na-slovensku-alebo-zanik-republiky-a-demokracie/

4/ Neviazanosť štátu na nijakú ideológiu ani náboženstvo.

Štát je viazaný Vatikánskou zmluvou. Štát financuje parlamentné politické strany a cirkev. Pretože vo vládnych stranách neexistuje demokracia, vláda rozhoduje na základe ideológie predsedu vládnej strany, alebo vedenia strany.

5/ Moc občanov

Občania si nenavrhujú svojich zástupcov do Národnej rady SR a Európskeho parlamentu. Zástupcov ň kandidátku navrhujú nedemokratické politické strany. Cezreklamu nám zástupcov vyberú majitelia súkromných masovokomunikačných prostriedkov. Jeden volebný obvod a pomerný systém neumožňuje, aby chudobné regióny mali svojho zástupcu v parlamente.

Absencia demokratických princípov a nástrojov, alebo ich nefunkčnosť neumožňuje, aby občania vykonávali moc priamo. O tom, kto vlastne má moc som opísal v tomto článku:

http://seta.blog.pravda.sk/2012/01/15/kto-ma-skutocnu-moc-na-slovensku/

Môj záver:

Ak chce Slovenská republika republika zvrchovaným štátom, musí prestrihnúť motúzy, ktorými je manipulovaná.

Ak chce byť demokratickým štátom, musí byť najskôr právnym štátom a potom musí mať demokratické volebné zákony, ktoré zabezpečia, aby zvolení zástupcovia nemohli zneužiť svoju moc.

Ak chce byť právnym štátom musí mať nezávislú súdnu moc, kreovanú a kontrolovanú priamo občanmi, tak ako je to vo Švajčiarsku.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign