Ako je policia vnimana obcanmi, alebo zmenil nieco novy cestny zakon?
Temam zaoberajucim sa policiou, doverou obcanov v policiu a tiez vnimanim policie vylucne ako represivnej zlozky, sme sa v nasich prispevkoch venovali uz viacej krat. Je pravdou, ze asi v kazdom prispevku je kus osobnej skusenosti a vlastneho nazoru autora. Roznorodost nazorov je potrebna a z toho dovodu odporucame do pozornosti citatelov clanok, ktory uverejnil spravodajsky server aktualne.sk pod titulom "Vodiči majú ťažké srdce na policajtov, rozdávajú pokuty" a precitat si ho mozete na tomto mieste:
http://aktualne.centrum.sk/domov/doprava-a-bezpecnost/clanek.phtml?id=1176473
a tiez clanok pod titulom "Čitatelia: Na cestách chýba slušnosť, pokuty nepomôžu"
http://aktualne.centrum.sk/domov/doprava-a-bezpecnost/clanek.phtml?id=1176711
Komentáre k článku:
Komentovať môžu: ›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Igor | 06-03-2009 18:52:41
Táto úvaha (aj keď jej akakolvek podobnost s osobami zijucimi v nasej dobe je cisto nahodna a moze byt vyplodom Vasej - našej fantazie :-( ) sa skutočne značne pravde približuje, avšak nezáleží len na tom, koľko rokov je odslúžených. Domnievam sa, že to záleží na charaktere a na uvedomení(pochopení) poslania, ktoré bolo dobrovoľne prijaté. V neposlednom rade však záleží aj na priamom nadriadenom a na systéme, ktorý buď vyžaduje a dozoruje zákonnosť alebo je to často o benevolentnosti.
Každopádne (dole) uvedený článok je *yes*
Miloš Majko | 06-03-2009 04:43:10
Su policajti a to ako na veducich poziciach, tak v beznych hliadkach, ktorym nezalezi na tom, co si o nich verejnost mysli. Nevadi im, ze bezny clovek ich vnima iba vtedy, ked od neho pytaju (i ked opravnene udelenu) pokutu. Nezalezi im na tom, ze skutocne ludia nevedia, co PZ ma a aj zabezpecuje pre spolocnost a obcana. Mnohi by najradsej boli v uplnej anonymite. Aby ich nebolo vidiet, nebolo o nich pocut. A to je to, cim sa lisia od svojich kolegov v zahranici. Ti tam za nasimi hranicami sa totiz nehanbia za to, cim su. Su hrdi na svoju uniformu a na prislusnost k zboru. Maju vybudovany vseobecny respekt a preto policajt, hasic ci zachranar v spolocnosti nieco znamena. Mozno aj u nas tomu niekedy tak bude. Ale to by sa policajti prijati do zboru asi nesmeli stretnut s tymi, ktori sa jednoducho prisposobili. Ktori pochopili to stare vojenske - "iniciativny blbec, horsi ako triedny nepriatel". Chcu prezit a preto nevytrcaju. Su tuctovy a preto dobri. A chciet zmenit myslenie 15 ci 20 rokov sluziacich ludi v jednom systeme, ktory sa tvari ze funguje bez chyb - vazeni, nehovorime o pocitacoch, robotoch ci radiu, ktoremu jednoducho prepneme knoflik na inu frekvenciu. Hovorime o ludoch...
Upozornenie: Toto bola iba uvaha. Akakolvek podobnost s osobami zijucimi v nasej dobe je cisto nahodna a moze byt vyplodom Vasej fantazie.
Ľubomír Veselický | 05-03-2009 17:48:12
Chce to čas, opatrenia i odvahu. Svoj imidž si vytvára každá polícia sama. Opatrenia na úrovni polície by mali viesť k jej neustálemu očisťovaniu od tých nečestných a poriadnemu odmeňovaniu poctivých policajtov. Chce to aj odvahu pomenúvať veci pravými menami. Ako dobrý signál vnímam fakt, že na ostatnom stretnutí riaditeľa OR PZ SR s poslancami 24.2.2009 sme celkom jasne povedali, že číhanie s fotopuškou pri autoservise na Bratislavskej smerom k Milexu vnímame ako poľovačku na vodičov, ktorí v chotári ale už za tabuľou označujúcou mesto prekročili predpísanú 50-km rýchlosť.
Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.